За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 297 280
  • 1 965
  •   1
Отговори
# 780
  • София
  • Мнения: 8 637
Имам един спонтанен аборт преди доста години, но в по-ранна седмица.Въщност разбрах за бременността при самия аборт.Не се наложи кюртаж.
След това имам още един кюртаж като сега, със сина ми беше особен случая-пак по подобен начин се развиха нещата, правиха ми кюртаж , но месец след това на контролен преглед се оказа, че все още съм бременна и бебето е живо и здраво.
И сега.
Та реално-един спонтанен, 3 кюртажа, като единия не го броя  Laughing Реално сега ще изследвам причините, защото при първия кюртаж ми казаха, че не е нужно, а след втория, не стигнах до изследвания, лекарите тогава гледаха най-вече самото бебе как е.

# 781
  • Мнения: 1 019
уаууу ... искаш да кажеш, че са ти направили кюртаж докато си имала бебе в теб и не са го засегнали? а те какво са чистили?как не са видяли.. оле Боже... поне тази ужасна грешка е довела до нещо прекрасно ...
а след всеки кюртаж чакаш предполагам 3м ?

# 782
  • София
  • Мнения: 877
Минали са по ЗК да използват пътеката Simple Smile Simple Smile Невероятно е, това дете е голям късметлия Simple Smile

# 783
  • София
  • Мнения: 8 637
Да. Историята беше същата като сега- спира да се развива, няма сърдечна дейност и казват, че е мисед, трябва да ме изчистят. Направиха го и лекарят каза-след 1 цикъл при мен за контролен преглед и да решим какви изследвания да предприемем. Бях му казала, че имам спонтанен в по-ранна седмица и 1 кюртаж до тогава.
Аз си чаках, така и не ми дойде (месец и малко след кюртажа) , но трябваше да пътуваме в чужбина и реших да се прегледам дали всичко е наред.на ехографа се видя бебе в 14 седмица. Та за 1 седмица преди пътуването направих всевъзможни изследвания, разбра се, че бебето е здраво и "цяло" . Та силите отидоха в това да се гледа постоянно на ехограф, доплери и подобни. На мен не са ми правили изследвания , различни от останалите.
Затова сега ми е реално 3-и кюртаж, но при втория нещата се развиха особено. Казаха ми, че се случва, но обикновено бебето е мъртво, т.е. просто остават части в матката. Моя близка ми разказа история за младо момиче на 15, което направило аборт по желание, но пак така "пропуснали" и се оказало, че все още е бременна. Но го махнали след това.

# 784
  • Мнения: 1 019
Уау историята е невероятна! Да е живо и здраво това късметлийче. явно всичко е възможно. Тук мои 2 познати веднага забременяха веднага след кюртаж, и какви ли не щастливи истории.. Просто явно наистина не трябва да ги мислим толкова много и сме по-спокойни, нещата се случват Simple Smile

# 785
  • София
  • Мнения: 8 637
Да, късметлия си е.Аз пиех и антибиотик и метергин за контракции след "неговия" кюртаж.
Сега, при тази зигубена бременност се наложи да пия същия антибиотик, защото 2 пъти имах цистит.Правих си тестове, но вероятно е било рано, за да отчетат.И затова го пих, ако бяха положителни нямаше.
Та това си мисля, синът ми оцеля от какво ли не, щом този път не е оцеляло от антибиотика или по друга причина, значи така е трябвало  Rolling Eyes Не, че е толкова утешително, но някак ми дава кураж за следващия път.

# 786
  • Мнения: 1 019
Да, така е! И аз сега се обвинявах, че аз съм била много нервна, стресирана, слаба или че вървях много км предния ден, но истината е че много се повече се пазих даже. С първото ми дете, то не спях по цели нощи от караници(първа бременност и хормони), вдигане на тежко, разтягане на коремни сухожилия, без да искам се ударих мн силно в корема, дълги обиколки из планините и.. Тя се роди жива и здрава, малко с характер и дивачка ама жива и здрава!
Явно не е било писано на другите котараци! Все пак искам и  второто да е така диво и здраво!

# 787
  • Мнения: 54
Здравейте момичета, явно и аз трябва да се запиша тук.Вчера преживях втори мисед.Миналата година по същото време, в същите седмици бебчо спря да се развива и спря сърдечната дейност, последва мисед.Една година по-късно отново в 7г.с се установи, че не се развива и няма сърдечна дейност и както споменах по-горе -втори мисед. Разбита съм. Cry

# 788
  • Мнения: 272
Здравейте момичета, явно и аз трябва да се запиша тук.Вчера преживях втори мисед.Миналата година по същото време, в същите седмици бебчо спря да се развива и спря сърдечната дейност, последва мисед.Една година по-късно отново в 7г.с се установи, че не се развива и няма сърдечна дейност и както споменах по-горе -втори мисед. Разбита съм. Cry

Направи си пълни изследвания,включително и на щитовидната жлеза.Трябва да има конкретна причина за повтарящи се мисед аборти.Някъде нещо работи.

# 789
  • София
  • Мнения: 8 637
И аз те съветвам да се консултираш с добър специалист и да пуснете изследвания.
Щом и в една и съща седмица се случва, вероятно има конкретен проблем.

# 790
  • Мнения: 54
Благодаря ви за съветите момичета.Проблем с щитовидната жлеза нямам, изследвах я миналата година.Лекарката ни насочи да започнем с генетични изследвания и ако и там няма проблем, продължаваме с имунологични.

# 791
  • Мнения: 272
Благодаря ви за съветите момичета.Проблем с щитовидната жлеза нямам, изследвах я миналата година.Лекарката ни насочи да започнем с генетични изследвания и ако и там няма проблем, продължаваме с имунологични.

Колко беше тсх като го прави за последно?

# 792
  • Мнения: 54
Благодаря ви за съветите момичета.Проблем с щитовидната жлеза нямам, изследвах я миналата година.Лекарката ни насочи да започнем с генетични изследвания и ако и там няма проблем, продължаваме с имунологични.

Колко беше тсх като го прави за последно?

1,5

# 793
  • София
  • Мнения: 8 637
Има случаи, когато има проблем със щитовидните хормони, но ТСХ е в норма  Peace Пускала ли си 2-та хормона на ЩЖ и ТАТ и МАТ? 

# 794
  • Мнения: 54
Има случаи, когато има проблем със щитовидните хормони, но ТСХ е в норма  Peace Пускала ли си 2-та хормона на ЩЖ и ТАТ и МАТ? 
  Да, всичко е наред

Общи условия

Активация на акаунт