Изпускане по голяма нужда

  • 17 359
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте мами,
Пиша Ви, защото имам странен проблем. Преди година горе долу получих усложнение, което според гинеколога ми е било в резултат от раждане. Честно, но леко некомфортно - става дума за изпускане при голяма нужда или т.нар. фекална инконтиненция. Не е точно като да се нааквам, но имам странни напъни и като се появят - спешно трябва да се придвижа до тоалетна.
Преди две седмици една моя приятелка ми сподели, че в Пирогов имало безплатна програма, където можело да се направи регенерация на сфинктера с помощта на имплантиране на клетки. Искам да попитам дали някой знае нещо за тази програма и евентуално за някакви отзиви, тъй като наистина - безплатно е, но на мен ми се вижда странно. Ако не - може ли да ми препоръчате нещо друго като вариант?

# 1
  • Мнения: 403
 Замисляла ли си се да не би проблема да идва от начина на хранене   newsm78 ?

# 2
  • Мнения: 6
Ами - не е. Ходих на гастроентеролог и на хирург - тъй като тежестта не е много голяма, но е много некомфортно. Гастроентерологът е този в Пирогов - според мен добър специалист, отдели ми време и внимание и беше доста учтив и съобразителен. Твърдението е, че след раждането има последтвия за ануса - нещо като роптура, довела до атрофия на мускули там

# 3
  • Мнения: 10 993
и аз имам такъв проблем и на мен ми се появи след раждането на първото дете, според мен от напъването. Не е приятно, но не е и болка за умиране. Вярно аз работя в офис, тоалетната ми е наблизо и слава богу на работното място нямам фалове. Честно казано дори и да е безплатно не ми се ходи на лекар към този момент, тъй като считам ,че проблемът не е чак толкова належащ. Имам страх от доктори и операции. Но се записвам да следя темата, че информацията може и да ми е полезна в бъдеще.

# 4
  • Мнения: 6
Аз си отделих от тази седмица срядата и възнамерявам да отскоча до Пирогов. Записала съм си час при др Джунков, който завежда Гинекологичното отделение, тъй като имам 2 миоми - да проверим дали са нараснали и след това ще отида до др Кацаров - който ми казаха, че е гастроентерологът, който дава информация за програмата. Ще поразпитам и Джунков разбира се. Ако имате желание, ще пиша.

# 5
  • Мнения: 376
Пиши, пиши. Simple Smile
И при мен се получи нещо такова след раждането. Бях се сцепила към ануса и при преглед уж можех да стискам, не беше засегнат мускула, но като реално ми дойдеше зора...  Cry
При мен по-скоро беше, че не усещах, че ми се ходи по нужда до последния момент, когато вече е късно да се спре. Газовете също изобщо не можех да ги контролирам. Пооправих се за около година и половина без лекарска намеса, но си е неудобство откъдето и да го погледнеш.

# 6
  • Мнения: 91
Записвам се и аз да следя темата, тъй като имам подобен проблем и не знам къде изобщо да отида на преглед. Днес бях при д-р Кирякова в АГ-то на Токуда и я питах, но според нея това нямало общо с раждането. Но е факт, че се появи след раждането, а и като чета вашите мнения...

# 7
  • Мнения: 2
Момичета, виждам, че темата е “умряла”, но силно ме вълнува - какво се случи с вас? Подобрихте ли се с времето?
Имам същия проблем...

# 8
  • Мнения: 2
Здравейте,годината е 2022,но пиша тук,защото се изпускам по голяма нужда🤦‍♀️ след раждането няколко дена всичко си беше ок,обаче като се прибрах правя белята.Усещам се като ми се ходи,но докато стигна  до wc и вече е станал фала..

# 9
  • Мнения: 1
Здравейте,годината е 2022,но пиша тук,защото се изпускам по голяма нужда🤦♀ след раждането няколко дена всичко си беше ок,обаче като се прибрах правя белята.Усещам се като ми се ходи,но докато стигна  до wc и вече е станал фала..

Общи условия

Активация на акаунт