Скърцане със зъби

  • 1 829
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
От какво може, да скърца със зъби голям човек?
Благодаря за мненията.

# 1
  • у нас
  • Мнения: 5 727
Когато спи ли?

# 2
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 860
От стрес  Wink Не мисля,че може да има друга причина.
Но не е безобиден проблем, консултирайте се със зъболекар, изработват се форма на силиконови (ако не се лъжа) шини за през нощта, за да се предотврати нараняването на зъбите  Peace

# 3
  • Мнения: X

Да, когато спи.

От стрес  Wink Не мисля,че може да има друга причина.
Но не е безобиден проблем, консултирайте се със зъболекар, изработват се форма на силиконови (ако не се лъжа) шини за през нощта, за да се предотврати нараняването на зъбите  Peace

Благодаря за отговора.
Четох доста из нета, пише че е най - вече от стрес, но не виждам явни причини за това, освен ако е някакъв вътрешен стрес, неосъзнат. Thinking

Иначе при децата пише, че е възможно, да е от проблеми със зъбите или глисти.
Тук става дума за голям човек.

Ще се радвам на още няколко мнения.
  bouquet

# 4
  • Мнения: 3 135
И да няма явни причини, явно има стрес.

Понякога освен от повишено ниво на стрес, проблемът се усложнява от неправилна захапка, липсващ зъб или зъбобол.

"Често скърцането със зъби се наблюдава при при пациенти с дефекти в строежа на лицевия скелет, нарушена захапка и патология на ставите, съединяващи долната челюст с темпоралната кост. Някои ортодонти обаче са на мнение, че уврежданията на темпорално- челюстните стави не са причина за поява на бруксизъм, а по-скоро следствие от налягането, упражнявано върху зъбите при скърцане. Силата на притискане между двете челюсти е от 150 до 180 кг., което е  шест пъти по-силно, отколкото при дъвчене на храната.
 
Бруксизмът не рядко се среща и при пациенти с изразена свръхчувствителност на зъбите към топло и студено."

След многогодишно скърцане, за което е нямало кой да и каже понеже живее сама, 30 годишна позната вече не е в състояние да дъвче месо. От триенето зъбите и са тотално изравнени.


# 5
  • Мнения: X
kitarista Благодаря.   bouquet

# 6
  • у нас
  • Мнения: 5 727
Може и да са глисти.

# 7
  • Мнения: X
Съмнявам се, да са глисти..
Няма подобни симптоми, но знае ли човек. Mr. Green

# 8
  • София
  • Мнения: 1 340
На 32 години съм и цял живот скърцам със зъби нощно време. Ама страшно е... слушах мой запис, за да се убедя, че наистина е страшно силно, все едно си чупя зъбите. Най-странното е, че на сутринта нямам болки нито в зъбите, нито в челюстите. А звуците са ужасни. Какво ли не са ми изследвали и казвали за това скърцане.
Преди около 2 години забелязах, че точно, когато ми се натоварят бъбреците по някакъв начин, тогава ми се засилва скърцането.
Не твърдя, че в този случай е същото, но при мен е точно така.

# 9
  • Мнения: X
Когато те болят бъбреците ли?
В случая няма такива оплаквания, иначе скърцането при нас не е цял живот, а на периоди.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 340
Когато те болят бъбреците ли?
В случая няма такива оплаквания, иначе скърцането при нас не е цял живот, а на периоди.

Аз като казах цял живот имах предвид, че от малка съм така. На периоди е, да. И скърцането съвпада с това, че имам болки в бъбреците или ми предстои някаква бъбречна криза, също като прекаля с кафето и песъчинките ми се разбягват насам натам. Но аз си имам проблеми с бъбреците отдавна.
Много от лекарите казват, че няма никаква връзка, но аз съм го забелязала, а и съпругът ми също.

# 11
  • Мнения: X
Благодаря за отговорите, но все още търсим причината.
Уж няма явен стрес, освен ако има някакъв проблем със зъбите, ще проверим.
Няма и болки в бъбреците.
Случва се рядко, не е всеки ден, например 2-3 дена, после може и няколко месеца, да няма.

# 12
  • Мнения: 403
" Сред начините да се предотврати скърцането със зъби по време на сън е и умората на челюстите. Т.е. преди да легнете да спите, следва да уморите челюстта до пълно изнемогване, като гризете сурови плодове и зеленчуци, например ябълки, моркови и дори семки.

     Препоръчва се и противоположният метод - отпускане на челюстите. За това е подходящ влажният топъл компрес, който следва да се поставя на долната част на лицето. Той ще помогне за известно време да се отслаби напрежението в мускулите. "

# 13
  • Мнения: X
Мерси, Ани.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт