проблем с храненето на 3 месечно бебе

  • 7 916
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 164
Enidi С моето мляко правеше същото до 2 месеца и половина и давах кърма.може ли това,че винаги сме двете по цял ден и само вечер баба и дядо са вкъщи,да влияе,а също че баща и ходи за по седмица,две за работа в Бг и се прибира за няколо дена и пак отива...наистина ли моите настроения и се отразяват

D23  Преди правеше по два пъти на ден ако и всеки два часа бяха пълни памперсите с чиш,сега прави веднъж дневно и за два часа не се пълнят обилно като преди.оригва се всеки път,пръцка си понякога.за докторката 100 гр са малко

# 16
  • Мнения: 237
Моето бебче на 27 Септември направи 3 месеца и също яде така различни мл на хранене, от 60 до 150мл. Храним се прибилзително през 3 часа, като от седмица насам започна да се събужда около 7,30-8,00 сутринта и така премахна едно хранене- станаха 5. Пие доста вода- около 200-250мл дневно. На 27 като я теглихме беше 6200кг, 62 см- наддала беше 1кг и 4 см от предния месец- роди се 3350кг и 50см. Весела е, гука си и засега не се притеснявам относно яденето. Не я и насилвам да яде повече, понякога и давам малко почивка за 15-тина минутки и пробвам пак и хапва оново. Забравих да спомена, че сме изцяло на АМ.

# 17
  • Мнения: 15
За килограмите не се притеснявай и ние сме на 6 месеца а сме 6500 кг и 70 см( родена 3300  и 50 см ). Може да е наистина някакъв вид стачка. Важно е да наддава макар и малко.

# 18
  • Мнения: 164
Mimka871 сигурно ,заради водата е премахнала едното хранене,удивително количество.моето момиче пие най-много 60 мл вода.и на мен ми се искаше да наддава толкова.заради бабите ли съм се притеснила,слабо дете -болнаво дете.

Mishiina Наистина всяко дете си е различно явно,и трябвада се водя  по нейните желания.няма да се отказвам да предлагам често и когато реши ще започне да си пие по повече

# 19
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Здравей, ceylin,
Пишеш че сте на 3 м. а за зъбки замисляла ли си се че може и те да са проблем? Месеци преди да се появят (пробият венеца) те растат в него, което също е болезнено. Защо не пробваш да предложиш мялкото с различна Т, имам предвид да е по-хладко може пък да помогне. Ушите преглеждани ли са, първия ни отит прекарахме без детето да покаже дисконфорт и болка а Т си беше нормална 36.6, пълна случайност беше че реших да измеря ей така рутинно Т и като и допрях термометъра до ухото малката писна и се дръпна.
Валерия мина през една кърмаческа стачка на около 3 месечна възраст, открих че като спи тя си изпива млякото без дърпане и почивки а будна ми се дърпаше и плачеше. Лека полека с хранене заспала го преодоляхме този момент. Но с хранене на сила няма да стане работата.
И е напълно нормално детето да отразява твоите емоции и без да ги демонстрираш пред него. Бебето просто те усеща, защото то те познава и реагира по начина по който умее а именно с плач.

# 20
  • MUC
  • Мнения: 297
На мен ми звучи като проблем, породен от рефлукс. Както и D23 е писала, бебчето свързва храненето с неприятните усещания, които се получават при рефлукса и затова отказва да яде.
Дъщеря ми имаше такъв проблем, който се обостри много именно през третия месец. Съветите какво да правиш при рефлукс са дадени по-назад, пробвай ги. Започни възможно най-скоро АР мляко или такава добавка в нормалното й мляко. При дъщеря ми промяна се усети още седмица - десет дни, след като започнахме да сгъстяваме млякото.
И не храни детето насила, ще го травмираш така и ще си навлечеш по-сериозни проблеми.
Успех!

# 21
  • Мнения: 164
да,мислех и за тях,смуче си пръстчето сутрин и вечер,като вечер  е по раздразнителна,млякото е винаги хладко.докторката винаги и преглежда ушите.
дали е наистина рефлукс,защото когато е храня през нощта и веднага след като се оригне,заспива и я оставям в леглото не повръща,но пък през деня ....проблем ли ще е да ползваме ар мляко ако няма рефлукс.да,насила определено не става
Онзи ден отидохме в парка,има изкуствен басейн,патки,лебеди,много дървета и не я оставих в количката,а си е гушнах както обича и така обикаляхме.......след този ден изпи 840мл плюс вътре 80мл вода......днес ще продължавам да записвам и да видим дали ще продължи така.направо ме шашна

# 22
  • MUC
  • Мнения: 297
Рефлуксът не означава непременно да повръща след всяко ядене или пък по много. Ако бебето постоянно връща мляко, дори часове след хранене (тогава обикновено вече е отчасти смляно и пресечено, а не течно), ако се оригва с дискомфорт и плаче, ако постоянно преглъща, сякаш храната му се връща нагоре, това пак си е рефлукс. Наистина много бебета го имат и по принцип не е нещо страшно и се израства. Но има бебета (като моето и вероятно и твоето), на които дискомфортът от рефлукса им пречи повече, отколкото на други и съответно реагират с отказ от хранене.
Ако се храни по-добре, когато я носиш повече поизправена, това също говори за рефлукс. А може и от чистия въздух да й е дошъл апетит. Дъщеря ми се хранеше един ден сравнително добре, после 3-4 дни зле - тъкмо се зарадвам, че е "прояла" и хайде пак...  Tired

Да допълня, понеже питаш за млякото - тези млека имат просто допълнителна съставка за сгъстяване. Проблем може да бъде (поне в началото) ходенето по голяма нужда, но като цяло май това минава след първите няколко седмици, а и вие пиете допълнително вода, та може да не се сблъскате със запек. Консултирай се за всеки случай с още един педиатър и питай и за млякото. Не мисля, че може да ви създаде други проблеми, но не съм достатъчно компетентна все пак.

Последна редакция: сб, 04 окт 2014, 09:50 от spring rain

# 23
  • Мнения: 27
И аз да споделя моя опит с рефлукса... Моето дете беше на кърма, затова не знам как би се повлияло от сгъстените млека, но би трябвало да има бърз ефект. Относно това, че нощем не повръща - и моето не повръщаше нощем, а понякога съм го кърмила 5-6 пъти през нощта (голяма грешка), той много трудно се оригваше и съответно нощем въобще не съм го оригвала, та към сутринта почваше да се буди през половин час от рефлуксите, които му дразнеха. При него обратно на вашите деца имаше голям апетит - той направо преяждаше, за да потисне неприятните усещания, след което повръщаше. Като цяло трудно можем ние да ти кажем дали е рефлукс - то дори повечето педиатри не са специалисти, а и при всяко дете рефлуксът се проявява по различен начин. Най-добре потърси добър детски гастроентеролог да се консултираш с него.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 275
Здравейте!
Моето бебе е на 3 месеца и половина и от преди 7 дни вече имаме зъбче.Доста се лигави от преди 1 месец, очаквах да е зъбче, защото на баща и се я появил зъб много рано на 2 месеца, а доколкото знам е наследствено.Ние се храним 5-6 пъти по 140 мл АМ Фризолак и между храненията и давам сок от ябълка или морков, след като навърши три месеца. Кърмена е до преди месец с дохранване на АМ, че нямах достатъчно кърма. Сега тя тежи 6300 кг и 60 см висока. В началото и тя се хранеше по 60 - 70 мл мляко и то на поискване, после изведнъж сама влезе в ритъм да се храни през 3 часа нормално. До сега не сме имали колики, реве само когато е гладна и доста поплака вечерта, преди да и излезе зъбчето. През нощта се събужда 1-2 пъти да пие вода, през деня почти не иска да пие вода. Намали водата през деня и смени АМ.

# 25
  • Мнения: 164
Докторката каза задължително вода след хранене,за да не остава мляко и пак да се появи млечницата.след като повръща също и давам,горкичката ми след повръщане прави едни физиономии.утре взимаме ар млякото на хип и нямам търпение да видя резултат.вчера беше празник и всички бяха вкъщи и от вълнуване сигурно,след всяко ядене връщаше мляко

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 275
Водичка след ядене се дава съвсем малко - 1 лъжичка, ако пие повече след това ще повръща. Ако иска повече вода, трябва да е минал поне половин час след хранене.Успех с млякото!

# 27
  • MUC
  • Мнения: 297
Млечницата е гъбично заболяване и даването на вода след хранене няма отношение към появяването или непоявяването й (извинявам се за й-то, пиша от телефон и на него нямам ударено и).
Даването на вода след хранене влошава нещата при деца с рефлукс, тъй като разрежда допълнително стомашното съдържимо и то по-лесно се връща нагоре. Неслучайно при рефлукс се сгъстява млякото - с даването на вода това се обезсмисля.
Ако толкова държиш да даваш вода, нека е наистина само по лъжичка, както е писано по-горе. Да не говорим, че ако детето не наддава добре, даването на вода само задълбочава проблема, тъй като стомахчето се пълни с течност, която не съдържа калории.

Впрочем, като алтернатива на готовите АР смески има и сгъстяваща добавка, която може да се слага на всяко АМ, както и на изцедена кърма. На кърмени от гърда бебета с рефлукс може да се дава с лъжичка преди хранене, разбърква се с малко изцедена кърма до кашичка. Ако я има при вас, можеш да си я добавяш към нормалното мляко, вместо да чакаш да ти доставят. Ето я:
http://www.aptaforum.de/apt/de/unsereprodukte/produktbersicht/pr … tdetails_2048.jsp

# 28
  • Мнения: 2 755
А защо не опиташ да даваш млякото по-често - примерно на 2 - 2и половина часа? Ако яде малко, поне да е по-често

# 29
  • Мнения: 164
Имаше проблем с доставката и още чакаме ар млякото.Не знам за водата,всички изчетени книги пише,че дори и да е на ам бебето няма нужда от вода,така и започнахме без нея,после всички започнаха да казват трябва да даваш вода,и докторката каза по-една лъжичка след хранене,след като се появи млечницата каза колкото иска да и даваме вода да пие,тя не е свикнала с нея за това не пие много ,след хранене прави по една гладка само.Някой ден пие 30 друг 60,друг 90мл вода.
Тази година министерството в Турция откри в аптамил ГМО,за това никога няма да и предложа нещо на тази марка.Докато зависи от нас с баща и,и имаме финансовата възможност ще е храним с органична храна.

До два месеца пиеше на всеки 2 часа,като часовник беше.После се промени и опитвам да и изградя режим,но не става.През нощта се храни най-редовно и изпива цялото мляко.През деня често спи,но често не иска мляко.от 2-3 седмици след като се събуди след час,два иска мляко,а не като преди веднага след сън

Общи условия

Активация на акаунт