Енгин Акюрек в „Kara Para Aşk”, нови и стари проекти – Тема 288

  • 40 966
  • 723
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 643
Привет!  wavey
Снощи мама-та ме изхвърли почти веднага след края на серията  ooooh! и не можах да благодаря на всички, които участваха с преводи, снимки, обяснения и коментари в директното гледане  Hug
Бебка  Hug не се появи, дано всичко при нея да е наред! Много я измъчихме в последно време!  Joy  Бебка,
txtloves

# 46
  • Мнения: 477
дива-ойка, ами аз вече не се и възмущавам. Аз просто гледам втрещено и изпадам в истеричен смях от пълното аматьорство на обучени в Академия топ-полицаи в Истанбулската полиция.  Joy Joy Joy
Скрит текст:
Те такова чудо не съм очаквала. Сега само следя до какви нови висоти на абсурда ще ни докарат. Simple Smile)) Че героите изглеждат нелепо е изцяло заслуга на сценария. Защото изкарват полицаите абдали. Е нЕма начин да им повярва човек като на герои (имам предвид не персонажи, а ГЕРОИ в героичния смисъл на думата))), след като те ачик-ачик се държат идиотски. И след като вече са започнали да изглеждат смехотворно заради непрофесионализма си, как да ги съпреживееш, да им съчувстваш?... Аз поне не успявам. Да не говорим за параноята, която ме е стиснала за гушата в следствие на опорочаването на повечето характери и "обещанието", че Йомер и Елиф ще останат сами в борбата. Само като си представя, че двенките "заслужили сценаристки" ще продължат да размахват косата за тези, които са склонни да преминат в отбора на добрите и да съсипват всички останали, за да изградят "легендарна любов" на главните герои...  :sick
: И в любовта вече не вярвам... колкото и да е легендарна, не виждам как ще им се получи убедително... да обичаш на инат едно, но да обичаш брата на убиеца на баща си... особено в Турция, където чест и кръвна вражда още не са кухи фрази...
Точно така. Справка: "Чест" на Елиф Шафак...

ДААААА! Това се опитвам и аз да кажа. Не се връзва, това е Турция... Това осъзнава и Хюсеин - честта му е обругана. Няма спасение от това.
Аз пък, ей така бегло и мимоходом миналата седмица се замислих как ще се ожени Кухавелата за Мерт. Според мен, той е добро момче, обича я и накрая тя ще се осъзнае, във всеки случай, няма да е с Фатих. Накрая де. Но пък има религиозен брак, който в исляма има повече сила от този в християнството.
Дори си мислех как ще му рекне 3 пъти в лицето - развеждам се, развеждам се, развеждам се   Joy Joy Joy

В обощение - виждам всички абсурди и толкова на шега ги възприемам, че чак вече не ми се коментират. Не разбирам защо има хора, които се сърдят, че се възмущаваме. Ми то има ли нещо сериозно? Докато си мислех за развода, се сетих и как не им се връзваха датите и часовете в нощта на убийството - снимката от монитора на Пельо.

А пък тези двамата са ми много сладки  hahaha

# 47
  • Мнения: 2 293
 newsm51
Права си, дива-ойка, няма как да му рекне три пъти "Развеждам се". Това е привилегия само мъжете. Тъй че Кухавелка да е мислила, ама когато Бог е раздавал акъл, нея явно я е пропуснал... Двамата с Мето са голям смях...Както казва Чътъ Пътъ, щом толкова им трябва Мето за сценария, поне да не му слагат в устата такива изкуствени реплики...нека си остане борче момчето...Ама не, те искат и душа да има, пък и да се изразява красиво. Той направо конкурира нашето момче, дето и то стана поет...

Последна редакция: чт, 09 окт 2014, 11:21 от loveofmine

# 48
  • Мнения: 4 966
 дива-ойка, замисълът е да прекрачим обществено приетото... по всички граници.  Wink Тъй че ще продължим да си гледаме изсмуканите от пръстите ситуации в КРА в името на тази цел. Simple Smile) Ще си гледаме събирания и раздели + разследнавия, дето на нищо не се основават, ама да не ни дреме! Йомер е все по-красив... това трябва да ни стига! Simple Smile))
Арда (така и не запомних името на актьора) играе страхотно в този сериал! Откакто се напи ме размазва. Simple Smile)) Ще видим какво щестане и с тяхната ашк. Ако набутат и Арда в комбината с мръсните пари, язък за Пело... Допускам такава мисъл, заради "обещанието" Й. и Е. да си останат сами...
Бурак също играе великолепно. Шапка му свалям. Ама сцените с разкаянието нещо са позакъснели. Simple Smile)) Целия първи сезон сценария ни убеждаваше в братската обич и подкрепа от страна на Хюсеин, сега се заеха да го очернят повече и от амджата. Simple Smile)) Жал ми е за актьора. Страхотен е... а персонажът е ... жалък...
Метин... каква драма можеше да се получи при добър сценарий с този персонаж... едно увредено от съдбата си дете, което да открие чистата любов и да се бори за нормален живот въпреки обстоятелствата... Жалко. И той стана смешен заради половиката си... тя няма акъл, той - два пъти повече...
Нищо в персонажите вече не звучи убедително. Знам, че има корупция, знам, че има глупаци, знам, че има и герои в живота.. но те имат ХАРАКТЕРИ, кито ги правят такива. Героите в нашето дизи нямат характери. Имат само сценки, които една с една не си пасват, ако погледнеш на историята в цялост.

Добрите писатели изграждат някаква представа у себе си за своите герои... и от там нататък тези герои се държат адекватно - според характерите си. Не можеш да накараш един опитен 30-годишен полицай да постъпва като тийнейджър и да разчиташ, че публиката ще повярва на това. Той или е порасъл, за да стане топ-полицай (т.е. професионалист от класа, подчинен на законите на своята професия), или си е останал недорасло момченце, неспособно да се справи с полицейската професия, оправдано от сценаристите с пердета, занавески и прочее аксесоари за недомислиците си...



Обожавам актьора Енгин Акюрек, който продължава упорито да гради образ от нищото, в което го запокитиха сценаристките...
Уважавам професионализма на останалите актьори - железни са. Правят чудесни сцени ВЪПРЕКИ смехотворните ситуации, в които сценария поставя техните персонажи.
Старая се да не се ядосвам на това, което се опитват да ми представят като драма, защото то отдавна се превърна в комедия на абсурда.
Чакам с нетърпение новите фантастични видения на сценаристките за действителността...
и продължавам да се радвам на красотата на Йомер Демир...  Heart Eyes

Последна редакция: чт, 09 окт 2014, 11:37 от marytza

# 49
  • Мнения: 1 007
Но пък има религиозен брак, който в исляма има повече сила от този в християнството.
Само за протокола: Това никак, ама изобщо не е вярно.

# 50
  • Мнения: 20 905
Здравейте,

Благодаря за съдействието за превода по време на серията! smile3525 smile3525

Съветите към СЦ, имат вече забавен ефект в/у серията...Оказва се, че тия СЦ, са с много силен характер и го проявяват.
Стайлинг-от едната крайност в другата.
Сами- дано да е престъпник, иначе поведението на летището е странно.
Таййар-продължават да развиват образа му.....
Хюсейн-продължава драмата му...
Метин- щом има проблем с брака с Нилюфер, сигурно Таййар ще го .......И така Нилюфер ще остане свободна.

Много мога да пиша от този род......

Въпросът е, че много ми харесва Йомер....
И аз се моля, не ми се сърдете, че го харесвам.... Hug.Забавни са с Елиф, не ми се сърдете... Hug

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 34 226



http://vbox7.com/play:d80c746b82

"Мръсни пари и любов", епизод 19 - НАЧАЛО. Превод от английски barisea, субтитри mariana51. Приятно гледане.

И тук:


http://www.videoclip.bg/watch/392275_mrusni-pari-i-lubov-ep-19-nachalo

# 52
  • Мнения: 4 966
Хармония, изобщо не се сърдя! Simple Smile Аз също страшно много харесвам Йомер. В КПА наблегнаха на сексуалността... и се оказа, че Енгин е по-секси от всичко, което съм гледала до сега... стига да го пожелае. Simple Smile)) Направо е опасен за здравето вече. Simple Smile))
На двойката не се радвам, защото ситуациите, които измислят за тях, както и диалозите им се все по-тъпи...  Embarassed Все си мисля, че е крайно време Елиф да си подреди приоритетите - ще обича ли безусловно Йомер, което включва и безусловно доверие в действията му, или ще продължи да държи най-вече на семейството си, което е компрометирано изцяло. Щото до тук тя ту се лепи за него с влажен поглед, ту го залива с модерния душ от ледена вода с кубчета лед, за да му покаже, че е твърде самоуверен като полицай и няма право да прави догадки за чистите хора в нейното семейство...  ooooh!

# 53
  • Мнения: 477
Но пък има религиозен брак, който в исляма има повече сила от този в християнството.
Само за протокола: Това никак, ама изобщо не е вярно.

Дано, не е вярно Simple Smile

може би не се изказах много точно... по-сокро не знам ка е в Турция, дали гражданския брак е наравно с религиозния. Това имах предвид. В България не без значение от гледна точка на обвързването в обществото.
Все ми се иска да си държим и ние малко повече на религията, нищо, че религиите са създадени за влияние над масите. Simple Smile))

# 54
  • Мнения: 2 293
Скрит текст:
дива-ойка, замисълът е да прекрачим обществено приетото... по всички граници.  Wink Тъй че ще продължим да си гледаме изсмуканите от пръстите ситуации в КРА в името на тази цел. Simple Smile) Ще си гледаме събирания и раздели + разследнавия, дето на нищо не се основават, ама да не ни дреме! Йомер е все по-красив... това трябва да ни стига! Simple Smile))
Арда (така и не запомних името на актьора) играе страхотно в този сериал! Откакто се напи ме размазва. Simple Smile)) Ще видим какво щестане и с тяхната ашк. Ако набутат и Арда в комбината с мръсните пари, язък за Пело... Допускам такава мисъл, заради "обещанието" Й. и Е. да си останат сами...
Бурак също играе великолепно. Шапка му свалям. Ама сцените с разкаянието нещо са позакъснели. Simple Smile)) Целия първи сезон сценария ни убеждаваше в братската обич и подкрепа от страна на Хюсеин, сега се заеха да го очернят повече и от амджата. Simple Smile)) Жал ми е за актьора. Страхотен е... а персонажът е ... жалък...
Метин... каква драма можеше да се получи при добър сценарий с този персонаж... едно увредено от съдбата си дете, което да открие чистата любов и да се бори за нормален живот въпреки обстоятелствата... Жалко. И той стана смешен заради половиката си... тя няма акъл, той - два пъти повече...
Нищо в персонажите вече не звучи убедително. Знам, че има корупция, знам, че има глупаци, знам, че има и герои в живота.. но те имат ХАРАКТЕРИ, кито ги правят такива. Героите в нашето дизи нямат характери. Имат само сценки, които една с една не си пасват, ако погледнеш на историята в цялост.

Добрите писатели изграждат някаква представа у себе си за своите герои... и от там нататък тези герои се държат адекватно - според характерите си. Не можеш да накараш един опитен 30-годишен полицай да постъпва като тийнейджър и да разчиташ, че публиката ще повярва на това. Той или е порасъл, за да стане топ-полицай (т.е. професионалист от класа, подчинен на законите на своята професия), или си е останал недорасло момченце, неспособно да се справи с полицейската професия, оправдано от сценаристите с пердета, занавески и прочее аксесоари за недомислиците си...



Обожавам актьора Енгин Акюрек, който продължава упорито да гради образ от нищото, в което го запокитиха сценаристките...
Уважавам професионализма на останалите актьори - железни са. Правят чудесни сцени ВЪПРЕКИ смехотворните ситуации, в които сценария поставя техните персонажи.
Старая се да не се ядосвам на това, което се опитват да ми представят като драма, защото то отдавна се превърна в комедия на абсурда.
Чакам с нетърпение новите фантастични видения на сценаристките за действителността...
и продължавам да се радвам на красотата на Йомер Демир...  Heart Eyes
newsm51
Аз отрицателните герои ги наричам Херои, Маричке. По-главно ми звучи, ха-ха-ха!
Защото наистина са одиозни…
И, да, един от силните странични ефекти на любовта е оглупяването. А пък когато е „легендарна” не знам просто къде ще е дъното на глупостта… Добре, че не гледам други турски сериали, защото внезапно може да се развълнувам от трагедията на Мехмет и Хабиби и да заподсмърчам...

# 55
  • Мнения: 23 353


Добър ден момичета  Two Hearts

Среднощната профилактика на форума придоби задължителност след  огромния проблем който имаха. Щом е необходимо нека да я правят - нямам нищо против.

Въпреки ориентировъчния превод  снощи от руския онлайн канал за гледане - останаха доста неразбрани неща, което ще  отложи и коментара ми  върху серията.



# 56
  • Мнения: 4 966
Много ми се иска сценаристките да ми обяснят откъде Мелике се сдоби изведнъж със сведения за куриерството на Сибел и участието и в прането на мръсни пари... Доклади на тайната полиция ли прочете, или Хюсеин, който в последните серии се отнася с нея като с парцал, изведнъж си е казал всичко на сън??? Щото ако и е споделял подробности от догадките и разследването, трябва да го уволнят позорно от полицията и без доказателствата за участието му в престъпната мрежа.
А може пък тя да има гадателски способности? Щом Йомер страда от перде, някой друг да компенсира задънените улици в разследването с прозрения...  Joy Joy Joy
Вече на ни едно сценарно решение няма да се учудя. Simple Smile)) Честна пионерска! Simple Smile)

Последна редакция: чт, 09 окт 2014, 12:08 от marytza

# 57
  • Мнения: 4 966
Но пък има религиозен брак, който в исляма има повече сила от този в християнството.
Само за протокола: Това никак, ама изобщо не е вярно.

Дано, не е вярно Simple Smile

може би не се изказах много точно... по-сокро не знам ка е в Турция, дали гражданския брак е наравно с религиозния. Това имах предвид. В България не без значение от гледна точка на обвързването в обществото.
Все ми се иска да си държим и ние малко повече на религията, нищо, че религиите са създадени за влияние над масите. Simple Smile))

Точно това обясни Чътъ Пътъ в една от пренебрегнатите си статии. В Турция в момента е незаконно да се ключва религиозен брак без да има граждански такъв.
Също както и у нас. Можеш да се венчаеш, но едва след като си направил гражданска регистрация на брака си.
Това е. Романтичният жест на Метин е унизителен за турската жена. Той е незаконен и подронващ нейната чест.



Ох, бе... дъхоспиращ... започвам вече със словотворчество... речникът ни е недостатъчен за отразяване на Енгин...


Рейтингът...







Няма какво да го мислим. Simple Smile)) Просто продължаваме с условната подкрепа на любимия си актьор.  Peace

Последна редакция: чт, 09 окт 2014, 12:17 от marytza

# 58
  • Мнения: 1 007
Но пък има религиозен брак, който в исляма има повече сила от този в християнството.
Само за протокола: Това никак, ама изобщо не е вярно.

Дано, не е вярно Simple Smile

Скрит текст:
може би не се изказах много точно... по-сокро не знам ка е в Турция, дали гражданския брак е наравно с религиозния. Това имах предвид. В България не без значение от гледна точка на обвързването в обществото.
Все ми се иска да си държим и ние малко повече на религията, нищо, че религиите са създадени за влияние над масите. Simple Smile))

Разбира се, че не е вярно. Всеки може да прочете канона на брака в двете религии. А отношението на сключващите проформа църковен брак у нас, щото да са по модата, нищо че хабер нямат какво всъщност правят е отделен въпрос, който няма място тук, разбира се.

# 59
  • Мнения: 477
Много ми се иска сценаристките да ми обяснят откъде Мелике се сдоби изведнъж със сведения за куриерството на Сибел и участието и в прането на мръсни пари... Доклади на тайната полиция ли прочете, или Хюсеин, който в последните серии се отнася с нея като с парцал, изведнъж си е казал всичко на сън??? Щото ако и е споделял подробности от догадките и разследването, трябва да го уволнят позорно от полицията и без доказателствата за участието му в престъпната мрежа.
А може пък тя да има гадателски способности? Щом Йомер страда от перде, някой друг да компенсира задънените улици в разследването с прозрения...  Joy Joy Joy
Вече на ни едно сценарно решение няма да се учудя. Simple Smile)) Честна пионерска! Simple Smile)


Не го ли разбра, когато Йомер ревеше на рамото на майка си и Мелике отиде да разбуди Хюсеин, за да помага в отчаянието? Това беше след като Пелин показа записите от камерите със срещата на Сибел и Ахмед.

Общи условия

Активация на акаунт