Отговори
# 15
  • Мнения: 6 167
работеше в салона на Бурдж Ал Араб, сега си имая собствен салон. магьосник е -бързо и качествено.

леле мария, това ми е мечта да го видя! колко ли струва човек, който е работил там?!
  bouquet

# 16
  • Мнения: 6 167
Аз имам малко страничен въпрос и после ще пиша за моето впечатление от фризьорите в чайната Laughing.
 Какво мислите за повстригването по време на бременноста?И вярвате ли в суеверията чувала съм че не било на хубаво ,а защо и заради какво така и не научих?!...На мен ми се иска просто да си освежа малко главата нищо повече няма да подстригвам драстично или някакви специалитети Crazy.
 А тук повечето фризьори са много любезни имат си стилисти масажисти и момичета/момчета за измиване и подсушаване на косата.едно подстригвоне средно без масажа продължава около час и 30мин. и е много релаксиращо ....

не робувай на щуротии)))  #2gunfireотивай да си направиш косата, да се почустваш човек!
иначе не виждам връзката между дължината на косата по време на бременността и дължината на... незнам си кво , ако имаш момче. това не знам кой го е измислил просто. интересно ми е как се обяснява тази 'връзка' Joy
ако някой знае рационално обяснение се извинявам, но за мен тва е глупост.

но явно е много разпространено! имах приятелки, които не се подстригваха по време на бременността, изглеждаха трагично и според мен това само говори на мъжете им , че се 'отпускат'.  може би с боядисването трябва да си по-предпазлива, ако се боядисваш - питай стилиста - той може да те насочи за цвят максимално близък до естествения и безопасен за бебенце , за да не ходиш като скункс с 5см. разлика)

даже според мен не е добре да изтощаваш косата и да я държиш дълга. защото по време на бременността жената си има достатъчно хормонални и тн. предизвикателства и ако имаш дълга коса по всяка вероятност се изтощава и изтънява много по-лесно.

  bouquet

# 17
  • Мнения: 1 761

Веднъж ходих на фризъор тук, първо подстригаха мъжа ми и аз като видях резултата се отказах- от едната страна косата му беше с поне 2 см по-дълга.
Най-смешното е,че учат по 2 години,преди да станат фризъори, а качеството на работата все едно си се кълцал сам в тъмното.
Не съм попадала на добър фризъор тук-като вляза и като видя как орезиляват този,дето е седнал пред мен се отказвам.
В Холандия до сега съм видяла само една жена, чиято прическа ми хареса- добре подстригана,съобразно формата на лицето, цвета и беше хармоничен с тена и наистина изглеждаше добре.

Откакто съм бременна не се боядисвам, но тъй като косата ми си е сетествено тъмна и имам 2-3 по-светли косъма не се виждат, ако не се вгледаш.
В Бг имам много добър фризъор,последния път каза на мъжа ми,че ако ще плаща по 20 евро да го стрижат като таралеж, аз мога да го направя безплатно.От тогава аз го подстригвам,имам професионални инструменти и машинка,даже свеки го хареса:)))

Ако някой знае добър фризъор в Хага,да го похвали Praynig

# 18
  • Мнения: 1 017
Ужасна скъпотия са услугите от този род тук, а не бих казала че качеството е на същото ниво! Ходила съм на фризьор тук само един път, за година и половина, защото си ходех доста често до България и си предпочитам моя.

Ама сега няма мърдане ще трябва да намеря някой свестен.

Мариакара ме открехна Grinning за една верига салони, в които цените са доста по умерени- 17 - 23 евро на фона на 35-40 в другите салони.

За другите услуги не смея и да си помисля, действам сама в къщи до колкото мога и без това не е сигурно че отивайки уж при специалист ще получа това за което съм платила  Crazy.

# 19
  • Мнения: X

Мариакара ме открехна Grinning за една верига салони, в които цените са доста по умерени- 17 - 23 евро на фона на 35-40 в другите салони.




Мариакара да вземе и на мен да ми каже за тия салони, че...по отношение на косата си съм бясна направо. Досега за 3 години тука не съм попадала на 1 свестен фризьор. Опитвах и скъпи и евтини салони. Е, не става и не става. Независимо дали обяснявам какво искам или дали показвам снимка в списание, все става нещо ужасно.Не съм изобщо капризна, просто искам някаква поносима форма. После като си ходя в БГ все ме дооправят и все се чудят сама ли съм се подстригвала.Изобщо не се шегувам.
 Докато живеехме във Виена ходех при един българин, голям майстор е момчето, но тук....Като ученичка съм карала курс по фризьорство и имам някаква бегла представа за какво става дума.

# 20
  • Мнения: 992
Аз съм много доволна от фризьорите тук.
Подстригвам се и кичури си правя, и досега не съм имала проблем, макар че първият път като отидох и за малко да ме накъдрят, вместо да ми направят кичури, но вината си беше моя(тогава не говорех езика много добре), но за щастие се разминах. Joy
Последният път ме постригаха много добре, много ми харесва и излезе около 30 паунда с изправянето.

# 21
  • Мнения: 1 238
Привет,

В Дания има много хубави луксозни фризьорски салони, където работят истински професионалисти, млади хора, с модерни разбирания, наистина работят страхотно. Нооооо......цените са супер солени. Например едно подстригване струва около 60 евро... Има обаче и по-обикновенни салони, които са по-евтини. А има и съвсем обикновенни, където работят чужденци, например турци, араби, иранци и тн., те са съвсем евтини, от рода на 10 евро за подстригване. Аз имамдълга коса и не ходя толкова често на фризьор, а върховете сама си ги подстригвам. Не се и боядисвам, така че не харча много пари. Но веднъж само си позволих да се поглезя и отидох на луксозен салон. Ееехххх бомба беше. Сложиха ме да седна на фотьоил, който прави масаж на гърба, абе изобщо си беше страхотно преживяване. Но не бих отишла отново- скъпо ми се вижда. По добре да дам тези пари за нещо друго.

# 22
  • Мнения: 636
И тук е скъпи4ко, в сравнение с Бг. Към $100 ми излизат ки4ури, при4еска, изсушаване. Но си струва всеки долар!

Мислех си, 4е фризьорката ми в Бг е най-добрата на света. Е, сега косата ми изглежда зна4ително по-свежа и здрава. Фризьорката, при която ходя тук е страшна. То не са масажи, то не е 4удо. Пълен релакс. Нерядко съм заспивала на стола  Embarassed Много оби4ам да ходя.

Оба4е, кажете как да се оправя с моя мил?  Crazy Иска само аз да го подстригвам  #2gunfire А на мен не ми е най-любимото занимание  Blush Ина4е добре го докарвам.
Да взема някой път да го наглася на гнездо, 4е да се откаже ли  Thinking Майтап  Laughing

Последна редакция: чт, 02 мар 2006, 21:26 от Gery R.

# 23
  • usa
  • Мнения: 2 113
най-добре ми става прическата , когато кажа на фризьора да прави каквото иска. В Бг фризорката ми правеше точно така и винаги съм била доволна. И тук вече така казвам - късо, малко коса над ушите, кичури - руси и тъмночервени и оттам нататък оставям фантазията на артиста да се вихри. Снимки и списания никога не ми е хрумвало да нося.

и аз така се постригвах навремето в българия - поръчвах си прическа както смята фризьорът, че ще ми отива. обаче тук този номер рядко се получава, обикновено за всеки косъм ме питат как да го срежат. по едно време ходех при една фризьорка, която имаше общо взето фантазия и вкус, но се преместихме и от тогава не съм попадала на никой, който бих си направила труда да търся втори път. за цените - има скъпо, има и евтино - може да се пострижеш за $10-12, можеш и за $ 30 или $120, предполагам ако се напъна ще намеря и за $300 и повече.

# 24
  • usa
  • Мнения: 2 113
Да взема някой път да го наглася на гнездо, 4е да се откаже ли  Thinking Майтап  Laughing

тц, не работи този номер, изпробвала съм го  Grinning. и моят съпруг чака само мен да го постригвам. от както преди 6-7 години някаква баба му измасажирала врата и раменете след като го постригала, категорично отказва да стъпи във фризьорски салон. някой път по три месеца отлагам постригването, заприличва на хипи в главата, обаче не рискува пак да го масажира бабата Simple Smile.

# 25
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
Аз имам малко страничен въпрос и после ще пиша за моето впечатление от фризьорите в чайната Laughing.
 Какво мислите за повстригването по време на бременноста?И вярвате ли в суеверията чувала съм че не било на хубаво ,а защо и заради какво така и не научих?!...На мен ми се иска просто да си освежа малко главата нищо повече няма да подстригвам драстично или някакви специалитети Crazy.
 А тук повечето фризьори са много любезни имат си стилисти масажисти и момичета/момчета за измиване и подсушаване на косата.едно подстригвоне средно без масажа продължава около час и 30мин. и е много релаксиращо ....

не робувай на щуротии)))  #2gunfireотивай да си направиш косата, да се почустваш човек!
иначе не виждам връзката между дължината на косата по време на бременността и дължината на... незнам си кво , ако имаш момче. това не знам кой го е измислил просто. интересно ми е как се обяснява тази 'връзка' Joy
ако някой знае рационално обяснение се извинявам, но за мен тва е глупост.

но явно е много разпространено! имах приятелки, които не се подстригваха по време на бременността, изглеждаха трагично и според мен това само говори на мъжете им , че се 'отпускат'.  може би с боядисването трябва да си по-предпазлива, ако се боядисваш - питай стилиста - той може да те насочи за цвят максимално близък до естествения и безопасен за бебенце , за да не ходиш като скункс с 5см. разлика)

даже според мен не е добре да изтощаваш косата и да я държиш дълга. защото по време на бременността жената си има достатъчно хормонални и тн. предизвикателства и ако имаш дълга коса по всяка вероятност се изтощава и изтънява много по-лесно.

  bouquet





За първи път чувам че заради половете имало значение за подстригването но както и да е тук просто е много голям кеф да се ходи на фризьор и не искам пак да го пропусна преди заминаването ни пък и са факири е не всички поне при този при когото ходя.А косата не я боядисвам от 8 години а от може би 4г си правя кичури ама са от дъжд на вятър така че бих се полюбувала наистина на една среща в салона.
А за масажи единствено се доверявам само на една японска сауна там правят най-добрите масажи поне в целия град вярно скъпо ама поне си заслужава.

# 26
  • Мнения: 500
Днес бях на фризьор и съм с пресни впечатления. Аз винаги съм имала дълга коса и само леко вземах краищата, но след първата бременност реших, че искам промяна и посетих един от салоните наблизо. Останах доволна от дамата, която ме подстрига и вече ходя при нея редовно. Винаги се съобразява с това, което искам и което й обяснявам. Цените са поносими и в общи линии съм доволна. Даже днес ме направи много добре, въпреки че аз не бях съвсем сигурна как ще изглеждам, защото за първи път се подстригвам в този стил.

# 27
  • Мнения: 714
Аз пуснах темата, ама успявам да пиша чак сега.
Италианските фризьори поне за мен са супер некадърни. Не можах да намеря досега свестен салон дето за каквито ще пари да са, ама да се подстрижа като хората.
Особено крещящ е случая, когато отидох в прехваления Жан Луи Давид, някаква тъпа верига от салони дето ги има в големите търговски центрове. Подстригване и боядисване ... резултат - ужассссссс!!!! Цена 60 евро.

Случвало ми се да се подстригвам по два пъти в един ден, да ходя на едно място, да ме оръбят, да изляза почти ревяща и да ходя да търся къде да ме пооправят, поне да не изглеждам като излязла от пещерата.
Намерих близо до къщи едно салонче, с две млади момичета, стараят се, ама не е това което искам, косата ми пак си няма форма.
Изпитвам ужасна носталгия към българските фризьори или поне към мойта си "лична" в София дето си ходех от години. Оцених, както преди, а още повече сега колко е кадърна жената.
Та след три години терор направих мега откритие.  Laughing
До мястото на което работя има един бар където винаги се отбивам за следобедното кафе. Направи ми впечатление едно момиче на бара, винаги перфектно подстригана, имаше и източноевропейски акцент. Та какво се оказа  накрая ... след едно 100 кафета дето съм пила при нея ... ми то момичето българка, живее с майка си тук и майка и е фризьорка (работела в един ресторант наблизо като готвачка)!!!!!
Бинго! Излишно е да казвам, че в момента златната мама подстригва цялото ми семейство като идва вкъщи  Laughing

# 28
 
Цитат
Докато живеехме във Виена ходех при един българин, голям майстор е момчето, но тук....Като ученичка съм карала курс по фризьорство и имам някаква бегла представа за какво става дума.
МиШенце хайде моля ти се кажи къде работи това момче във Виена,zаЩото и аz не попадам на добри фриzьори.Благодаря предварително!

# 29
  • Мнения: 514
На нищо друго не държа толкова, колкото на прическата ми. Всеки месец съм на фризьор, харесва ми да сменям цвета на косата ми през 4-5 месеца, пробвала съм почти всички цветове, колкото и ненормални да са били, фен съм на късата прическа. Фризьора ми е направо гений, имам му абсолютно доверие и никога не му казвам какво да прави, просто реже, боядисва и резултата е винаги страхотен.
Като цени мисля, че е ок, до сега най-скъпо ми е излизало 65 евро (подстригване,боядисване,кичури и продухване).....добре, че косата ми не е дълга Simple Smile
На козметик съм ходила само веднъж, за сватбата и мисля да не повторя тази грешка никога! Не ми харесва да ми боядисват лицето, имам време да се мацам, за да изглеждам по-млада, сега съм млада и не искам да приличам на леличка Simple Smile. Маникюр си нямам, защото ноктите ми са изгризани до дъно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт