За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 298 819
  • 1 975
  •   1
Отговори
# 1 050
  • Мнения: 6 048
Рончо, да ти призная думите ти малко ме успокоиха. Все се питам дали нямаше да го предотвратя ако си бях направила всички изследвания. Истината е, че моя доктор не вярва в значимостта на имунологията и тромбофилиите. Той ми каза, че ако хванем 1000 жени и им направим изследване за тромбофилии, вероятно 80% от тях ще имат проблеми. В същото време няма толкова загубени бременности. Той ходи постоянно на конференции в чужбина, където се обсъждат новостите и знае какви са съвременните теории.
А че ще успеем рано или късно не се съмнявам. Но нека не преживяваме повече такива болезнени моменти.  Peace

# 1 051
  • Мнения: 755
Дано още да те успокоя с това. Аз съм с 4G/4G хомозигот, което значи и от двамата родители. А майка ми има три деца без въобще да знае,че има тромбофилия. Сега си почини и събирай нови сили. Вярвам ,че доктора ти ще направи всичко възможно за да не ти се случи мисед отново.  Heart Eyes

# 1 052
  • Мнения: X
Боби, страшно много съжалявам за така стеклите се сбития и при теб  Tired
Знам много добре какво ти е  Hug
Подкрепям Рончо.
Аз имах направени всички изследвания и понеже съм с тромбофилия, бях на терапия с фраксипарин и аспирин.
В 8 г.с. отидох да чуя сърчице, но нямаше такова...дефектен ембрион, каза д-ра, понеже сме с тежък мъжки фактор и най-вероятно ниската морфология е причината.
Но пък тази ми бременност върви добре засега, отново със същата ниска морфология. Та просто малшанс, късата клечка, за съжаление.
Знам, че следващият път всичко ще е наред. И аз на твое място бих си направила всички изследвания, просто един вид спокойствие е да знаеш, че си направила всичко и си предприела всякакви мерки за преодоляване на нещата.
Прегръдки  Hug

# 1 053
  • Мнения: 53
Съчувства искрено на всички, които са тук и са преживели загуба, т.е. неуспешна бременност, независимо от гестационата седмица. Аз имам две неуспешни бременности. При първата имах и гинекологичен проблем - миома, от там плацентата не се захвана на добро място, а остана над цервикалния канал /плацента превия тоталис/. След като спря да се развива бебето се наложи аборт по мед. показания. Няма да обяснявам подробности. Всичко се оправи, оперираха ми миомата след време, нещата се подредиха, макар и трудно, много трудно. Забременях отново. За съжаление се установи, че имам тромбофилия, G210А хетерозиготен тип /тоест от единия родител/, но имам и още две мутации, които оказват комулативен/ засилващ/ ефект на този ген. Бях само на фраксипарин и то от 10 г.с. без аспирин, фракси ми беше най-малката доза, не ми обръщаха много внимание, а ходех на частно в Стара Загора. И най-накрая отново се стигна до трагедия. В 26 г.с. се наложи да ми предизвикат раждане. Причината беше запушване на кръвоносни съдове в плацентата. Отидох в клиника Надежда в София и там ми беше мъртвото раждане. И там много внимание не ми обърнаха за назначаване на изследвания и търсене на причината защо се получава така, има ли лечение проблема, какъв е той и т.н. Иначе като отношение за самото раждане съм доволна, бяха много внимателни и направиха всичко възможно болката ми да бъде по-малка, за психическата имам в предвид. Никой не спомена, че дозата ми е била малко /според мен лекарите взаимно прикриват грешките си, докторът от Стара Загора се познава много добре с видни лица от клиника Надежда/. Да не говорим, че генетика от клиниката ми каза "Оставаме в сивата зона". Думи на д-р Хаджидекова. Случката беше през ноември 2016. Март 2017 отидох при доц. Конова. Останах изключително доволна, предписа ми терапия след като ми направи имунологични изследвания /аз имам хашимото, което контролирахме уж по време на бременостите ми/. Доц. Конова ми каза, че дозата на фраксипарин ми е била много малка и е трябвало да пия и аспирин, защото именно аспирина е този, който предотвратява тромбите, а фраксито е за самата коагуация /съсирване/ на кръвта. Дано да намеря точния специалист, защото след всичко преживяно ми е много трудно да повярвам на някой просто ей така. Определено смятам, че в думите и твърденията на доц. Конова има логика и се надявам да постигна успех с нейната терапия. Тя ме запозна и с гинеколог от Плевен, който е специалист по бременност с тромбофилия, писал е книги и има много специализации в чужбина, казва се док. Петър ИВанов. Споделете вашия опит, ако има бременни с тромбофилия, които са преживели нещо подобно и най- вече ме интересува възможно ли е успешно износване на дете с този гаден ген. Животът е несправедлив, но дано настойчивото ми желание да имам дете да накара гадната съдба да отстъпи и най - накрая да се осмисли всичко през което преминах.

# 1 054
  • София
  • Мнения: 877
Здравей Казабланка, моите мутации са на 4G/4G PAI хомозиготено и MTFHR хетерозиготна (пиша ги по спомен). Имах и високи НК клетки от имонулогични изследвания при репродуктивен имунолог (Русев). Терапията ми беше аспирин протект преди овулация и фраксипарин 0.3 след положителен тест всеки ден. Добър гинеколог с опит и в тромбофилията е Сигридов, много момичета с много по-тежки проблеми от моите са доволни. Според мен той е добър диагностик, може с всички изследвания, данни да направите една консултация относно терапията. След като си стигнала и до 26 г.с., съм сигурна, че ще успееш следващия път и ще имаш здраво бебе.

Първата ми бременност и без нищо-идеално бебе, втората мисед в 11 г.с., третата кухо яйце, четвъртата след горната терапия второ бебе.

# 1 055
  • Мнения: 911
Балтазара, за Нк клетките вливки правила ли си?

# 1 056
  • Sofia
  • Мнения: 857
Момичета,  дайте ми съвет !? С мисед преди 7 месеца в 8 г.с., направих изследвания  за тромбофилии  и  ми казаха ,  че  нямам ( нормален генотип ) леко неусвояване на фолиева, но  каза, че  почти при всички  го има .Да не увеличавам фолиевата - пия стандартна доза от може би 2 години. Генетиката каза да започвам с опити и като отида на преглед  , евентуално  лекаря ако прецени - аспирин протект само! В момента  правим  опит за бебчо,  въпросът ми е ако е станало да започна ли след + тест за всеки  случай аспирин  ( може ли да ми навреди , ако нямам нужда от  него) или да чакам .... така ми се иска да се застраховам  PraynigПомагайте!  Успех на  всички  ,  по пътя към успешен финал! Hug bouquet

# 1 057
  • София
  • Мнения: 877
Да, интралипид по доц. Русев, гинекологът каза, че са излишни. Сузана, пий по едно хапче неофолик МЕТА. След + тест трябва да се обадиш на гинеколога ти и той/тя да ти каже какво да приемаш.

# 1 058
  • Sofia
  • Мнения: 857
Благодаря  Simple SmileПроблема  е , че те знам обикновен гинеколог може ли да изпише аспирин протект? ! ( аз нямам личен такъв ,  предния път с миседа бях в клиника. Щерев. Или ако съм бременна направо пак там за преглед и  те ще преценят?

Последна редакция: сб, 27 май 2017, 01:10 от suzana_b

# 1 059
  • София
  • Мнения: 877
Първо си избери добър гинеколог, направи преглед преди да забременееш, обсъдете схемата. В смисъл виждаш + тест, може и да не успееш същия ден да влезеш в кабинета, а е хубаво да те познава отпреди. Всеки може да изписва, важно е какво вижда, диагностицира, профилактира и лекува Wink Може да е напр. и прогестеронова недостатъчност?? Напр. на моята 4-та бременност имах зацапване по време на полети и след тел консултация поставях прогестеронови свещички и се оправи. И това е възможно като причина...

# 1 060
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Здравейте, с първа бременност, на 34г.съм. Спонтанно забременяване, но вчера ми зацапа и отидох в клиниката, та се установи, че е станало мисед.
За първи път чувам за това нещо. Но все пак никога досега не съм правила опити за забременяване. Започнахме февруари и то юни стана и всичко ми беше още толкова ново.
Освен, че ми е тъжно и ме е страх да не се повтори, но сега ме е страх също толкова и от абразиото, което лекарят каза, че трябва да се прави.
Четох, че може и с медикаментозна терапия.
Някоя от вас изчистила ли се е сама или с хапчета? Да не се е стигало до абразио?
Във всеки случай в понеделник ще ходя при лекарката, която ме гледаше.

# 1 061
  • Мнения: X
fam, в коя г.с. си ? Съжалявам за случилото се Sad
Аз правих медикаментозен аборт в 8 г.с. и нямах абсолютно никакви проблеми.

# 1 062
  • София
  • Мнения: 877
И аз правих медикаментозен, по-щадящ е, не ти разтварят шийката на матката, не те "остъргват", трябва да си в много ранна седмица за него. И си направи изследвания после.

# 1 063
  • Sofia
  • Мнения: 857
Много Съжалявам за случилото се!  Моят мисед  беше в 8 седмица  и се наложи образио,  да , трябва  да  си в малка седмица за медикаментозен!  А видя ли се сърце или още на първи преглед  се установи? Ще мине , после си направи ако искаш  генетични изследвания и хормони за твое успокоение,  и след няколко месеца  смело напред!  Успех!

# 1 064
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
В 10 г.с. съм, но лекарят каза, ембрионът е по размери за осма.
А иначе, да, в 7-8 г.с. ми беще първият преглед и и маше сърдечна дейност.
Ок, явно няма да се мине без това абразио. Дано са успешни и лесни нещата.

Общи условия

Активация на акаунт