За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 298 627
  • 1 975
  •   1
Отговори
# 960
  • Мнения: X
Съжалявам  Hug
Медикаментозният аборт е щадящ иначе и бързо ще се възстановиш. Моят беше с Мифепристон.
Дано бързо мине болката от загубата и продължиш напред с нови сили в борбата  Hug

# 961
  • Мнения: 218

Чукове на съдбата,бъди силна и мисли как съвсем скоро отново ще видиш  двете черти.Ти си в началото и ако лекаря позволи можете след първия цикъл да опитате отново ,поне при мен първия път така ми казаха.Прегръдки и бързо възстановяване.

# 962
  • Мнения: 332
Днес изпих 2 таблети (400мг ) Mifegyne и след 46ч. ще трябва да изпия едно хапче Топогин. Надявам се да не е страшно болезнено ,възможно най-бързо да се възтанови нормален цикъл с овулация.  Следващо инсе,евентуално м.май . Не си позволявам да падам духом .

# 963
  • Мнения: 218
Честит празник мили дами.
Разбра се,че няма да падаш духом.Аз също мисля юни или юли да подновя опитите.Пожелавам си скоро да гушкаме здрави и хубави бебчета Simple Smile

# 964
  • Мнения: 36
Здравейте, на 7 Март имах , кюретаж в 4 г.с и съм много депресирана все още. Казват , че ще мине... Дано
Обвинявам се, защото не предполагах ,че съм бременна и имах две 7 часови пътувания с влак, много ходене и употреба на алкохол. Сега се виня много за това, въпреки че лекарят каза , че не е това причината вероятно ..при първият и единствен преглед ми каза , че камерката се вижда , но е много ниско в матката. До вечерта аз вече имах болки в кръста и корема без кървене. След което се наложи абразио.. И сега накъде!!!!???

# 965
  • Мнения: 218
Аз да попитам нещо.На първи ми беше спонтанния аборт,като ми пуснаха после само вакум за вадене на плацентата тъй като родих нормално и плода беше цял.На 3ти ми тръгна кърмата и почнах да цедя нощес.В неделя се събудих с бучка и взех Достинекс.Пих го 3 дена защото кърмата не спираше и сега от 7ми съм с температура 37-37,2.Ходих на преглед вчера казаха,че всичко е ок.Минах и през мамолог и той каза да не ги пипам ,че ще спре и може от там да идва температурата.Искам да попитам на някой случвало ли му се е така при спиране да има температура?

# 966
  • Мнения: 178
Здравейте Simple Smile Да разкажа и аз своята история.
На 6 февруари тази година и ние загубихме своето бебче. Направих спонтанен аборт в края на 18 г.с. Уж всичко вървеше добре, всички изследвания, резултати повече от перфектни. Единственият проблем, който имах беше кървене в 8 г.с. Лежа в болницата и положението се оправи. Не ходех на работа, пазех се и накрая през нощта на 3-ти февруари ми изтекоха водите . Събудих се цялата мокра и много се изплаших. Бях сигурна, че са водите и че ако са те не следва хубаво, но като всяка силно искаща своята бременност се надявах да не е това.
Отидох веднага в спешното и там чух думите "Съжалявам, няма какво да се направи!Наистина са околоплодните води и е изтекло почти цялото количество".  smile3518 Казаха ми, че раждането най-вероятно ще започне скоро. Часовете минаваха, сълзите не спираха, а процеса по "изхвърлянето" (както го наричаха в болницата), така и не започваше. Успях да запазя самообладание и да пазя силите си. Беше ми много мъчно, обвинявах се, страхувах се за здравето си, страхувах се че ми предстой раждане. Така минаха 2 дни бях под постоянно наблюдение, вливаха ми антибиотици, слагаха ми разни глоболини, но не и не, не става нищо. С мъка започна да се скъсява шийката. На 5-ти вече докторите решиха, че най-вероятно организма ми не иска още да го пуска и започнаха да ми вливат Окситоцин. С идеята, че ако и това не стане ще ме оперирват. Тогава започнаха болките, засичане на контракции. Новородени плачещи бебета в родилната зала, а аз се напъвах да излезе моето ангелче, което никога няма да чуя да проплаче. След това кюртаж....... и сега остана само самотата, спомена за трепетите ми, тъй като това ми беше първа бременност.
Сега не знам какво да правя. Решила съм да ида при д-р Сигридов, но не знам кога. Трябва ли да чакам да мине първи цикъл (тъй като все още го чакам), трябва ли да правя изследвания и с тях да отида при него. Много съм объркана, постоянно питам и никъде не ми дават информация. От болницата ми казаха само да не се плаша случва се често, че най-вероятно от инфекция (но каква, от къде, като съм нямала никъкви симптоми).
П.С съжалявам за дългия пост имах нужда да споделя.

# 967
  • Мнения: 332
Ох миличката ,какъв кошмар си изживяла. Прегръщам те и вярвам ,че всички момичета който сме тук ще се преборим и скоро ще се похвалим с хубави и здрави ангелчета.

# 968
  • Мнения: 218
Манита,много съжалявам за загубата ти трябва да бъдеш силна.Аз също минах съвсем скоро през този кошмар и ме крепи само мисълта ,че скоро ще можем пак да почнем с опитите.На мен ми казаха да отида след първия цикъл,за да се пуснат изследвания.Важно е да се разбере каква е била причината и да се лекува.Главата високо горе и няма да се предаваш  Hug

# 969
  • Мнения: 181
Здравейте Simple Smile Да разкажа и аз своята история.
На 6 февруари тази година и ние загубихме своето бебче. Направих спонтанен аборт в края на 18 г.с. Уж всичко вървеше добре, всички изследвания, резултати повече от перфектни. Единственият проблем, който имах беше кървене в 8 г.с. Лежа в болницата и положението се оправи. Не ходех на работа, пазех се и накрая през нощта на 3-ти февруари ми изтекоха водите . Събудих се цялата мокра и много се изплаших. Бях сигурна, че са водите и че ако са те не следва хубаво, но като всяка силно искаща своята бременност се надявах да не е това.
Отидох веднага в спешното и там чух думите "Съжалявам, няма какво да се направи!Наистина са околоплодните води и е изтекло почти цялото количество".  smile3518 Казаха ми, че раждането най-вероятно ще започне скоро. Часовете минаваха, сълзите не спираха, а процеса по "изхвърлянето" (както го наричаха в болницата), така и не започваше. Успях да запазя самообладание и да пазя силите си. Беше ми много мъчно, обвинявах се, страхувах се за здравето си, страхувах се че ми предстой раждане. Така минаха 2 дни бях под постоянно наблюдение, вливаха ми антибиотици, слагаха ми разни глоболини, но не и не, не става нищо. С мъка започна да се скъсява шийката. На 5-ти вече докторите решиха, че най-вероятно организма ми не иска още да го пуска и започнаха да ми вливат Окситоцин. С идеята, че ако и това не стане ще ме оперирват. Тогава започнаха болките, засичане на контракции. Новородени плачещи бебета в родилната зала, а аз се напъвах да излезе моето ангелче, което никога няма да чуя да проплаче. След това кюртаж....... и сега остана само самотата, спомена за трепетите ми, тъй като това ми беше първа бременност.
Сега не знам какво да правя. Решила съм да ида при д-р Сигридов, но не знам кога. Трябва ли да чакам да мине първи цикъл (тъй като все още го чакам), трябва ли да правя изследвания и с тях да отида при него. Много съм объркана, постоянно питам и никъде не ми дават информация. От болницата ми казаха само да не се плаша случва се често, че най-вероятно от инфекция (но каква, от къде, като съм нямала никъкви симптоми).
П.С съжалявам за дългия пост имах нужда да споделя.


Настръхнах като четях поста ти  Sad моята история е същата като твоята 18г с всичко приключи и за мен знам как се чувстваш и искам да ти кажа ,че те прегръщам силно горе главата знам колкото и да ти казват това болката не минава а напротив става по зле. Понякога живота е несправедлив.... вярвам че един ден ще държим в ръце децата си

# 970
  • Мнения: 178
 Hug Благодаря за подкрепата и за съветите ви момичета. Не се предавам и аз вярвам, че ни чакат само хубави неща. Но просто тази неизвестност малко ме плаши.

# 971
  • Мнения: 640
Здравейте Момичета, последният ми цикъл беше на 2. Февруари, на 9 ти март,на 8Мия ден след закъснението на цикъла и след положителен тест,отидох на лекар и тя видя сакче, но каза че е 6мм и че е много мъничко за края на 5 гест. седмица (при първата ми бременност няколко дни преди края на петата седмица беше 38 мм), каза че най -вероятно е кухо яйце, днес пуснах Чхг излезе 1776 мu/ml.... Имам постоянно усещане от няколко дни като при силно кървене при цикъл, но нямам кървене.. Какво мислите, какъв е шанса да е кухо яйце?
Благодаря

# 972
  • Мнения: 179
Може да си с късна овулация и за това да е по малко. Потърси второ мнение от друг доктор. Надявам се всичко да е наред.😊

# 973
  • Мнения: 640
Може да си с късна овулация и за това да е по малко. Потърси второ мнение от друг доктор. Надявам се всичко да е наред.😊
Не е късна овулация, усещам я всеки месец и знам кога е Cry

# 974
  • София
  • Мнения: 3 036
Пусни след 2 дни ново ЧХГ. Ако се удвоява, би трябвало да е наред, но е хубаво се посети и друг доктор за всеки случай. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт