Перилни препарати и омекотители - 25

  • 50 237
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 648
Новата ми пералня е 8 кг. Такива кг никога не мога да натрупам, но пък доволно тикам обемисти завивки. Струва ми се, че това е екстрата на по-големия обем.

Какво количество прах слагаш, когато напълниш пералнята? Като за 8кг или мериш дрехите и слагаш за толкова, колкото тежат?

Май с теб в предишната тема се чудехме за това  newsm78 Моята я напълвам догоре, когато пера спално бельо, кърпи, хавлии, но не съм мерила колко тежат и си сипвам прах за 8кг, ама чекмеджето се препълва направо.

# 721
  • София
  • Мнения: 38 476
Аз преди малко питах нещо подобно, но никой не отговори.

Всъщност една пълна торба /тип "потник"/ с дрехи е 4 кг! Сега ги измерих.

И да натъпчете барабана, повече от 5 кг няма да събере.

Може би капацитет 7-8 кг е за някакви екстрени случаи.

На самите прахове пише, че 120 мл са за 4- 4.5 кг сухо пране.

# 722
  • Мнения: 5 207
За половин зареждане дозата се намалява с 1/4.

# 723
  • Мнения: 1 135

Сега да споделя какви ги свърших през почивните дни...
След като вече знаем как се отгатва датата на производство
и с последните просветления за годността,
с малко закъснение си прегледах кутиите Ariel Compact на P&G...
Направо ме е срам да ви кажа от кога са и колко пари съм похарчила за тях... ooooh!
Всичките са от началото на 2011 година, а са купени през юли тази,
от магазин за паралелен внос...
Съответно се ядосах до безумие,
натоварих се с около 7-8 кила прах, къде за цветно, къде за бяло
и отидох да ги оставя до контейнерите...
Вкъщи остана само по една малка кутийка Sano Sensitivе, Tide Color, Dash Universal...
Другия месец и аз ще си взема от нашето Персилче...  Blush  Mr. Green


O, чувствам се виновен. Все пак от мен излезе информацията за разкодиране на датата на производство. Наистина не е трябвало да ги хвърляш, особено тези за цветни дрехи, но... минало-заминало, не се ядосвай. Сега ще имаш повод да си купиш нови  Simple Smile.

Влизал съм 2-3 пъти в тези магазини за паралелен внос и ми е правило впечатление, че наистина много от препаратите, особено прахообразните са доста стари. Чудя се, нашенските търговци дали не ги пазаруват от някои outlet-и на силно занижени цени поради иозтичащият им срок на годност. С официалния внос, рядко се среща нещо произведено преди повече от 7-8 месеца.

Избавлението е едно: Спирате да ги купувате. В крайна сметка, само това ще откаже търговците от тази нелоялна практика.

# 724
  • Мнения: 648
За половин зареждане дозата се намалява с 1/4.

Не е ли с 1/2? В такъв случай, когато е указано количество прах за 4-5 кг, при двойно количество дрехи (8кг)с колко се увеличава дозата?

Всъщност една пълна торба /тип "потник"/ с дрехи е 4 кг! Сега ги измерих.

И да натъпчете барабана, повече от 5 кг няма да събере.

Може би капацитет 7-8 кг е за някакви екстрени случаи.

Зависи какви са дрехите. Сега ходих специално да премеря дрехите, което ще пускам довечера - близо 7кг са, така че чак екстремен случай не е Simple Smile Всяка седмица ми се събира такава пералня.

# 725
  • Мнения: 5 207
Не е ли с 1/2? В такъв случай, когато е указано количество прах за 4-5 кг, при двойно количество дрехи (8кг)с колко се увеличава дозата?
Ето ти пример:
Скрит текст:

# 726
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 683
Момичета,
Моля, за малко помощ. Пролетта изпрах зимните якета на синовете /дебелички със силиконов пух/ и понеже са обемни, ги сложих във вакуумиращ плик и ги прибрах newsm45. Сега като ги извадих, да оставим, че са доста смачкани, ами и изтънели / пуха се е степал/.  Мисля да ги изпера и да ги пъхна в сушилнята с няколко топки за тенис в джобовете, дано се разпухнат. Вие какво ще ме посъветвате? Някой правил ли е тази гимнастика newsm78

# 727
  • Мнения: 1 135
Не ги пери, а пробвайте да ги носите за няколко дни. Ако не са прибрани влажни, ще набъбнат отново. Ако не се случи, вече нямаш друг избор освен пране и сушене с топки.

# 728
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 683
TAED  smile3525!

# 729
  • Мнения: 267
Бобулина, пробвай да разпластиш пуха с пръсти. Само така оправям моите след пране, при това нямам сушилня. Като ги извадя от пералнята, пухът се е събрал в единия край на всяка "баклавичка". След като якето изсъхне разпластявам всяка от тях. Досадно занимание е, но върши работа. По-лесно е, когато е гъши пух, но и силиконовият оправям по този начин.
Е, не стават като чисто нови, но определено има ефект. С времето всеки пух се сплесква и след 1-2 години и няколко пранета дрехите осезаемо изтъняват. После купуваш нови Simple Smile

# 730
  • Мнения: 648
TAED, моля да ми "преведеш" този състав на прах за пране, как ти се струва и какво може да се очаква от него -

5-15% анионно активно вещество, кислороден избелител, <5% нейогенно активно вещество, полиакрилат, фосфонати, ТАЕД, сапун, зеолит. Отделно съдържа:ензими, оптичен избелител, анти-пяна агент.

# 731
  • Мнения: 5 207
Да се помъча ли да позная кой е прахът.
Скрит текст:
Бинго?

# 732
  • Мнения: 1 135
TAED, моля да ми "преведеш" този състав на прах за пране, как ти се струва и какво може да се очаква от него -

5-15% анионно активно вещество, кислороден избелител, <5% нейогенно активно вещество, полиакрилат, фосфонати, ТАЕД, сапун, зеолит. Отделно съдържа:ензими, оптичен избелител, анти-пяна агент.

Tова може да е всеки един прахообразен препарат за бяло пране с некадърно направен превод на опаковката.

# 733
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
Интересно е, че това, което си мислех тази вечер за обема на пералнята ми, е коментирано точно днес. Тази вечер едва набутах 5 кг сухо пране в 8 кг ми пералня и отново се замислих, защо ли е посочена за 8 кг. И за мен единствения плюс е, че могат да се перат леки, но обемни дрехи и завивки. Иначе съм стигала само до 6 кг сухо пране. Повече пера на 4 кг и ми се струва, че е по-добро изпирането като не е претъпкана пералнята.

# 734
  • София
  • Мнения: 2 296
Ей това LG е придобивката.
Не знам дали ще остана без петна - с малкото сме ужасни прасета (явно върви по наследство  Crazy), но дано понамалеят.

Иначе ползвам прах като за 5 кг, средно до силно замърсено - на повечето прахове това е към 150-180 мл (най-често от Скипа слагам макс към 150 мл, че той нали е по-компактен, но като здраво я наблъскам). Мерих няколко пъти - не идва повече от 5 кг.

Искам специално да благодаря на TEAD за съвета да изпера черните смрадливи тениски, за които опищях форума, с универсален прах. Най-после, след сигурно две-три години мъка и чудене и псуване, се изпраха и престанаха да го докарват на мухъл   bouquet
Прала съм ги хиляда пъти на 60 градуса, но никога не ми е хрумвало да го направя с прах с кислородни избелители! Имаше временен ефект само когато ги пусках с прах за цветно, но на следващото изпиране с гел/капсула, миризмата се връщаше отново. Днес ги прибирах след пране с капсула Ариел - миришат превъзходно!!!!! Много съм щастлива, че най-после разбрах къде е причината, защото не ми даваше мира. Особено ми стана неприятно, когато вонята продължи и с новата машина.

Общи условия

Активация на акаунт