За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 297 852
  • 1 975
  •   2
Отговори
# 600
  • Мнения: 1 069
Именно това е големият ни проблем - дълго време след загубата не можем да се отърсим от тъжните мисли, особено ако няма с кого да споделим болката си. Мъжът ми не искаше тази бременност, майка ми смята, че съм стара за бебе. Въобще, подкрепа няма, а и не мога да очаквам...
Моят мисед беше в 15 г.с. Преди десет дни ми предизвикаха раждане и после абразио с пълна упойка. Как да разбера имам ли нужда да пия хормонален препарат за възстановяване на лигавицата на матката? Моят гинеколог препоръчва противозачатъчни за целта, а гинеколожката от болницата категорично отхвърли медикаментозните хормони. На кого да вярвам вече?....

# 601
  • София
  • Мнения: 5 466
. Въобще, подкрепа няма, а и не мога да очаквам...
Моят мисед беше в 15 г.с. Преди десет дни ми предизвикаха раждане и после абразио с пълна упойка. Как да разбера имам ли нужда да пия хормонален препарат за възстановяване на лигавицата на матката? Моят гинеколог препоръчва противозачатъчни за целта, а гинеколожката от болницата категорично отхвърли медикаментозните хормони. На кого да вярвам вече?....
Миличката,поне тук може да получиш подкрепа.
При мен има разбиране и от мъжа ми и от всички близки,но пак тук е различно.Той не може да разбере какво е да си усещал и носил бебе в теб и изведнъж коремчето да го няма и всичко да приключи.Никой,който не го е преживял не може да го разбере.Знам че ще си имаме друго бебенце,но за мен това завинаги ще си остане моята първа бременност и моето първо момиченце.
 Вчера бях на преглед две седмици след аборта,защото още ме прецапва,а докторът каза,че до 10 дни след манипулацията трябва да спре.За щастие съм добре изчистена и след първия цикъл трябва да отида да видим как ми се възстановява лигавицата и тогава ще видим дали ще ми изпише нещо като противозачатъчни,че аз съм и с тромбофилия,но пък 5 г. пих Логест без проблем

# 602
  • Мнения: 1 069
Ти в коя седмица от бременността прави микробиологично изследване на вагинален секрет? Бактериалната инфекция предизвиква спукване на околоплодния мехур и преждевременно изтичане на водите. Много съжалявам за всяко едно загубено бебче, няма значение в коя седмица е загубено... Това е страшна мъка.

# 603
  • София
  • Мнения: 5 466
Правих я в 18 седмица и ми излезнаха само гъбички,нищо друго.Ще трябва да изследвам и уреаплазми и подобни,които не ги хваща микробиологията

# 604
  • Мнения: 1 069
Гинеколозите казват, че едва ли гъбички могат да предизвикат пукане на мехура. Но всъщност, много често и те просто гадаят относно причините - толкова много рискове има...
Направих си изследване за токсоплазмоза - поне да се уверя, че не е от канарчето. И хламидиите излязоха отрицателни.

# 605
  • Мнения: 52
Здравейте дами, искам да споделя какво се случва при мен, защото много ми тежи и бих искала да изкажете мнение. Та историята е следната: след 1,5 г липса на цикъл и овулация поради тънка маточна лигавица забременях след 3 месечна стимулация с Фемара и Дуфастон. Преди 10 дена, когато бях в България докторът ми установи ясно с вагинален ехограф бременност в 7-8 г.с и отличен сърдечен ритъм, който и двамата чухме. Каза за всеки случай да продължа да приемам Дуфастон сутрин и вечер. Вчера бях на рутинен преглед тук в страната, в която живея и ми казаха, че ембрионът вече няма сърдечна дейност. Прегледаха ме с коремен ехограф и гледаха дълго, доста ме натискаха, защото не успяваха да видят хубаво. Тук не се правят вагинални прегледи при бременност. Покосиха ме с тази новина и все пак ме пращат на втори ехограф след 5 дена. Как мислите момичета дали имам шанс все пак да не са уловили сърдечния ритъм през корема? Знам, че може и да се е случило нещо, но направо не искам да повярвам. Много съм тъжна.

# 606
  • София
  • Мнения: 5 466
Lelina,съжалявам за това,през което минаваш и дано всичко бъде наред и все пак чуете пулс.С коремен по-трудно са чува,но не се ли виждат пулсации?Не може да се разчита само на това да се чува в толкова ранен етап.
Реално не съм добре информирана по въпроса,в тази седмица имах друг тип притеснения.

# 607
  • Мнения: X
С коремен не могат да засекат пулс на ембриона в такава ранна седмица, от опит ти го казвам.

# 608
  • Мнения: 52
С коремен не могат да засекат пулс на ембриона в такава ранна седмица, от опит ти го казвам.

Благодаря за отговора, давате ми надежда, заявиха ми мнението си категорично, но все пак ме пращат още веднъж. Така или иначе ще отида в частна клиника, за да проверя колкото и да струва.

# 609
  • Мнения: X
Този коремния хич не го мисли да е показателен за тонове на ембриончето в такава ранна седмица.
С коремен по това време може да следят само, дали има развитие на ембриончето, но добре е да се прави споставка с един и същи тип апаратура, защото различните апарати мерят различно.
Коментирам само от опита си.
 Тия пък, в коя държава сте?

# 610
  • Мнения: 52
Този коремния хич не го мисли да е показателен за тонове на ембриончето в такава ранна седмица.
С коремен по това време може да следят само, дали има развитие на ембриончето, но добре е да се прави споставка с един и същи тип апаратура, защото различните апарати мерят различно.
Коментирам само от опита си.
 Тия пък, в коя държава сте?
В Англия

# 611
  • Мнения: X
Ако от предните прегледи са ти дали нещо като дискове или снимка я носи със себе си, за да съпоставят размерит и развитието на ембриончето.
 Мен един и същи лекар ме гледа на различни апарати и имаше голяма разлика, но той поне си разбираше отработата,  каза, че апаратите мерели по различна система.

Последна редакция: сб, 02 яну 2016, 00:04 от Анонимен

# 612
  • София
  • Мнения: 10 698
9-10 гс си е ок за коремен. Че то в 11гс е първата фетална за скрининг...

# 613
  • Мнения: 1 069
Лелина, стискаме палци, дано проблемът е в техниката на англичаните, а всъщност бебчо да си расте.   Hug

Момичета, възможно ли е менструацията да дойде по-рано, на 12-ия ден след абразиото? Прилича на менструална кръв, не е алено червена, а ръждива, придружена от малки съсиреци. След абразиото в 15 г.с. кървих само една нощ и кървенето спря още в болницата, биеха ми окситоцин за свиване на матката. Часът за гинеколога ми е чак в понеделник, а от снощи кървя обилно и се чудя да предприемам ли посещение при спешния?....

# 614
  • София
  • Мнения: 5 466
Trakia,това със съсиреците,което казваш не ми харесва,не трябва да ги има.
Мен ме зацапва чиста кръв до 14 дни след аборта,но съсиреци не е имало,а и доктора ме предупреди че не трябва да имам.
Ходи все пак на доктор,а и това обилно кървене ... рано ти е за цикъл.Пиши как си след преглед.
Дано всичко е наред!

Последна редакция: сб, 02 яну 2016, 13:38 от *Bubble*

Общи условия

Активация на акаунт