Есента е тука в шарена премяна, ЮНСКАТА ни банда е все така засмяна - 6

  • 27 953
  • 718
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 384
Гуги,пробвай да му дадеш обикновена биба,не ортопедична.Обикновено те са прави.Стефи не признава ортопедичните,а само тези правите.

# 646
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
Мария, нашите биберони са на авент по принцип, те нямат вдлъбване, сещаш се какво имам предвид, не ги ще тариката, купих едни на нук, точно тип ортопедични поради тази причина, е-няма и няма, освен сега като казваш да взема от онези съвсем кръглите, най-обикновените, ама честно казано ме съмнява да иска някакви, тоя палец е така вкусен и омаен Crazy Confused скъсвам се да се ядосвам, че и като му извадя палеца както се е вглъбил ревва ooooh!

# 647
  • Мнения: 1 175
An Mary честита месечинка!
Гугито, на Слави му дърпам палеца извън устата от ден първи и не успя да се научи да го смуче. Сега го дъвче наред с другите пръсти, ама това е друга бира, позволявам  bowuu Та освен постоянното настоятелно вядене всеки път, съм си мислела за нещо, ама то е малко варварско и ти ще си прецениш дали си заслужава - ръкавички, от тези бебешките. Нямам опит дали ще сработи и колко бързо, но това ми мина през ума  newsm78

# 648
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
Гаги, това с лапането на ръцете беше в началото и аз не се притеснявах също, нали тук коментирахме даже как си ги опознават и т.н., но в един момент прерастна в смучене само на палец Confused това с ръкавичките си го помислих преди 2-3 дни, трябва да пробвам да измъкна някакви, че съм ги прибрала отдавна, дано да стане нещо с тях, макар че ми се струва, че вече лесно ще ги вади Rolling Eyes

# 649
  • Мнения: 1 067
Баткото беше на АМ и си го приспивах до 2г.Пробвала съм да го оставям сам,изнервяше се и после много трудно го приспивах.И аз тогава млада и надъхана се пънех,че няма да спи в нашето легло,ставах нощем по 300 пъти,бях все недоспала и като зомби.Колко глупава съм била само ooooh!
Маги заспива най-често на гърда,ако сме вкъщи,но ако не е гладна няма против да си цока бибата и така се унася сама.Спи с мен и е много спокойна,а аз самата се наспивам чудесно.
Няма такова нещо да ги научим,те учат нас ! Peace
Наскоро един приятел,новоизлюпен татко се поинтересува как спим и ММ му вика идеално,новия татко вдигна вежди въпросително и се поинтересува каква е тайната,ММ му вика бебто спи с майка си."Е добре сте се наредили,после няма отучване".ММ го погледна с усмивка и му вика "недей да забравяш,че ни е второ дете"
Gugito цокането на палец би било грозно в устата на възрастен човек,но за бебе за мен лично не е по различно от бибата.Маги цокаше пръст в някакъв момент,позачетох и коментирах с близка приятелка зъболекар и до 3г. не крие риск за захапката,а според мен на дете на 3г. можеш да обясниш,че не бива да прави така. Thinking
Мисълта ми е,че това до някъде е естествено.

# 650
  • София
  • Мнения: 16 691
Аз честно казано не си представям децата да спят на спалнята при нас, не за друго, но не ни е толкова голяма спалнята hahaha hahaha и това значи ние с ММ да си постелеме на земята hahaha
Аз биберони давам само при заспиване, това явно го разпознават като знак, че е време да спят. Поне аз така си го обяснявам. През нощта си спят без биберони.

# 651
  • Мнения: 5 128
ivankaka, вярно при вас би било забавно "четиричленното" спане  Laughing Ако все пак се съберете някой ден, непременно снимай  Wink
Нашата мома не иска да спи при мама и тати на леглото, пробвали сме я многократно, и засега сме се отказали, но да си призная, аз и не напирам, обичам да се гушкам с таткото  Blush, и без това от сутрин до вечер съм с малката, и пада едно гушкане, мачкане...  Hug Party

# 652
  • София
  • Мнения: 16 691
v.r.i newsm10
за Глен Доман пропуснах да кажа, че мисля да прилагам методите за четене, но и аз видях различни тактики в интернет относно броя на думите- дали 1 или 5 newsm78
Каня се вече от 1 месец да купя материалите, дано не станат на по 1 година преди да се накумя ooooh! ooooh!

# 653
  • Мнения: 2 485
Аа, могат да се купят л?? Аз сама писах на листи Grinning
А иначе наистина бебето заема половината спалня и понякога се чудим как точно да застанем  hahaha

# 654
  • София
  • Мнения: 16 691
Ами картон трябва да купя, червен маркер и шаблони евентуално, ама може и без шаблони де.

# 655
  • Мнения: 2 485
Аа ясно Simple Smile
Аз помислих да не би да има някакъв спец. комплект.

# 656
  • Мнения: 786
И аз многократно се опитвах да го слагам на спалнята при нас да спи, че бАрем и аз подремна повечко, но уви - нервира се човека и опитите приключиха.
Гуги, синът ми също не признава биба, много звучна си цока ръцете - целодневно  #Crazy рядко нацелва само палеца - мен също ме притеснява това! Молева каза: по-добре биба отколкото ръцете, защото бибата можеш да я изхвърлиш в даден момент..., но ръцете - НЕ! За това трудно се отучвали от смученето на пръстите. Аз самата си спомням, че до късна възраст си смучех - показалеца  Embarassed имах бабунка на кокалчето на пръста където го захапвах  Embarassed За това и аз се ядосвам на това смучене, и не знам дали е временно явление, или ще продължи дълго!? Но за ръкавичките - не мисля, че ще помогнат - много бързо ще ги свали със смученето.

# 657
  • Мнения: 1 291
Гуги, а  биба от шишето предложи ли му? Една приятелка така правеше с нейната госпожица. Да напомня, че като порасне,  ако  още  смуче палеца, има горчив лак за нокти. Wink

# 658
  • Мнения: 2 485
На бибероните за шишета изрично пише, че те не са за смукане и играчка. Няма ли да нагълта въздух, ако я смуче?

# 659
  • София
  • Мнения: 16 691
На бибероните за шишета изрично пише, че те не са за смукане и играчка. Няма ли да нагълта въздух, ако я смуче?
запушваш дупката с нещо. аз с марля съм го правила. това няколко пъти се е случвало, като не искат залъгалка, а реват за шишето с водата, ама са изпили вече много вода Mr. Green
трикове всякакви, само мир да има Mr. Green
Или пък мажа биберона с гел за никнещи зъби на Бочко Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт