Разминаване на термина по МЦ и ехограф - моля, споделете мнение!

  • 2 320
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 361
Здравейте, Дами! Моля да споделите опит. Бременна съм и скоро чакаме малкото бебче. Това което ме обърква обаче е, че по сметките на лекаря ми спрямо първия ден на последния МЦ е 5 ноември, но още от началото на бременността ми казаха, че имам разминаване по ехограф с десетина дни.(МЦ ми беше много нередовен- идваше си когато намери за добре най-често между 31-38 дни) В 20 седмица бях на ФМ и д-р Д. Марков ми каза, че терминът ми е 15 ноември и това е възможно най-точния термин , който може да ми бъде даден. Сега като ходя през две седмици на ЖК единия път ми казаха 9 ноември, другия път  11. Та вече съвсем се омагьосах. Според лекаря, който ми води ЖК съм в 37 г.с. Освен това от три дни имам много силни пробождания ниско долу в корема, когато съм права. Когато поседна или полегна ми минаваха, но днес вече и в седнало положение се усещаха по едно време. Като казах на док. за болките, той каза че вече си било време и ако тръгне да се ражда няма да я спираме. Някой може ли да сподели опит в крайна сметка коя дата е по-надеждна. Благодаря предварително!  Hug  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 202
И аз бях така, даже при мен имаше разминаване от 2 седмици между термина по МЦ и ехографския, т.е. ехото даваше по-късен термин, но наблюдаващият ме лекар не посмя да чака 2 седмици и по средата ми пусна система.

# 2
  • Мнения: 10 874
Дори да имаше редовен мензис, пак щеше да има разминаване, защото не се знае точната дата на зачеване. Wink
Според мен напразно се тревожиш за дати и т.н. А и казваш, че става дума за разминаване от порядъка на 10 дни, което е напълно нормално. Ехографът изчислява термина на база размерите на плода, но дори и тези измервания не са точни, така че и на това не може да се разчита напълно. Да не говорим, че понятието е 'ВЕРОЯТЕН термин на раждане', т.е. приблизителна дата. Бебето ще се роди тогава, когато е готово. Няма защо да се тревожиш и вглъбяваш в точни дати, които никой не може да определи и каже със сигурност. Леко раждане ти желая!  bouquet

# 3
  • Мнения: 361
Благодаря ви за бързите отговори   bouquet  почетох по въпроса и ми стана ясно, че това с датите си е стрелба в тъмното, ако може така да се каже Simple Smile това което малко ме притеснява е дали ще си я изчакат да си тръгне сама или док ще реши да се намеси по някое време. А и тези болки, които се появиха сега взеха да ме объркват и като ги усетя малко ме изправят на нокти особено след думите на лекаря Simple Smile в четвъртък сигурно ще ме гледат пак, така че ще видим какво ще каже, предполагам че ще се внесе малко яснота по въпроса.

# 4
  • Мнения: 8 952
Не виждам смисъл да го мислиш! И без друго вече си в деветия месец, така че бебето може да тръгне всеки момент. Все пак и ти направи нужното, за да си остане колкото се може по-дълго на сигурно място. Почивай си повече. Полежавай. Не се товари с разни домакински дейности.

По моите наблюдения винаги има разминаване между термина по МЦ, този по ехограф и т.н.

Леко раждане и здраво бебче!   bouquet

# 5
  • Мнения: 361
Здравейте, Мами! Благодаря на тези които се отзоваха на моето питане!   bouquet Реших да ви споделя какво се случи последните дни. Вчера вечерта бях на консултация и като споделих за болките, които имам(освен пробождането, се появиха и нещо като менструални болки и вечер болки в кръста) док ме прегледа за разкритие. Каза че шийката ми била скъсена(нещо от рода че можел да я пипне с пръст), но нямам разкритие все още и се разбрахме в понеделник да се видим пак. 5 мин след като излязохме от кабинета му усетих пристягане на няколко пъти, но като седнах в колата спря. От време на време вечерта се усетиха и "менструалните" болки. Към 2:30 станах да отида до WC-то и видях че на превръзката има розово зацапване (бях с превръзка защото слагам лактажин), доста се стреснах, но след като прочетох малко във форума, че след такъв преглед е възможно, леко се успокоих и пробвах да заспя. Към 5 пак станах и пак видях че има още. Беше доста течно и розово, не така наситено като кръв. Към 8 сутринта вече беше доста по гъсто и кафеникаво. Говорих по телефона с док и ми каза че било нормално и сигурно бил отлепил околоплодния мехур или нещо такова и че само може да забърза процеса. Преди малко пак видях, че имам съвсем оскъдно кафеникаво зацапване. Та сега съм решила за всеки случай до понеделник да съм в легнало положение, че док го няма в града до тогава. Не знам дали наближава момента и дали това ще ускори нещата, но определено малко се шашнах, не го очаквах.

# 6
  • Мнения: 10 874
Спокойно, всичко ще бъде наред. Във всеки случай моментът наближава, така че всичко е въпрос на време. Късмет и леко раждане!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт