Застраховка на мобилен телефон и лаптоп

  • 9 729
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 994
Здравейте,

Скоро изтича застраховката ми на мобилен телефон и лаптоп, която бях направила в чужбина. Искам да я подновя, но ще трябва да е в българска застрахователна компания. Не се ориентирам кои компании предлагат такъв продукт, някой може ли да ме ориентира/посъветва? Преди ползвах най-широкото покритие, включващо всякакви природни бедствия, технически проблеми, намокряне, кражба с взлом или на улицата и загуба, като териториалното покритие включваше ЕС + определени трети страни за определен период при самоучастие до 30 паунда. 

Планът може да не включва всички тези неща, макар че би било добре. Цената е без значение, важно ми е спокойствието при ползване на техниката.

Благодаря предварително!   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 34 933
Предполагам са купувани в чужбина.
Тук може да се направи застраховка само и единствено в момента на купуване на техниката и само от определени магазини.

# 2
  • Мнения: 4 994
Предполагам са купувани в чужбина.
Тук може да се направи застраховка само и единствено в момента на купуване на техниката и само от определени магазини.

Опасявах се от такъв отговор, но благодаря, спести ми време и разкарване да питам лично.   bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 34 933
Предполагам са купувани в чужбина.
Тук може да се направи застраховка само и единствено в момента на купуване на техниката и само от определени магазини.

Опасявах се от такъв отговор, но благодаря, спести ми време и разкарване да питам лично.   bouquet
Да, няма смисъл. Скоро пусках запитвания до различните компании. Може да се застрахова срещу кражба, природни бедствия, пожар, наводнения и т.н, но това е обвързано със застраховка по всички клаузи на самото жилище, в което се намира техниката.

# 4
  • Мнения: 63
И аз съм разпитвала и може да се каже, че при нас нещата не си заслужават...

# 5
  • Мнения: 7 779
аз бих се обадил на по телефона на 2-3 от компаниите , да попитам за такава застраховка и да си спестя разкарването и чуденката. всяка компания има сайт. за 20-30 ст. си решаваш проблема. Laughing

# 6
  • Мнения: 5 593
В някои сайтове има опция да си застраховаш таблет или лаптоп при покупка. Питах Интерамерикан /които предлагат застраховката/ мога ли да застраховам устройство при тях без да съм го закупила от дадения сайт и отговориха, че може - трябвало да нося гаранционната карта. Беше преди доста време, но пробвай - може още да я предлагат.

# 7
  • София
  • Мнения: 34 933
Интерамерикан вече няма, купиха ги Евроинс. В Евроинс не правят подобни застраховки.

# 8
  • Мнения: 5 593
Не знаех, наистина мина доста време, откакто се интересувах.

# 9
  • Мнения: 47 898
Миналата година си купих лаптоп със застраховка, на 2 ден го откраднаха  Rolling Eyes Tired
Още не съм видяла и лев по застраховката, почти съм се отказала
Не те съветвам да застраховаш подобни неща тук  Tired

# 10
  • Мнения: 4 239
Миналата година си купих лаптоп със застраховка, на 2 ден го откраднаха  Rolling Eyes Tired
Още не съм видяла и лев по застраховката, почти съм се отказала
Не те съветвам да застраховаш подобни неща тук  Tired
   А ти потърси ли застрахователите?

# 11
  • Мнения: 47 898
Разбира се Simple Smile
Откраднаха го юни 2013, тия дни чакам уж да преведат  щетата...да видим Simple Smile

# 12
  • Мнения: 4 239
Изумена съм! Какъв е този срок за изплащане.... Да не би да са го "търсили" усилено до сега?  newsm78

# 13
  • Мнения: 7 779
то ако ставаше лесно изплащането бат`Бонго щеше всеки месец да си купува нов лаптоп и да ми го "крадат ".  Laughing

# 14
  • Мнения: 4 994
А дадоха ли ти техен, оборотен лаптоп, който да ползваш междувременно?

Хм, с тази застраховка си е като без застраховка...

Общи условия

Активация на акаунт