Изгубено доверие

  • 11 597
  • 136
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 12 473
Компромисна, търпелива и разбираща съм.
Докато не се почувствам предадена.
Там ми е границата.

# 16
  • Мнения: 2 674
Не мога дори да се сетя да съм се доверявала на някого до такава степен.

Зависи от грешката, но гледам да им върна жеста при пръв удобен случай. За мен е удоволствие. bowuu

# 17
  • Мнения: 4 892
Отговарям директно на заглавието, без да чета темата - трудно може да се загуби моето доверие, защото не се дава лесно. Всичко останало е общуване с хора и няма никакви очаквания от никого и така ми е по-лесно да приемам света. 

# 18
  • Мнения: 2 237
Или всичко може да бъде простено?

До момента само веднъж не съм успяла да простя. Това беше едно приятелство, на което давах три пъти шанс, защото беше "от люлката". Бях ученичка по времето на първите две разочарования, после на двайсет се оказах срещу човек, който ми е абсолютно непознат- разказа ми неща от живота си, които за мен бяха отвратителни, неморални и гнусни. И като се замисля освен детските игри и тук-там по едно излизане заедно, нямахме нищо общо. Просто всичките години мислех за нея като за човек, който не съществува.

Толкова съжалявам, че си загубих времето с тази елементарна и дребна лъжлива персона, че не искам никога повече да я виждам. Дори не искам да виждам хора, които биха установили контакт помежду ни. Не бих си позволила да ракажа подробности около нея по форумите, само в едно мога да те уверя: когато един човек ти стане отвратителен, няма абсолютно никакъв шанс, въобще ще ти е невъзможно дори да го погледнеш. Всичко друго са драскотини, които се преживяват.

# 19
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Нямам доверие на определен тип характери - например посредственост или безскрупулен цинизъм. Склонна съм да прощавам на хора, които уважавам като интелект и светоглед, понеже на всеки може да се случи да се издъни някак. Предпочитам да не се фиксирам в една постъпка или в едно изказване, когато разполагам с цяла картина. Аз също имам своите моменти на умопомрачение и се дъня. Grinning


Buttinsky, многократното повтаряне на една и съща грешка спрямо един и същи човек, отива или към глупост, или към цинизъм...по-горе седи моят отговор.

Аз съм на същото мнение - гледам цялостната картина. Не съм свръхчовек, не очаквам и около мен да има свръх хора. В ситуации на тежка криза, хора извършват неща, за които после не могат да повярват сами. Разбира се, говоря наизуст, нямам представа за какво става дума в конкретната тема, има постъпки, които наистина са непростими.

Някой по-напред беше казал, че е важно да се провери защо се случва грешката. И с това съм съгласна. За мен, многократно повтаряне на една и съща грешка означава две неща - или човекът е убеден, че ще му се прощава, или се опитва да излезе от връзката, но не може сам да направи крачката и индиректно принуждава партньора да го напусне пръв. Но, пак казвам, не може да се обобщава на едро. Понякога хората и отношенията минават през злокобни кризи.

Хората са склонни да прощават, когато обичат, въпросът е любовта да не те повлече в серия от прошки, които те унищожават. Аз лично съм повече на позицията на Ли Лу - моят критерий е вътрешната ми граница.  

# 20
  • Мнения: 8 886
Или пък човекът реално не вижда проблем, а само другият определя нещото като грешка.
И първият не е склонен да се откаже от нея и затова е съгласен да изтърпи някакъв момент на изострени отношения.

# 21
  • София
  • Мнения: 18 679
Губили са доверието ми и са го печелили отново. Зависи от ситуацията. Много малко са непростимите неща.

# 22
  • somewhere near the sea
  • Мнения: 3 086
А ако човекът е направил нещо, с което е започнал да губи доверието ви, разкаял се, моли  ви е  за прошка...много скоро отново прави същото това нещо под предлог, че не е бил сигурен дали ще запазите отношенията си? Тогава? До колко пъти бихте дали шанс за една и съща грешка?


"Когато някой те предаде веднъж- това е негова грешка. Когато го направи втори път- това е твоя грешка."
Не помня кой го беше казал, но е много вярно. Може да се даде шанс само още веднъж. По-нататък е глупост. nono

# 23
  • Мнения: 306
"Рано или късно, всеки намира някого, на когото може да се довери... и прави грешката, наистина да му се довери!"

Марио Пузо, "Умират глупаците",

изчерпателно го е казал, недвусмислено Simple Smile

# 24
  • Мнения: 2 674
Трудно е да дадем присъда без да знаем конкретиката, но лично аз прекратявам или свеждам до санитарен минимум такива отношения. Те се дънят, аз ще им прощавам, хайде бе... Ти си много добър човек и явно тези номера им минават при теб, и ти все се чудиш ама къде сбърках аз, а онези ти се качват на главата.

# 25
  • Мнения: 3 907
Мъж (не в приятелския смисъл) загърбвам завинаги по една причина - да усетя, че каквото казва/прави с мен го повтаря и другаде. Всичко останало все пак съм склонна да обмисля, простя, дам втори шанс.

Жена загърбвам завинаги ако усетя, че ми се прави на интересна. Ценя приятелството. Излишни натоварващи емоции го рушат.

Твърде просто съм устроена, но пък досега само за един единствен човек изпитвам мъничко тъга от тези, които съм загърбила. Но все пак - един, една единствена бройка. А аз съм сложила чертата на дузина в живота си.
Което ме кара да си мисля, че ако не друго, то поне отлично познавам себе си.

# 26
  • Мнения: 4 418
Ако не се доверяваш лимитираш адски много възможностите си.
Ако прекалено много се доверяваш и то безрезервно, увеличаваш адски много шанса да пострадаш тежко.

Като много други неща, е нужно активно мислене за възможни най-добри резултати и пак е много относително дали това ще помогне.

Кажете сега не е ли е интересен живота..  Laughing

# 27
  • Мнения: X
Направо не знам, как можете да казвате така с лекота : предателство, лъжа, лицемерие и т.н....
Всеки излъгал ли ви, губи "доверието " ви. И всеки излъгал ли ви, го е получил?
Аз нямам критерий и условности. Имам един момент. Без значение колко и дали е близък човека срещу мен. Има един помент, който може да бъде последствие от всякакви действия....Това е мига, в който вътрешно чувам "пук". Дори понякога съм си го представяла как изглежда.....представям си тънка като корда линийка....въженце....струна.....нещо към сърцето. В един момент го усещам да се къса. В този момент изпитвам две неща. Огорчение и облекчение. И това е края.

# 28
  • Мнения: X
Мен ми е много странно тези категоричните, дали са толкова категорични и към себе си или те са винаги целите във бяло  newsm78
Не съм в бяло, но и не държа всички да ми вярват.
Аз говоря за сериозни лъжи и грешки, разни дреболии и всекидневности не влизат в сметката.
Конкретно в темата, много зависи каква е "грешката" на провинилия се.
Иначе може да си "разсъждаваме" още сто страници и отговорите все ще са :"прощавам"-"не прощавам".В което аз лично не виждам кой знае каква полза за авторката.Тя и без да пуска тема, най-вероятно си знае, че хората ще са в двата "лагера".
По-важното е при конкретен казус кой как би постъпил.Най-малкото, защото ще даде аргументи и доводи за "да" или "не".

# 29
  • Мнения: 238
Човек, който не може да прости, си остава с това бреме за много дълго, трови собствените си мисли, чувства и тяло... Затова прощавам всичко. Но това не означава, че отношението ми остава същото към въпросния човек, просто не тая нищо лошо към него, нито го упреквам, нито ме боли.
А доверието се губи, когато сме имали определени очаквания, които човекът не оправдава, затова е добре да подхождаме без очакване към хората.

Най-важното нещо за мен е, че човек избира постъпките си не заради мен или някой друг, а заради самия себе си. Ако някой ме излъже, не го приемам лично, защото знам, че го прави заради самия себе си.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт