Великобритания - тема 54 Есенно Зимна

  • 51 084
  • 737
  •   1
Отговори
# 330
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 429
Цитат
Как върви твоята бременност? Надявам се, че всичко е наред..

супер благодаря
остават 14 дена до термин, в началото на 9ти месец реших да бутам къщата  Embarassed докато мъжът ми е в САЩ
той обеща да не пътува поне до началото на декември
малкият редовно се натъжава като чуе за Англия или като види някое приятелче онлайн

чакам ремонта да приключи, за да родя  Embarassed
а всички чакат мен да родя, за да се приберат/приберем в Англия Simple Smile

# 331
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
usmifchica,  Hug

Толумбичка, да е жив и здрав дребосъка Wink

Блу, наистина е странно. За съжаление аз съм прекалено директна в такива ситуации че да съм добър съветник  Embarassed Confused

# 332
  • Мнения: 45
Mомичета, как е дивисил на английски и навсякъде ли го има?
Решила съм да правя рибена супа и нито знам как да я направя (никога не съм правила) , нито знам как е дивисил на англйиски. Поразрових се в нета и намерих това "На английски:  Garden lovage, Bladder seed, Love Parsley", обаче кое да изплозвам newsm78

Ако имате идеи за рецепти за рибена супа- приемам всякакви, но предложената вид риба да я продават   тука  Laughing

# 333
  • London
  • Мнения: 612
http://www.bbcgoodfood.com/recipes/890642/creamy-smoked-salmon-l … k-and-potato-soup
Ето рибена супа. Става разкошна. Понякога я правя със замразен микс за рибен пай (има в Сейнсбъри, пакет с различни рибени филета). Става много хубава и само със сьомга, аз ползвам сурово филе, а не пушена.

# 334
  • Мнения: 45
Bean мерси за бързият отговор Hug

Само ми кажи все пак, ако знаеш как е дивисил на англ да си знам:)

# 335
  • London
  • Мнения: 612
Ха ха ха Дивисил даже и на български не знам как е! Никога не съм ползвала  Laughing

# 336
  • Лондон
  • Мнения: 449
Толумбата, много готин Филип... Ама е малъъъък  Heart Eyes

Аз училището го гледам само в ежедневието... Толкова ангажират родителите, че наред с работата нямам време за повече. Надявам се да подготвят децата така, че без проблем да мога да продължат в secondary... Навремето и затова избирахме училище, където може да се учи до края и да не се налага да се кандидатства Peace въпреки, че Аннабел споменава, че ще учи един ден в St Paul's, нейното buddy от първата година я приеха да учи там и тя й е казала, че най-умните момичета учат в това училище..  Laughing Засега е в рамките на шегите...

Ние утре се отнасяме към Бг, 2 седмици ваканция... Днес се опаковах за 1/2 час, абсолютен рекорд ми е, вкл. разчистените умалели дрехи... Имаме план да ходим до Родопите, ще ходим на тенис турнира в София, имам билет за театър... и много срещи с приятели, плюс надявам се, последна драма при зъболекаря Crazy

Хубав уикенд...


# 337
  • UK
  • Мнения: 3 959
Ауу, че хубав Филип  Heart Eyes

# 338
  • Мнения: 377
future74, за дивисил аз намирам това: http://en.wikipedia.org/wiki/Ligusticum_scoticum

Май не е съвсем същия като този, който съм ползвала в България. Ние тук не намерихме дивисил и затова си донесохме от България  Laughing Но ако намериш този, мисля, че ще е ок.

# 339
  • Мнения: 115
Толумба, как бързо мина една година Simple Smile Филип вече е момченце, а не бебе Simple Smile

Аз този уикенд съм в Лондон (ще си ходя в къщи другия уикенд) и сега съм се замислила какво да правя (признавам си че ми е едно такова криво без домочадието и не ми се излиза никъде). Най-вероятно ще отида до Природонаучния музеи (дано да няма голяма опашка на входа) и после ще видим........ За утре вечер имам билет за мюзикъл.

# 340
  • Мнения: 287
Дами,
Днес получихме писмо от общината, че синът ми "не е приет" в нито едно от посочените от нас училища, а  е в списъка на чакащите  Cry Мога ли аз нещо да направя по въпроса, в смисъл...... януари месец отново ли подавам документи, за да се бори за място за Y1? Четох, че някой са подавали молба-жалба до общината за преразглеждане на местата?
Ще съм Ви благодарна за съвет  Praynig

П.С. Тайничко се надявах да започне да ходи в pry-school, че по цял ден с мен полудява. Иска си средата детето  Confused

# 341
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Ха, Толумби, цвета на косата и прическата са му се променили  Mr. Green

Синът днес е в Ланкастър. Отиде самичък с колата и се притеснявам. Друг път поне не е сам, а с приятели. Голям му е мерака за университета там. Та и тази треска ме тресе сега, не само емоциите покрай щерката  Laughing Благодаря за подкрепата и съветите и в темата и на лични  Hug   bouquet Просто изпушвам от известно време от мислене, планове и напрежение. Може би прекалено се вживявам  Rolling Eyes Отделно си върви и планирането за Халоуин, поканите са раздадени  afwitch Мъжът се прибира точно тази седмица да помогне за ваканцията и партито. Уж всичко е планирано, но знае ли човек...
Малката е в къщи, боли я корема и отскача до тоалетната по-честичко  Rolling Eyes Слушам й разговор с приятелче по скайп, казва му че явно е хванала неговия бъг. Той отсъствал от училище тази седмица по същата причина. Чудя се, да пропуснем урока днес или ще издържи час там  Thinking

golden, кой мюзикъл си планирала?

Аз планирам пак един 2 седмичен курс в Дарби и се чудех, дали да се прибирам уикенда или моите да дойдат на гости и да разгледаме района? Затова и не натискам да е сега или началото на новата година, ако мога до пролетта да го отложа, когато времето ще е по-хубаво за разходки  Flutter

vany666, колко е голямо детето? Не ти ли предложиха друго училище?

# 342
  • Мнения: 8 934
Вчера споделих, че помощник учителката се държи странно. Едва ли ме е прочела тук, но след обяд й беше минало. Ина, благодаря!

Ваня, ако линийката ти е вярна, идната учебна година 2015/2016 детето ти трябва да е Reception и съответно до средата на януари'2015 трябва да подадете документи. Сега си пробвала за Nursery и тъй като то не е задължително, от Общината не са длъжни да ви предложат място, но все пак детето е поставено в лист на чакащите, т.е. не ви отрязват направо, а имате някаква надежда. Освен ако в Шотландия /нали сте там?/ е не по-различно.

Моята дъщеря понатрупа опит като чакаща. Първоначално ни предложиха училище на 2 мили от нас и с оценка 3. Там ходи 3 седмици и се освободи място в малко по-близко /1.7мили/  училище и по-хубава оценка. Прехвърлихме я, но за спорта и без особени надежди я оставихме чакаща в близкото до нас училище с висока оценка. Тази сутрин имаме писмо, че там се е освободило място. Не се надявахме и сега сме с малко смесени чувства, макар че е почти ясно какво ще решим.

# 343
  • Мнения: 1 959
Порасна Филип, мдам. Като се сетя какъв мрънкалник бях миналата година по това време на финала  Crazy

usmifchica ,
надявам се раждането и всичко след него да мине спокойно, ще чакаме новини  Wink

golden,
направи си един пижамен ден, поглези се с хубава храна, филми/книги, по някое време си отвори и виното..

Merry,
а сина ти избра ли какво ще учи..имам спомен, че хуманитарните го влечаха, но може и да греша..

# 344
  • Мнения: 115
Мери, извинявай, объркала съм се, модерен балет е - Ballet Revolucion at Peacock Theatre. Утре ще дам отзиви.

Общи условия

Активация на акаунт