За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 298 186
  • 1 975
  •   1
Отговори
# 1 935
  • Мнения: 617
Здравейте, бременна съм в 7г.с. + 2 дни, първа бременност ми е. Бях на първия си преглед с вагинален ехограф на 22 февруари (5+6дни.), гинеколожката не успя да засече сърдечна дейност и се разбрахме да отида повторно след две седмици. Заключението й от прегледа е - правилно оформен плоден сак с размери 15мм. отговарящ на 6г.с. с ЦРЛ 7мм - отговарящ на 5-6г.с., добре оформено жълтъчно мехурче. Към датата на прегледа симпомите ми бяха силен апетит, много подути и болезнени гърди, често уриниране (ставах може би по 4-5 пъти на нощ). От два дни бях страшно отпаднала, буквално нямах сили да стана от леглото, също така станах и много чувствителна и плачех от най-малкото. Още на следващия ден след прегледа, с навлизането в 6г.с. започна гадене, което продължаваше по цял ден в рамките на следващите пет дни, силната отпадналост и умора продължаваха. И така до шестия ден, от който изведнъж абсолютно всички симптоми спряха, вече не ми се гадеше, гърдите не ме боляха, дойде ми енергията и от тогава буквално не се чувствам вече бременна. Изчетох доста теми и имам съмнения за мисед аборт. Също така на много места прочетох, че при ЦРЛ≥7мм. трябва да се засече сърдечна дейност.
Прегледът ми е след два дни, но исках да се допитам какво мислите, не търся успокоение, а реални мнения.
Обикновено сърдечна дейност се засича към 7-8 г.с.,особено ако няма кървене и болки,няма от какво да се притеснявате.Симптомите не значат нищо.

# 1 936
  • Мнения: 212
Момичета, как се справихте психически с тревожността да не се повтори кошмара отново?
С 2 аборта съм- един в 8 г.с., другия в 20 г.с., в момента пак съм бременна в 11 г.с. и постоянно ми се въртят едни тревожни мисли, страх ме е да излизам, да стоя права, мисля си, че ако само лежа ми е най-сигурно да избутам. Засега се чувствам добре, уж няма причина за тревога ама тотално се издухах...

# 1 937
  • Мнения: 304
И на мен това ми е 3та бременност - не се справям, все съм си тревожна, ходя често на прегледи и гледам да се затрупвам с работа и странични занимания, за да ми остава само вечер време преди лягане да си мисля глупости. Според мен докато не се изкара успешна бременност, винаги ще има притеснение и страх нещо да не се обърка ...
Момичета, как се справихте психически с тревожността да не се повтори кошмара отново?
С 2 аборта съм- един в 8 г.с., другия в 20 г.с., в момента пак съм бременна в 11 г.с. и постоянно ми се въртят едни тревожни мисли, страх ме е да излизам, да стоя права, мисля си, че ако само лежа ми е най-сигурно да избутам. Засега се чувствам добре, уж няма причина за тревога ама тотално се издухах...

# 1 938
  • Мнения: 144
Момичета, как се справихте психически с тревожността да не се повтори кошмара отново?
С 2 аборта съм- един в 8 г.с., другия в 20 г.с., в момента пак съм бременна в 11 г.с. и постоянно ми се въртят едни тревожни мисли, страх ме е да излизам, да стоя права, мисля си, че ако само лежа ми е най-сигурно да избутам. Засега се чувствам добре, уж няма причина за тревога ама тотално се издухах...Здравейте и аз не се справих с мислите .При всяка болка и си мисля най лошото.При вас разбра ли се проблема за мисед.Все се успокоявам  че предният път имаше причина .Аз вече съм в 21г.с и май до края ще ме е страх.

# 1 939
  • София
  • Мнения: 5 477
Момичета, как се справихте психически с тревожността да не се повтори кошмара отново?
С 2 аборта съм- един в 8 г.с., другия в 20 г.с., в момента пак съм бременна в 11 г.с. и постоянно ми се въртят едни тревожни мисли, страх ме е да излизам, да стоя права, мисля си, че ако само лежа ми е най-сигурно да избутам. Засега се чувствам добре, уж няма причина за тревога ама тотално се издухах...
Трудно е психически да се справиш.Напълно те разбирам.
Следете нещата стриктно и намери лекар,на когото вярваш! При мен лекарят се оказа доста ключов.
Следете и шийката много стриктно още от рано.

# 1 940
  • Мнения: 212
Поне се успокоявам, че не съм сама. Благодаря момичета!
Причината за късната загуба беше или инфекцията, която съм имала и никой не е изследвал, или скъсена шийка, която също не ми беше мерена и нямам идея колко е била.
Настоящият ми лекар е в София, отказах се от родния ми град и наистина му имам доверие, човекът изглежда много добре си знае работата, но пак остават едни % стрес и съмнение. Дори вчера стоя права на касата в Лидъл и рязко пак ме обзе една паника, че точно в този момент нещо лошо ще стане, обвинявам се, че не лежа кротко в нас ами съм излязла до магазина.. чак от стрес сякаш се замаях.
Сигурно ако избутам веднъж до края след това ще съм за жълта книжка Smile

# 1 941
  • Мнения: 304
Умерената активност е много по-полезна от лежането, особено ако не ви е изрично забранено да се движите. А и каквото има да става, ще стане дори и да не си мърдал от леглото 9 месеца. Така че щом имате читав лекар, по-позитивно 🍀
Поне се успокоявам, че не съм сама. Благодаря момичета!
Причината за късната загуба беше или инфекцията, която съм имала и никой не е изследвал, или скъсена шийка, която също не ми беше мерена и нямам идея колко е била.
Настоящият ми лекар е в София, отказах се от родния ми град и наистина му имам доверие, човекът изглежда много добре си знае работата, но пак остават едни % стрес и съмнение. Дори вчера стоя права на касата в Лидъл и рязко пак ме обзе една паника, че точно в този момент нещо лошо ще стане, обвинявам се, че не лежа кротко в нас ами съм излязла до магазина.. чак от стрес сякаш се замаях.
Сигурно ако избутам веднъж до края след това ще съм за жълта книжка Smile

# 1 942
  • Мнения: 204
Поне се успокоявам, че не съм сама. Благодаря момичета!
Причината за късната загуба беше или инфекцията, която съм имала и никой не е изследвал, или скъсена шийка, която също не ми беше мерена и нямам идея колко е била.
Настоящият ми лекар е в София, отказах се от родния ми град и наистина му имам доверие, човекът изглежда много добре си знае работата, но пак остават едни % стрес и съмнение. Дори вчера стоя права на касата в Лидъл и рязко пак ме обзе една паника, че точно в този момент нещо лошо ще стане, обвинявам се, че не лежа кротко в нас ами съм излязла до магазина.. чак от стрес сякаш се замаях.
Сигурно ако избутам веднъж до края след това ще съм за жълта книжка Smile
Аз гледах да си следя/проверя проблемите при 1-2ма лекари . Правиш , каквото зависи от теб  и това е …. Редувай разходка и почивка, докато не кажат да лежиш повече.

# 1 943
  • Мнения: 144
Поне се успокоявам, че не съм сама. Благодаря момичета!
Причината за късната загуба беше или инфекцията, която съм имала и никой не е изследвал, или скъсена шийка, която също не ми беше мерена и нямам идея колко е била.
Настоящият ми лекар е в София, отказах се от родния ми град и наистина му имам доверие, човекът изглежда много добре си знае работата, но пак остават едни % стрес и съмнение. Дори вчера стоя права на касата в Лидъл и рязко пак ме обзе една паника, че точно в този момент нещо лошо ще стане, обвинявам се, че не лежа кротко в нас ами съм излязла до магазина.. чак от стрес сякаш се замаях.
Сигурно ако избутам веднъж до края след това ще съм за жълта книжка Smile
Напълно те разбирам не си сама и аз като прочета някой жена че си е загубила рожбата и пак се връщам на моята загуба и дали няма да ми се случи пак.Това си е заради преживяното но се надявам този път да е нашият вече стига с лоши неща трябва и хубаво да има след лошото.

# 1 944
  • Мнения: 22
За съжаление пак се включвам в темата. На прага на отчаянието съм вече. През юни 23г направих мисед. Сега в януари пак видях две чертички. Пуснах си изследвания: Витамин Б9, Б12, Д; коаголация, ТСХ, ИР, прогестерон, НК клетки , разширен пакет тромбофилия. Извод : вит.Д в долната граница, мутация в PAI и фактор 13. Взимам метилирана фолиева, вит.Д, метилирано Б12, фраксипарин 0.4, Натаспин Х. Днес, на прегледа, се оказа, че ембрион няма. Трябва да съм в 9 г.с. Ходих в 7-ма седмица , бременността отговаряше на 6-та, лекарката видя жълтъчно мехурче и пулсация, но отказа да пусне доплер. Днес в сака нямаше нищо. Една малка точица се виждаше. Имам миомни възли , които са нарастнали зверски за тези 40 дни. Имам гадене, болезнени гърди и нямам зацапне. Пуснах ЧХГ и ще пусна пак в понеделник, но..
Много съм объркана. Не знам какво друго да изследвам. Моля , за съвет, насока, лекар. На почти 37г съм и нямам деца все още.  Страх ме е и от втори кюретаж , но едната лекарката съветва за изследване на абортивен материал.

 Забравих да спомена , че миналата пролет в спермограмата на мъжа ми излезе много ниска морфология - 2% по К.

# 1 945
  • София
  • Мнения: 479
Daianna много съжалявам за това през което минавате. Имам един спонтанен аборт в 8г.с. и знам, че е ужасно - тогава бях на 39 години и нямах дете. Не знам в кой град сте - аз ходих при д-р Бодурска в Плевен - изследва всичко, има си протокол, лекувахме инфекции, пих добавки за пдобряване качеството на яйцеклетките и чудото се случи миналата година, вече имам бебе на 3 месеца.

Трябва ви някой специалист, който да има комплексен метод върху лечението ви, сама е трудно да се справите.
И защо е нужно да се прави кюретаж , при мен с хапчета махнаха ембриончето /води се медикаментозен аборт/, много по щадящ е, пази лигавицата на матката.

Горе главата, прегръщам ви!

# 1 946
  • Мнения: 445
Съжалявам, Daianna Sad
Сега тази втора бременност по естествен начин ли беше постигната? Ако има проблеми със спермограмата си заслужава да обмислите инвитро с подбор на сперматозоид.
При нас уж всичко беше наред и пак имах 4 неуспеха преди сегашната ми инвитро бременност. Ужасно е, знам колко старание сте положили всичко да е наред този път и резултата пак да е лош.
Не се притеснявай от кюретажа(аз имам 3), ако ще изследвате абортивен материал. Това е много важна стъпка за диагностициране на проблема според мен. Дори от кухо яйце може да се извлече информация, а при вас явно има нещо все пак.
Не бих губила време с повече естествени опити. Моя личен съвет на препатил е за инвитро с ИКСИ и ПИД.

# 1 947
  • Мнения: 22
Благодаря Ви!
Да и двата пъти беше естествена, като втория път се случи на втрия месец.
Някак лекарите реагират негативно на миомните възли. Те са външни и до сега все са ми казвали, че не са проблем. Но след първия неуспех, следящия го отдаде на тях. Потърсих няколко мнения и те бяха, че вероятността да е от тях е малко вероятна.

Много съм объркана , но Ви благодаря за съветите.
Съжалявам, Daianna Sad
Сега тази втора бременност по естествен начин ли беше постигната? Ако има проблеми със спермограмата си заслужава да обмислите инвитро с подбор на сперматозоид.
При нас уж всичко беше наред и пак имах 4 неуспеха преди сегашната ми инвитро бременност. Ужасно е, знам колко старание сте положили всичко да е наред този път и резултата пак да е лош.
Не се притеснявай от кюретажа(аз имам 3), ако ще изследвате абортивен материал. Това е много важна стъпка за диагностициране на проблема според мен. Дори от кухо яйце може да се извлече информация, а при вас явно има нещо все пак.
Не бих губила време с повече естествени опити. Моя личен съвет на препатил е за инвитро с ИКСИ и ПИД.

# 1 948
  • Мнения: 1 329
Здрасти, Диана.
И аз за 2 години 2 миседа . Куп изследвания и никакъв проблем при мен. Когато пуснахме спермограма- 4% морфология , бавни и ниско концентрирани сперматозоиди. Втория мисед го приех много тежко, болезнено с медикаментозен аборт. На 37 бях. Според спермограюата можехме да кандидатстваме по фонда и така и решихме. След икси при доктор Станулов имаме бебе на 8 м.

# 1 949
  • Мнения: 22
Здравей, Лилиум Simple Smile

Благодаря ти за споделянето!
Въпреки че осъзнавам , че едва ли има шанс за тази бременност, все пак се надявам, че в понеделник ЧХГ-то ще се е увеличило. За разлика от първия мисед, нямам стихване на симптомите.
Иначе , първоначалната реакция на последните лекари, при които ходих е : "Ама Вие имате миомни възли и единият е голям." Преди първата ми бременност обиколих 4-5 лекаря , включително и репродуктивен , и всички бяха на мнение, че миомните възли не са пречка за забременяване и износване. След първия мисед , освен следящия, другите лекари бяха на мнение , че миомните възли биха били проблем евентуално след 6м от бременността. Сега се чувствам малко виновна, че не ги оперирах след първия мисед, но честно казано ме е страх , защото едната лекарка ми каза, че винаги има вариант нещо да се обърка и да остана без матка. Това ме ужаси и се отказах.
Наблягам на миомните възли, едиствено заради реакциите на лекарите, но всичко, което прочетох , ме насочва по-скоро към генетична "грешка" .
При моя мъж спермограмата преди година беше 2%, като всички други параметри бяха в норма. Деформацията на сперматозоидите е в главичната част. Сега ще пуснем нова спермограма . В  голяма дилема съм дали да е медикаментозен или отново абразио  и то,  защото искаме да изследваме абортивен материал, ако изобщо има такъв.

Благодаря много и на теб , tedysworld  Simple Smile

Здрасти, Диана.
И аз за 2 години 2 миседа . Куп изследвания и никакъв проблем при мен. Когато пуснахме спермограма- 4% морфология , бавни и ниско концентрирани сперматозоиди. Втория мисед го приех много тежко, болезнено с медикаментозен аборт. На 37 бях. Според спермограюата можехме да кандидатстваме по фонда и така и решихме. След икси при доктор Станулов имаме бебе на 8 м.

Общи условия

Активация на акаунт