Не мога да преценя ...

  • 6 359
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 199
Ето я и майката на Ения - Маргарита Simple Smile Уточнявам, аз държах и исках да е само Маргарита - за мен прекрасно име. Едно, че майка ми се казва така, друго че има красиво значение, интернационално е и звучи добре. За мен това име няма ''мода'', а и сме няколко майки на малки Маргаритки във форума  Grinning

# 16
  • Мнения: 309
Ето я и майката на Ения - Маргарита Simple Smile Уточнявам, аз държах и исках да е само Маргарита - за мен прекрасно име. Едно, че майка ми се казва така, друго че има красиво значение, интернационално е и звучи добре. За мен това име няма ''мода'', а и сме няколко майки на малки Маргаритки във форума  Grinning

Здравей, радвам се че се включи. Може ли да попитам как избра името Ения-Маргарита? Ения го свързваш с някого или просто мъжа ти го е харесвал? Как се реши на двойно име? Simple Smile Hug

# 17
  • UK
  • Мнения: 4 309
Съжалявам тогава, не съм разбрала правилно, че търсиш производно. От мен имаш "за" за Маргарита.  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 4 199
Разказвала съм, ама още веднъж не пречи Laughing И двамата с мъжа ми харесваме певицата Ения, аз имах много трудна бременност и често я слушах за релакс - бебето в корема почти винаги реагираше, щом чуеше Ения да пее.

Отделно, като видях, че няма да ме огрее да е само Маргарита, Ения допълнително наклони везните, тъй като и името на свекървата започва с Е, а впоследствие сметките ми показаха, че съм забременяла около Еньовден, та в един момент вече нямахме съмнение как ще се казва бебето.

В отчетните теми съм виждала Маргарити, отделно има няколко вече дечица, а сестрата на съученичка също кръсти дъщеричката си така - помня като беше бебе, за мен бе най-красивото бебе, което бях виждала - гарвановочерна коса, гъсти ресници, алени устета и болезнено сини очи - и сега е хубавица GrinningТа, отвсякъде за мен това име е натоварено само с положителности, а виждам, и за теб Hug

# 19
  • Мнения: 309
Разказвала съм, ама още веднъж не пречи Laughing И двамата с мъжа ми харесваме певицата Ения, аз имах много трудна бременност и често я слушах за релакс - бебето в корема почти винаги реагираше, щом чуеше Ения да пее.

Отделно, като видях, че няма да ме огрее да е само Маргарита, Ения допълнително наклони везните, тъй като и името на свекървата започва с Е, а впоследствие сметките ми показаха, че съм забременяла около Еньовден, та в един момент вече нямахме съмнение как ще се казва бебето.

В отчетните теми съм виждала Маргарити, отделно има няколко вече дечица, а сестрата на съученичка също кръсти дъщеричката си така - помня като беше бебе, за мен бе най-красивото бебе, което бях виждала - гарвановочерна коса, гъсти ресници, алени устета и болезнено сини очи - и сега е хубавица GrinningТа, отвсякъде за мен това име е натоварено само с положителности, а виждам, и за теб Hug



Много ти благодаря мила, и съжалявам че за пореден път те накарах да разкажеш за избора си. Аз съм забременяла около рождения ден на ММ и се чудех дали няма да е добре да я кръстим Ивана (той е Иван), но впоследствие реших, че живот и здраве като имаме 2ро това ще бъде името - Иван или Ивана. Затова се спрях на Маргарита - майка ми винаги е била до мен и ми е била упора и с най-чиста съвест бих пренебрегнала свекърите. Хахахаха. Laughing Joy

# 20
  • Мнения: 505
Много ми харесва Маргарита. Цветница е прекрасен празник. С две ръце гласувам За.

# 21
  • София
  • Мнения: 8 657
И аз харесвам Маргарита.
Маргарет не ми харесва. Звучи ми малко бабешко, а и не виждам защо да се ползва чужд вариант, като си имаме красив български.

# 22
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 292
Много ми харесва името Маргарита Heart Eyes
Красиво е, има имен ден,не е прекалено често срещано.
Харесват ми галените-Марго,Маги.
Познавам 3 Маргарити -и трите са красиви и интелигентни момичета....

# 23
  • София
  • Мнения: 44 142
По-скоро ми харесва, отколкото да не ми. Не ми е любимото цветно, но аз принципно харесвам цветните имена. Носят ми красота и нежност.
Със сигурност бих го предпочела пред Маргарет. Марго и Маги биват като умалителни.

Ивана ми е ужасно, предвид, че на Иван спокойно може да кръстите момиче Яна, Йоана, Йохана и т.н.  никога не бих предпочела Ивана.

Иначе може да ги съчетаете - хем да запазите "цветната" традиция, хем да има от свекърското и да я кръстите Ива.

# 24
  • Мнения: 505
Маргарет - не. Ако не искате да е точно Маргарита , може да е Маргита.

# 25
  • Мнения: 309
По-скоро ми харесва, отколкото да не ми. Не ми е любимото цветно, но аз принципно харесвам цветните имена. Носят ми красота и нежност.
Със сигурност бих го предпочела пред Маргарет. Марго и Маги биват като умалителни.

Иначе може да ги съчетаете - хем да запазите "цветната" традиция, хем да има от свекърското и да я кръстите Ива.

За умалително Марги само ми харесва, Марго ми звучи много грубо, а Маги няма общо с Маргарита. Simple Smile
Свекърско няма в Ива, защото ММ е Иван, а не свекъра. Simple Smile Той свекъра си има внучка с неговото име, така че има да почака. Laughing

Маргарет - не. Ако не искате да е точно Маргарита , може да е Маргита.

Напротив - точно Маргарита искам да е името, затова и пуснах анкетата. Благодаря ти все пак. Hug

Благодаря и на другите момичета - убедихте ме! Hug Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 44 142
lilss.94  - извинявам се за грешката  Embarassed Embarassed Embarassed

# 27
  • Мнения: 309
А нищо, няма проблем! Hug Hug

# 28
  • Мнения: 4 199


Лека бременност и чакаме новото Маргаритче на бял свят Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 309


Лека бременност и чакаме новото Маргаритче на бял свят Heart Eyes

Благодаря ти мила! Heart Eyes Hug
И аз я чакам с нетърпение, много искам да я видя и гушна, но за момента ме дарява само с ритничета. Heart Eyes Laughing

Модератор може да заключи темата.

Общи условия

Активация на акаунт