За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 298 281
  • 1 975
  •   1
Отговори
# 1 320
  • Мнения: 39
Според мен нещата се въртят около това има ли въобще бременност, която да се прекъсва. Потребителката това не споменава - установена ли е по някакъв начин, за да й се дават хапчета, предизвикващи аборт. И тук имам предвид не просто закъснение на МЦ.

Да има установена три дни след закъснение и проследена в рамките на  седмица, първия медикамент е приет на първия ден от 5тата г.с. съвета им им беше да се действа бързо докато е рано и то медикаментозно за да мога възможно най скоро да забременея отново, но наистина съвета на трима независими лекаря ме накара да взема решението, четири дни бях в болница заради операцията предостави им епикризите и тримата след прочит на медикаментозно то лечение бяха категорични в препоръката си. Не съм елементарен човек, не ме съдете просто се доверих на  лекарите  от три големи болници в София. Дано Господ не ме съди за постъпката но мисля че в случая е правиното решение

# 1 321
  • Мнения: 16 872
Не споря, въпросът е, че ако няма бременност установена няма какво да се прекъсва.
В крайна сметка всеки сам взима решенията и преценява кое е най-добро за него. Аз лично, като минала през спонтанни аборти, бих се борила до край,бих правила изследвания докато не ми докажат здрав или не е плодът. Но това съм аз. Загубата, независимо от седмицата е трудна, особено когато детето е желано. Всеки знае къде му е лимитът. Аз, например, бях решила, ако четвъртата ми бременност не е успешна, да приключа с опитите. И много се възхищавам на силата на жени, с 1-2-3 късни загуби, които не спират да опитват! Но това съм аз, на база преживяното от мен.

# 1 322
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз пожелавам на всички да получат това, което желаят.
За мен е трудно да се вземе решение кога да се спре с опитите. След така стеклите се обстоятелства при нас сме решили да опитаме поне още един асистиран опит и много натурални. Дано имаме късмет.

# 1 323
  • Мнения: 16 872
Всичко лошо се забравя, когато мечтата се сбъдне Simple Smile

# 1 324
  • Мнения: 9 196

Да има установена три дни след закъснение и проследена в рамките на  седмица, първия медикамент е приет на първия ден от 5тата г.с. съвета им им беше да се действа бързо докато е рано и то медикаментозно за да мога възможно най скоро да забременея отново, но наистина съвета на трима независими лекаря ме накара да взема решението, четири дни бях в болница заради операцията предостави им епикризите и тримата след прочит на медикаментозно то лечение бяха категорични в препоръката си. Не съм елементарен човек, не ме съдете просто се доверих на  лекарите  от три големи болници в София. Дано Господ не ме съди за постъпката но мисля че в случая е правиното решение

Здравейте, нормално ли е след медикаментозно прекъсване на бременност 24 ч след поставените вагинално таблетки да има само спазми и да няма цикъл само леко зацапапване. Става въпрос за 4, 5 г.с и прекъсването е по медицински причини

Бременността ти е установена 3 дни след закъснение, тоест на 4 седмици и 3 дена, което е напълно невъзможно. След това е проследявана в продължение на седмица - до 5 седмици и три дена и накрая на 4,5 седмици вече са минали 24 часа от поставянето на вагинални таблетки?

И трима лекари от три големи болници, са ти изписали таблетки, които да предизвикат силно вагинално кървене, без да са видяли изобщо сак, защото той в 4та седмица не се вижда? Сериозно?

Не искам и не е в тази тема мястото за заяждане, но прекаляваш!

И спирам повече с коментарите по тази тема, достатъчно внимание получи една измислена история.

# 1 325
  • София
  • Мнения: 877
Салсиша, много хейт. И то в група за взаимопомощ. Лекарствата са част от химичните фактори, предизивикващи мутации. Някои лекарства даже оказват мутагенен ефект само в определена фаза от живота на клетките. Защо е трябвало да чака да получи мисед, спонтанен аборт или да се чуди на феталната морфолгия всичко ли се вижда? А то не се вижда, защото освен физически, може да има и други отклонения-напр. аутизъм.И точно тези седмици са най-чувствителни, като цяло първия триместър е най-рисков. Лекарството може да било напълно несъвместимо с бременност. Удивителното в България, че всички бременни и опитващи да забременеят стават по-агресивни от лекари, фармацевти, които все пак прилагат разработките и изследванията на науката.

# 1 326
  • Мнения: 9 196
Салсиша, много хейт. И то в група за взаимопомощ. Лекарствата са част от химичните фактори, предизивикващи мутации. Някои лекарства даже оказват мутагенен ефект само в определена фаза от живота на клетките. Защо е трябвало да чака да получи мисед, спонтанен аборт или да се чуди на феталната морфолгия всичко ли се вижда? А то не се вижда, защото освен физически, може да има и други отклонения-напр. аутизъм.И точно тези седмици са най-чувствителни, като цяло първия триместър е най-рисков. Лекарството може да било напълно несъвместимо с бременност. Удивителното в България, че всички бременни и опитващи да забременеят стават по-агресивни от лекари, фармацевти, които все пак прилагат разработките и изследванията на науката.

Защото така е редно, уважаема Балтазара и всичко друго е безкрайно опасно за жената. В група за взаимопомощ се очаква да не се пропагандират съмнителни практики. Но винаги може да попиташ собствения си лекар и ако не е някой провинциален шмекер, озверял за пари, бъди сигурна, че няма да ти връчи цитотека, без да е установил бременност на ехограф.

# 1 327
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Salisha в медицинският аборт няма нищо съмнително, дори обратното, много по добре е от оперативна намеса.
ТИ си знаеш твоето и не искаш да чуеш друго мнение.

# 1 328
  • Мнения: 2 254
Салсиша, дори и да си права и да искаш да помогнеш на някого, начинът, по който го правиш е отвратителен. Поне не го прави тук, теми да се вихриш-колкото искаш ...

# 1 329
  • Мнения: 16 872
Аз малко като адвокат, ама отново да кажа - въпросът е има ли установена бременност, която да бъде прекъсната.

# 1 330
  • Мнения: 9 196
Salisha в медицинският аборт няма нищо съмнително, дори обратното, много по добре е от оперативна намеса.
ТИ си знаеш твоето и не искаш да чуеш друго мнение.

Разбира се, че няма - аз самата имам такъв, писала съм сто пъти, намирам го за много по-щадящ от кюретажите ми. Има съмнително, когато се предизвика маточно кървене и контрахиране, без изобщо да е доказана бременност или без да е изключена извънматочна бременност. Тогава е безкрайно съмнително и нередно, дори криминално. 

# 1 331
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Едва ли са назначили Мифепристон и  цитотек, без да са сигурни дали е вътрематочна бременост. Както казах при медицински аборт за извънматочна се изпозлват съвсем различни лекарства.
От друга страна не може да се установи дали е вътрематочна преди 5/6 седмица най рано и чхг над 1000/1500.

# 1 332
  • Мнения: 9 196
Едва ли са назначили Мифепристон и  цитотек, без да са сигурни дали е вътрематочна бременост. Както казах при медицински аборт за извънматочна се изпозлват съвсем различни лекарства.
От друга страна не може да се установи дали е вътрематочна преди 5/6 седмица най рано и чхг над 1000/1500.

Ами твърди, че е в четвърта, та затова се втрещих.

# 1 333
  • Мнения: 4
Здравейте и от мен! Ето и моята история. На 34 години родих първото си дете - нормална бременност и живо и здраво дете. Пет години по-късно забременях за втори път, всичко вървеше добре - всички изследвания, прегледи, БХС, всичко ок. През 17 г.с ходих на преглед - детето си отговаряше на седмицата и имаше тонове. Изведнъж в 20 г.с. при феталната морфология ми заявиха, че плодът е мъртъв, да отивам да правя аборт. Шокът беше огромен, прегледаха ме още 2 лекари и потвърдиха диагнозата за съжаление и детето отговаряло на 14 седмица!!!! И така направих медикаментозен аборт преди около месец. Причина  - неизвестна. Няма да се спирам на душевната болка, всички вие сте наясно. Въпросът ми е какво следва? Казаха ми, че нямало нужда от изследвания, защото ми бил първи такъв аборт. Но аз много искам второ дете, а ако това се повтори, няма да издържа психически. След колко време е добре да се направи консултация, мисля с проф. Кременски. Сега може ли или да изчакам известно време? И колко време след аборта може да подновим опитите, защото различните доктори ми казват различно. Бих чакала по-дълго, но съм на 39 години и времето ме притеснява.

# 1 334
  • Мнения: 16 872
Изследваха ли плода, за да видят на какво се дължи спрялото развитие?

Общи условия

Активация на акаунт