Декемврийче сладко във корема се протяга, нетърпение голямо мама вече я наляга!

  • 30 851
  • 797
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 1 005
 Lady Clarion, много мило от страна на госпожите!
Мимченце, да, много хубав пост!
И аз си мисля, че въпреки вълненията и колебанията сега дали ще се справим, как ще се справим, кое е най-доброто за бебенцата, когато си ги гушнем майчиния инстинкт ще ни подскаже кое е най доброто за дечицата ни!

Преди няколко години с една приятелка си говорихме докато беше бременна! Тя се терзаеше, дали щяла да бъде добра майка, дали ще се справи!
Бяхме в тях на гости една седмица след като се роди дъщеричката им! Останах изумена с каква вещина я изкъпа, колко уверено я намаза, масажира, преоблече.... Изобщо не се тюхкаше как да я хване, как да я повдигне, ще каже човек, че цял живот това е правила!

По повод завивките и чувалчетата- миналата седмица заварих майка ми да преобръща цялата къща наопаки, търсейки нещо!  Накрай с победоносен вик извади един плик, в който се оказа, че е запазила бебешките одеялца, моето и на сестра ми! Стана ми много мило! Е, моето не е кой знае колко красиво (можете да се досетите преди 36 години колко са били красиви нещата) обаче е  100% вълна, супер тъничко!
Смятам на първо време да го ползвам него! Дори само за изписването да е, но ще и доставя това удоволствие! За по натам ще взема и някакво тъничко, памучно!

# 481
  • Мнения: 57
Ехааа, много интересни работи изчетох! Сега ще изтипосам и аз един роман  Laughing

Първо за ноктите, понеже леко се потресох от това как лекарите и околните им насаждат тревоги в хората - ако толкова ви е страх от ножиците, момичета, просто ги изгризете Grinning . Лапате връхчето на пръстчето и с две кръцвания - мекия нокът го няма. Нито има риск от порязване или ебола, нито може да го заболи, нито са нужни гадните стегнати ръкавички после. И може да се направи мигновенно - дори ако се роди с могъщ маникюр. Сигурно звучи смешно на фона на цялата технологизация на бебешкия процес в съвремието, но е напълно ефективен и безопасен - така да се каже - природен метод.

За обличането изобщо не препоръчвам никакви чорапки, ръкавички, разпарчетосано бельо - потничета или тениски и отделно долнища с гадни ластици през кръста. Мисля, че е най-удобно памперс + боди + ританки (с техни си чорапчета) - всичко да се закопчава през рамото и коремчето, да няма никакви стяганици. В шаш съм от дивотиите, които се продават за обличане през главата на бебета до 6 месеца - все едно не са виждали бебе...

Относно претоплянето - Елиас, писала си сякаш мен някой ме е питал  Wink Според мен сме такива (топло-непоносими) защото са ни гледали без прегряване като малки. Мъжа ми спи и лятото завит през глава със зимния си юрган. А сега е на антибиотици, понеже не ми стига да спя по нощница, та ставам да отварям прозорците нощем. Пфффф, умирам от жега, особено като получа контракция и веднага ми избива пот на челото. Помня като родих предния път 21 февруари, навън сняг аз се чекна в болничното легло във всички посоки под отворения прозорец и буквално се разтичам от жега  Mr. Green

Но чувала ще си го ползвам от началото докато става - той е много широк, има място бол за ритане и въртене. Просто не се усуква и няма отвиване, което реално позволява доста по-лек чувал отколкото евентуална завивка. Моят син се научи в един момент сам да си го слага и сваля, понеже някой беше питал - докога. А от безбройните подарени одеалца си има до ден днешен любим преходен обект - нарича го "мекото Ии", макар и никога да не го е ползвал за завиване му е много любим "приятел".

Лесно е да разбере човек на бебето дали му е топло или студено. Не гледайте ушички, ръчички, нослета - те нормално са с по-ниска температура, могат дори да бъдат плашещо студени в началото, даже когато на бебето му е ОК. Мушнете пръст във вратлето под дрешките. Между врата и плешките каквото е - такава е реално поддържаната от вас температура на бебчето. Бабешки, но доказано точен метод  Flutter

Иначе аз най-сетне направих първите си изследвания за тази бременност, хах, ти да видиш чудеса! Бях се поошашкала - поради контракциите - но всичко е 6 за мое изключително злорадство, т.к. по темата се изказаха разни роднини-тролове, любители на ректалното мерене на температура 2 пъти дневно, обличането на бебета в арктически скафандри, дезинфекция и стерилизация на околната среда и най-вече "да махаш кучетата"  Twisted Evil Врагове - демек. Беше ми безкрайно приятно да ги разочаровам с желязно здраве, а за контракциите си направих малък дневник - установих, че се появяват когато: а) правя нещо, б)  ме дразнят. В тяхна чест сега не правя нищо и гледам никой да не ме дразни,  Joy та са доста по-редки.

Ехххх, много мина, малко остана, направо не мога да повярвам, че скоро ще ги награбим нашите мишлета  Blush Heart Eyes Ще ми липсва малко бременния корем, така хубаво си живеем с него  Simple Smile

Весел ден на всички!!!   bouquet

Последна редакция: ср, 22 окт 2014, 11:25 от Barbamama

# 482
  • Мнения: 1 912
всичко е 6 за мое изключително злорадство, т.к. по темата се изказаха разни роднини-тролове, любители на ректалното мерене на температура 2 пъти дневно, обличането на бебета в арктически скафандри, дезинфекция и стерилизация на околната среда и най-вече "да махаш кучетата"  Twisted Evil Врагове - демек. Беше ми безкрайно приятно да ги разочаровам с желязно здраве, а за контракциите си направих малък дневник - установих, че се появяват когато: а) правя нещо, б)  ме дразнят. В тяхна чест сега не правя нищо и гледам никой да не ме дразни,  Joy та са доста по-редки.



Охохоохо, колко познато  Twisted Evil Flutter
Аз защото съм вегетарианка, веднага щом съобщях на някого новината за бременността ми, коментара беше- сега поне ще ядеш нормално, нали  Twisted Evil Тц, така и не проядох месо- следваха предричания за пагубни последици от липсата на мръвка в менюто ми, ще ми изпадат зъбите, бебето ще е с размери на новородено плъхче и подобни красиви предсказания. Уви, до момента не мога да ги зарадвам с удовлетворяващи ги резултати, надявам се да се спрат с коментарите (майка ми най-вече визирам, макар тя също да е вегетарианка. Свекърва ми е достатъчно деликатна да не каже нищо на тази тема  Simple Smile ). Коментарите за котки, кучета и отново ужасни последици върху моето и здравето на бебето, са запазена територия за една-две познати, които не са докосвали животно през живота си, но знаят, че присъствието му е пагубно за всички!!!

# 483
  • Мнения: 57
Буа-ха-ха-ха  Mr. Green това го пропуснах съвсем, вярно че и в тази област се появиха светила да дават акъли за мръвки, анемии, безотговорно поведение, изпопадали зъби, коси, нокти и проказа  newsm78 Някъде преди около месец-два обаче аз си усетих, че ми се яде месо и... проядох. 2-3 пъти седмично, де, не  някакви обеми, но щом корема иска - коя съм аз да му отказвам  Heart Eyes Предполагам, че щом се разделим с малкия месоядец пак ще си мина на зеленчук изцяло. На теб никак ли не ти се дояде месо? При мен и предната бременност беше някаква с ужасно извратен апетит - бях като животинка от анимационен фил като подуша кремвирш  Laughing  Laughing

# 484
  • Мнения: 1 912
Изобщо не ми се прияде. Ако беше, щях да ям. Дори в началото и от яйцата се отвратих, но сега си хапвам от време на време. Риба също хапнах два-три пъти, колкото да спре да ме гледа така злобно ММ, не ми беше приятна.  Някак ми се изостриха сетивата и не търпя нито подправки, нито тежки аромати за храната. От няколко седмици ям в промишлени количества сурово зеле, нарязано на голееееми парчета, без никакви подправки, за ужас на мъжа ми, който не можел да си представи да хапне зеле без сол  Crazy

# 485
  • Мнения: 57
Дааам, и мен тук ме поднасят за "бременния нос" - няма такова обоняние. Спрях да ям един тон неща, които започнаха да ми миришат отблъскващо на химия. За сметка на това избухах пари за цели 3 прекрасни парфюма, с които се глезя всеки ден - какво удоволствие е хубавата миризма, когато носът ти е толкова могъщ!

У нас ММ е в обратната крайност - като извадя месото почва да обикаля и да обяснява коооолко е гнусно и каааак може и горкоооото бебе... Обясних му, че "горкото бебе" това си е поръчало, та да не ми обяснява, но все пак се постарах доколкото може да е чисто месото, т.е. да не е от интензивни стопанства бъкано с хормон и антибиотик.

А зелето четох по-горе било голям източник на магнезий, чудесно е че го ядеш и без сол!

# 486
  • Мнения: 509
Помня като родих предния път 21 февруари, навън сняг аз се чекна в болничното легло във всички посоки под отворения прозорец и буквално се разтичам от жега  Mr. Green

 Joy Много се смях. Аз бях същата. Само че на 21 януари - двамата с ММ сме във ВИП залата да раждам. Донасят един радиатор, за да затоплят допълнително - нали ще се чекна във ваната. Само дето на мен ми е горещо и съм отворила прозореца. Лекарката пристига и пита нещо от рода: Ама защо е толкова студено тук. Този радиатор да не би да не работи?
Вторият път е началото на ноември. Все още не толкова студено, но мен ме избива пот и казвам на лекарката: Трябва един вентилатор да си сложите  Mr. Green и тя ми отговаря: Ти да не си луда  Mr. Green

# 487
  • Prague Czech Republic
  • Мнения: 897
ние от днес почваме с ремонта,горкия ми мъж от работа ще се върне и вкъщи пак работа  Rolling Eyes

# 488
  • Мнения: 1 604


Първо за ноктите, понеже леко се потресох от това как лекарите и околните им насаждат тревоги в хората - ако толкова ви е страх от ножиците, момичета, просто ги изгризете Grinning . Лапате връхчето на пръстчето и с две кръцвания - мекия нокът го няма. Нито има риск от порязване или ебола, нито може да го заболи, нито са нужни гадните стегнати ръкавички после. И може да се направи мигновенно - дори ако се роди с могъщ маникюр. Сигурно звучи смешно на фона на цялата технологизация на бебешкия процес в съвремието, но е напълно ефективен и безопасен - така да се каже - природен метод.


 

 ooooh! Laughing В устата на човек има повече бактерии отколкото в червата или по клавиатурата. Рискът от рана и инфекция при този метод е в пъти по-голям отколкото с ножичка. И аз лично стегнати ръкавички не съм виждала. Не съм им фен, противни са, но предпочитам тях пред метода на гризането.

# 489
  • Мнения: 57
Прощавай, g-style, но това не е устата на някой си човек, а устата на същата тази мама, в чиято утроба е пребивавало бебето последните 9 месеца, същата пълна с бактерии уста го целува по 100 пъти на ден, зърната и биват смукани почасово за храна и т.н... Ако това е "риск от инфекция", нямам какво повече да добавя освен малко да се натъжа от посоката, в която е поел нашият свят.

# 490
  • Мнения: 614
И аз съм на мнението на g-style.  Peace  Инфекция може да се получи, ако е наранена целостта на кожата. В случая с ножичка, вероятността от инфекция е много по-малка, докато по зъбите микрофлората е богато представена. Опасността от ножичката идва точно от това да не се нарани пръстчето по грешка. Това със зъбите е доста по-трудно - най-малкото нямаш пряка видимост, та тук ми се вижда по-вероятно нараняването. Разбира се, ако няма нараняване, няма да има и инфекция при нито един от случаите, но фактът е, че зъбите имат безброй микроорганизми. Към тези микроорганизми бебето, пък и възрастен дори няма как да не реагира с инфекциозна реакция(пак казвам ако се наруши целостта на кожата), независимо, че е било в утробата и се кърми.


# 491
  • Мнения: 221
Момичета, сетих се да ви питам нещо. Ще ангажирате ли фотограф за изписването на бебо? В някои болници си има, но не навсякъде... Как ви се струва идеята?

# 492
  • Мнения: 10 764
Момичета, сетих се да ви питам нещо. Ще ангажирате ли фотограф за изписването на бебо? В някои болници си има, но не навсякъде... Как ви се струва идеята?



Малко преувеличено ми се струва.  Mr. Green

# 493
  • Мнения: 10 764
Прощавай, g-style, но това не е устата на някой си човек, а устата на същата тази мама, в чиято утроба е пребивавало бебето последните 9 месеца, същата пълна с бактерии уста го целува по 100 пъти на ден, зърната и биват смукани почасово за храна и т.н... Ако това е "риск от инфекция", нямам какво повече да добавя освен малко да се натъжа от посоката, в която е поел нашият свят.

Barbamama, лекарите не спират да повтарят колко не е хубаво да се целува дете от уста на уста, или да му се смуче биберона, както много майки правят, именно заради бактериалната флора в устата. От слюнката могат да се предадат много микроорганизми (не само бактерии), които после трудно се изчистват. Най-примерно са гъбичките. Така че, колкото и устна хигиена да поддържаш, имай го едно на ум.  Peace

# 494
  • Мнения: 1 604
Прощавай, g-style, но това не е устата на някой си човек, а устата на същата тази мама, в чиято утроба е пребивавало бебето последните 9 месеца, същата пълна с бактерии уста го целува по 100 пъти на ден, зърната и биват смукани почасово за храна и т.н... Ако това е "риск от инфекция", нямам какво повече да добавя освен малко да се натъжа от посоката, в която е поел нашият свят.

И аз съм тъжна. Най- вече, когато се дават съвети, които по- скоро ще навредят, отколкото ще помогнат. По твоята логика предлагам да не къпем бебетата, а да ги облизваме като котките и кучетата, които впрочем с ноктите на отрочетата си процедират като ги изгризват. 
Извинявам се за грубия тон, но понякога ми идва в повече цялата био и природоориентирана мания налегнала част от майките и накрая резултатът е някоя пълна безумица.

Общи условия

Активация на акаунт