За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 298 617
  • 1 975
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 1 739
При мен сред като установи, ме няма сърдечна дейност ми сложи 2 хапчета и след няколко часа изпадна плодния сак. Кървих окоро седмица и на прегледа видя, че лигавицата спада, но все още има и трябва да се доизчисти. Дадеми още две хапчета дахсмуча и уж трябваше да има контракции, ама нищо не стана. След това почти спряхкървенето само от време на време имах кафеникаво зацапване, като в края на цикъла. Дано да е достатъчно и да съм се изчистила сама.
На вас колко още месеца ви остават, докато подновите опитите?

# 316
  • Мнения: X
Имаше ли температура през това време?

# 317
  • Мнения: 2 153
Не, тя по принцип е фен на 6 м. изчакване за да се презастрахова при всички случаи. В България масово се прилага абразио, напр. в Англия пък масово е на самоизчистване. На мен ми дадоха хапче на 14, празният плоден сак изпадна на 17, не знам дали се повлия, след това съвсем леко кървих, после зацапване и не се притеснявах от нищо. Докато плодният сак е в теб, има риск от некроза на тъканите. Просто отнема доста време, има риск от инфекции и не водиш полов живот. На мен ми изглежда като нормален и по-бавен процес.
Baltazara,при мен сака падна още на същия ден след хапчето...лигавицата обаче не се изчисти. Цяла седмица чаках и се надявах да ми се размине абразиото, но не стана. Изследването след това показа, че е започнала некроза...Така че и лигавицата е опасно да е там.

# 318
  • Мнения: 1 739
Герда, ако питаш мен нефсъм имала температура или поне не съм си я мерила.
Аз цяла седмица кървих след като изпадна плодния сак и лигавицата беше спаднала на 8мм, док каза че още трябва да кървя, ама почти не съм имала кръв от тогава. Много се надявам във вторник всичко да е наред и да се е изчистила.

# 319
  • Мнения: X
Р Н, пиши как се развиват нещата при теб, като минеш вторник на лекар.

# 320
  • София
  • Мнения: 877
Бях на преглед днес и предписа 3 х 2 неофолик мета. Аз пия и Б комплекс. Каза като видя 2 черти да и се обадя (или кръвен) и тогава започвам терапия. Изрично я питах за аспирин проеткт, каза че не е нужно да пия. На някои от вас са предписали по 1 вечер или 1 през вечер нали? Мисля да продължа да пия. И при двата ми аборта, втората черта беше много бледа и не потъмня. При първото ми и единствено дете, на 2 г. сега, беше много ярка. Казаха, че няма връзка. Мисля, че от самото начало тръгна зле с импатация и т.н. При детето ми не съм пила изобщо фолиева до края на 2-месец, когато ми беше първия преглед и ми предписа. Бях незнаеща тогава за всичко.

# 321
  • София
  • Мнения: 877
Каза, че лигавица, матка, яйчници са в добро състояние. Т.е. 3 цикъла ще са достатъчни. Каза ми да не правя други изследвания. Каква е цената на имунологичните-напр. в Иван Рилски?

За генетините съм правила основия пакет за 165 лв., казаха ми от там, че няма нужда от допълнителни, защото дори да се пуснат още 2 фактора (80 лв.) терапията е сходна. Другите фактори не са приложими за мен, защото са напр. индивидуален отговор ори яйчникова стимулация, повтарящи се късни спонтанни аборти.

Генетичката каза, че PAI 4G/4G и мутацията на MTHFR (677C>T) не са с такава тежест. Чудя дали е само това или да правя имунологични и на щитовидната жлеза.

# 322
  • Мнения: 1 739
Балтазара, първо браво за хубавите новини!
Щом са ти казали да не правиш други изследвания, ако имаш вяра на лекаря си недей. Ако се съмняваш потърси още едно мнение. Изследванията на ЩЗ не са скъпи и можеш да си ги пуснеш за твое спокойствие едно ТСХ.  За имунологичните, зависи какво се пуска, но някой са скъпи, по-добре да ти ги назначи имунолог, за да не стреляш на посоки.
За насищането на чертите, моите също бяха много бледи и се появяваха след доста време, ама реших да си направя един тест /за да си имам с хубава черта, мислех да си го пазя/, бях към 6 г.с. и чертата се насити страшно бързо и дори беше по-наситена от контролната.
За АП аз пия през ден по 1.

# 323
  • София
  • Мнения: 877
Ами АГ-то след първия аборт ми каза само хормонални, тъй като кърмех и нали случайност е или разбъркани хормони. Записах си час за утре при доц. Русев, мисля че той и доц. Конова са добри имена за репродуктивна имунология.

Мислихме, че може да е имунологично, защото първия път дете, втория до 12 г.с., ембрион, пулс, изоставащ в развитието си, третия път кухо яйце, т.е. се влошавам.

Трябва и анализ на сперма за ДНК фрагментация, но и там е 200 лв. мъжа ми е доста по-възрастен от мен и вече не знам какво може да е...

# 324
  • София
  • Мнения: 877
В клиника Малинов сигурно са по-скъпи? Сигирно пеосто ги препращат в друга имунологична лаборатория?

# 325
  • Мнения: 1 739
Аз ходя при доц. Русев и той е много готин и разбран, обяснява всичко.
На мен ми пуска НК панел и още разни за тромбози и ми бяха към 400лв. Те си имат лаборатория с доста модерна апаратура и рядко пращат изследвания в други лаборатории.
Да пишеш утре след прегледа какво е станало!  Успех! Praynig

# 326
  • Мнения: 2 760
Момичета, при първо изследване на щитовидната злеза е хубаво да се пуснат и антителата - може да имате ТСХ съвсем в норма и все пак автоимунното заболяване да е в ход, което ще се види при ТАТ и МАТ. Мен така ме мотаха повече от година, преди да ме диагностицират с Хашимото.

# 327
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Трудна е диагностиката на Хашимото, аз съм с таква от 8 години близо и си пия тироксин, но ТАТ МАТ и самата щитовидна са ми в ред.

# 328
  • Мнения: 918
Трудна е диагностиката на Хашимото, аз съм с таква от 8 години близо и си пия тироксин, но ТАТ МАТ и самата щитовидна са ми в ред.
А как се установи Хашимотото  newsm78

# 329
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Лоши нивва на ТСХ, ходила съм при ннн на брой ендокринолози и всички едно и също казват. И аз се чудя, но явно е така, все пак са лекари, аз не съм Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт