За прекаленото окосмяване при някои жени!

  • 404 337
  • 1 578
  •   1
Отговори
# 735
Здравейте!На 16 години съм  и имам проблем с окосмяването.Вече не знам какво да правя.Е не е чак толкова злее .. но мен си ме е срам да облека блуза с по-голямо деклоте или да обуя пола.Та проблема са ми загрубелите мъхчета между гърдите и по корема.По ръцете не съм ги пипала защото почти не са ми проблем,обаче по краката е много тъпа рабатата.На някой места имам някакви червени точки,а няма косми, обаче имам по краката де ... ако си взема епилатор за краката дали косъмчетата ще загрубеят или да продължава с бръснача? Моля ви кажете ми какво да правя,че вече ми се плаче,а ме е срам да говоря с мама.Не ми се ще заради това окосмяване и тая година да пропусна морето.  Praynig  Cry  Cry  Cry

# 736
  • Бургас
  • Мнения: 444
А защо да го пропускаш?Един цял бански би ти свършил чудесна работа.Моят съвет е:не се стеснявай,поговори с майка си за това.И в никакъв случай не се епилирай или бръсни м/у гърдите.Иначе рискуваш след време да се сдобиеш с "фланела" там (малко грубо казано)

# 737
Здравейте,
надявам се да се намери някой да сподели и да ме съветва.
Доколкото разбрах случаят ми е доста рядък. На 13-14 съм физически зряла и имам окосмяването на млад мъж. Дълго време се оплаквах за това родителите си, а те смятаха, че ми е генетично.
Наскоро най-после се подложих на изследвания и се оказа, че тестостеронът ми е трийсетина стотни над нормалните 2.60, LSH  и DHEA-S са със стойности двойно над горната граница а 17-OH-progresterone ми е 6.12 при 0.8 максисум.
Минах през столични специалисти и ехографи, заключението бе, че нямам СПКЯ или каквито и да било проблеми във физиката, а във функционирането на надбъбречната жлеза. ВНХ(вродена надбъбчена хиперплазия), късна форма, предписаха ми да пробвам с метафогамма 500 и я пия от няколко дни, но се надявам да се намерият жени с подобни проблеми, които да ми кажат какво да очаквам, доколко е ефикасно лекарството и доколко е сериозно положението ми.

# 738
  • Мнения: 113
Здравей Гост, аз писах по-нагоре за проблема с надбъбречната жлеза. Оказа се, че наред с ПКЯ имам и този плоблем. Ходих при ендокринолози и гинеколози, защото имах нарушения в цикъла и отвсякъде чух отговори, които се припокриваха. ПКЯ са генетичен проблем, но лечим, макар и с много упоритост. Надбъбречната жлеза - уви не и влияе нищо. Пих една година Диане-35, което не ми понасяше съвсем, но изчисти ПКЯ, но DHEA-S няма как да понижа. Освен това качих килограми - пак от хормоните. Сега не пия нищо, но водя борба с окосмяването чрез фотоепилация. Аз съм на малко повече години, но почакай да видиш как ще се развият нещата занапред. Все пак си твърде млада, хормоните тепърва се нормализират.

# 739
И на мен ми казаха късна форма на ВНХ. Защо казваш, че нищо не влияе на DHEA-S?Ти какво си пробвала освен диане, което btw няма общо с този хормон.На мен ми изписа преднизолон и метформин,но така и така не ги почнах. Страх ме е от лекарства (що се отнася до регулиране на хормони)

# 740
Ама действа ли ти? Как?

# 741
  • Мнения: 1 531
Нямам опит с ВНХ,но доколкото знам ,Диане не влие на този проблем.

# 742
Опс, съжалявам за прибързания отговор, метфогаммата обаче не е хормонално лекарство, доколкото разбрах.

# 743
  • Мнения: 113
Диане-то го пих заради ПКЯ /андрохормоните/ и прекомерното окосмяване по лицето, но когато попитах как да повлияем на DHEA-S-а се оказа, че няма как.

# 744
  • Мнения: 1 942
Госта, има една темичка за инсулиновата резистентност. Проблема не е точно същия, но се пият като твоите лекарства и има повече информация какво и как да очакваш. Ако не я намериш пиши да ровя къде беше  Hug

# 745
  • Мнения: 1 942
Диане-то го пих заради ПКЯ /андрохормоните/ и прекомерното окосмяване по лицето, но когато попитах как да повлияем на DHEA-S-а се оказа, че няма как.

Господи, кой ти е казал това?! Лекува се, повлиява се, оздравява се .....  с препарати каквото там се изписва още /вкл. диета/

Между другото след като си с ПКЯ + повишени нива на DHEA-S-а, а ако се окаже, че имаш и килца в повече никой ендокринолог не би пропуснал да те изследва или направо лекува за инсулинова резистентност.  Rolling Eyes Ако не е тайна имаш ли наднормени килограми?

# 746
Здравейте!
И аз съм една от жените с повечко Тестостерон. Това е отвратително, и на най-голямия си враг не го желая.  Cry  Онзи ден бях при гинеколога, който ми зяви, че ще ми придпише Диане 35, но това щяло да ме изчисти само временно. При което аз се разревах, защото вече се чувствам като маймуна ... Отвратително! Няма ли някакво средство, което да помага по-трайно??? Дайте ми някакъв съвет, защото се побърквам! А на сичкото отгоре при всяка епилация/депилация се изривам с няква екзема, а ОНЯ ЛЕКАР ми кава "здрава си" ??? Как става този номер?!?!?!?

# 747
  • Мнения: 22
здравейте! е, и моето място е тук при вас-в групата на по-косматите жени.Сигурно е смешно, ама на мен не ми е.Сега исках да си запиша час за кола маска, но един мил гласец ми обясни, че козмтичката ми вече е в отпуск.Но, как?миналата седмица бях уверена, че за този Петък ще имам записан час, а аз ртябжало само да се обадя за да потвърдя. Е, обадих се и нищо.Сега си стоя и мисля "къде за Бога да отида да махнат вече добре отгледаната растителност"?А до морето остава само седмица.Ако някой се сеща за добра козметичка, която да работи с коло маска, нека пише.Мерси предварително!

# 748
  • Мнения: 113
Silveto, посетих доста лекари заради нарушенията в цикъла ми, а не заради окосмяването. Гинеколожката ми изписа Диане и каза, че ще го пия поне 6 години. Само за една година се оказа, че яйчниците ми са се изчистили, но за другия хормон нямаше как да ме лекува. После се консултирах и с ендокринолог и също бях уверявана, че повишеното ниво на DHEA-S е генетичен проблем. Имам бая килца в повече /май 10-тина/, но всички ме уверяват, че изглеждам като истинска жена, а не като скелет. Само че ми тежат. Не са ме изследвали за инсулинова резистентност, но като са ми правили кръвни изследвания винаги са отхвърляли диабетни проблеми. Как да цъфна при лекарката и да искам изследване за инсулинова резистентност, само защото DHEA-S е леко завишен. Всъщност забравих да кажа, че повишени бяха само тестостерона /продуциран от ПКЯ/ и този DHEA-S, но слабо. И все пак завишени. Пак ли да се изследвам?

# 749
  • Мнения: 898
Как да цъфна при лекарката и да искам изследване за инсулинова резистентност, само защото DHEA-S е леко завишен.

Че защо трябва да цъфваш  при лекарката. Ако искаш винаги можеш да си направиш това или което и да е друго изследване.
Отиваш в лабораторията и си правиш иследването, като си купуваш от аптеката предварително 75гр. или колко беше там забравих глюкоза. Като кръвта се взима три пъти през един час.
Хубаво е трикратното изследването да не е само на инсулина, а и на глюкозата, за да се направи по добре заключението.



Общи условия

Активация на акаунт