Живот в Япония

  • 97 781
  • 245
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 140
Самурайка пише вече в друг форум.

Ще бъда много благодарна, ако ме насочите къде се подвизава тази прекрасна дама. Може и на лични. Благодаря.

# 211
  • Мнения: 2 258
Ако може и на мен. Липсват ми японските й истории.

# 212
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
И на мен, ако може... благодаря

# 213
  • Мнения: 2 046
И на мен, ако може. Благодаря!

# 214
  • Мнения: 5 435
Ако може и на мен. Разказва много увлекателно и интересно.

# 215
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Може би, ако няма нищо против, да напишете тук форума? Не вярвам да се разсърдят бг мама и бг тате...

# 216
  • София
  • Мнения: 1 948
Самурайка пише в Магеланци. Това е профилът ѝ https://magelanci.com/profile/4147-samuraika/

# 217
  • Англия
  • Мнения: 1 006
Никога не съм спирала да си мисля за нея, след като изчетох темата на един дъх преди 6-7 години и препрочитах няколко пъти след това. Радвам се, че самурайка е добре и изчезването е било по нейно желание.

# 218
  • Мнения: 2 132
Върнах се специално, за да прочета какво е писала Самурайка. 6 години живях в Япония, две деца родих там (едното, от които се самоопределя като японка), тръгнах си с радост от там и вече почти две години не ми е липсвала нито за миг. Най-токсичната култура на света. Изключително ми е странно, сега повече от преди, когато си писахме със Самурайка, как може някой, който живее там, да обича Япония. 

Иначе за туризъм е идеално! Пожелавам на всеки да посети и да види с очите си. На самурайка - Flowers Bouquet

# 219
  • Мнения: 3 630
Благородно завиждам на всички, които са живяли в Япония!
Аз със сигурност  няма да отида никога там, опознах я чрез вашите разкази!

# 220
  • Los Angeles CA
  • Мнения: 538
'Върнах се специално, за да прочета какво е писала Самурайка. 6 години живях в Япония, две деца родих там (едното, от които се самоопределя като японка), тръгнах си с радост от там и вече почти две години не ми е липсвала нито за миг. Най-токсичната култура на света. Изключително ми е странно, сега повече от преди, когато си писахме със Самурайка, как може някой, който живее там, да обича Япония. ''

И аз изчетох темата, мнооо интересно! Благодаря!
Аз живея в Лос Анджелис и тук има много японци. Моят син имаше приятелче японче ,  на което баща му работеше тук. Закриха фирмата и те трябваше да се върнат в Токио, децата и майката плакаха - не искаха да се връщат обратно там. Беше много тъжна раздяла. Планираха да идват всяко лято, но се върнаха само веднъж, след това чувам за тях и как децата растат.  Покрай децата станахме изключително близки
 и аз я попитах защо не искат да се връщат и тя ми отговори : Мъжът ми тук работи 8 часа на ден, а там най-малко 10-12,  не може да си види семейството.

# 221
  • Мнения: X
От дете обичам Япония. И сега гледам предимно японски и корейски ютюбъри и следях темата когато беше активна.
Япония беше запланувана като ваканция преди две години, но задължително ще я посетим. И шерката е фен на аниме, Манга и прочие и е много развълнувана от шанса да види страната.

Последна редакция: нд, 26 сеп 2021, 17:36 от Анонимен

# 222
  • Мнения: 3 294
Повечето хора които живеят в чужбина не харесват страната, без значение коя е тя.
След 5 и след 10 год пак се плюе по страната в която са, населението  и т.н.., това го казвам като живял двуцифрено число години в чужбина на база на погледа ми към българи, румънци и други.
Има някои, които се интегрират напълно или поне не им липсва нищо от България и не плюят по страните в които са, но са малцинство.
На база това, още по-трудно ще е в Япония, Корея или някоя по-различна страна и е повече от нормално на повечето да на им харесва да живеят там.
Най-интересното винаги ми е било, защо седят с години, след като не им харесва!
Да, повечето ще кажат парите, работата и т.н.., ама живота е един, а всекидневно плюене, нерви и пр не се изплащат с нищо.

Хора с корени малко   по на Изток от нас изобщо не се интегрират никога и никъде, та може и да ни е в днк-то.

# 223
  • Мнения: 36 487
И аз едва ли бих се интегрирала, но бих отишла в Япония, докато САЩ не ме интересува и за екскурзия.

# 224
  • Мнения: 3 294
В последните 10-15 години пътуванията са много лесни и в пъти по-достъпни за обикновения човек, дори за отдалечени места.
Миналия век беше друго, включително ценово за българите.
Всеки който иска да отиде някъде, може да го направи, особено, ако му е мечта дори да не е на много добре платен като доходи.

Обаче между екскурзия и живеене разликата е огромна, но все пак всичко започва с екскурзия много често.

 На последното място където живях само 1,5год отидох с голямо желание след многократни по-ранни  посещения.
 За постоянно се оказа, че не става за мен, но не съжалявам изобщо, дори се радвам, че отидох и видях, иначе щях да си остана с мечтата-желанието цял живот.

Общи условия

Активация на акаунт