Пиле, гъби, сметана, топено сирене?

  • 99 740
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 629
Миленика, правя тази рецепта от години и никога не съм запържвала пилешкото Naughty Според мен не е било добра идея да пропускаш водата. Печенето ти също е било много дълго, ястието става за ок 40-50 минути. Ако се престрашиш да пробваш пак, повтори рецептата, но добави вода и пропусни маринатата/може и от там да е останало сухото newsm78/ също няма нужда и от заквасената сметана. Успех!

# 16
  • Варна
  • Мнения: 4 818
И настъргано синьо сирене... Ох!  Heart Eyes

Трябвало да приготвиш предваритлено гъбите и да сложиш сметаната рпи всичките съставки. Така съм правила и риби и пилешко, сметаната не добавям накрая, но разредена с малко вода или сос примерно от сготвените гъби... и синьо сиренце...

# 17
  • Мнения: 1 629
И настъргано синьо сирене... Ох!  Heart Eyes

 и синьо сиренце...

Много е въглехидратно, да знайш Naughty

# 18
  • Мнения: 1 116
Момичета,

А какво топено сирене слагате?
Това, което е в кръглите кутийки и сиренцата са триъгълни, става ли?
Става при липса на друго, аз го правя с това от Костко.

# 19
  • Мнения: 233
Момичета,

А какво топено сирене слагате?
Това, което е в кръглите кутийки и сиренцата са триъгълни, става ли?
Става при липса на друго, аз го правя с това от Костко.

Tannita,

А това в Костко как се нарича?
Как изглежда по-точно?
Аз взимам от това:

http://www.thelaughingcow.com/lc/lc.nsf/ProductsL2-Wedges?openpage

Не съм сигурна дали е подходящо за тази рецепта?!

# 20
  • Мнения: 1 116

Tannita,

А това в Костко как се нарича?
Как изглежда по-точно?
Аз взимам от това:

http://www.thelaughingcow.com/lc/lc.nsf/ProductsL2-Wedges?openpage

Не съм сигурна дали е подходящо за тази рецепта?!

От това същото, само че в зелените кутийки, което е лайт, само от него продават там и става, аз съм правила няколко пъти с него. Е, сигурно не става точно както с това което в Бг ползват, ама пак е вкусно.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Миленика, правя тази рецепта от години и никога не съм запържвала пилешкото Naughty Според мен не е било добра идея да пропускаш водата. Печенето ти също е било много дълго, ястието става за ок 40-50 минути. Ако се престрашиш да пробваш пак, повтори рецептата, но добави вода и пропусни маринатата/може и от там да е останало сухото newsm78/ също няма нужда и от заквасената сметана. Успех!

Може да се престраша пак, някой слънчев ден Wink Опитах месото час след печенето, но не беше готово, а като количество не беше малко месот - над 2кг. и около 300гр. гъби.


Трябвало да приготвиш предваритлено гъбите и да сложиш сметаната рпи всичките съставки. Така съм правила и риби и пилешко, сметаната не добавям накрая, но разредена с малко вода или сос примерно от сготвените гъби... и синьо сиренце...

Когато прибавя сметаната с малко вода или вино, още в началото и ми се пресича, става на парцали Cry

Но се хапна де, не остана.  Peace

# 22
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Ъм, мойто сметана също се пресича, но голяма работа, неизбежно е при дълга топлинна обработка. Така знам поне. Важно е разултата да е вкусен.
Миленика, доста месо си сложила, наистина. Мисля, че ще получиш чудесна гозба, ако както си съобразила, приготвиш гъбата и месото предварително и после само доопечеш в йена със сметаната (и синьо сирене пък!). Но аз тая процедура правя в тефлоновия тиган и заливам пръжките със загретия сос и после ям, ям, това ми е любимата гозба...

Ах, тая Мюриел, скрънзлива такава!! Синьо!! Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 2 142
Съжалявам за неуспеха ти! Незная защо не ти се е получило newsm78 Аз слагам всичките продукти заедно (маслото и сметаната още в началото с месото, подправките, гъбите и виното) Струва ми се, че е много печенето за 1 и 1/2 часа, особено за пиле. С тази рецепта никога не съм се проваляла...

# 24
  • Мнения: 1 629
Предлагам ти да пробваш с ок 600гр пилешки гърди или бон филенца, 1-2 кутийки от кръглите топ сирене /или 1 ок 300гр Мероне - топено пушено/, сметана - само готварска Naughty и то в малки количества, 5-6 гъбки на много ситно нарязани и масло и водичка/колкото да покрие месото/, става приказно. Мисля, месото ти е било много, а и се е стегнало от маринатата. Успех и да се похвалиш Grinning

ПП Виното и сиренето не си говорят в тази манджа, по-добре си го пийнете Grinning

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Златни сте Heart Eyes

Месото беше много, пропорционално на гостите Laughing

Благодаря Ви, отново за полезните съвети.

# 26
Да се похваля как го готвя аз. Месото го правя на пръжоли,осолявам и овкусявам с черен пипер.Запържвам на тефлонов тиган,колкото да си смени цвета, да побелее.Гъби слагам много-500 гр,в къщи ги обичаме.Също се задушават ,докато си пуснат водичка и ги осолявам.В гювеч редя пилето, гъбите, разбивам сметана "Данон" голяма кутия с 1 ч.ч. топла вода и изсипвам отгоре,нарязвам топено сирене на "Хелиос" едно "саламче" и разпределям отгоре.Пека го в загрята фурна около 2 ч. Става мозък!!!! Сигурна съм в рецептата и е за много хора.Количеството но месото е 1 200- 1800 гр

Общи условия

Активация на акаунт