X-Factor Bulgaria - Сезон 3, Тема 2

  • 30 435
  • 733
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 11 781
Аз пък си мисля, че ще има големи изненади от 25+ и групите, но ще видим, де.  Laughing
Дано в четвъртък гледаме отново концерт като днешния.

# 691
  • София
  • Мнения: 1 006
Много се надявам Бенчев да направи още интересни неща като на кастинга, а и в къщите на съдиите не беше никак зле. Много залагам на него и се надявам да не ме разочарова! Heart Eyes Едва ли ще победи, но поне да стигне доста напред.
Да, в къщата на съдиите беше добре! Дано Любо да го "напипа" и да му избере подходящи песни....

Което ме връща пак на темата за подбора на песните.
 Видях, че имат голяма група музикални педагози. Повечето са участвали в музикални формати, млади са, предполагам, че се интересуват и слушат доста нова музика. Защо по дяволите тогава продължават да пеят едни и същи песни..... Ясно, че песните трябва да са популярни, за да грабнат публиката, ама от Бионсе, Кристина Агилера и още няколко други певици и техните песни ми се  Sick

Аз пък си мисля, че ще има големи изненади от 25+ и групите, но ще видим, де.  Laughing
Дано в четвъртък гледаме отново концерт като днешния.


Предишните две години  25+ ми беше любимата група! Фаворитите ми винаги бяха от нея!

# 692
  • Мнения: 3 405
В няколко различни формата и в няколко сезона питам, но как стоят нещата с авторските права на песните, които пеят на концертите?

Идеята ми е - може би дават само едни и същи песни, защото имат правата само за тях? Помня че преди години еедин бг композитор - Митко Щерев, ако не се лъжа, беше збранил песните му да се използват във всякакви музикални състезания.

та може би и затова тук е така? Вирджиния Рекърдс има права за точно определени изпълнители/песни и ги върти до втръсване?

Може да звуча смешно - наистина не знам как стоят нещата с правата, разсъждавам на глас  newsm78

# 693
  • Мнения: 4 607
Мда, предполагам, че има нещо такова. Иначе и аз нямям обяснение защо се дават едни и същи песни. Rolling Eyes

# 694
  • Мнения: 4 740
E, вижте в сайта им колко много права притежават, не вярвам да е само заради това.

# 695
  • София
  • Мнения: 1 006
Да, може и да си права.....
 Знам, че и радиата трябва да плащат авторски права на всяка излъчена песен и ако сте забелязали различните радиа си пускат едни и същи песни!
Не се бях замислила, че може това да е причината,  ама като правят шоу от такъв мащаб, да вземат и да си платят за някоя нова песен....

# 696
  • DE
  • Мнения: 9 068
А по чуждите формати се пеят последните световни хитове  Crossing Arms Пуста бедност....

# 697
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
Пак не мога да ви изчета, тази вечер за мен Сабатин и Станимир бяха като на караоке парти......


По интересно ще ми е в четвъртък май Rolling Eyes

# 698
  • Мнения: 1 432
Намразих Агилера и Бионсе само заради нашия x-factor  Laughing

# 699
  • Мнения: 71
Eeee, страхотен концерт, и много емоции! Пу-пу, дано и следващите бъдат толкова добпи! Hug Praynig Praynig . Имам си фаворит и той е Славин-невероятно изпълнение, присъствие и огромен диапазон- справи се велико  Blush Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes .
Относно това за песните, аз и в по-горен коментар изразих несъгласието си с едни и същи песни всеки формат, и явно това възмущение не е само от моя страна-ще се надявам да се вслушат в нас, феновете, днес показаха, че го правят с връщането на Мирян(който не се справи блестящо, имаше неточности, но предполагам, че е имал един или най-много два дни да се подготви, и в този ред на мисли-аман от това театро, което разиграха  Naughty)
Между другото, много ще се радвам някой да изпълни песен на Ed Sheeran-сигурна съм, ще зарадва много меломани  Heart Eyes Лека вечер от мен!

# 700
  • Мнения: 202
Трябваше вместо Михаела, Кристина да е на елиминации. Жалко за Люба, има по-хубаво излъчване и изглежда по-малка от Кристина  Shocked
Сабатин е хубав, но на фона на останалите момчета, гласът му наистина се губи. Радвам се, че върнаха Мирян  Heart Eyes Новата визия на Славин наистина му отива. Траян си признавам, че го подценявах преди, а то наистина можело да пее момчето Laughing Иначе много хубав първи концерт, конкуренцията ще е голяма!

# 701
  • Мнения: 972
Не мисля,че е само до правата на песните.Поне съдейки по миналата година,когато Атанас пееше доста популярни и нови песни.

# 702
  • Мнения: 641
Много ме е яд за Люба! Не трябваш да си ходи, има страхотни възможности - високи, ниски, драйф, чуство...изпя си песента страхотно, за мен лично тя трябваше да е на финал със Славин. Мисля, че това преекспониране, че не е учила музика и изигра лоша шега, не зная защо българина много държи някой да е учил академично музика, за да го оцени, а това е дарба - можеш го или не, все едно Джанис Джоплин е учила солфеж
Сабатин беше потресаващо фалшив, Станимир пя някаква естрада от много ниско качество. Мирян и той беше фалшив, не зная какво толкова му харесва публиката - под средното ниво на посредственост е. Славин има страхотен висок глас, песента му беше добре подбрана и технично изпята, трябва да внимава с подбора на песните да са без много ниски, че в тях не е толкова стабилен колкото във високите. И как можа да се остави да му отрежат косата...направили са го по калъп с другите. Кристина ме изненада приятно, изпя си добре парчето, не очаквах от нея, за мен беше грешка че продължи вместо Ева-Мария да речем. Михаела потресаващо ми прилича като начин на пеене с Ана-Мария от миналия сезон - същото стиснато гърло през повечето време, а не е да няма възможности вокални. Имам чувство че по един калъп са учени са Ана-Мария, а и ужасно емоционално фалшиво пя, никаква емоция... Чак сега открих вокалните способности на Невена - на този концерт, само ако може да оправи английския, че даже на английски пее с диалект. Траян изобщо не помня какво пя, толкова скучна беше песента, че ми се губи

И да питам, тази година америкаски X factor ще има ли, не трябваше ли вече да са почнали кастингите?

# 703
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Много силен концерт-драма, емоции, присъствие на прекрасни и талантливи участници. Страшно много съм възхитена от тях и не очаквах толкова силно представяне още на първия концерт. Браво, много талантливи деца  имаме ....
Разбира се ми стана мъчно за отпадането на двамата, но това са правила и винаги има по-добри, които ще победят. Дай Боже, справедливо гласуване...

# 704
  • Мнения: 7 201
Много силен концерт-драма, емоции, присъствие на прекрасни и талантливи участници. Страшно много съм възхитена от тях и не очаквах толкова силно представяне още на първия концерт. Браво, много талантливи деца  имаме ....
Peace
Славин ми е фаворит още от самото начало. Но снощи бях много приятно изненадана и от Траян. Гласът му гали, гали.. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт