Декемврийче сладко във корема се протяга, нетърпение голямо мама вече я наляга!

  • 30 830
  • 797
  •   1
Отговори
# 345
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 491
Здравейте! Simple Smile
Аз раждах с епидурална. Тук можеш да си я поискаш в последствие. В началото казах без упойка, но имах много болезнени контракции и си поисках. Сложиха ми я на 5 см разкритие. Хвана ме много силно и направо спря раждането по думите на акушерката. Аз и казах да ми спука водите и раждането продължи. Simple SmileУдариха ми я към 4 ч през нощта, родих в 9 сутринта. Сравнително бързо, на фона на бавното напредване на разкритието от 1 см до 5. Като ми я биха направо ми олекна, вече усещах контракциите съвсем слабо, без никаква болка. Те накрая и акушерките ми казваха кога да напъвам и нещата се получаваха добре.
Предвид дългата ми и тясна шийка, не ми се вярва и този път да ми се разминат болките и вероятно пак ще раждам с епидурална. То ми стигнаха мъките допреди да ми я бият. Simple Smile Затова и аз съм "за " епидуралната, въпреки че познавам момичета родили без всякаква упойка, лесно и бързо. Е, кой какъвто му късметът. Simple Smile
Ох, най-сетне мога да се отпусна и да почна да се приготвям за появата на бебо. До сега учих за изпит, писмен по норвежки, ниво B2/C1(високо) и вчера бях на въпросния изпит. Още не зная дали съм го взела, но поне ми се махна от главата. Grinning
Приятен ден на всички! Hug  bouquet

# 346
  • Мнения: 180
Ох момичета,вие как сте с кръста и гърба?От седмица някъде съм с адски болки в таза и кръста,едвам ставам и сядам.Някакъв ужас е  Sad

Зле, зле, зле  Sad Хем не искам да се оплаквам и да си понасям всичко стоически в името на детето, ама понякога ми идва в повече. Два дни са ми засилени пак болките ниско в кръста, да не говорим, че е чудо ставането ми в изправено положение било то след като съм била седнала или легнала. Въртенето и ставането от леглото е най-мъчително и пусто, не разбирам, защо продължава най-вече ниско долу в дясно да ме наболява, като ставам от легнало положение  newsm78

Има моменти, в които пък мен ме притеснява това, че бебокът не е никак активен. Уж трябвало да отброяваме на час по десет движения, ама да ви кажа ми се е случвало по цял ден да не го усетя грам - нито легнала, нито седнала, нито права  Rolling Eyes И доколко трябва да вярваме на това с броя движения? Иначе днес сме по-раздвижени  Simple Smile

Бащинството - молба за отпуск или нещо като болничен е, защото чух и двете неща и се чудя как трябва да постъпи моят мъж като дойде великия момент?

# 347
  • Мнения: 559
mimasa, аз не съм засичала почасово движения и не мисля да го правя, някой са си дост леки и може и да не ги усещаш, проблем за мен би било ако не го усетя цял ден.  По въпроса ти за бащинство може да попиташ в темите- Майчинството счетоводно или Болничен по време на майчинство, там има потребители, които са доста запознати Peace, аз си мисля, че беше отпуск 15 дни.

# 348
  • Мнения: 49
Здравейте  Simple Smile  .. Искам да попитам на каква марка помпа за кърма сте се спрели ? Някой, който е ползвал може ли да сподели мнение? Извинявам се ако сте говорили вече по тази тема...  Embarassed

# 349
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Аз лично избрах ръчна Авент Комфорт.

# 350
  • Мнения: 86
Здравейте! Simple Smile
Аз раждах с епидурална. Тук можеш да си я поискаш в последствие. В началото казах без упойка, но имах много болезнени контракции и си поисках. Сложиха ми я на 5 см разкритие. Хвана ме много силно и направо спря раждането по думите на акушерката. Аз и казах да ми спука водите и раждането продължи. Simple SmileУдариха ми я към 4 ч през нощта, родих в 9 сутринта. Сравнително бързо, на фона на бавното напредване на разкритието от 1 см до 5. Като ми я биха направо ми олекна, вече усещах контракциите съвсем слабо, без никаква болка. Те накрая и акушерките ми казваха кога да напъвам и нещата се получаваха добре.
Предвид дългата ми и тясна шийка, не ми се вярва и този път да ми се разминат болките и вероятно пак ще раждам с епидурална. То ми стигнаха мъките допреди да ми я бият. Simple Smile Затова и аз съм "за " епидуралната, въпреки че познавам момичета родили без всякаква упойка, лесно и бързо. Е, кой какъвто му късметът. Simple Smile
Ох, най-сетне мога да се отпусна и да почна да се приготвям за появата на бебо. До сега учих за изпит, писмен по норвежки, ниво B2/C1(високо) и вчера бях на въпросния изпит. Още не зная дали съм го взела, но поне ми се махна от главата. Grinning
Приятен ден на всички! Hug  bouquet

Благодаря Мелина че сподели за епидуралната! И аз мисля да си поискам като видя зор Simple Smile
Браво за изпита, сигурна съм че си се справила супер Simple Smile Приятни проготовления за бебока!

# 351
  • Мнения: 11 028
mimasa, виж тук за отпуска по бащинство.

Движенията на бебето - аз не ги броя. В някои дни е много активно, в други го дава съвсем лежерно.

Аз лично избрах ръчна Авент Комфорт.

+1

# 352
  • Мнения: 86
Пуфинка, на мен ми препоръчаха медела и аз такава си взех, реших да се спра на електрическия модел-медела суинг Simple Smile

За движенията на бебето, ми казаха че различните бебета си имат различен ритъм и 10те движения на час е малко остаряло разбиране. Препоръчаха ми ако усетя по ниска активност от обикновенната, да пия студен сок, да хапна и да легна на една страна. Ако до три- четири часа няма никакви движения да ида в спешното. Не знам в БГ какво репоръчват, другите мами могат да споделят Simple Smile

За болки с кръста, имам от време на време, особено ако спя на дясно. Мисля да взема някакви възглавници да се опитам да се подпирам, да видим дали ще има ефект.  newsm78

# 353
  • София
  • Мнения: 8 696
Моята помпа ще е на Авент, електрическа.Утре ще я взема от сестра ми. Тя и разни контейнерчета ще ми даде.
пробвах силиконовите протектори  Laughing Ама зърното ми не стига до края  newsm78 бебето ли ще го "издърпа" навътре?
 
Аз имам болки в ребрата отзад, като седя дълго време, много неприятна и ужасна болка. И като легна да спя настрани. Лягам по гръб за малко да ми се облекчат болките, после пак се завъртам, като стане нетърпимо пак по гръб.

# 354
  • София
  • Мнения: 1 004


Момичета, слагам малка виртуална почерпка, тъй като днес остарявам с още една година  Grinning

Ирайн, малко сте в периферията на Младост 2, но точно този район от няколко години много бързо се развива! Близо до вас е РУМ-Младост 2. Е, не е като Моловете, но има почти всичко! Дрехи, обувки, бельо, детски магазини, фризьорство, две страхотни козметички, домашни потреби, парфюмерии/козметики, не лош хранителен магазин, зоо магазин само от който аз лично си пазарувам ( понеже знам, че имаш котка (а дали не беше ти с куче и котка  newsm78 ) )
Да ти кажа честно не съм запозната с номерата на автобусите, но по моста на 2,3 спирки е пазарът на Младост 1, за мен лично много добър ( от към разнообразие и цени)  Там се намира и 27 Поликлиника. В близост има много голямо Пикадили (не мога да дам отзиви, не го ползвам)

По Киприян, надолу, към Мак Доналдс, на самото кръстовище след 4-5 месеца ще спира Метрото, което е на 5-7 мин пеша от вас! В близост на кръстовището е Била, Кауфланд, малко по-нагоре по Ал . Малинов има Фантасико и Хит.
 Просто ти трябва малко време, за да опознаеш квартала и да научиш преките улички и на пролет с количката ще вършееш по Младостките градинки и улици  Mr. Green

# 355
  • Мнения: 509
Добре дошли на новите мами!

Отпуск по бащинство -
Скрит текст:
15 дни от датата на изписване; трябват 1. заявление на бащата по чл. 45а, ал. 1 от НРВПО;
2. Копие от акт за сключен граждански брак или декларация от бащата и майката, че бащата е припознал детето и те живеят в едно домакинство;
3. Документ от лечебното заведение, удостоверяващ датата на изписване на детето.

Дневното парично обезщетение на бащата за този срок се определя в размер на 90 на сто от среднодневното брутно трудово възнаграждение или среднодневния осигурителен доход, върху който са внесени или дължими осигурителни вноски. За самоосигуряващите се лица обезщетението се определя от среднодневния осигурителен доход, върху който са внесени осигурителни вноски за общо заболяване и майчинство за периода от 24 календарни месеца, предхождащи месеца на ползване на отпуска. Дневното парично обезщетение не може да бъде по-голямо от среднодневното нетно възнаграждение за периода, от който е изчислено обезщетението, и по-малко от минималната дневна работна заплата, установена за страната, и се определя по реда на чл. 41, ал. 2 – 5 от КСО (чл. 49 от КСО).

Помпа - аз ползвах ръчна авент и съм доволна.

ЧРД на placebo! Да си здрава и мнооого щастлива! nbirthday

# 356
  • Мнения: 90
За болките в кръста - аз вече се оплаках в FB -от миналата неделя съм много зле - във вторник даже стигнах до там въобще да не мога да стана или завъртя дори с чужда помощ  #Cussing out
ММ ми помогна да мина през банята и му припаднах от болка в ръцете. Физиотерапия ми помогна малко -даже в четвъртък успях и на работа да отида (а в сряда имах важен конферентен разговор,  който проведох легнала на пода в къщи - отказах да си включа видеото с извинението,  че камерата ми не работи   Wink)
И в петък беше отново страшно зле - бях на работа но си тръгнах -как стигнах до вкъщи и аз не знам -после само лежане и гледане в една точка Sad и днес продължавам да съм зле - седенето е невъзможно,  ходя едва едва и всеки път като трябва да се изправя виждам звездички. Притиснат и възпален нерв - нищо не може да се направи. Уж ходя на физиотерапия,  но в петъка не ми помогна.
И най-ужасното е че от сряда къщата (апартамента) се пълни с хора - общо ще сме 8 човека -семействата ни идват на гости,  защото в петък ще подписваме. Мисълта само как ще организирам всичко - посрещане/изпращане на летището,  престой, храна и т.н при положение че не мога да мръдна ме хвърля в див ужас  Shocked

Да преживея до следващития четвъртък и после - песен - само едното раждане ми остава,  което в момента ми се вижда по-малкият проблем  Blush

# 357
  • Мнения: 958
placebo7, ЧРД! Жива и здрава, много щастлива и обичана newsm59 nbirthday newsm67  Gift  party023  bigdance2

Дакота ме изпревари за "бащинството". Да добавя, че това е отпуск за раждането на детето, не е точно бащинство в истинския смисъл (защото има бащинство - когато майката прехвърли на бащата остатъка от майчинството до 1 г., ама кой ли го прави в днешно време - майката на работа, а бащата да гледа детето Laughing )

Помпата ми за кърма е на Томи Типи ръчна, беше ми най-евтино и я поръчах от Англия. Надявам се да не ми трябва сериозно, защото затова я взех - за временно ползване и стимулация..

# 358
  • Мнения: 637
Значи не съм сама с мъките в кръста. Confused
А помагате ли си с нещо,т.е. мазило някакво?

# 359
  • Мнения: 93
placebo7, ЧРД!  newsm51 nbirthday  Пожелавам ти много здраве,щастие и любов,а най -хубавия подарък тепърва предстои Simple Smile

Добре дошли на новите мами   bouquet

И мен ме боли кръста, на моменти силно,на моменти е търпимо..незнам какво да кажа, но е главно сутрин докато стана и се раздвижа и вечер, сега даже пак ме боли легнала съм удобно и пак нищо непомага нищо не пия и не се мажа просто си търпя.....

Общи условия

Активация на акаунт