Детски ясли - всичко на едно място тема №2

  • 38 386
  • 746
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 23 193
добре че нямаме родителски срещи  ooooh!
как ще обуват цървулки на толкова малки деца, аз като гледам какъв екшън е в коридора за едни пантофи, те носии и цървули  Crazy

# 196
  • Мнения: 2 052
Ели, не спирам за сополи. Водя я на доктор, но продължава да си ходи на ясла. Обяснявам на сестрите и ги питам в този случай може ли да ходи на ясла или не, казват, че няма проблеми, цяла зима децата са така, 1 седмица са здрави, 1 седмица със сополи. В момента леко кашля (само след сън), не са ми я връщали. Върнали са 2 деца с кашлица, но явно е било по-сериозно. Вчера е имала температура сутринта, 37 градуса, казаха ми като си я взех следобед. Искам да кажа, че в нашата ясла децата не ги връщат за най-малкото нещо.

# 197
  • Мнения: 15 078
В нашата пък след едно изкашляне ме карат да го водя на лекар. Обаче при нас има родители, които вдигат патърдия до небесата, ако чуят дете, че се изкашля (дори и да се е задавило нещо).

# 198
  • Мнения: 2 358
Лелееее, направо се уплаших! А при нас има родители, които мрънкат срещу консумативи в рамките на 3-4 лева месечно!

Ами и тези консумативи си ги носим всеки месец  Rolling Eyes

# 199
  • Мнения: 15 078
Да, това го разбрах! Съчувствам ви! Това си е изнудване. Нашата директорка казва, че има бюджет и тя се опитва да се вмести във всичко, обаче за да има пари за по-качествена храна, предпочита, ако може ние да носим консумативите, че тя може да купува от най-евтините. Боза нашите не пият, пият чай, айран, вода и сок. Като цяло менюто им не е зле.

# 200
  • shumen
  • Мнения: 18 191
Ренди,ама то вашето е чисто изнудване.За цървулките Бамба е права.На мен също ми е интересно как ще обуват 36 деца по 2 крака,са си 72 цървула.Малко не ми се вярва,че ще го правят.
При нас също не им дават боза за пиене.Дават мляко,сок,чай и вода.
Аз също спирам според сополите-ако са бистри-не,но ако са оцветени-да.
На мен снощи една майка от другата група ми каза,че искали да им събират по 2 лева за 50 годишен юбилей на яслата,но в нашата група не са казали още нищо.

# 201
  • Мнения: 2 052
При нас соковете са забранени. Дават вода, чай, айран и прясно мляко.

# 202
  • Мнения: 15 078
Ех, де да бяха забранени и в нашата! Но съм се примирила! Това да им е!

# 203
  • Мнения: 2 358
при нас бозата е била с кренвиршка  Shocked
сок има в менюто поне 3 пъти седмично, а следобедната ни закуска от понеделник до петък изглежда така

-Содена питка със сирене; натурален сок
-Млечна баница; айрян
-Сандвич с масло и сладко от ягоди; айрян
-Бисквитена торта; айрян
-Крем с карамелизирана захар

Според мен е твърде много захар

# 204
  • Мнения: 15 078
При нас само следобедната закуска е нещо със захар, но не винаги има захар! Обаче боза с кренвиршка си е супер извращение. Честно казано малкият ми е искал боза и съм му давала веднъж, обаче кренвирш ми се струва прекалено.

# 205
  • shumen
  • Мнения: 18 191
При нас захар няма или ако има е в много малки количества.Кренвишка не са им давали,но моя веднъж поискал и баба му беше дала и не го яде.

# 206
  • Мнения: 7 990
И при нас само вода, чай, айрян и прясно мляко.

# 207
  • Мнения: 1 067
Rendence Ама това звучи като някакво извращение и гавра, както с менюто на децата, така и с нещата които искат от вас. Другите родители на какво мнение са? Все нещо трябва да може да се направи. Щом колбасите са забранени, то какво остава за кренвирши #Crazy, бозата даже няма да коментирам...

# 208
  • Варна
  • Мнения: 25 304
Ето го менюто на нашата ясла за последната седмица, съвсем прилично ми се струва:
http://prikachi.com/images.php?images/151/7696151X.jpg

# 209
  • Sofia
  • Мнения: 373
Уффф, моето още не е тръгнало, а ми настръхва косата какви неща се дават...
Не трябва да забравям да питам как се процедира ако детето не е яло (и не искам да яде все още) ягоди, малини... А и консумирането на чисто прясно мляко доста се отрича напоследък  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт