За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 299 156
  • 1 975
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 739
На мен хашимотото ми го хванаха само по високо ТСХ, след това ми искаха антитела и фт3и4. Аз също ходих при хиляди лекари, имах хиляди диагнози и януари, когато започнах изследвания, за да забременея отидох при двама и казаха, че нямам Хашимото от тогава не съм пила хапчета и ТСХ си остава доста под нормата. Сега се чудя след аборта, кога пак да го изследвам, дали може да се е повлияло и да не е точен резултата?

# 331
  • На остров
  • Мнения: 13 498
При мен без хапчета скача ТСХ и аз си взимам чинно, но е редно да отида сега да видя какво е положението след аборта, но хич не ми се занимава с лекари и т.н.

# 332
  • Мнения: 1 739
Влизам да дам отчет след прегледа днес. Изчистила съм се добре и няма да стигаме до кюретаж. Всичко е както трябва, сега ще чакам цикъл /дано скоро да ми дойде/ и можем да опитваме отново.
Каза, като видя полажителния тест да се обадя, за да ми назначи лечението.
Само като ми дойде трябва и тсх и фт3и4 да видим как са и дано и те са в норма.

# 333
  • Мнения: X
Не е ли малко рано да се мисли за нов положителен тест!?
В момента тряба да спаднат хормоналните нива и да се нормализират от прекъсната  бременност.
Тялото трябва да се адаптира.
Колко време ти казаха, че трява да се пазиш!?

# 334
  • На остров
  • Мнения: 13 498
gerda1 Не е рано и на мен ми казаха един мц е целателно, но не е задължително.

# 335
  • Мнения: X
Да, обичайно след аборт в близките 4 месеца най-лесно се забременява.
Но месец след аборт ми се струва, че  лигавицата няма да може да поеме натоварването.
Но това е мое мнение. Природата  често прави чудеса.

# 336
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Ми вероятно зависи от вида на аборта, аз не бих рискувала, ако не ми казаха ок на контролният преглед.
Сега мога да се надявам само да се случи по скоро Heart Eyes

# 337
  • Мнения: 1 739
Ами, то пеално ще минат около два месеца от аборта. Началото на май беше, бях в седма седмица. Днес прегледа показа, че всичко е наред. Чакам да ми дойде след две-три седмици най-рано и след това ще подновим опитите.
Лекарката каза, че е ок. Говорих с момиче, което живее в чужбина и е минала през това и тя така е забременяла след първия цикъл след аборта, явно няма проблем, но си заниси от всеки конкретен случай.

# 338
  • Мнения: X
Много лесно се случва след аборт.
 Hug

# 339
  • София
  • Мнения: 877
Аз ходя при доц. Русев и той е много готин и разбран, обяснява всичко.
На мен ми пуска НК панел и още разни за тромбози и ми бяха към 400лв. Те си имат лаборатория с доста модерна апаратура и рядко пращат изследвания в други лаборатории.
Да пишеш утре след прегледа какво е станало!  Успех! Praynig

Здравей, не ходих, защото не можах да се освободя и отмених часа. Може ли да ми кажеш какви точно изследвания са ти назначии за 400 лв.? Този месец дадох над 200 и ми идва много. Някой в Св. Иван Рилски правил ли е? Питах дали се препредават в друга лаборатория, защото понякога от това идва оскъпяване, напр. частна клиника е само посредник.

# 340
  • София
  • Мнения: 877
Сега във форума за кюретажа видях за изследвания при доц. Русев за 145 лв., така че на теб доста голям пакет ти е включил...ще ходя смело Simple Smile Това да нямаш някакъв репродуктивен проблем, като касичка трябва да си, нашето пак не е толкова сериозно/скъпо Simple Smile По здравна каса нищо. Ходих веднъж при един гинеколог по ЗК да ми пусне полови хормони изнесе ми лекция защо съм направила аборт, не е заради хормоните и кърменето, а репродуктивен гинеколог ме беше насочил за тях.

Няколкото пъти, които съм ходила на АГ по ЗК (общо 2 пъти в живота) съм крайно недоволна от познания и отношение, така че явно се плаща са всичко Sad

# 341
  • Мнения: 1 739
Балтазара, всички изследвания са индивидуални, на теб може да ти назначи съвсем различни и съответно и цената ще е друга. При мен ги пусна, защото имам проблеми със ЩЗ и в семейството ми е имало инсулти и високо кръвно. Пуска НК панели.
За АГта никога не съм ходила с направление. Повечето хора ми обясняват как съм луда да давам толкова пари за лекари като си плащам осигуровките, че за едната усмивка давам пари. А всъщност изобщо не е така, ако искаш да ти обърнат внимание трябва да намериш добър специалист, съответно щом  е добър и заплащането е адекватно на това.
Записа ли нов час? Дано всичко да е наред!

# 342
  • София
  • Мнения: 877
Да, за утре. Ще пиша като излязат изследванията. Има хора, които мислят, че им са длъжни по ЗК и не искат да плащат за изследвания, прегледи, раждане. Някои имат даже и късмет. Даже има и такива с възможноти, които обаче ще ги вложат в материални придобивки.

# 343
  • Мнения: 1 739
Стискам палци, всичко да е наред! Пиши след прегледа какви изследвания ще правите и как и минало!

# 344
  • Мнения: 29
Нека и аз се включа с моята история и съвет относно всички изследвания които трябва д а се направят и колко е важно да попаднеш на добър генеколог. През 2005 г. забременях за първи път. Бях на 32 г. Почти цялата ми бременност беше с болки. Генеколожката при която бях въпреки че я молих да правя изследвания на плода, ме уверяваше че няма нищо тревожно и няма смисъл. Дори и на биохимичен скрининг не ме прати. Аз понеже бях доверчива я послушах. Но уви това беше огромна грешка. Като родих се оказа че детето ми е с хромозомно заболяване и минах през ада докато възприема това че детето ми никога няма да е нормално и да може да живее самостоятелно. Цял живот ще трябва да се грижа за него. Естествено таткото ни напусна. И аз дълги 7 години се борих сама за да може детето ми да напредва и да му осигуря всичко. Но през какво минавам всеки ден сега не искам да се задълбавам. Преди година и половина открих човек с който реших че ще остарея и че той е правилният мъж за мен още повече че и уж прие и болното ми дете. Октомври забременях, при първия преглед се оказа че са две сакчета. Радостта ни беше голяма. Но за съжаление след нова година когато отидох на преглед се оказа че едното още веднага е спряло да се развива, а другото преди около седмица му е спрял притока на кръв и няма пулс. И за съжаление трябваще да ги махнат. Бях в частна клиника и за всичко си плащах. Никой след аборта не ми каза че трябва да си правя някакви изследвания. Април бях в друга частна клиника и там естествено срещу заплащане и там лекарката ме увери че няма никакъв проблем да забременея и да действам. На всички съм каозваола че имам Хашимото и проблем с кръвното. Но пак не ми назначиха никакви изследвания. За моя огромна изненада началото на май открих че пак съм бременна. Същевременно на мъжа с който бях му откриха рак и ми заяви че в момента не му е до дете.  Изчаках този път малко повече и отидох на преглед чак в 7 седмица. Този път отидох в поликлиниката до нас. Лекарката ме прегледа и каза че бебчо има пулс. но като и разказах за предишната бременност и че имам дете с хромозомно заболяване веднага ме попита дали са ми правени генетични изследвания за тромбоза. Трябвало е още след аборта да ми се назначат. Още преди да забременея отново. Всички лекари преди това ми казваха че аборта ми се дължал на възрастта ми. А тази ми казва друго. Веднага си направих изследването. Скъпичко е 150 лв. но бях готова на всичко за да запазя този път блебчето си. Резултатите излезнаха в сряда и в четвъртък бах при лекарката и тя ми каза че съм склонна към тромбоза  и не усвоявам фолиевата киселина и затова съм загубила предишния път бебетата и веднага ми назначи елементално лечение три пъти  на ден да взимам фолиева киселина и вечер по един аспирин протект. Каза че е трябвало да го правя това преди още да забременея. Но от къде да знам. Сега само се надявам че не е късно и няма да загубя и това бебе. Още повече че това е последният ми шанс да имам още едно дете и надявам се този път здраво. И с този татко естествено се разделихме. Много му дойде. Не можел да се занимава с бременна жена, евентоално, бебе и още едно болно дете което естествено не е негово. Той иска да си изживеел живота който му остава свободен. А да се лекува отказва. Нямало да става зеленчук. Просто поредният слаб мъж който не може да поеме отговорност. Моля се този път да успея да запазя бебето въпреги нервите през които минах и ми предстоят. Макар и сама не се плаша да отгледам още едно дете. Детето е дар божи.

Общи условия

Активация на акаунт