За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 298 439
  • 1 975
  •   1
Отговори
# 555
  • Монтана
  • Мнения: 1 508
Здравейте момичета! Аз имам няколко въпросчета... краят на август имах биохимична бременност. От тогава нещо цикъла ми не е като хората. Имам един цикъл от тогава де, вторият още не е приключил. Първият цикъл след биохимичната беше странен, но го отдадох на хормоните.....нормално е според мен. Та първият ми.цикъл беше само 20 дни. И кървенето беше по оскъдно и по малко дни. Вторият цикъл обаче, си усетих овулацията( винаги я усрщам) , но от тогава минаха около.20 дни. Цикъл не идва...тест отрицателен...! От какво може да е това. Нямам възможност за кръвен в момента, но ако продължи да не идва, май ще тр да намеря време.

# 556
  • Мнения: 1 419
Фло, нормално е да има отклонения в продължителността първите 2-3 цикъла след а.
Аз лично бих те посъветвала поне 2 цикъла да изчакаш преди да подновявате опитите, въпреки че докитата казват че няма проблем и след първия да се почне, точно заради разбърканите хормони. Направи си тест след като те човърка, но аз не бих разчитала на усещания като болка, за да определя кога е била ову, особено след биохимична б.
Изследвания направи ли? Повярвай ми, не се втурвай да компенсираш разочарованието с нови опити веднага, а направи поне основните изследвания- така ще си дадеш възможност и психически да се възстановиш. Прегръдки  Hug

# 557
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Томми ти къде си? Навсякъде до 3 аборта нищо не правят, щом си решила да се изследваш в БГ и после да правиш там процедури всичко ще е наред!
Балтазара никъде в Европа не може да си самоназначваш изследвания както в БГ, независимо, че си плащаш и ги молиш и настояваш.

# 558
  • Монтана
  • Мнения: 1 508
Блу...там е работата, че не правим опити...а за разочарование...не съм разочарована, че е станало така и не се тормозя, може би защото се оказа по- малкото зло. Бяха ме засилили с извънматочна, но слава богу не беше. А тест си направих и е отрицателен. А за болките по време на предполагаемата о....реших, че тогава е о. защото имах еднократно зацапване и засилена ЦС. Отшумя за час време. Преди засичах о с тестове и Бт. И съвпадаше болката с периода на о. Затова си мисля че тогава е била О. Сега дали е.била качествена. ...това никой не знае. Просто никога не ми се е случвало да имам 20 дни лф. И се чудя на какво мпже да се дължи. Аз ще отида на лекар, но мисля да изчакам поне 10 дневно закъснение...знам ли?! То и в нашият град вдни специалистиии да се чуди човек при кой да отиде.

# 559
  • Мнения: 918
Балтазара никъде в Европа не може да си самоназначваш изследвания както в БГ, независимо, че си плащаш и ги молиш и настояваш.
Е, намират се и по-сговорчиви лекари, но може би зависи от държавата. Аз не планирам повече бременности (и слава Богу), но не мога да си представя сегашното ми джипи да ми откаже каквото и да било, толкова е грижовна и разбрана.
Българските специалисти по проблемни бременности обаче са компетентни и си разбират от работата, така че е добра идея да се направят изследвания в България и да се намери разбран лекар в съответната държава, който да дава нужните рецепти и да следи нещата.

# 560
  • Мнения: 236
Томми ти къде си? Навсякъде до 3 аборта нищо не правят, щом си решила да се изследваш в БГ и после да правиш там процедури всичко ще е наред!
Балтазара никъде в Европа не може да си самоназначваш изследвания както в БГ, независимо, че си плащаш и ги молиш и настояваш.


Аз живея в Швеция. Наистина няма как да си пуснеш подобни изследвания, ако лекар не прецени и не ти назначи такива, което аз не го разбирам, но такава им е здравната система и нищо не мога да направя, освен да се прибера.

# 561
  • Мнения: X
Да, и в НГЛ коментираха здравната система в Швеция, че е много труден и дълъг пътя до тесен специалист.

# 562
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Tommi и аз съм в Швеция и те разбирам  Simple Smile , минах по целият път  и ако решиш да правиш тук опит съм насреща с инфо  Hug .

Съгласна съм, че в България има много добри репродуктивни специалисти.

# 563
  • Мнения: 236
"Две в едно", много се радвам, че и ти си в Швеция  Laughing
И да, ще имам нужда от инфо относно здравната система, защото от 3 години съм тук и не съм много запозната с нея. 

# 564
  • Мнения: 918
На Север са малко особени лекарите. Познавам чужденци в Холандия, които пътуват до Белгия, ако им се наложи по-специален преглед или отношение. Ролята на холандските лекари явно е да кажат на пациента, че ще му мине и без друго  hahaha
Ако и в Швеция е така, разбирам ви напълно.

# 565
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Така е в голяма част. Сега, ако тръгнеш да умираш е друга бира. В общи линии много се набляга на естественият подбор. Това да намеря свястно джи пи за момента е мисия невъзможна, всеки път обяснявам, какво е Хашимото и защо е важно да се следи тсх през бремеността особено. Но и всичките джи пита са от по света и у нас, разликата между поликлинична помощ и болнична е огромна.
Томми в кой град си?

# 566
  • Мнения: 29
Здравейте,момичета отново пиша,за да споделя какво ми се случи през последните месеци.
Не съм губила и минута време и започнах с изследванията.Свързах се с екипа на доц.Конова ,като разбрах,че идват веднъж в месеца и в Бургас.Срещнах се с нея,тя ми назначи много изследвания :НК клетки,генетични 4фактора,антифосфолипидни тела,за щитовидната жлеза.
Е,здрава съм!
Единствено в един от генетичните фактори ми излезе,че може би не усвоявам добре ФК.Назначи ми лечение за 6 месеца ,като ако забременея по-време на тях започвам с други медикаменти.
И така на 03.10. разбрах,че отново съм бременна,което ме изуми,тъй като мъжа ми за целия месец беше за няколко часа в къщи и е станало...
Естествено,че много се притеснявам и не мога да се зарадвам,тъй като съм преживяла 2 аборта преди това.Гледам да него мисля и съм се оставила на течението.Най-много ме притеснява това,че нямам никаква чувствителност на гърдите,никакво гадене,а само ми се спи доста,което не е характерно за мен.От последния аборт на 11.06.,когато ми идва МЦ нямам никаква чувствителност на гърдите,а преди само по това разбирах,че ще ми идва.
В понеделник съм на преглед.Приемам медикаментите,които ми е изписала доц.Конова,като се чух и с нея.
Вие какво ще кажете?

# 567
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Диди стискам палци всичко да е наред Hug, важно е да си спокойна .

# 568
  • Мнения: 375
Didoca тихичко честито ! Стискам палци да е ок всичко до финала и да гушнеш едно прекрасно бебче след 9 месеца  Hug

# 569
  • Мнения: 2 726
Диди, и от мен честито, и този път до пухкаф финал  Hug
Аз имах аборт март месец, и от тогава също нямам никаква чувствителност в гърдите преди цикъл, а преди всеки месец наедряваха и бяха болезнени, а сега нищо. И аз се чудех на какво може да се дължи това  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт