Майчинството счетоводно-62

  • 36 600
  • 761
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 154
Lady Brinne, Благодаря много за изчерпателният отговор. Предната ми счетоводителка ми беше казала, че когато съм в болничен, за база  за доход / като СОЛ/ се взема 420 лв. , независимо на колко се осигурявам.
Благодаря многоо за инфото. Определено ми е по-изгодно за изляза в болничен, вместо да си плащам по 600 лв осиг.

# 706
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
Здравейте и Честита Коледа на всички!  bouquet
Можете ли да ми обясните има ли съществена разлика между граждански договор и авторски договор? Удържат ли се осигуровки и по 2-та вида договори или аз трябва да си ги внасям?

# 707
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Lady Brinne, Благодаря много за изчерпателният отговор. Предната ми счетоводителка ми беше казала, че когато съм в болничен, за база  за доход / като СОЛ/ се взема 420 лв. , независимо на колко се осигурявам.

Само, ако авансовата сума, върху която си осигурена е толкова, т.е. фонд ОЗМ е внесен върху тази сума. Годишното изравняване на осиг. вноски не влияе на изплащаните обезщетения от НОИ. Но, пак ще повторя, че е задължително този авансов ОД да се върже с годишния ти облагаем доход, т.е. поне да е равен на него

# 708
  • Мнения: 999
Привет!

Един въпрос, свързан с промяната на базата за изчисление на майчинството (!8 на 24 мес). Разбирам, че важи за жените, които излизат в 45 дневния болничен след 01.01.15г, но дали ако преди това има непрекъснати болнични (онези 180 дни, които се полагат), това се счита за "заварено положение" и тогава промяната не важи?  Thinking

Благодаря предварително!

# 709
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
но дали ако преди това има непрекъснати болнични (онези 180 дни, които се полагат), това се счита за "заварено положение" и тогава промяната не важи? 

не,не се счита за заварено положение.ще ти взимат 24 м назад
за да си на 18 м трябва 45 дневния да ти започне преди 1 ви януари.помисли за изтегляне на термина

# 710
  • Мнения: 999
Благодаря!

За съжаление става дума за изместване с 12 или 13 дни, не мисля, че има как да стане  Tired

# 711
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Благодаря!

За съжаление става дума за изместване с 12 или 13 дни, не мисля, че има как да стане  Tired

Не е невъзможно.До две седмици е добре.Не пречи да опиташ.Ако не стане,ще си на 24 м база.Важното е да сте живи и здрави с бебето

# 712
  • Мнения: 161
какви са опциите за преместване на 45 дневния болничен? ...

аз трябва да взема такъв от 14.01... ?

# 713
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
какви са опциите за преместване на 45 дневния болничен? ...

Говориш с АГ то по ЖК
или говориш с друг АГ да ти го издаде от желаната дата
или твоя ЛЛ да ти го издаде

В болницата също казваш новия термин,на ЛЛ на бебето също.Защото трябва терминът на трите ти болнични да съвпада
Ако смяташ,че болницата няма да ти влезнат в положение.За пред тях си оставаш с реалния термин.Но ще ти върнат от НОИ техния болничен.Тогава вече те са длъжни да го оправят-или на рецепцията,или ще го оставиш на административния секретар на болницата

Това са опциите.Лошото са много почивни дни и последния момент,в който се прие.

# 714
  • Мнения: 66
Здравейте!
Моят въпрос е леко страничен.От 01.07.14 прехвърлих моят отпуск за гледане на дете до 2 г. на майка ми. Тъй като тя работи в училище, получава допълнително пари за деня на будителите, за 24 май, за дрехи и за Коледа.  За деня на будителите и за дрехи е получила пари, но са я отрязали за коледните, които са най-големи като сума. Въпросът ми е имат ли право на това, само защото е в отпуск. Училището е на делегиран бюджет. Много ще съм благодарна за евентуалния отговор, весели празници и щастлива Нова година Simple Smile

# 715
  • Мнения: 2 200
Здравейте!
Моят въпрос е леко страничен.От 01.07.14 прехвърлих моят отпуск за гледане на дете до 2 г. на майка ми. Тъй като тя работи в училище, получава допълнително пари за деня на будителите, за 24 май, за дрехи и за Коледа.  За деня на будителите и за дрехи е получила пари, но са я отрязали за коледните, които са най-големи като сума. Въпросът ми е имат ли право на това, само защото е в отпуск. Училището е на делегиран бюджет. Много ще съм благодарна за евентуалния отговор, весели празници и щастлива Нова година Simple Smile
Зависи на какво основание са отпуснати. Ако в заповедта е упоменато, че коледните добавки са в зависимост от отработените дни, то може и да не и се полагат. Трябва де се уточни как са образувани коледните добавки и зависят ли от нещо.

# 716
  • Мнения: 2 122
В нашата фирма, ако си работил по-малко от половината работни дни в годината също не ти дават бонуси
така е и с месечния- ако си бил в болничен над 10 дни също не ти се изплаща бонус Simple Smile))

# 717
  • Мнения: 2 286
При нас пък, ако 6 месеца не си бил на работа -  болничен, майчинство, връщаш половината от парите за дрехи, други бонуси не се изплащат.
Водим се донякъде държавни служители, ама не съвсем Laughing .

# 718
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Нали не съм в грешка и сумата за гледане на дете от 1 до 2 години не е обвързана с мин. раб. заплата и си остава 340 лв. ... Ще ми се да е иначе, но май няма да има промени през тази година на 360 и от юли на 380 ...

# 719
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Нали не съм в грешка и сумата за гледане на дете от 1 до 2 години не е обвързана с мин. раб. заплата и си остава 340 лв. ... Ще ми се да е иначе, но май няма да има промени през тази година на 360 и от юли на 380 ...

Не е обвързана.Остава 340лв.

Общи условия

Активация на акаунт