Живот в Япония

  • 97 821
  • 245
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 224

Иначе няма как да говоря с доктора, защото ще раждам при който се падне на смяна...

Точно с доктора трябва да говориш, който те преглежда и с акушерката. Имаш си талон, в който се отбелязват всичко свързано със състоянието ти през бременността и бележки относно всичко, което сте обсъждали с персонала и екипа, който се случи на смяна се води по тои талон. Питаш си за политиките на болницата, за първо кърмене, за вода...за каквото искаш и казваш ТИ как би предпочела. За упойката е много важно, защото лекарят е длъжен да ти обясни и рисковете и ще обсъдите политиката на болницата и твоите желания и той ще отбележи, че си информирана и какво е твоето желание и водещия екип ще е спокоен и ще знае, че не трябва да ти се обяснява от 0.
Също и на ориентацията в болницата (ще имаш задължително 3 "урока" по-нататък - за хранене, за дишане и начин на протичане на раждането и ориентация в болницата. Те са по желание, но са силно препоръчителни) ще можеш да питаш и да се информираш допълнително.

Baby* Жалко, че лекарите нямат време да обръщат внимание на пациентите си, а се налага да го правят техници. Добре, че поне има кой да го прави.  Peace

Baby, в Япония държавните болници изглеждат и са оборудвани така, както описваш. Да не говорим за частните

...и са безплатни (почти).

За комплекта за раждане питай в болницата - много частни си го имат окомплектован и го продават на място. Иначе в Нишимацуя е най-евтино (имай предвид, че тия неща изобщо не трябва да са качествени или стилни, обуват се еднократно, да не кажа, че половината си остават неизползвани). Дрехите за бременни са мъка, особенно ако си като мен 174 висока, ама е за кратко поне. Пак в Нишимацуя има често намаления (че тия пущини не стига че са грозни, ами са и скъпи).
AEON моловете също имат добра селекция от бебешки и майчински стоки и ако станеш мембър ти дават специални намаления. Имат и хубави стаи за бебета - две съботи в месеца има сестри, които правят безплатни консултации.

# 76
  • Мнения: 2 133
Аз не се следя в болницата, ходя в частен кабинет. Така ще е до 35-та седмица, когато ще ме прегледат за първи път в болницата. Може би тогава трябва да говоря с тях... Тъкмо да имам време да взема крайно решение. А този Нишиматцуя онлайн ли е? От Н&М си взех лятото страхотни неща за бременни, не са грозни изобщо  Naughty Даже като ме видят тук ми казват, ме приличам на модел за бременни  Laughing Но си ги купих от Италия лятото, а сега ми се иска още няколко неща да си взема...

# 77
  • Мнения: 10
Snowche, явно и вие се движите по нашите маршрути Simple Smile Аз също бях ходила на Омотесандо и ме насочиха към Шинджуку, но там имаше само бебешки и детски, явно не ме бяха разбрали. Ти ако искаш, си провери, но на сайта на НМ също не пише да има НМ Мама там (http://www.hm.com/jp/store-locator#store=JP0304 - като натиснеш върху черното квадратче ти показва кои линии ги има в магазина). Иначе най-близкият изход мисля, че беше западният на JR Shinjuku (nishiguchi), а ако пътуваш с метро, още по-лесно е да слезеш на Shinjuku Sanchome). Адресът е 〒160-0022 東京都新宿区新宿3-5-4.
За Нишимацуя не знам, не съм виждала такъв, АЕОН мол също няма в центъра, трябва доста далеч да се ходи, доколкото си спомням. Вярно е, че някои неща ("майчински" гащи, сутиени и нощници за кърмене) в японските магазини са доста грознички, но за сметка на това скъпи  Simple Smile
На вас ви е още рано, но да ви рекламирам и нашата количка - Airbuggy (https://www.airbuggy.com/products/ ). Скъпи са, но за мен това е най-успешната ни бебешка покупка! Особено ако си по-слабичка като мен и не можеш да ползваш слинг или кенгуру (японките много използват).
А много неща си бяхме взели и от Икеа (там бебешките мебели са доста по-евтини от японските, но да знаеш, че размерите малко се различават, така че ако си вземете легло, ще трябва и матрак). В този сайт пък има много неща използвани: http://tokyo.craigslist.jp/search/baa

# 78
  • Мнения: 1 224
Нишимацуя е вереига от магазини за детски стоки - това е най-масовия и най-евтин магазин, синоним е на обикновенни, но здрави неща.
http://www.24028.jp/

# 79
  • Мнения: 2 133
Ех, явно и в Шинджуку няма да има...
Иначе определено сме решили да вземем и количка и кенгуру. Твоята много ми хареса, а и цената е двойно по-ниска от японската Априка, но пише, че е за +3 месеца  newsm78 Вие още от началото ли бяхте с нея? А гумите как се помпат? Става ли с помпата за колелото?
Този Нишимацуя не съм го виждала или не мога да го прочета, ако е канджи. Ще разпитам за него. Благодаря ви, момичета  bouquet Толкова е хубаво да поговориш с български мами, които разбират предизвикателствата на Япония  Hug

# 80
  • Мнения: 10
Добре изглеждат Нишимацуя, но наистина нямат магазини в централните райони на Токио. Най-близкият, като гледам на сайта им, май е в Одаиба. Иначе гледам, че може и онлайн да се купува. Аз за детски дрешки съм много доволна и от Uniqlo, много са качествени.
А за количката, на нас ни бяха подарили една използвана Combi за новородено, много беше неудобна, но я ползвахме около 2 месеца (нашето бебе е зимно и не съм я извеждала много в началото). После си взехме Еърбъгито и си я ползваме оттогава (вече 3 години почти). В магазина, като разбраха, че бебето ни е на 2 месеца, даже не искаха да ни я продадат, но ние излъгахме, че няма да я ползваме, докато не стане на 3  Crazy  Аз бих си я ползвала и за новородено, ако имаме второ, защото в легнало положение е почти напълно изправен гърба, ако се подложи и някаква пеленка, според мен няма проблем (в магазина им се продават и подложки за лятото, и чувалчета за зимата, много са хубави). С количката си има и помпа, и покривало за дъжд. Голяма реклама стана, но просто наистина съм страшно доволна, защото количката е лека, стабилна и много маневрена, лесно се качва и слиза по тротоари, стълби и т.н., покривчето за слънце доста напред се спуска и за японското лято е идеално, багажникът събира много неща, много лесно се сгъва и се ползва без проблем и зимата, и лятото.
Иначе първо си бях харесала Априка Солариа, но на живо ми се видя много нестабилна.
Ако се притеснявате, може в началото да си ползвате кенгуру, пък после количката, но вие ще си прецените, като ги разгледате всички модели на живо.

# 81
  • Мнения: 1
Здравейте! Вкючвам се със закъснение в този сайт, но все пак много се радвам, че  откривам и други БГ мами в тази страна. Живея в Шизуока от 12 години и съм с 2 деца-мама ветеран, както се казва. Мога да бъда в полза със съвети и, разбира се, ще се радвам да си разширя кръга от приятелства. Grinning 
 

# 82
  • Мнения: 1 224
Йееее, Фуджи сан, здравей!
Привет от Кансай. Аз съм с 3 - малко по-ветеран  Grinning Моите са на 13-7-1,5, съответно две момчета и момиченце.  Предстои ми сагата с гимназиалното кандидатстване и отсега ми призлява (макар да има още 2 години), ако можеш да помагаш със съвети - супер!

И аз съм винаги готова за нови приятелства, ако ви се доходи насам - заповядайте!

# 83
  • Мнения: 2 133
Здравей, Сакана. Моето бебе още се готви, но тези дни трябва да излиза  Mr. Green Ние сме в Токио и се оправям добре. Тук има доста голяма международна общност с мами и помагат с всичко - от съвети, през консултации, та дори и с преводи.

# 84
  • Мнения: 2 133
Да се похваля и тук. Преди точно месец се роди нашето "японче" София. Беше дълго и тежко раждане - 38 часа, от които 27 активна родова дейност, но екипът в болница Аику беше прекрасен! Кърмим се успешно пак благодарение на тяхната подкрепа и насърчение. Благодаря на господ, че бях бременна и родих в тази страна!  Heart Eyes

# 85
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Добре дошла на София! Да е здрава, да яде много, спи много, а на мама и семейството бързо нагаждане на режима!

# 86
  • Мнения: 1 224
Да се похваля и тук. Преди точно месец се роди нашето "японче" София. Беше дълго и тежко раждане - 38 часа, от които 27 активна родова дейност, но екипът в болница Аику беше прекрасен! Кърмим се успешно пак благодарение на тяхната подкрепа и насърчение. Благодаря на господ, че бях бременна и родих в тази страна!  Heart Eyes

Честито! Много да ви радва малката София!  Heart Eyes И аз си имам една София Много спокойствие и време за почивка желая на мама.

# 87
  • Мнения: 857
Честито! Да е жива и здрава София!
Аз ви чета, макар че до Япония не се очертава да ходя в този ми живот, но така се чувствам "космополитно". И някой като заразказва нещо за Япония и аз си отбелязвам наум, че всъщност вече го знам, защото съм го прочела тук  Hug.

# 88
  • Мнения: 1 069
Здравейте на всички,

От една седмица чета предишната тема, бях решила да не се разписвам преди да изчета всичко, но не се сдържам да попитам:

Всички добре ли сте след голямото земетресение от 14.04?

Snowche, да ви е жива и здрава малката София - много да ви слуша и да ви радва!

# 89
  • Мнения: 3 631
На всички вас, българите в Япония, ви завиждам благородно! Ех, как ми се искаше да бях на ваше място, но Бог е решил, че трябва да съм в България!
На Япония гледам, като на нещо извънземно и мнооого недостижимо! Сякаш  не сте на Земята, ами да речем на Марс!  Wink
Радвайте се, вие сте Богопомазани, хиляди хора ви завиждаме, но и радваме!
Прегръдки от България!  :hug
Моля, ви! Пишете ни, дали знаят за България и с какво ни знаят?

Общи условия

Активация на акаунт