За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 298 600
  • 1 975
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 877
На 5.02 ми казаха кухо яйце, днес изпадна плодния сак, много кръв, много съсиреци до момента. Последната ми менструация е на 09.12. Дано съм полезна на някой ако реши да чака и да избегне абразио. Трябва под лекарски контрол и всеки случай е индивидуален. Само спонтанен аборт ми липсва да допълня колекцията Simple Smile Все пак абразиото е по-щадящо за психиката.

# 211
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Ох, Baltazara, те станаха две седмици почти... Sad

# 212
  • София
  • Мнения: 877
Кървенето не започна от 05.02, тогава имаше само малко кръв на ваиналния ехограф и очаквах, че скоро ще слезе. Започна от 09.02 няколко дни много леко. Наистина за плоден сак от 3 см. (на ехограф ми казаха 1 см) и толкова ранна бременност, не очаквах толкова много кръв и съсиреци, но в кратки интервали, в останалото време и основно като менструация си тече. Ако се получи силен кръвоизлив се търси лекарска помощ, на английски сайтове казват 1 макси превръзка ако се пълни за 1 ч., другаде за 1/2 ч. се търси лекарска помощ, или миризма или други признаци. Когато отидох в болницата ми течеше като струйка с огромни съсиреци и реших, че имам усложнение и ....заминава матката Simple Smile

# 213
  • София
  • Мнения: 877
След абразиото ми течеше 35 дни многооо леко или зацапване, някои жени по-бързо се изчистват след абразио. Нормално май се води до 40 дни. След раждането също много време лохии. Не знам дали раждането може да даде отражение върху матката, моето беше тежко, имах полипи във влагалището след това, отстраняваха ги след 6 м.

# 214
  • Мнения: 563
Ехо! Ето ме и мен. Извинявам се,че не съм писала от 100 години, но директно си признавам че не исках.  Twisted Evil Дори не ми се влизаше тук. Само да си помисля за бгмамма и ми ставаше едно депресирано и се отказвах.  Crossing Arms
При мен всичко е ок, цикъла ми си идва идеално. Ходих на преглед и доктора направо ми забрани да ходя по изследвания и всички дивотии които си бях намислила. Откри че единия ми яйчник е малко по-голям и е поликистозен,другия е ок. Питам го какво да го правя тоя яйчник,а той  Shocked Как какво, нищо няма да го правиш,нали ти идва по часовник,какво искаш, нищо ти няма  newsm78 Сега навивам ММ да си правим коледно бебе  Crazy тъкмо другия месец яйцеклетката ще ми е от "по-хубавия" яйчник  Joy
Умирам от страх,но какво да правя, искам пък!  baby_neutral

Отивам да чета  Hug

# 215
  • София
  • Мнения: 877
Аз ти препоръчвам да направиш, някога беше много нахъсана за изследвания. Ние ще правим имунологични, генетични за тромогилия, морфология на сперматозоиди и ДНК-фрагментация на сперматозоиди (т.е. некачествени сперматозоиди). Аз направих два аборта, мое би защото след първия не правих изследвания. Не разчитай само на късмет.

# 216
  • Мнения: 563
Ами аз не съм се отказала,но лекаря много категорично ми заяви че нямам нужда от такива изследвания, след като го запознах с моя случай. Каза че по-скоро трябва да правя нещо след като забременея.
Все пак си пуснах поне ПКК , а той каза че и от това няма смисъл защото ако забременея всички тези показатели няма да имат общо със сегашните. Увери ме че са ме изчистили много добре, и щом цикъла ми си е влязъл в ритъм още на втория месец- да действаме още сега ако искаме и да не се занимаваме с глупости.
Показа ми че си имам фоликул (бях пред овулация) и т.н.
Препоръча ми да се следя повече и то на няколко места. Това било най-добрия вариант. Проблеми по време на бременност се решават 95% по време на самата бременност,точно защото се проявяват тогава, а не преди или след това.

Съвсем ме обърка тоя човек  Rolling Eyes

# 217
  • София
  • Мнения: 877
На мен и каза "да не се вкарвам в такива филми", но стана втори път точно след 6 м. пазене. Имунологични, генетични и изследвания на сперма е късно след забременяване. Лекарят никога няма да се интуресува толкова от теб, колкото ти самата. Виж опашките пред кабинета.

# 218
  • Мнения: 48
Правенето на изследвания след един аборт се правят по желание на пациентката.Докторите ги назначават при повтарящ се вече аборт,защото за тях тогава вече е възможно да има проблем.В клиника по стерилитет където се лекувахме ние със съпруга ми и където ми помогнаха да забременея доста добре ни разясняваха всяко едно нещо и оттам знам.В повечето случаи спонтанните аборти се дължат на генетични аномалии,хормонална недостатъчност или инфекции.Пожелавам успех на всички. 

# 219
  • София
  • Мнения: 877
Доколкото си спомням авторката е с два аборта, но през повече години. Генетичните аномалии могат да се дължат и на некачествени сперматозоиди, които мисля, че е видимо в някаква степен чрез SDI тест или морфология по Крюгер. Хормонален дисбаланс също се открива с изследвания. Дано не пишем повече в тази тема. Аз нямам време да чакам. Искам да направим всички изследвания и да докарам само още една бременност (т.е. втора) до щастлив финал Simple Smile

# 220
  • Мнения: 918
Изследвания е добре да се правят още след първи аборт. Поне генетичните, защото това е информация за цял живот, а много от усложненията при бременност и след това са предотвратими с подходяща терапия.
В Европа хетерозиготни носители на фактор 5 на Лайден са 4-7% от хората, в зависимост от региона. Има още един куп мутации, които се срещат с различна честота и които причиняват повтарящи се аборти.
Отделно антифосфолипидни антитела имат около 5%. Като сложим накуп всички рискови фактори, вероятността да излезе нещо при всеки от нас никак не е малка. Добре е тези неща да се знаят колкото се може по-рано.

# 221
  • Мнения: 48
Напълно съм съгласна че време не трябва да се губи.Ние си имаме едно слънчице на 9г.,а второ ако е писано ,но не на всяка цена.Ако го имах този проблем с първата бременност наи-вероятно щях да ги направя изследванията,но сега едва ли.Още повече че съм на 39г. и....както и да е,въпрос на личен избор на всяка двойка.Пожелавам ви от все сърце да си имате и вие бебоци,защото децата са най-голямото щастие  Hug

# 222
  • Варна
  • Мнения: 5 886
И аз бих направила изследванията и ги направих, въпреки че след първи аборт лекарите рядко насочват към тях. Благодарна съм, че на мен ми се падна такъв, който подробно ми обясни какво и защо трябва да се провери, въпреки че прогнозираше проблем да няма и всичко да се окаже "медицински инцидент".

Е, тромбофилията веднага лъсна.

Въпреки че откровено си признавам, че посещенията в генетичната лаборатория, докато пусках изследвания и ходех за коментиране на резултатите им, ми бяха много натоварващи и мъчителни.

# 223
  • Мнения: 563
Да, както каза Балтазара,при мен са през 5 години,за това и док отказа да се съгласи че трябва да ходя по всички изследвания,а проблем със забременяването нямам защото и двата пъти са от непазене. Тоест нямаме опити, просто непазене и съм в "играта".
Не знам какво да правя,заредих се с нова надежда че този път ,с повече прегледи при различни лекари всичко ще е ок...

# 224
  • София
  • Мнения: 877
И при трите ми бременостти съм забременяла от 1-ви или 2-ри месец, само първата е успешна. Скоростта на зачеване няма общо. С изследванията губим само пари. За време или негативно натоварване-за мен не е проблем.

Общи условия

Активация на акаунт