За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 297 933
  • 1 975
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: X
При прекъсвоне на бременността околои 6-8 г.с може да означава генетичен проблем или проблем в сг
Ако проблемът е имунологичен обичайно изобщо не се стига до забременяване.
Но най-добре ще се изкаже специалистът по стерилитет илш репродуктивен такъв.
При мен също имаше подобно прекъсвоне на бременности.

# 466
  • Мнения: 384
Меденка и аз съм с 3 аборта в 6-8 седмица  Sad Видя ли се при теб ембрион? При мен така и не се видя, а последния път бях на терапия за тромбофилия. Аз съм от Пловдив, но решихме да не си губим времето повече тук и ще се насочим към София, клиника Малиновв. И други познати имам, които са на мнение, че тук няма специалисти за по-сериозни репродуктивни проблеми. Намери си добър репродуктивен специалист- те не се занимават само с ин витро! Както са казали момичеъата вероятно изследванията ще включват- тромбофилия /разширен пакет е добре да е/, имунология /в София или Плевен/, хламидия, мико и уреаплазма. Много добре си решила да не те кюретират- досега и 3 пъти сама се чистя. Док ми обясни, че ако няколко пъти се мине к. се засилва риска да се стигне до запушване на тръбите. Стискам палци на всички ни следващата бременност да е успешна  bouquet
Имах ембриони и трите пъти, просто стига до някъде и седмица преди да дойде време да се чуе пулс тръгва едно зацапване и на следващия преглед вече всичко е спряло.. А спермограама трябва ли да се прави или щом има бременност значи нямя проблем в мъжа?

# 467
  • Мнения: 1 419
Сега се сетих да питам- ембрион ли си имала или плоден сак? Че то ембриона в 6  седмица се появява обикновено?

# 468
  • Мнения: 384
Сега се сетих да питам- ембрион ли си имала или плоден сак? Че то ембриона в 6  седмица се появява обикновено?
Имах ембриони и трите пъти, първия път, със спескано сакче, другите пъти с нормално, даже го измееиха и понеже втория път до последно ме тръгна организма ми да го изхвърля, заради лекарствата вероятно, лекаруте все казаваха да изчакваме, ама при последния преглед вече сакчето се беше някак разкъсало на видеозона поне така изглеждаше, та ме изчистиха...а третия пътпак имаше ембрионче и то според лекарите голямо и хубаво, ноо пак не се чу пулс..не съм изследвала хламидия и листериоза, но пък партньора ми се е издледвал за доста полови болести преди годиня защото беше подал документи за военен и те там ги изследвят за всичко, но ще пусна ако трябва...

# 469
  • Мнения: X
Сг ще покаже морфологията.
Може да направиш генетична и имунологична консултация при доц.Балтаджиева и доц.Хаджидекова.

# 470
  • Мнения: 384
Сг ще покаже морфологията.
Може да направиш генетична и имунологична консултация при доц.Балтаджиева и доц.Хаджидекова.
А какво е Сг? Спермограма ли?  Embarassed

# 471
  • Мнения: 1 419
Да СГ е спермограма Simple Smile Нищо, че се е изследвал мъжа ти, случва се понякога мъжа да няма дадена инфекция, а жената да я има, ако има по-силен имунитет например, така че си ги направи  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed

# 472
  • Мнения: X
Инфекциите нямат отношение към загубата на плода толкова рано.
Проблемите са най-често генетични и в резултат на това некачествен ембрион или лошо кръвоснабдяване.
Ако не се потвърди имунологичен и генетичен проблем, още по-добре.Пълен напред.
Генетичните проблеми могат да бъдат от различно естество - кариотип,микроделеции, генетични
Заболявания, анемии и у двамата партньори, тромбофилия, тризомия и т.н.
 За това е хубаво при рецидив на аборти да се направи консултация с имунолог и генетик, а преди това сг.
Ако има по-особена морфология на сг, генетикът може да назначи малко по-специфично изследване.
Хламидията е важно изследване.Ако всичко там е наред е супер.

# 473
  • Мнения: 1 419
Под ифекция имах предвид- заболяване на половата система  някакво, което се предава и по полов път.

# 474
  • Мнения: 2 153
Меденката- пусни си генетични задължително. Аз бях като теб и много съжалявам, че генетичните бяха едни от последните изследвания, които пуснах!

# 475
  • Мнения: 744
Не е точно така, тромбофилиите могат да доведат до загиване на ембриона и в много ранните седмици, при мен при първата ми бременност с мисед ми обясниха че това може да е една от причините. Затова при установена тромбофилия терапията започва от положителен тест, в някои случаи и по-рано.
С някои от инфекциите и паразитозите е същото. Освен това на мен ми препоръчаха и преглед на тръби въпреки че бях забременяла спонтанно. Ако имало скрит хидросалпингс на тръбите се изливала токсична течност която убива ембриона. Така че не могат да се изключат априори и тези неща.

Последна редакция: пн, 17 авг 2015, 18:26 от vespers

# 476
  • Мнения: X
Паразитите стават причина за загуба на плода в един по-късен етап.
Един много показателен факт при загубата на бременност няколко пъти е сърдечната дейност на плода.
Около 6 г.с до 8 г.с могат да се уловят тоновете на плода с необходимата техника.
Много вероятно е проблемът да е некачествен ембрион или проблем с кръвоносните съдове.
Проверете с обикновена ПКК, дали и двамата партньори не са с анемия, защото и това е причина за повтарящи се аборти.
И аз се лутах по същия начин - бързо открихме тромбофилията, проблемна ЩЖ, и в един по късен етап изскочи генетично заболяване, че имам  25% шанс за напълно здраво дете..
 

# 477
  • Мнения: 384
Леле, съвсем се шашнах.. Аз ще изследвам тромбофилия,понеже имам съмнения за такава. Имам сърцебиене ли е, прескачане ли не знам..ппне така четох..ще трябва нишка по нишка да се изследва всяко нещо, а някой знае ли повече за тази токсична течност от търбите? Защото това ме притесни. Досега и трите пъти забременявах споннтанноо, иначе съм с дълъг цикъл, не знам дали се води нередовен 36 дневен ми е, но си идва на 37 мия, тукашната квартална болница ми го водят нередовен, защото 36 били твърде много дни..

# 478
  • Мнения: X
Това с течността в тръбите касае само инвитрото.Него мисли, защото не може да предизвика аборт в 6-8 г.с.
Не ти е нередовен цикъла, а просто си с късна овулация, може би.
Моят съвет е да направиш генетична и имунологична консултация и тези специалисти ще ти назначат точните изследвания за теб.
 Добре е да направиш консултация с аг репродуктивен специалист.
Тромбофилията може и сама,но може и генетика да ти я пусне, ако прецени. И не спирай да правиш опити за ново бебе.
 Hug

# 479
  • Мнения: 744
Меденка, не се филмирай излишно, само ще ти навреди. Тук обсъждаме всичко възможно, което естествено НЕ значи че при теб ще има нещо такова. Успокой се, намери похдящ лекар и нека на първо време ти пусне генитични, тромбофилии, имунологични и един профил кръвна заха за всеки случай и от там нататък ще се види. Всичко ще бъде наред, само трябва да се успокоиш и да вярваш  Hug

gerda1 - това което пишеш не е вярно, сигурна съм че споделяш мнение с добро чувство, но може да заблудиш някой.  Течността в тръбите при хидросалпингс която се излива в матката и е токсична за ембриона в никакъв случай не касае само инвитрото. Да, сравнително рядко е причина за ранен аборт при нормално забременявне, защото обикновено при хидросапингс самата тръба не пропуска и трудно се забременява по естествен начин. Но е напълно възможно забременяването да става през едната тръба, в другата да има скрит хидросалпингс без симтоми от който да излиза течност и да убива ембриона в ранен срок.

Същото касае и паразитозите и вирусните инфекции като причина за ранен аборт. Както съм написала обикновено рядко са причина за ранен аборт, но не е невъзможно. Счита се че заразата с различните зоонози трябва да е в активна форма, за да бъде причина за загуба на ранна бременност. Същият е случаят и с различните вирусни инфекции, най-често спряганите херпесна, цитомегаловирус, рубеола и т.н. Само че не е ясно какъв е индивидуалният имунологичен отговор на конкретния орагнизъм и до какво води повишен имунен отговор по повод хронична инфекция в ранна бременност.

Както писах и на Меденка, смятам че първо трябва да се гледат доста по-вероятните причини и ако нищо не излезе от там едва тогава тези по-екзотични варианти. Защото при три аборта на жена на 27 причина със сигурност има и трябва да се открие за спре този ужас.

Общи условия

Активация на акаунт