Уроци по плуване за бебета/Плуване за бебета и новородени

  • 8 262
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 793
нашият младеж го водя от доста време на такива уроци и виждам, че му харесва. Както писа Мегстар най-интересно е, когато ги учат на гмуркането. Разбира се ние ги държим през цялото време. Басейнът, в който се провеждат уроците на мен ми стига до кръста. А в дните, в които няма уроци се плацикаме в съседното басейнче, което на мен ми е до коленете /това на най-дълбокото място/. Но пък е много готино, защото има и една мини пързалка, по която пускаме дечицата. Много се забавляват.

# 16
  • Мнения: 579

Megstar,личи си по снимките,че на Анди му е приятно и много се забъвлява.

ОФФ:Не разбирам немски,но се досещам какъв е втория ти подпис.Честито  bouquetЛеко бременеене.А и ти не беше ли със секцио първият път?

# 17
  • Мнения: 280
А топла ли е водата в басейните?
Защото ние водихме снощи нашия син за 1ви път на уроци по плуване и водата в басейна беше доста стидена дори и за мен. Детето посиня от студ - надали пак ще го заведа, а басейна е в училище и уроците са за деца от 3месеца до 4 години...

# 18
  • Мнения: 579
А топла ли е водата в басейните?

При нас водата е много топла 36-37 градуса и на децата определено не им е студено.

Незнам защо при вас е така,може би е добре следващият път като отидете да говорите с някой от мениджърите. newsm78

# 19
  • Мнения: 934
За банските - трябва да са със специален бебешки бански - или тези за еднократна употреба тип памперс, или нещо подобно - като бански, само че по-плътен или с два слоя плат (ух, не мога да обясня) - абе идеята е, че ако се изака бебето във водата, банският ще задържи всичко или поне по-голямата част.

# 20
  • Мнения: 1 178

Megstar,личи си по снимките,че на Анди му е приятно и много се забъвлява.

ОФФ:Не разбирам немски,но се досещам какъв е втория ти подпис.Честито  bouquetЛеко бременеене.А и ти не беше ли със секцио първият път?

Много добре си разбрала  Simple Smile Благодаря ти. Да бях със секцио, е не бе много планувано, поне не толкова рано, но сега всички вкъщи се радваме.

За банските - трябва да са със специален бебешки бански - или тези за еднократна употреба тип памперс,
Ние сме с бебешки бански. Не са специални, защото по нищо не се различават от банските за големи. Спомням си че ги купих от C&A.
И аз очаквах, че бебешките бански ще са с някакви специални приспособления за да не пропускат урина, но не, та питах водещата курса дали всичко е ок с нашите обикновенни бански, та тя ми каза, че по принцип във водата бебетата нямали голямо желание да пишкат, а по скоро да повръщат Mr. Green, така че банските са най-малкия проблем.

# 21
  • Мнения: 579
.......Много добре си разбрала  Simple Smile Благодаря ти. Да бях със секцио, е не бе много планувано, поне не толкова рано, но сега всички вкъщи се радваме.

Още веднъж Честито  bouquet

Дано всичко е нормално и накрая да гушкаш едно(а защо не и повече Laughing) здраво бебенце.

Целувки за Анди от мен и Ели Hug

# 22
  • Мнения: 884
Някой да има опит? В моята бебшка група всички майки  са луднали по това ,но аз съм скептично настроена , йогата с бебо ми е достатъчна изгъзица(с извинение) ,но мъжът ми настоява да пробваме  с плуването за да свиквал с водата и да не го е страх  после.
Та някоя мама да е пробвала .. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 768
Знам че е хубаво след 4 месец за бебето да ходи на плуване. Поне така ни обясниха тук. Та с каката сме ходили многократно на бебешки басейн от момента когато навърши 4 месеца и тя обожава да плува. Малката май не такъв любител. Ама и нея сме решили да я правим плувкиня.

# 24
  • Мнения: 1 645
И тук е много популярно за бебенца над 3 месеца.Един път бяхме на почивка и там имаше,навих се,купих билети ама на сутринта се оспахме,закъсняхме и не ни пуснаха Sad От тогава не съм се навивала пак,но мисля че е хубаво и полезно.Малкия го заведохме на басейн когато май нямаше и 4 месеца....е,нямаше специални упражнения каквито се правят на специализираните места,просто си плуваше с пояс Laughing Laughing Laughing

Последна редакция: чт, 23 фев 2006, 18:24 от мими23

# 25
  • Мнения: 369
И аз много се интересувам по въпроса и ще следя темата. Аз вече и комплект бански и хавлийка й купих на мойта дъщеричка за това лято  4470. Чух обаче, че най-новите изследвания твърдяли, че не са хубави хлорните изпарения или там каквото слагат за чистене за още неукрепналите бели дробчета на бебетата. Дано някой знаещ се включи по темата   smile3547 или някоя мама с опит  Praynig

# 26
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Скоро пак се разискваше темата, ето я: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=66066.0;topicseen

# 27
И при нас е много модерно и честно казано скъпо удоволствие.  Аз също навивах мъжа ми да запишем малката, ама той отказа категорично, доводите му  бяха хлора и хлорните изпарения и възможни кожни инфекции. Като ходим на басейн неговите очи стават адски червени, той е със светли очи и заприличва на вампир.  Twisted Evil
Надявам се, че малката не е наследила неговата алергия към хлорираната вода.
Ще изчакам да стане на десетина месеца и тогава ще опитаме, защото бебетата обожават водата. Гледала съм снимки, които мамите в моята група ми показаха и ми се стори, че бебешорите умират от кеф. Laughing

# 28
  • Мнения: 2 032
Да. Повечето бебета и малки деца много обичат да се плацикат във водата. Аз смятам, че е хубаво от рано да свикват с водата, да се отпускат в нея, за да може по-нататък по-лесно да стане преходът към плуване. Не знам сега дали си в Лондон-във всеки общински спортен център с басей има програми за бебета/малки деца. Имай предвид, ако става въпрос за Лондон, че тези "класове" са много популярни, и трябва да се запишеш доста по-рано от началото на поредния модул.  Форматът е такъв: в плитък, топъл басейн се явяваш с отрочето, учителката показва какво да правят, държиш си чедото, и пада едно махане с ръце и крака, ум да ти зайде. 30 мин е, ако не се лъжа. На Калина много й харесва, но напоследък (тази зима) малко сме се измързеливили и не я водим, въпреки което горещо препоръчвам плуването за мъници. (Напролет-с бебето ще ги плицикаме.)

# 29
  • Мнения: 884
Благодаря Алиса.Да в Лондон сме, но май не се чака повече от седмица при нас  newsm78 ..ти  в кой център ги водиш мъниците?

Общи условия

Активация на акаунт