Коледа 2014 - тема 1

  • 125 360
  • 738
  •   1
Отговори
# 465
# 466
  • София
  • Мнения: 5 606
А може ли аз да попитам за рецепта за Коледното пънче, нещо не я намирам.

# 467
  • Мнения: 525
В понеделник го търсих в Била това намалено масло и не го намерих.

Иначе снощи направих една доза от меденките на  Джули. Използвах готовата смес  за меденки(подправки) от Лидъл , сложих 2ч.л. - толкова  пишеше в рецептата, но  другия път ще сложа само 1 , че така ми е много силен аромата. Като ги украся  ще показвам.

# 468
  • Мнения: 7 228
В понеделник го търсих в Била това намалено масло и не го намерих.

Иначе снощи направих една доза от меденките на  Джули. Използвах готовата смес  за меденки(подправки) от Лидъл , сложих 2ч.л. - толкова  пишеше в рецептата, но  другия път ще сложа само 1 , че така ми е много силен аромата. Като ги украся  ще показвам.

Точно за въпросната смес се бях засилила да питам, че днес я купих. Благодаря, че сподели.

# 469
  • Пловдив
  • Мнения: 333
Ще отида да си купя няколко масла и ще ги замразя.Благодаря за информацията.


Миналата година се коментираше (от natalyna мисля), че не е добре да се замразява маслото.
Ако си вземеш в годност, не виждам и смисъл.

Абе след като го публикувах се замислих  Grinning

# 470
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз мисля този уикенд да подхащам манифактурата Grinning
Не можем да се разберем вкъщи за рецептите. Аз искам нещо ново, но и не мога да направя сто вида сладки, затова предложих на домашните да се откажат от някоя миналогодишна рецепта. Обаче не, от нищо не се отказват, всичките си ги искат Laughing А аз си знам до какво води това - преяждаме със сладки и ни става тежкоооо!

# 471
  • все тук
  • Мнения: 1 718
Здравейте, включвам се с молба-въпрос. От Лидл си купих (да не остана назад) от промоционалния микс подправки за коледни сладки (включва анасон, карамфил, джинджифил и др.). Та молбата ми е да ми препоръчате някаква рецепта за сладки, където да използвам този микс.

# 472
  • Стара Загора
  • Мнения: 487
Здравейте, включвам се с молба-въпрос. От Лидл си купих (да не остана назад) от промоционалния микс подправки за коледни сладки (включва анасон, карамфил, джинджифил и др.). Та молбата ми е да ми препоръчате някаква рецепта за сладки, където да използвам този микс.
Аз правих меденки по тази рецепта и съм доволна.http://www.mycookingbookblog.com/medenkite-na-djuli-ot-natalina/

# 473
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте дами!  Hug

Бях на работа, а и болна тези дни, та затова не се включвах.  ooooh!

За маслото бях писала, че маслата, които са на промоционни цени, обикновено са били преди това замразявани и не е добре да се замразяват отново.  Peace

belinda, просто направи половин доза от всички сладки и ще имаш разнообразие, за сметка на количество. Хамалогията обаче си остава... Whistling

 Дораан, тази подправка е най-подходяща за някакви меденки, но можеш спокойно да я използваш и за щрудел.

Момичета преди малко преглеждах старите теми и ми прави впечатление, че всяка година се задават почти едни и същи въпроси, та си мисля, дали не е добре да направим нещо като списък с FAQ (най-често задаваните въпроси и отговори към тях). Доста работа е, но май няма да е зле.

# 474
  • София
  • Мнения: 6 292
Здравейте, включвам се с молба-въпрос. От Лидл си купих (да не остана назад) от промоционалния микс подправки за коледни сладки (включва анасон, карамфил, джинджифил и др.). Та молбата ми е да ми препоръчате някаква рецепта за сладки, където да използвам този микс.

За меденки. Аз я харесах миналата година много тази смес, слагам я както за меденките на Джули, така и в рецептата на Джема.

# 475
  • Мнения: 129
Тази вечер бях в Лидл. Търсих точно тази комбинирана подправка за меденки, но не открих. Имаше само отделно - карамфил, джинджифил, кардамон, канела. Дали не съм я забелязала?

# 476
  • Мнения: 396
ОООо супер идея

# 477
  • София
  • Мнения: 389
Здравейте момичета ,
чак сега открих темата ви  и много се радвам.
Миналата година ви четях и черпех идеи, сега се записвам да ви следя  Grinning
Тези дни ще потърся снимки от миналогодишните ми сладки.Oт рано съм започнала да се запасявам с украси. Днес последно си взех захарни снежинки от LIDL .

Лека вечер  Hug
Връщам се да ви чета  Grinning

# 478
  • Мнения: X
Моля, спасете ме спешно с линк за една остаряла вече коледна рецепта ... кисело  зеле с боб.   bouquet

# 479
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
А може ли аз да попитам за рецепта за Коледното пънче, нещо не я намирам.

Обикновено пандишпаново руло с конфитюр. Отгоре с какаов маслен крем урасено коледно, примерно така:

Общи условия

Активация на акаунт