За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 301 443
  • 1 976
  •   1
Отговори
# 1 305
  • Мнения: 39
Да едното беше в понеделник, цитотека вчера, но ме притеснява че няма кръвотечение още

# 1 306
  • На остров
  • Мнения: 13 498
ами вероятно има нужда от още хапчета, ако не с епояви до утре се объчни към лекаря, който ти е назначил аборта.

# 1 307
  • Мнения: 9 196
Извинявам се, може и да не отговаряш, но какви са медицинските причини, за прекъсване на току що установена бременност - 4та г.с.?

# 1 308
  • Мнения: 39
Прием на лекарства опасни според лекарите / операция на венците седмица преди да се установи бременността/ категорично ме посъветваха да не се рискува Sad  искам всичко това да свърши бързо защото ни е тежко от ситуацията и живи и здрави много скоро да имаме повод за щастие. Но ме притеснява че не протича както момичетата във форума го описват а прегледа ми е чак понеделник

# 1 309
  • Мнения: 9 196
Седмица преди 4та е била имплантацията. Що за лекарства и то при  орална операция могат да са пагубни при един плод който още не е факт? Дори няма реална потвърдена бременност все още, само евентуален тест.

Кой е лекаря сметнал за нужен аборт по "медицински" причини в 4 г.с.??

# 1 310
  • Мнения: 16 874
Трябваше да изчакаш феталната морфология или да направиш хорионбиопсия/амниоцентеза при съмнение, разбира се след установяване на сърдечната дейност.

# 1 311
  • Мнения: 462
Не ми цитирай, ако обичаш, кое какво е. Аз ти казвам, че в 3та г.с. ембрион няма.

Моля, фармацефтите да си гледат лекарствата и да не дават индулгенции за аборти с предсказания за фетална смърт.

Знаеш ли колко състояния и фактори могат да предизвикат фетална смърт? Ужасно много са. Но никой не абортира бебетата в 4та г.с., нито в 14та, нито в 24та, ако няма данни за увреждане или смърт.
Аз "гледам" и говоря за лекарства. Вие попитахте за лекарства, причиняващи фетална смърт и сериозни малформации в 4 г.с., чиято употреба е основание за мед. аборт - това вече е моя работа. Това е моя специалност, мое знание, моя професия.
За добро или лошо, СЗО определя дефиницията на фетална смърт, а не форумът BG-Mamma.
Предупредих модератор за вас. Аз съм фармацеВт (защото виждам как обичате да правите забележка на други за правописа), и не пиша за вас, а за тази бедна жена, която обвинихте, и за другите, които са преживели това.
Индулгенции не давам. Решението е взето не от мен, а от специалиста, имащ право на това. Беше зададен въпрос, отговорих според специалността си.  Хубава вечер.

# 1 312
  • Мнения: 9 196
Няма такива лекарства, защото седмица преди 4та, когато се е случило въпросното, евентуално приемане на лекарства, няма нищо, една яйцеклетка пред имплантация. За осми път го пиша.

Също съм напълно убедена, че няма лекар, който да препоръча аборт по медицински причини, без да е установил бременност ехографски.

Освен, когато аборта е желан, или медицинските причини са свързани с майката и евентуален риск за нея.

Медикаментозен аборт се прави САМО, когато е установен плодния сак там, където му е мястото - в матката. Никакъв шанс да се назначи преди това.

# 1 313
  • Мнения: 462
Няма такива лекарства, защото седмица преди 4та, когато се е случило въпросното, евентуално приемане на лекарства, няма нищо, една яйцеклетка пред имплантация. За осми път го пиша.

Също съм напълно убедена, че няма лекар, който да препоръча аборт по медицински причини, без да е установил бременност ехографски.

Освен, когато аборта е желан, или медицинските причини са свързани с майката и евентуален риск за нея.
Ето тук грешите.
Още след оплождането вече няма яйцеклетка, има ЗИГОТА.
На четвъртия ден от зачеването вече има купчинка клетки, наречена морула (идва от думата за черничев плод, защото прилича точно на това).
Ден 8-9 - вече морулата нараства като големина и брой клетки, започва да се диференцира и се нарича вече бластоцист, чиито клетки се размножават бързо и всяка грешка ще доведе до страшни малформации.
През втората седмица обикновено настъпва имплантирането в маточната лигавица. Тук вече имаме трите зародишни пласта, от които ще се формират всички витални органи.
Говорим още за втора седмица.
През трета седмица вече имаме първи наченъци на плацентизация. Ембрионът вече се е имплантирал - така че не виси в пространството, а вечее си ее на място в маточната лигавица. Имаме и гаструлация (формиране на първично черво) - тоест усилена органогенеза - образуване на органи. Това мисля, че се учи в десети клас по новата програма, не знам дали е било така при вас. Е, забравят се неща. Simple Smile Грешки в генома, възникнали от неправилно оплождане, тератогени като хлорамфеникола и др. още отначало са тежки, защото на този ранен етап много повече клетки ще наследят грешката и ще се получи фетална смърт или жестоки малформации.

Объркването ви идва от това, че гестационните седмици се броят от първи ден на последна менструация.

Тоест, 4-та г.с. е втора от ембрионалното развитие, в която става имплантацията - но и през трета вече имаме купчина зародишни клетки, която може да бъде увредена от тератогени. Не е яйцеклетка.
Благодаря, че не ме обиждате вече.
Намерих схема на първите дни и имплантацията, но е само на английски, съжалявам.

Наистина приключвам темата. Благодаря и на съпруга си, д-р Йорданов, че ми намери материалите. Той също е на мнение, че абортът е бил нужен, ако са били приложени тези лекарства, които подозираме.




Последна редакция: пт, 02 ное 2018, 01:17 от Cherry Lady

# 1 314
  • Мнения: 9 196
Ами да се надявам освен, че д-р Йорданов не е АГ и няма да затрие безброй деца, без причина, а също и жена му, с апокалиптичните си мнения на аптекарка.

Че по вашата логика, супер компетентната, трябва изобщо през живота си, ако е приемала някакво лекарство, никога да не ражда, защото ще и е увредило целия яйчников резерв необратимо и ще се пръкнат изроди.

Може би по време на следването на сем. компетентни са се правили аборти "за всеки случай", днес има други видове точна диагностика и се правят, само ако се налага.

Осми път - не се прави медикаментозен аборт, ако няма регистриран сак в матката, ако ще и уран да е пила жената. За това какво мислят аптекарите?

# 1 315
  • Мнения: 39
Седмица преди 4та е била имплантацията. Що за лекарства и то при  орална операция могат да са пагубни при един плод който още не е факт? Дори няма реална потвърдена бременност все още, само евентуален тест.

Кой е лекаря сметнал за нужен аборт по "медицински" причини в 4 г.с.??
Хлорамфеникол е само един пример - използва се за периоперативно съпътстващо лечение. Прекрасно лекарство, чудесен спектър, добре навлиза там, където е нужен при орална операция. Фетална смърт или сериозни малформации на детето. Тератоген. През 4-та г.с.?! Нямаме дори плацента да пази детето.
Някои други традиционни за денталната хирургия лекарства във високи дози също може да са причина лекарят да реши такова нещо.
През първия триместър органогенезата и рапидното клетъчно делене са най-изразени, особено между втората и осмата г.с. Тератогените, включително лекарствените препарати, са най-опасни тогава. Решението на колегата е тежко, но оправдано.
От мое име и от името на други пишещи се извинявам от сърце за съмнението за "аборт по желание". Пожелавам ви бързо възстановяване и отново изказвам съболезнования за загубата.
Маг. фарм. Н. Йорданова
Благодапя за подкрепата имах нужда, само да поясня че преди години в същата ситуация съпругата на брат ми от чакане какво ще стане  стигна до 5 месец е тогава бе наистина тежко да го загуби. Просто след като си направил консултация с трима лекари в три различни клиники и тримата са те посъветвали да се направи възможно най бързо докато е рано няма как да съм спокойна че всичко ще бъде прекракрасно ако не ги послушам. Никога не съм го правила преди имам и детенце искам и второ, не бъдете такива съдници просто по някога трябва да се вземе тежко решение на база рисковете. Желая ви здраве на всички и бъдете малко по добри!

# 1 316
  • Мнения: 16 874
Деенка, решението е трудно, веч е взето. Болката ще отшуми.
Но Салсиша е права - как се назначава аборт без установен плоден сак в матката? Може би просто не си обяснила добре и затова има разминаване.
За в бъдеще провери какви са опциите за диагностика, които споменах в предишния пост, за да си наясно.
Успех!

Относно фармацевтите - бих казала, че като цяло много обичат да се бъркат, дори в предписания дадени от лекар. Прост пример - лекар е преценил и е изписал лекарство на бебе, но в аптеката не ми го дават, въпреки рецептата 'щото нямало възрастта. Моля ви, всеки да си гледа работата и да не объркваме и без това обърканите потребители!
 

# 1 317
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Да  абортите са нещо ужасно когато са нежални, обаче Салиша не си права. Има случаи, когато лекарствата са много опасни не зависимо кога са приети.

Без да съм фармацевт или лекар подкрепям написаното от Чери Лейди и давам личен пример.
В момента се боря с извънматочна бременост и при поставянето на метотрексат в максимална доза изрично писмено и устно ме предопредиха, че забременяване в рамките на 3 месеца след поставянето на лекарството може да доведе до сериозни увреждания на плода и не се препоръчва.
Бремеността ми е дълго чакана и много желана....

Не знам защо конкретно са назначили медицински аборт на Денка, но явно има причина,  хубавото е, че в толкова ранна седмица организма може бързо да се възстанови.

# 1 318
  • Мнения: 16 874
Според мен нещата се въртят около това има ли въобще бременност, която да се прекъсва. Потребителката това не споменава - установена ли е по някакъв начин, за да й се дават хапчета, предизвикващи аборт. И тук имам предвид не просто закъснение на МЦ.

# 1 319
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз дадох пример за лекарства с дългосрочно влияние и ако е подобоен случая то най вероятно желанието е да се прекръсне каквото и да е в най ранен стадий.

Общи условия

Активация на акаунт