Декемврийче сладко във корема се протяга, нетърпение голямо мама вече я наляга!

  • 30 832
  • 797
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 559
Привет момичета!! Какви теми само вече обсъждате, аз съм толкова боса във всичко Embarassed Днес ходих за кръв и се оказва ,че въпреки Ферофолгамата, хемоглобина продължава да пада Sad а  на мен това желязо ми действа доста запичащо и не знам като ми увеличат дозата какво ще правя с тази тоалетна...Пия магнезий и според ме нтой е единственото нещо, което все пак, макар и трудно ми помага в това отношение... Някоя от вас с подобни проблеми и евентуални решения? Хував ден!!  bouquet

# 436
  • Мнения: 267
politam, а ти чувстваш ли се по-различно като ти е нисък хемоглобина?
Аз желязо не пия, но магнезият определено ми действа разхлабващо, аз май цяла бременност съм си разхлабена, въпреки че магнезий рядко пия...организъм.

# 437
  • Мнения: 221
Здравейте момичета,

Видях, че сте коментирали отпуска по бащинство. Исках да попитам знае ли някой това чудо:
 декларация от бащата и майката, че бащата е припознал детето и те живеят в едно домакинство;

може ли да бъде извадено преди раждането, пред нотариус ли се заверява,... изобщо що за документ е

Притеснява ме това, че не знам как би станало издаването му, ако трябва да е след раждането като ще съм в болницата, а пък самите документи трябва да се подадат явно в деня на изписването към работодателя на мъжа ми...

# 438
  • Мнения: 509
Синът ми спеше до 2г и няколко месеца в чувалче. Специално търсих чувал до 3-годишна възраст. Така че си е до дете. После отказа. И до сега се отвива. Не търпи на топло. Постоянно се поти.
Според мен от чувалчета има нужда, когато бебето започне да се върти и да се отвива. Тези от 0-6м за мен са излишни.

politam може да взимаш допълнително фибри. Моят АГ ми е предписал - Лактофлор Биоплюс. За него една капсула е достатъчна, но аз пия по две. Даже вече мисля да ги увелича 3.  Другото безопасно за бременни е свещички Ева Кю. Повече пловдове и зеленчуци и така, колкото да закърпиш положението до раждането Simple Smile Чудя дали да не започна да пия 3 в 1, май и то действа разхлабващо.

Pippi7777, декларацията за припознаване на детето, се издава след като се роди детето. Таткото отива при нотариус. А за бащинството - болничният мисля, че се издаваше от болницата и то след като те изпишат. Ти няма нужда да присъстваш на нищо.

# 439
  • Мнения: 109
Здравейте и от мен. Hug

Вчера бяхме на консултация- според док всичко е наред- плацента, води- всичко е в норма, малкият мъж си е седнал удобно на дупето, но има още доста време да се завърти. В 31 седмица тежи 1800гр, което според докторката си е едро бебче, но пък съм качила само 8 кг за цялата бременност и ме похвали, то на една бременна жена само това и трябва  :35. Изписа ми витамини Сюпле маман, защото й казах, че много бързо започнах да се изморявам и на моменти чак ми се вие свят. Препоръча ги  и каза, живот и здраве ако кърмя да си продължа да ги пия.
Питах и за раждането, но ми каза че е още много рано ...

По последните теми- ние имахме голям проблем с това завиване и до ден днешен го имаме- моята щерка от бебе така се потеше, зимно време в чудо съм се виждала и с най- памучното и леко одеалце, вратът й беше вечно мокър, дори в момента- на 2г и 6м спи с по едно боди и долнище на пижама и не дава по никакъв повод да я завия ( задължително боса и навити крачоли до колената  Naughty) така че не смея сега нищо да кажа, аз и да искам да го завивам, може и той да е същия като кака си.

Ноктите ги изрязах с ножичка може би към 2рия месец, имаше си нокти, но никога не се е драскала, те започваха да "късат" самички и си падаха.

И последно, относно въпроса за спането с по-големите дечица- ние си спим в кошарката, но на мен другото ми притеснение сега е бебето като плаче през нощта, дали няма да събужда кака си, или докато си изгради режим ,ще имаме будуване през нощта по няколко часа- а ще сме всички в една стая и акъла не ми го побира, ама той малкия човек ще си покаже сам  baby_neutral
Хубав и слънчев ден желая на всички   bouquet

# 440
  • Мнения: 221
Благодаря, амнезия.
Понеже пише, че съответната декларация, която таткото подава, е от името на двамата, та се притесних как ще се случи това.
 Hug

# 441
  • София
  • Мнения: 8 696
В Шейново ми казаха, че на място се попълва декларация, няма нужда да се носи нищо от нотариус. Ъова значи ли, че като се попълни автоматично му дават и бележка за "болничния" пред работодателя  newsm78 
На мен ми е сложно как ще стане, то ще е точно преди Коледа, ще има хора в отпуска и изведнъж той ще трябва да отсъства. Даже като го виждам как и сега е сам на смяна ми е много чудно ако е на работа и тръгна да раждам как ще си хване чантата с думите"Жена ми ражда", а той иска да присъства.

# 442
  • Бургас
  • Мнения: 2 109
Аз имам 2 чувалчета от баткото - едно бебешко и едно доста по-голямо. Като бебе обаче не е спал в чувал, ползвах го за навън, в количката, защото всеки ден бяхме на разходка зимата Simple Smile
Наистина от чувал за спане има нужда като порастне малко и започне да рита повече, не в началотото. Големия чувал не помня точно кога му го взех, но при всички положения над 2г, може и на 3г да е бил и поне до до 4 и половина спа в него. Достатъчно е широк в долната част и изобщо не го ограничава, за сметка на това реши проблема с отвиването, който беше много сериозен!

Като пих Малтофер /желязо/ миналия месец не съм усетила запичащо действие, но едновременно с него всеки ден пия сок от червено цвекло и моркови, който определено има много благоприятно действие в това отношение. Освен това е хубаво сутрин да се хапва първо плод - ябълка, киви, сливи, круши, грозде, после може и чаша топло мляко с мед. След всичко това едва ли ще има проблем с тоалетната. Е, и малко движение не е излишно, на кой колкото му е възможно.
Последно хемоглобина ми беше 110 и АГ ми каза да го спра временно желязото, другата седмица пак ще правя изследвания и ще видим как е.

За ноктите пък нямам ясен спомен кога съм ги отрязала за първи път, но определено не съм чакала някакъв срок 1 м или нещо друго. В началото слагах ръкавички, те са съвсем тънки, памучни, няма опасност да прегрее с тях. Според мен важното е наистина да не се режат докрай, за да не се нарани пръстчето и да се използва времето, докато бебето спи, най-лесно и сигурно е. А това за специалната ножица и дезинфекция... извинявайте, не обичам много такива примери, ама нашите майки и баби все така са рязали нокти...

Ирайн, това за отсъствието от работа като раждаш трябва да го договори предварително с работодателя, а болничния е от деня на изписването. Не знам каква бележка дават от болницата, но нотариално заверена декларация трябва при всички положения, ако нямате брак и той иска да припознае детето.

# 443
  • Мнения: 509
Исках да попитам знае ли някой това чудо:
 декларация от бащата и майката, че бащата е припознал детето и те живеят в едно домакинство;

може ли да бъде извадено преди раждането, пред нотариус ли се заверява,... изобщо що за документ е
И мен ме интересува същото - каква е тази декларация? Ние с първото не помня какво сме правили. Знам само, че за припознаване таткото ходи при нотариус.

амнезия, за кой болничен става въпрос? Ако имаш предвид 15 дни на бащата за раждане на дете, това е отпуск и се иска от работодателя (доколкото четох), само че се плаща на 90% и се прилагат тези документи - декларацията, заявление за отпуск и документ, удостоверяващ датата на изписване (който също нз какво точно представлява).

за желязото - може би не го усвояваш добре. Знам, че може за добро усвояване да се пие фолиева к-на, а кафето да не е точно след хранене. Пий мн вода (30мл на кг тегло) и яж кис.мляко. Аз вечер пия 1чч пр.мляко с лъжица мед, а сутрин на гладно чаша топла вода.

Последна редакция: вт, 21 окт 2014, 14:12 от Dakota

# 444
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 491
Адичка, добре. Hug Само да добавя още нещо по темата за навличането. Явно си е до родител/дете, а не до географски ширини. Защото и тук съм виждала доста навлечени бебета/деца, дето очевидно им е топло...Например това лято видяхме едно около 1годишно момиченце с вълнен чорапогащник на 20 градуса навън, и тихо, слънчево време. Както и като ходи на градина баткото, още в началото го заварих веднъж(септември месец), че много го бяха навлякли и бягаше навън целият потен. И им казах да не го навличат така, и от тогава не го навличаха.
Както някои момичета писаха, много си зависи от детето, някои все се събуват, събличат, отвиват, разкопчават ципове...И нашият от бебе се поти като му е топло.
А пък за преохлаждане мен лично никога не ме е било страх вкъщи. Peace Виж относно геогр.ширини, щото стана въпрос Simple Smile, живеем до морето и закатънко с гори и планини, а ние сме в ниското. И затова при нас е умерен студ. Simple Smile Не е падало под -10 градуса зимата(рядко има температури под -5 през деня). В планината е друго нещо, там като сме минавали преди години с колата показваше -40 градуса градският термометър. Crazy Тук продават обаче страхотни дрехи за студ. Хем не е навлечен, хем до кожата му не достига никаква влага и студ. Пипала съм го- топъл. Само бузките му студени. Благодарение на тези чудесни екипировки, може детето да се порадва и на зимата.
За спането заедно 4римата хич не го мисля. Той е сговорчив, и може би ако ние не искахме още да спи с нас, с удоволствие вече щеше да си спи в дърв. кошара до леглото. Тя в момента служи като преграда, да не пада от спалнята докато спи. Та или ще спи в кошарата(в нашата спалня) или ще спи до баща си, от другата му страна. Той заспива като го гушкаме или аз, или баща му, така че нямаме проблем с приспиването. Спалнята ни е доста широка, така че не се притеснявам за мястото. Simple Smile

# 445
  • София
  • Мнения: 8 696
В някои бошници не се носи документ заверен от нотариус. На място се попълва декларация, че бащата припознава детето, документите се оформят и детето си носи неговото име. На някои места предполагам нямат някакво длъжностно лице и си се носи документ.
Той е говорил, уж е предупредил, ама ще видим. Просто ми се струва малко претрупана работата, как ще ме изпише, пък ще трябва да носи документи в работата, пък не знам си какво...

# 446
  • Мнения: 509
Не мисля, че имат право да му откажат такъв отпуск. Той се полага само за тези 15 дни от изписването и ако се подаде, да речем, на 3-я ден, съответно му остават само 12 дни да ползва. Но може да го прекрати, ако иска; не и да го взима на части.

В ТК също имало длъжностно лице за припознаването, но мен ме интересува декларацията пред работодателя дали е същата.

Последна редакция: вт, 21 окт 2014, 14:15 от Dakota

# 447
  • Мнения: 221
Аз доколкото разбрах, в Шейново наистина не се изисква нотариално заверена декларация от бащата, че припознава детето, но където аз мисля да раждат такава се изисква.
Обаче ми се струва, че за пред работодателя е някаква друга декларация, явно подписана от двамата родители, понеже никъде не се споменава за копие от декларацията за припознаване.

# 448
  • Мнения: 2 988
В Шейново ми казаха, че на място се попълва декларация, няма нужда да се носи нищо от нотариус. Ъова значи ли, че като се попълни автоматично му дават и бележка за "болничния" пред работодателя  newsm78 
На мен ми е сложно как ще стане, то ще е точно преди Коледа, ще има хора в отпуска и изведнъж той ще трябва да отсъства. Даже като го виждам как и сега е сам на смяна ми е много чудно ако е на работа и тръгна да раждам как ще си хване чантата с думите"Жена ми ражда", а той иска да присъства.

И аз се притеснявам за същото, че даже и се моля малкия да тръгне да се ражда по-рано, че както термина ми е на 23 декември, няма да успеем да открием никакъв нотариус, при който мъжа ми да завери декларацията. А доколкото знам в пловдивските болници я няма опцията на място да се попълнят документите за бащинство. Остава ми да се моля, че малкия ще се роди някъде между 15 и 20 декември, та туткавия му татко да успее да завери документите. Praynig Иначе ще трябва да разчитам на свекървата да го пришпори да действа.

# 449
  • Мнения: 509
Дакота, така е както казваш, но имам спомен, че таткото взимаше от болницата документ, който да предостави на работодателя за този болничен. Иначе явно всяка болница действа по различен начин.
Миналата година в Тина Киркова беше така: ММ отиде до нотариуса, за да му издаде документ, че признава детето си. След това в болницата мина една жена, която да вземе данните за акта за раждане. ММ си остави личната карта при мен и така се вписаха и неговите данни.

Мелина а какво ги правите децата, когато времето не става за разходки през зимата? Тук поне на мен ми е голяма мъка. То не върви да си цял ден затворен вкъщи.

Общи условия

Активация на акаунт