Истанбул есен-зима 2014 [тема 34]

  • 67 769
  • 737
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 16 371
На места чета , че Харема в Топ Капъ е включен в картата, на други пише , че се заплаща допълнително.
По-добре погледни първоизточника. В първи пост има линк към сайта. Ето:

Цитат
3 DAYS 85 TL and 5 DAYS 115 TL FREE ENTRANCE TO
Hagia Sophia Museum, Topkapı Palace Museum and *Harem Apartments, İstanbul Archaeological Museums, İstanbul Mosaic Museum, **Museum of Turkish and İslamic Arts, Museum for the History of Science and Technology in Islam, Chora Museum, Galata Mevlevi House Museum, Yıldız Palace, Rumeli Hisar Museum, Fethiye Museum
Дава и много намаление за други места, но си ги виж в сайта им. Мислех, че и Света Ирина влиза в картата, но май не е така. А може да не са обновявали списъка.  newsm78  Ако влиза, непременно я вижте. Обаче ако трябва да давате 20 лири, май не си заслужава. 

Ду, явно крачето ти е малко и нежно.  Wink

# 256
  • Мнения: 748
Здравейте,върнах доста назад в темата ,но така и не намерих мнения за Виаленд.Някой от вас ходил ли е?Дъщеря ми има РД края на декември и иска да я водим там,но аз се притеснявам за времето.Не можах да разбера от сайта им, има ли закрита част,евентуално ,ако е лошо времето.Моля ви помогнете ми да се ориентирам,нещо сайта не ми помогна.
Ако се е писало за това се извинявам,но не намерих отговор на въпроса.

# 257
  • На юг от тук
  • Мнения: 3 368
Skela, за Виаленд виж в подписа на bialk.

Това е от него.

http://kornitsa.com/forum/o-aeee/5-eaam-ta/20/

# 258
  • Мнения: 100
Здравейте,и аз имам нужда от помощ относно Vialand,немога да се ориентирам в сайта им,интересува ме имат ли комбинирани билети за хотела и парка,ето го и сайта http://www.vialand.com.tr/,ако някой може да се ориентира или знае моля да ми каже. Simple Smile

# 259
  • Мнения: 748
KKATINNA много полезна ми беше  Hug

# 260
  • Мнения: 100
И аз прочетох разказа на Bialk,много интересен и полезен,но не открих това което ме интересува в момента,някой оставал ли е в хотела на виаленд,имам нужда от инфо от първо лице.

Последна редакция: вт, 11 ное 2014, 12:20 от baby80

# 261
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 221
Идвам в темата с въпросче:   bouquet  Препоръчайте ми моля, добър и нескъп хотел с подходяща локация за разглеждане на града и забележителностите. Интересува ме и актуална цена на нощувката.  newsm78

# 262
  • Мнения: 8 136
Идвам в темата с въпросче:   bouquet  Препоръчайте ми моля, добър и нескъп хотел с подходяща локация за разглеждане на града и забележителностите. Интересува ме и актуална цена на нощувката.  newsm78

ето един линк:

http://www.booking.com/index.bg.html?aid=376395;label=bookings-n … TFQNmQaAlgS8P8HAQ

# 263
  • Мнения: 158
Здравейте и от мен, за съжаление вече нямам достатъчно време да пиша редовно във форума. В последния момент се сетих че мога и тук да попитам, и аз като вас обичам Истанбул, този уикенд бях за трети път там, да се надяваме, че един ден пак ще отида. Харесах си едни кожени кецове в един от техните магазини. Имам контакт с магазина но за съжаление не знам как да се разбера с него да ми ги изпрати по пощата (за протокола, не можах да ги купя, защото единият беше в магазина мостра, а другият във фабриката и са го донесли в понеделника, а ние в неделята тръгнахме) и сега търся варианти да си ги взема но не знам как....нито познавам шофьори на автобуси, знам че можело и така, знаете ли как може да стане....търсих навсякъде където можах модела, но го няма, човека засега ми ги е оставил, но....знаете там постоянно бълва стока и един модел не се задържа дълго, останаха ми очите, а тук определено няма толкова хубави неща, пък ако има те са на космически цени....моля ако можете помогнете ми със съвет

# 264
  • София
  • Мнения: 16 371
Идвам в темата с въпросче:   bouquet  Препоръчайте ми моля, добър и нескъп хотел с подходяща локация за разглеждане на града и забележителностите. Интересува ме и актуална цена на нощувката.  newsm78

Пепел от рози ти е пуснала линк към Букинг. Ние резервираме точно през него. Цените зависят не само от категорията на хотела, но от сезона, броя нощувки, дали е делник или празник и куп други обстоятелства. Най-добре пусни датите си в сайта, сортирай по цена на стаята, която те интересува и ако си харесаш нещо питай. Удобните квартали са Султанахмет (в него са основните забележителности), Сиркеджи (хем близо до основните забележителности, хем близо до Еминьоню - основен транспортен възел + други забележителности) и Бейоглу (не е близо до основните исторически забележителности, но пък там е нощния живот и е удобно ако искате да завършите деня си в някое заведение, а Таксим е удобен транспортен възел).

Ние обикновено резервираме 2-3-4 дни преди пътуването и се оглеждаме за оферти в последния момент. Но има риск хубавите места да се изчерпят. Ако сте с кола непременно гледай дали има възможност за паркиране. Ако пише безплатен обществен паркинг, това означава, че се спира на улицата.

# 265
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 221
Идвам в темата с въпросче:   bouquet  Препоръчайте ми моля, добър и нескъп хотел с подходяща локация за разглеждане на града и забележителностите. Интересува ме и актуална цена на нощувката.  newsm78

ето един линк:

http://www.booking.com/index.bg.html?aid=376395;label=bookings-n … TFQNmQaAlgS8P8HAQ
Благодаря   bouquet ровичкам из Букинга... но се и надявах на конкретно предложение!

# 266
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 221
Идвам в темата с въпросче:   bouquet  Препоръчайте ми моля, добър и нескъп хотел с подходяща локация за разглеждане на града и забележителностите. Интересува ме и актуална цена на нощувката.  newsm78

Пепел от рози ти е пуснала линк към Букинг. Ние резервираме точно през него. Цените зависят не само от категорията на хотела, но от сезона, броя нощувки, дали е делник или празник и куп други обстоятелства. Най-добре пусни датите си в сайта, сортирай по цена на стаята, която те интересува и ако си харесаш нещо питай. Удобните квартали са Султанахмет (в него са основните забележителности), Сиркеджи (хем близо до основните забележителности, хем близо до Еминьоню - основен транспортен възел + други забележителности) и Бейоглу (не е близо до основните исторически забележителности, но пък там е нощния живот и е удобно ако искате да завършите деня си в някое заведение, а Таксим е удобен транспортен възел).

Ние обикновено резервираме 2-3-4 дни преди пътуването и се оглеждаме за оферти в последния момент. Но има риск хубавите места да се изчерпят. Ако сте с кола непременно гледай дали има възможност за паркиране. Ако пише безплатен обществен паркинг, това означава, че се спира на улицата.
Много ти благодаря мила за подробната информация!   bouquet

# 267
  • Варна
  • Мнения: 141
Не съм писала от много време в темата за любимия Истанбул. В началото на месеца ходихме с приятели за две нощувки. За първи път ходим сами, не с ТА. По-добре е, макар че не е по-евтино  Grinning
Това ми е десето ходене и вече няма забележителност от по-туристическите, които да не съм отметнала Simple Smile Ходя заради емоцията, кухнята и усещането, че съм частица от мегаполиса.
Ще ди призная - бях шокирана от цените в историческия център. Е, няма такива цени - килограм орехи с черупката, верно бяха доста едри, 40 турски лири  Shocked
Спахме в много хубав хотел под Галата лицей, близо до Френската улица, почти до музея на невинността. Цената - 70 евро за двойна стая.
Съботата ни беше ден за разходка. Започнахме рано сутринта по още спящия Истиклял. Работеха само заведенията за хранене. Нямаше почти туристи, градът се разсънваше. Явно се очакваше някакъв митинг около лицея Галата и вече бяха инсталирали две водни оръдия и поне два автобуса полицайчета. Прозяваха се,пиеха кафе и хапваха симид. Минахме край кулата Галата - няма хора, спокойно и красиво. По моста Галата явно няма време, в което да няма много хора, местните заети с риболов, а туристите - със снимки.
Успяхме да си купим билети за дългия тур по Босфора и независимо, че доста подухваше постояхме на бака на корабчето,  за да храним чайките. Големи лакомии - трошичка не падна във водата. Кучето ми има повече пропуски   Grinning
Разходката по Босфора ми напомни защо обичам този град - огромен, красив, модерен, античен, многолик, европейски, ориенталски, всъщност има всичко.
Последната спирка е едно малко селце,в което единствената забележителност май са крепостните стени, а за местните - туристите, които идват всеки ден с този тур  Simple Smile Заведенията са на пристанището и са капани за туристи. Искахме нещо по-автентично...
Ходили сме до Сърайер с така любимия на тази тема автобус от Кабаташ, та този път искахме да се върнем по азиатския бряг. Темата ми беше много полезна - автобуси 15а и 15 трябваше да ни заведат до Юскудар.
Помотахме се из селото, поснимахме къщи, които ни напомниха Созопол и Несебър. Имаше една къща така окичена с изкуствени цветя, че всички се спираха за снимки.
Припомняйки си опита от предишни пътувания обявих на висок глас "Бейкоз". Ако бях объркала автобуса целокупното пътуващо местно население с ръкомахания и бърз говор щеше да ми покаже, че имам грешка. Сега само се усмихнаха и закимаха. Две жени ясно ми дадоха да разбера, че ще ми покажат точната спирка. Как се разбирам с тези хора, като знам само три-четири думи на турски, направо да се чудиш  Simple Smile
За съжаление автобусът не е така атрактивен, като този по европейския бряг. Линията минава край много военни обекти, които са оградени с плътна ограда. Бейкоз е все още доста девствено откъм  туристи място. Хареса ни. Хапнахме в едно ресторантче, в което много ни се радваха и всичко беше много, ама много вкусно. А цените - повече от добри. Чистичко, с гледка към Босфора.

# 268
  • Мнения: 8 136
КалиHug Hug Hug Hug много,много благодаря за разказа.
Надявам се да прочетем и продължението и то съвсем скоро. Моля те!!!

# 269
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 896
 Heart Eyes HugАх,Кали,Кали,онзи
ден си мислих за теб.
Знам я къщата,знам я снимала съм
я.Хубаво,че и ти акостира на Анадолу Каваъ.И аз бях там миналия месец,заради Махир и Фериде.Снимки малко съм качила,но не са всички,че и разказ нямам,Пепелчето ще ме кастри строго. Mr. Green
Кали,баиря качвахте ли?
Ние на връщане пак с корабчето,но заради любимия Саръйер,и на отиване пак де,но
не с дългия тур,а с обикновен
градски маршрут. Mr. Green
Разправи за Бейкьоз,ах,аз вече научих къде се снима сета и дей
На Махирко къщата,та сега този район ми е прицел.Ние стигнахме
до началото му.

Общи условия

Активация на акаунт