Трудна програма и проблем със съучениците - моля за съвет!

  • 2 349
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте!
Искам да ви попитам няколко неща и се надявам да можете да ми помогнете! Ученик в 8ми клас съм и имам проблеми в класа си. Доста от съучениците ми се отнасят грубо към мен(убиждат ме), чувствам се подтиснат и не на място. Повечето странят от мен и не искат да контактуваме, въпреки че с някои от тях се познаваме от години и доскоро бяхме доста близки приятели. През лятната ваканция нямахме такива проблеми. Сякаш това започна в началото на учебната година, а не смятам, че съм направил нещо, с което да заслужа такова отношение. В паралелка със засилено изучаване на немски език съм - нещо, което също не ми допада. Предметът ми е труден и не се справям добре, а това се отнася и на оценките ми. Всичко това се отнася на здравословното ми състояние. Спрях да се храня(не нарочно, просто не ми се яде, защото съм подтиснат), започнах да повръщам(също искам да уточня, че не го правя нарочно и не си бъркам с пръсти в устата, за да го предизвикам). Родителите ми се притесняват за мен и търсят опция, в която аз да се преместя в друг клас. Въпросът ми именно е - да се опитам да преборя ситуацията, в която съм и да се адаптирам към новата среда или просто да ги помоля да ме преместят.
Надявам се да можете да ми помогнете! Предварително благодаря! ❤️

Последна редакция: сб, 11 ное 2023, 20:53 от Не се сърди, човече

# 1
  • София
  • Мнения: 28 565
А ти самият какво предпочиташ?

# 2
  • Мнения: 12 015
Психоклиматът е много важен. Предстоят пет години в този колектив. На този етап, ако те преместят поне няма да държиш приравнителни изпити. Щом не харесваш езика, по-добре се премести на място, където поне програмата / профилът ти допадат повече.

# 3
  • Мнения: 3
А ти самият какво предпочиташ?
Много бих искал да се преместя в друг клас, но паралелките са пълни и ще се трябва да се напише писмо до министъра на образованието.

# 4
  • София
  • Мнения: 28 565
Доколкото разбирам, родителите ти също искат да те преместят, нали? Simple Smile В такъв случай не пречи да пробвате, но според мен трябва да се подготвиш за неуспех. Можеш ли да разбереш откъде идва тази промяна в отношението, да прецениш от кого от съучениците ти би могъл да получиш честен отговор...
Просто предлагам да се подготвиш психически и за двата варианта и да се опиташ да разбереш откъде идва проблемът, за да го решиш стига да е възможно Simple Smile

# 5
  • Мнения: 12 770
Специално за немския език какво да ти кажа, може много да ти послужи за в бъдеще. Не съм чувала да има лесен чужд език, затова много ясно, че ти е трудно. Най-лесно е да копаеш с права лопата, почти нищо няма за учене.

Така че що се отнася до нещо, което трудно се учи, не се изненадвай, ако откриеш, че повечето неща са така, трудно се учат. В училище просто трябва да се научиш как да учиш, за да ти е лесно после, когато ще учиш много по-трудни неща от сегашните.

А за приятелите, няма как ние да разберем защо така се е получило. Има все пак някаква причина, нали така? Родителите ти говориха ли с класната, тя какво мисли? Ако наистина те мобват и ако разчиташ, че в друг клас ще е по-добре, защо пък не, може да се обърнат нещата. 

# 6
  • Мнения: 18 298
А ти самият какво предпочиташ?
Много бих искал да се преместя в друг клас, но паралелките са пълни и ще се трябва да се напише писмо до министъра на образованието.
Ми да пишат. Каква му е работата на министъра на образованието? Wink Сериозно питам. Със сигурност това няма да претовари министерството, не се безпокой.

# 7
  • Мнения: 12 015
Ако става въпрос за преместване в друга паралелка в същото училище - там дали няма някой, който да иска да се размените? Попитай. Даже в дирекцията питай. Това е най-лесният вариант. Другият е тотална смяна на училището, но там вече отиваш там, където има свободно място.

# 8
  • Мнения: 1 394
Започването на гимназия с нов клас, нови хора, си е стресиращо по принцип. Езиковите са с натоварени програми и определено не са за хора, на които не им се отдава езика. Ти не помисли ли, че не ти харесва немският преди да се запишеш в такава паралелка, или вашите те накараха?
Щом това не ти харесва, помисли си какво искаш да учиш ти и тогава решавай дали ще сменяш класа или направо училището.
Относно приятелствата в новия клас, явно има някакъв признак, по който не се вписваш. Помисли си какъв може да е той и дали си струва да правиш промени само, за да се впишеш. Винаги можеш да си намериш приятели и в съседните паралелки.

# 9
  • Мнения: 597
 Моят съвет е най-добре да се преместиш. Това е нездрава среда , която ти се отразява сериозно здравословно.

С учебния материал и оценките ще се справиш. Интензивно изучаване на езика, особено ако не си го учил предварително е трудно за доста ученици в езиковите гимназии, но после наваксват и нещата се наместват. По-късно ще имаш много полза от това.

Проблем е отношението на другите към теб. Често в един клас има 1-2-ма, които хващат някой на прицел и почва тормозът. Някoи ще се присъединят към тях, за да се почустват велики и силни, а другите ще си траят , за да не станат и те обект на тормоз. Това може да продължи с години, а ти ще вървиш надолу , защото ще си стресиран непрекъснатo и няма да можеш да учиш. Няма да мoжеш да се концентрираш и да помниш. Ако се чувстваш добре в една среда , ще се справяш и по-добре с материала и ще си вдигнеш оценките. 
По-добре е да се преместиш , ако ще и това да е с писмо до министъра.

# 10
  • Мнения: 3
Моят съвет е най-добре да се преместиш. Това е нездрава среда , която ти се отразява сериозно здравословно.

С учебния материал и оценките ще се справиш. Интензивно изучаване на езика, особено ако не си го учил предварително е трудно за доста ученици в езиковите гимназии, но после наваксват и нещата се наместват. По-късно ще имаш много полза от това.

Проблем е отношението на другите към теб. Често в един клас има 1-2-ма, които хващат някой на прицел и почва тормозът. Някoи ще се присъединят към тях, за да се почустват велики и силни, а другите ще си траят , за да не станат и те обект на тормоз. Това може да продължи с години, а ти ще вървиш надолу , защото ще си стресиран непрекъснатo и няма да можеш да учиш. Няма да мoжеш да се концентрираш и да помниш. Ако се чувстваш добре в една среда , ще се справяш и по-добре с материала и ще си вдигнеш оценките. 
По-добре е да се преместиш , ако ще и това да е с писмо до министъра.
Много благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт