Нашите кухни - 55

  • 94 829
  • 749
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
 blondie_anna , честита ти кухня! Много вкуснотии да сготвиш и много гости да посрещнеш в нея!

Според мен хоризонталните щори е по-добре да ги изключиш като вариант. Римските щори са си вариант и то добър. Завеси в цветове също! Успех в избора и снимай после да видим как е станало!

# 721
  • Мнения: 2 208
Ани, страхотна кухня, браво, много ли ще е нахално ако поискам фирмата, може и на лични, направо ми останаха очите в нея. За пердета мисля, че най много ще отиват австрийски щори, ето такива,  http://eridan-m.com/avstriiska.htm , виждала съм у една приятелка, е няма по-кокетно нещо, точно за твоята кухня. Тя е като едно малко ретро бижу Hug

# 722
  • София
  • Мнения: 6 219
Аз съм "за" римски щори или някакви съвсем леки пердета в малко по-контрастен цвят.

# 723
  • Мнения: 83
blondie_anna,
страхотна кухня!!! Много ми хареса, дай повече подробности, моля те - плот, фурна, мощност на абсорабтора...такива работи...

# 724
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Ани, страхотна кухня, браво, много ли ще е нахално ако поискам фирмата, може и на лични, направо ми останаха очите в нея. За пердета мисля, че най много ще отиват австрийски щори, ето такива,  http://eridan-m.com/avstriiska.htm , виждала съм у една приятелка, е няма по-кокетно нещо, точно за твоята кухня. Тя е като едно малко ретро бижу Hug

Благодаря много Simple Smile Ето и фирмата:

http://furnish.bg/bg/

Попаднах на тях случайно, докато търсех рустикални кухни по изображения в гугъл.  Laughing

За щорите май ще се спра на римски такива, оказва се, че фирмата предлага и щори със същия десен като тапицерията на столовете и утре ще им се обадя и евентуално ще поръчаме, благодаря ви много за съветите   bouquet

# 725
  • Мнения: 2 304
Искам да ги направя да започват от по-ниско от стандартните 60см.
dion , ако няма някакви обективни причини за избора ти (по -нисък ръст, под 160 см. например или по - малка етажна височина, под 240 см., което едва ли е така щом къщата е нова) по - добре си запази разстоянието от 60 см. Не мисля че ще ти е удобно при по -малко разстояние. Например един стандартен кухненски смесител или по - висока тенджера са над 30 см.
Няма да е много удобно да подпъхваш по - големи съдове в мивката или да надничаш под абсорбатора, какво се случва в тенджерата.
Стандартите са утвърдени след доста изследвания за ергономия и по - добре да не се импровизира с тях. Успех!

# 726
  • Мнения: 1 597
Блонди_Ана, за какъв срок ти изпълниха поръчката?

# 727
  • Мнения: 1 016
Ани, страхотна кухня, браво, много ли ще е нахално ако поискам фирмата, може и на лични, направо ми останаха очите в нея. За пердета мисля, че най много ще отиват австрийски щори, ето такива,  http://eridan-m.com/avstriiska.htm , виждала съм у една приятелка, е няма по-кокетно нещо, точно за твоята кухня. Тя е като едно малко ретро бижу Hug

Благодаря много Simple Smile Ето и фирмата:

http://furnish.bg/bg/


Попаднах на тях случайно, докато търсех рустикални кухни по изображения в гугъл.  Laughing

За щорите май ще се спра на римски такива, оказва се, че фирмата предлага и щори със същия десен като тапицерията на столовете и утре ще им се обадя и евентуално ще поръчаме, благодаря ви много за съветите   bouquet

Те предложенията станаха достатъчно май, но и аз да кажа, че си представям кухнята ти с малки къси завески започващи от средата на прозореца до долния му край, май драперии им се казва. Мисля, че по този начин ще се подчертае рустикалния стил на помещението. Пак биха могли да са в десена, който искаш и който е същия като тапицерията щом и фирмата го предлага, ще са по-плутни, но и те стоят много сладурско.

# 728
  • Мнения: 4 210
Понеже съм съвсем в началото на приключението с ремонт на кухнята, въпросите ми са още съвсем принципни.
Та, пералня и сушилня или комбиниран уред?
Възможно ли е разположението на уредите един върху друг - сушилнята върху пералнята или миялната върху пералнята или фурната върху миялната/сушилнята/пералнята?
Имам място, но ми се иска максимално компактно да е всичко, за да не се разхождам напред-назад като совалка из кухнята.
Мерси.

# 729
  • Мнения: 618
Моята пералня е комбинирана със сушилня,защото нямам място, но всички ме посъветваха когато търсех да са отделно по-удобно е и са по хубави самите уреди. Аз сега ще трябва да вадя част от изпраното за да се пусне сушилня и после още една  ooooh!
От комбинираните ни препоръчаха в няколко магазина Аристон Хотпойнт пере 9кг суши 7 уж... Ще видим има и една за вграждане на Миеле комбинирана, но цената е  ooooh! Акотрябваше да купувам отделни щях да взема АЕГ и да може да сложиш сушилнята отгоре, но зависи от разположението на кухнята нз

# 730
  • Мнения: 4 210
Моята пералня е комбинирана със сушилня,защото нямам място, но всички ме посъветваха когато търсех да са отделно по-удобно е и са по хубави самите уреди. Аз сега ще трябва да вадя част от изпраното за да се пусне сушилня и после още една  ooooh!
От комбинираните ни препоръчаха в няколко магазина Аристон Хотпойнт пере 9кг суши 7 уж... Ще видим има и една за вграждане на Миеле комбинирана, но цената е  ooooh! Акотрябваше да купувам отделни щях да взема АЕГ и да може да сложиш сушилнята отгоре, но зависи от разположението на кухнята нз
Да, приятелка има Аристон - комбиниран уред пералня и сушилня и е много доволна.

# 731
  • Мнения: 5 980
Ана, чудна кухня  Heart Eyes Поздравления за добрия вкус   bouquet
Ако позволиш един съвет от мен - ако столовете ти са с шарена тапицерия (спомена за някакви цветчета), то е най-удачно всичко друго, което ще внасяш като допълнения - пердета и др., да са едноцветни. Струва ми се, че и по стената има някакви флорални мотиви, или нещо шаренко пак. Аз съм за сини завеси.
Австр. щори ми изглеждат неподходящи, а и кичозни.
mpetkova, за абсорбатора - 34-34 кв. м е помещението с кухнята - обща холокухня. Височината е 2.70 и според тези размери си изчислих, че ми трябва по-мощен май. Отвеждането е директно нагоре, през покрива (последен етаж сме, с гредоред над нас, а не с плоча и майсторите така го предвидиха извода за авсорбатора).
Шадоу, щом и ти ползваш такъв, явно е добър  Grinning Имаш ли идея по-скъпият вариант дали е по-мощен  newsm78

# 732
  • Мнения: X
delia, при мен всичко е много компактно - за съжаление от големия ни апартамент така и нямаше подходящо място за пералнята освен в кухнята, така че при мен например над пералнята са тройка индукционни котлони. Притеснявах се, че няма да се събере, че ще има проблеми, но вече 4 месеца всичко е супер пу-пу. Мнооого искам сушилня, ама пусто място.

Съвет към онези, които тепърва ще слагат нова дограма в кухнята - оставете си малко отваряемо прозорче, за да го отваряте, когато работи абсорбаторът. В противен случай, когато всичко е затворено се получава вакуум и цялата къща вие. Нас това ни посъветва майсторът, който прави стените вкъщи и добре, че го послушахме. Мощните машинки дърпат яко.

# 733
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Ана, честита хубава кухня  Peace И аз от вчера си мисля да ти пиша - тюркоаз, страшно ще върви! /не синьо  Naughty/

# 734
  • Мнения: 832
Искам да ги направя да започват от по-ниско от стандартните 60см.
dion , ако няма някакви обективни причини за избора ти (по -нисък ръст, под 160 см. например или по - малка етажна височина, под 240 см., което едва ли е така щом къщата е нова) по - добре си запази разстоянието от 60 см. Не мисля че ще ти е удобно при по -малко разстояние. Например един стандартен кухненски смесител или по - висока тенджера са над 30 см.
Няма да е много удобно да подпъхваш по - големи съдове в мивката или да надничаш под абсорбатора, какво се случва в тенджерата.
Стандартите са утвърдени след доста изследвания за ергономия и по - добре да не се импровизира с тях. Успех!

Благодаря ти, Пеп-си! Всъщност не сме нито ние толкова ниски (е, аз съм 160 де), нито пък тавана. Всъщност абсорбаторът ще си е на нужната височина, просто шкафчетата до него да са маалко по-ниски. Искаше ми се някак да е като по снимките из нета. Нищо фрапантно, примерно 10тина см. Нещо такова да кажем:

Скрит текст:

Ана, чудесна кухня! И аз искам бяла в стил Рустик  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт