работа и бременност

  • 2 933
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 407
Аз работих до последния ден! Понякога се уморявах малко, но като общо не съм имала проблеми!

# 16
  • Мнения: 79
аз си бях на работа до 9 месец,тежеше ми,защото е и жега!повечето време прекарвах в колата и се разхождах,защото работата ми е такава! Joy

# 17
  • Мнения: 138
Ами по принцип,след като са ти дали 45-дневния болничен трябва да си го ползваш,защото е задължителен.Но ако се договориш със работодателя си,няма да имаш проблеми да си вземеш паричките за него и заплатата.Аз през цялята бременост бях болнични,но си и работех.Което бе добре за мен  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 446
Ако се чувстваш добре работи. Аз работих до ....2 дни преди да родя. Работя на бюро  и не израходвем много енергия , но разходки можеш да правиш извън работно време. Леко раждане!

Последна редакция: вт, 11 апр 2006, 12:40 от ANNAND

# 19
  • Мнения: 2 631
аз влизам в 9тия и още работя, чувствам се добре и ще работя до последно Peace

# 20
  • Мнения: 5 401
И аз съм на работа! Гърчат ме както обикновено, никой не ми прощава, че съм бременна, разсеяна, затъпяла, надебеляла.. Пътувам всеки ден 40 мин. с трамвая в едната посока, няма къде да се разхождам в обедната почивка. Затова ходя много пеш почти всеки ден и сериозно се замислям за упражнения.

# 21
  • Мнения: 2 040
аз спрях работа точно в деня в който влизах в 6 месец ... и точно защото работата ми беше само зад бюро, пред компютър и неможех да мръдна, да не би телефона да звънне ... е това направо ме разбиваше ...

# 22
  • Мнения: 1 138
Аз също още работя, и моята работа е на бюро пред компютъра, но през деня ставам да се разхождам из офиса. Надявам се да се чувствам добре и да продължа да си работя до последно.

# 23
  • Мнения: 221
И аз работех докато не започнах 9-тия. Преди да разбера, че съм бременна не работех и си търсих работа. Намерих си и разбрах, че чакам дете. Реших да кажа истината и не започнах на новото място. И тъй като много скучаех помолих познат да му помагам в бизнеса докато мога и се чуствах полезна и доста дейна до последния момент. Важно е как се чустваш! Лека бременност!

# 24
Аз също работя, мисля че е по-добре. Януари месец 2 седмици лежах у дома за задържане и меко казано полудях,гледах само сериали то друго не излъчват по ТВ. Интернет нямаме, защото с мъжо ми имаме на работа . Мисля да работя  докато мога, ако здравето ми го позволява, така се чувствам пълноценна. Simple Smile

# 25
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
И аз спрях да работя в 6ти месец. Сега си почивам и си правя разходки,когато е хубаво времето.

# 26
  • Мнения: 3 205
Аз също си ходих на работа до последно (45 дни преди термин). Пробвала съм да си взимам болнични за по 3-4 дни уж да не се напрягам и да не се преуморявам, но се оказа, че всъщност тогава най-много работа и търчане като луда из града ми се струпва и в действителност на работа ми е много по-добре и отпускащо. А като лежах  в болницата за задържане 4 дни щях просто да полудея от скука.
Моята работа също е зад бюро на комп, но разходките си ги взимах на отиване и връщане (20 мин пеш в едната посока). Така че не съм страдала от липса на физическа активност.
Много е важно в последните месеци да ти е удобен столът между другото - да може да ти се отпуска седалката назад, за да не ти се напряга кръстът и бебето да не те притиска в ребрата. Иначе е голяма мъка.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 819
аз работих до последния ден (даже и в болницата продължих). Но добре, че постъпих така, защото иначе щях да се побъркам сама в къщи. Понеже работя на бюро, шефа ми даде неговия стол, който е по-голям и удобен. А когато се налагаше подремвах по няколко часа след обед. Но аз така и не се спрях до последния момент. Даже и в деня преди да родя тичах по коридорите на фирмата. А иначе и в къщи не спрях с домакинската работа, която ми осигуряваше допълнително движение.

# 28
На мен ми дадоха болничен преди една седмица, вече съм в седми месец. Бях си казала, че ще си ходя на работа, докато се чувствам добре. Така и направих. За съжаление работата ми е доста далеч и пътувам или с кола или с трамвая, понякога извървявах половината път пеша, но това само ако денят не ми е бил напрегнат. Получавах схващане на крайниците от седене на едно място.
Сега пък се чувствам зле вкъщи - СКУКА. Добре, че има нет......, само да се оправя. Според мен рецептата е да се разбереш с шефа, ако има възможност, да си ходиш, когато усетиш умора и да си работиш, когато се чувстваш добре. Нито преумората, нито заседяването са добри за бременните. Леко бременеене.

# 29
  • Мнения: 2 159
ами аз съм много в началото, но за сега предпочитам да ходя на работа. Иначе ще ми липсват социалните контакти. Аз съм програмист и съм вечно пред PC-то дори и вкъщи, така че по-добре сред хора Hug

Общи условия

Активация на акаунт