Интериорен стил по аматьорски - 26

  • 66 262
  • 738
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 11 747
Емаааа...!!!   Hug   Фототапета е як!

# 211
  • Мнения: 12
Ема, страхотно зареждане получавам, като се наслаждавам на майсторското ти умение да вдъхваш красота на всичко с което се захванеш.Адмирации!!!  bouquet

# 212
  • Майничка
  • Мнения: 12 593
Страхотно е, Ема, невероятна работа си свършила!
Изключително впечатлена съм от библиотеката и синия шкаф.

# 213
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 400
Ема, много стилно! Много съм впечатлена от синия шкаф! Надникнах в преправяческата тема дали не си писала за него даже! Той част от секцията ли беше? Страхотен е! И с креслото си постигнала чудеса!
Поздравления и за умението да презентираш нещата красиво (визирам фотографските ти способности)!

# 214
  • Мнения: 677
Благодаря на всички за невероятно хубавите думи, благодаря ви за подкрепата, благодаря ви за вдъхновението!  Hug


Старата гарнитура я подарих. Бях щастлива, че изобщо имаше кой да я изнесе от къщата, защото беше ужасно тежка. 
Бялата библиотека боядисах с акрилна боя Сократес. Не съм шкурила, не съм мазала с Боро контакт, към който имам задръжки, особено що се касае за хоризонтални повърхности, върху които ще има голямо натоварване. Не исках книгите ми да залепват за рафтовете, а от досегашния ми опит с този контактен грунд, се получава именно това. Или поне аз така си мисля. Много ръце, много боя отиде (5 кутии), но стана идеално, и не лепне Peace. Летвичките от вратите бяха захванати с винтчета, които след като отвъртях, дупките запълних с......акрилен силикон Laughing
Синият шкаф си беше витрина, част от старата секция, просто трябваше да се разчлени, да се монтират крачетата и да боядисам. Боядисах с някаква гръцка боя, не помня името. Изключително покривна, дори можех и втора ръка да не минавам, но си е скъпа - 28 лева кутията. Също директно боядисвах, без шкурене, без грундиране.
А иначе къщата е на час път от центъра на София, но зимата не бих живяла там. Виж, лятото, стига да мога да си подредя така нещата, че да не се налага да съм всеки ден в града, бих прекарвала по-голямата част от времето си там....от април до октомври.

# 215
  • Мнения: 2 416
Ема, нямам думи  newsm20. Прекрасно е! Това е моята стая мечта - с много книги и кътче за четене.

# 216
  • Мнения: 16
Ема, браво! Отново си натворила чудеса. От нищо е станало нещо супер красиво и елегантно.

И аз имам да те питам нещо, ако е удобно. Понеже исках да купувам тоя килим за стаята на дъщеря ми, но в ИКЕА ми се стори, че издава някаква миризма. Има ли такова нещо или просто така ми се струва?

# 217
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Ема!
Респект!
Не съм многословна по принцип, но ти се възхищавам, за разлика от повечето творчески натури, които се хвърлят в различни проекти и зарязват нещата недовършени, ТИ методично довеждаш идеите до един елегантен, индивидуален завършек.

И бюджетен при това!


# 218
  • София
  • Мнения: 1 390
Мдааа....поредно доказателство, че ключовата дума е любов! Тя ражда и вдъхновението, и оригиналните решения, както и огромния труд - креслото " преди " и " сега " е красноречив пример...
Поздравления! smile3501

# 219
  • Мнения: 104
Ема поздравления. Каквото и да напиша ще е малко. Много силно се интересувам от креслото. Ти сама ли го преправя, ако да дали ще имаш време да ми кажеш как го запълни /с какво?/. Имам един диван -антика така де се каже, ще постна и снимка та се чудя какво да го правя. В момента е запълнен със слама. Благодаря предварително ако ми отделиш време и споделиш.

# 220
  • Мнения: 6 327
Ема, супер е, супер си! Всичко много ми харесва. И аз се питах какъв пък ще е този фототапет, а той е много готииин Simple Smile Особено съм впечатлена от преобразяването на библиотеката. Само с премахване на вратичките ли се получиха откритите рафтове или се наложи по-серозно прекрояване? В момента библиотеката е перфектна просто! А креслото как успя да направиш толкова "като истинско" от тези стърчащи пружини?! - това също много ме изуми. Паркетът е прекрасен и много хубав цвят, ти все за жълтеене говориш, но няма такова нещо. Simple Smile Новият килим много ми харесва спрямо стаята, но спрямо честърфийлда ми бледнее и седи малко леко. Дали да не "светнеш" малко дивана с едни светли възглавници с достатъчно ярки цветове/шарки, за да се обедини? http://www.newyorksocialdiary.com/legacy/i/nysdhouse/farrell/P1150561.jpg Както винаги, малките детайли са ти върховни и с много, много вкус. Heart Eyes

# 221
  • София
  • Мнения: 226
Е, не мога да се въздържа и да не изразя комплиментите си към Ема.
Ти защо не започнеш да се занимаваш професионално с такива проекти??? Колко шоута има по презокеанските ТВ-та за подобен род бизнес...

Последна редакция: пн, 20 окт 2014, 22:24 от marvele

# 222
  • Мнения: 677
Благодаря ви безкрайно много Hug Hug

Гери, не съм усетила миризма от килима, а даже лежах, въргалях се върху него Mr. Green
Съветвам те да вземеш и от подложките против хлъзгане, хем не се хлъзга, хем го правят мек, но са необходими 3 броя. Всъщност, дано да получат този модел килими, защото аз взех последния newsm78

ehopepi, и моето кресло беше със слама. След като го обезкостих до пружини, върху тях сложих дебело платнище, покриващо седлото и облегалката, върху него кокосова вложка само върху седалката, а на облегалката дунапрен 2 см, отгоре облякох с вата и заковах с телбод. Ватата прилепва плътно и  не позволява на долните пластове да мърдат, а и обира дребните неравности. Дамаската я кроих и ших върху самото кресло, а отдолу и отзад захванах с телбод. Доста играчка си е, не е никак лесно, особено за непрофесионалист, но пък съм голям инат и хич не обичам нещо да не ми се получава.

Барба, на библиотеката трябваше да се махне/отреже само една плоскост, която оформяше две чекмеджета. Иначе другото беше играчка - да се откачат вратичките и запълнят дупките от винтовете. Може да добавям във времето много неща, нищо не е застинало. Стига да ми попаднат интересни, подходящи възглавници, с удоволствие бих наслагала още. За килима имаш право, но той позволяваше да обединя мебелите, иначе трябваше да се лиша от синия шкаф, а много ми легна на сърце.

marvele, стига ми да помагам на приятели Simple Smile

Между другото, офиса на едни приятели, които ме бяха помолили да помагам (писах преди няколко месеца), стана невероятен. Успях да се наложа с идеите си и наистина се получи страхотно. За съжаление снимки не мога да покажа.

# 223
  • Мнения: 104
Ема благодаря за разясненията. При мен обаче ще бъде май доста по-трудно, защото на облегалката и на седалката има дърворезби, а стария плат е закован с пирони /и то пирон до пирон/. Ще го мисля, но все пак благодаря ти.  bouquet

# 224
  • Мнения: 2 140
Ема, замисли се върху предложението да го правиш професионално. Ако имам някого извънградска къща, бих искала ти да я обзавеждаш. И сигурно и друг път съм го казвала, но е време да направиш един преправечески курс за напълно начинаещи.

Общи условия

Активация на акаунт