Някой има ли подобен проблем?

  • 15 603
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 156
Здравейте!От една година някъде насам ми се случва нещо странно всеки път след секс.Странно е защото не знам на какво се дължи,преди не го е имало този проблем и не можах и да намеря информация никъде.Всеки път след секс(тук искам да уточня,че това се получава независимо дали секса е по-нежен и бавен или по-груб и бърз и независимо дали го правя с по надарени партньори или не)по кожата,която се намира точно между влагалището и дупето ми се появяват нещо като цепнатини.За да ме разберете по правилно ще го обясня така,все едно е нарязано с бръснарско ножче. #CrazyИ естествено боли.Питах гинеколога си какво е това и защо преди го нямаше а се появява от около година.Той ми каза да не се притеснявам,това си било нормално,по-тясна съм била,протърквала съм се.Знам какво е да се протъркваш,случвало ми се е,но в самото влагалище а не извън него.И си минава от само себе си за ден-два.А в този случай не минава докато не го намажа с един крем,който гинеколога ми предписа в случаи на протъркване.И то минава след 5-6 дневно мазане.И така до следващия път.И това като някакво дежа вю,всеки път едно и също.Консултирах се и с друг лекар,той пък каза че просто кожата ми била по-чувствителна newsm78.Ако кожата ми по-чувствителна или пък е просто протъркано защо преди не се е случвало?И как пък абсолютно всеки път става така?Не знам вече.Някой друг имал ли е такъв проблем?

# 1
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 136
Имам го този проблем. При мен не са цепнатини, ами направо се подува и се получава топче, което хем ме боли, хем сърби. Нямам идея защо.

# 2
  • Мнения: 599
Точно протриване е, мен ако питаш. Независимо, че изглежда по друг начин, причината вероятно е същата. Пробвали ли сте с лубрикант? В много от случаите точно това се дължи на сухота при акта, или на недостатъчно овлажняване. Правила ли си си мокробиология скоро? Гъбички? При мен имаше аналогична ситуация, докато бях бременна. Кандида се оказа, която причинява сухотата при акт. Излекува се Кандидата, излекува се и секса Simple Smile Успех!

# 3
  • Мнения: 4 500
Да, аз имам такъв проблем. Все едно е рязано с ножче, дължина около сантиметър. Не съм получила адекватен отговор, аз мажа с невен и мас /домашно съм си го забъркала от био продукти  Crazy/ и минава за два дни. Но докато мине щипе при миене, щипе и пари от водата  Confused
За мен това НЕ е протриване, защото не е вагинално а по кожата около и/или ануса и влагалището. АГ ми каза да ползвам Пенатен, а моята АГ ми каза да ползвам гентамицин маз. Та редувам невен и гентамицина и устисквам 2 дни  Confused
Ей на, сега сутринта се позабавлявахме  Embarassed и веднага се нацепих  ooooh!
Скрит текст:
Да не би да правиш рядко секс? Ние го правим рядко  Embarassed по други причини, но до преди година, когато секса беше редовен никога не съм имала такъв проблем

# 4
  • Мнения: 599
Че къде е казано, че протриването може да бъде само вагинално?  Shocked Simple Smile При секс, контакта между партньорите не се ограничава само до половите органи. Т.к. в зависимост от позата, в която извършвате акта, контакта кожа в кожа не се ограничава само до влагалището.  Peace Например, ако го практикувате в "Шеста поза" (т.нар. "кучешката", или "задна прашка", както ви е по-познато) вероятността последствията да са описаните, при липса на достатъчно овлажняване е огромна. Повтарям - огромна! Друга причина може да е и продължителността на акта. При голяма продължителност, естественото овлажняване на жената намалява, което, за да продължи акта, налага употребата на смазващи продукти. На първо време, съветът ми е, да използвате лубрикант, за да видите дали ще има подобрение. Ако не помогне, и отново имаш същия проблем, потърси мнението на специалист, АГ, сексолог ако щеш и така. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 4 500
Че къде е казано, че протриването може да бъде само вагинално?  Shocked Simple Smile
Никъде не е казано това. Ето днес например са по дължина на границата между малките и големите срамни устни  Embarassed

# 6
  • Мнения: 1 078
Вместо лубрикант, опитайте с чист зехтин. Смазва и има полезни съставки. Намажете съвсем малко - 1-2 капки.

# 7
  • Мнения: 4 500
Аз нямам проблем с овлажняването, не разбирам зехтина защо ми е или лубриканта  newsm78

# 8
  • Мнения: 1 156
Точно протриване е, мен ако питаш. Независимо, че изглежда по друг начин, причината вероятно е същата. Пробвали ли сте с лубрикант? В много от случаите точно това се дължи на сухота при акта, или на недостатъчно овлажняване. Правила ли си си мокробиология скоро? Гъбички? При мен имаше аналогична ситуация, докато бях бременна. Кандида се оказа, която причинява сухотата при акт. Излекува се Кандидата, излекува се и секса Simple Smile Успех!

Май наистина е време да почна да използвам лубриканти и да видя дали пак ще е същото newsm78 thumbsupМикробиология си направих по мое настояване,въпреки че гинеколога ми твърдеше,че ми нямало нищо.И наистина няма нито гъбички,нито бактерии,нищо.А като се замисля май го правим всеки път предимно в тази така обичана "шеста поза",както си написала по-надолу LaughingЩе взема временно да я спра

# 9
  • Мнения: 4 500
Не е от позата  Mr. Green Сутринта не сме я правили, пък сега съм с резка от 1 см огнено червена  Crazy

# 10
  • Мнения: 1 156
Да, аз имам такъв проблем. Все едно е рязано с ножче, дължина около сантиметър. Не съм получила адекватен отговор, аз мажа с невен и мас /домашно съм си го забъркала от био продукти  Crazy/ и минава за два дни. Но докато мине щипе при миене, щипе и пари от водата  Confused
За мен това НЕ е протриване, защото не е вагинално а по кожата около и/или ануса и влагалището. АГ ми каза да ползвам Пенатен, а моята АГ ми каза да ползвам гентамицин маз. Та редувам невен и гентамицина и устисквам 2 дни  Confused
Ей на, сега сутринта се позабавлявахме  Embarassed и веднага се нацепих  ooooh!
Скрит текст:
Да не би да правиш рядко секс? Ние го правим рядко  Embarassed по други причини, но до преди година, когато секса беше редовен никога не съм имала такъв проблем


Ей да чуя още някой с такъв проблем....... ThinkingКоето въобще не е за радване де,но се радвам поне,че на теб ти минава по-бързо.А относно честотата на секса,хм.........последната година въобще не е редовен newsm78 Май наистина и това си оказва влияние yes

# 11
  • Мнения: 1 156
Не е от позата  Mr. Green Сутринта не сме я правили, пък сега съм с резка от 1 см огнено червена  Crazy

Ееее,ама че гадно значи #Crazy

# 12
  • Мнения: 11 371
Аз залагам на 2 предположения - алергия и гъбички!

Алергия към презервативи, сапун или друго
Гъбички, които се проявяват при благоприятна среда.

Ползвали ли сте Витасин /от аптеката/ - маз с билки и помага при гъбички, при протрито, при ранички и ако щете и при алергии Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 156
Не,не съм го използвала това.За сега мисля да пробвам с лубрикант,че да видим.Между другото,като нищо и да е някоя алергия,знам ли вече.Прекалено много ползвам ароматизирани превръзки,ароматизирана тоалетна хартия,пера си бельото с ароматизатор....... newsm78

# 14
  • Мнения: 11 371
Прекалено много ползвам ароматизирани превръзки,ароматизирана тоалетна хартия,пера си бельото с ароматизатор....... newsm78

Пробвай да промениш това. Особено ароматизирани ежедневни превръзки доста често са алерген. Както и много от ароматните сапуни.

Общи условия

Активация на акаунт