Нашите деца на 3г. - кой какво го вълнува

  • 16 167
  • 224
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 177
Ехеее,
как се зарадвах като видях че сте писали. Връщам се да чета, после ще се включа да разказвам за нас  Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

Даре, има плуване за малки деца в Новотела, имат група във фейса,там обявяват кога са заниманията.Имам познато детенце което ходи там, на 2,5 г. е и е доволно, топло е и условията са добри. Във ВСИ има също хубав басейн, нов и става за деца. За Тримонциум също съм чувала.

Последна редакция: вт, 28 окт 2014, 12:35 от palomax

# 31
  • Русе
  • Мнения: 5 356
Здравейте - Дидко оздравя, но остана вкъщи цяла седмица. После се оказа, че още не са пуснали парното, но от днес е на градина. Не беше много топло вътре, но някъде 20-21С, радиаторите не бяха горещи - проверих. Вчера и на Топлофикация звънях, така за лично удовлетворение.
Имайте едно на ум за децата в банята - Дидко вчера се преби много тъпо. Подхлъзна се и си удари челюстта и врата на тоалетната чиния. Бързо му мина за щастие, но на мен ми се изкара акъла. Аз все още ходя с него в банята като ползва тоалетна.
Цяла седмица ме побърка вкъщи, като заваля снега ни завари и без ботуши добре, че има едни боти с подплата.
Някоя от вас да е виждала подплатени панталони - дънки, джинси за големи деца като нашите някъде? Не искам да слагам чорапогащник, но за студеното трябва нещо по-плътно. В градината го водя с ватирани долнища, но иначе за издокарване нямам много варианти или за дълго време навън.

# 32
  • Berlin
  • Мнения: 11 334
За зимата имам от миналата година един дебел гащеризон, а днес поръчах и 2 панталона:
http://bg.nextdirect.com/en/g79518s2#694237
http://bg.nextdirect.com/en/g403500s6#690421
Не знам колко са дебели, но се надявам да стават за навън. Simple Smile Никога не съм му слагала чорапогащник. Оглеждам се и аз за ботуши, миналогодишните ги обува и върви с тях, но не мога да разбера колко са му точни, че са някакви много твърди/гумени и не напипвам никакви пръсти. Ако има от същите, веднага ще взема, много са топли и непропускливи.

# 33
  • Мнения: 445
Здравейте,
Приемате ли нови попълнения ?От Пловдив сме , имам  3 годишна малка принцеса и кака на 13 години Simple Smile Ходи с огромно желание на градинка , даже събота и неделя плака , че нямало градина.Записала съм я да ходи на танци и на спорт към сдружение детски спорт.Научила се е да се съблича и облича сама и като си у нас само това се прави , събува и обува чорапи.
Много силен характер е типичен лъв (родена е август) командори всички в къщи.

# 34
  • Русе
  • Мнения: 5 356
diamondlady всички са добре дошли.
abs точно в десятката - такива панталони имам предвид. При мен има 2-3 магазина с английска стока детски ще пообиколя да видя какво имат. Аз чорапогащника не го искам да не прегряват слабините и да не го стяга. За вътре пък е абсолютно ненужен.
Ботуши аз поръчах на Demar  - всъщност са апрески, с дебела подплата, утре ги чакам. Приятелка поръча преди мен и така пробвахме номера. Колев и Колев са се самозабравили пак с цените. Последно пролетта купих от там едни обувки, които деето съсипа точно за месец. И други познати се оплакаха от подобен проблем и за сега не пазарувам вече от тях. Хубави боти имаме на H&M, но като скочи диването в локва и му влиза вода през дупките на връзките, а и не са голям сняг определно.
Както гледам девойките са по-оправни Simple Smile. Дидко облича и съблича нашите дрехи, последно се беше пременил с моите чорапи  Mr. Green , но в неговия размер още с помощ се пъха. Зора е с блузите при събличане.
Ще ходя да си прибирам диването след малко.
П.П. Някой да е писал скоро CV - нещо не мога да го събера на по-малко от 3 страници. Ползвам за темплейт евро формат, но съм редактирала и махнала някои от секциите. Въпреки това 3 страници. Искаше ми се да се вместя на 2. Мои си размишления.

# 35
  • Мнения: 30 003
Радвай се, че са 3 страници! Значи имаш голяма квалификация и много опит!  Peace 

Какво искаш да махнеш и защо трябва да го събереш на 2 страници. Имай предвид, че не трябва да е много разводнено - строго и стегнато: Учила съм там и там, работила съм там  и там, с по 2-3 изречения с какво по-точно си се занимавала. Не включвай работни места, които нямат пряко отношение с работата, за която кандидатстваш или си работила за кратко. Пишеш какви езици владееш и на какво ниво, шофьорска книжка, с по няколко думи умения и компетенции /от рода на екипна работа, адаптивност и подобни/. Задължително какви компютърни програми и приложения владееш. Успех в търсенето на работа!  Peace

# 36
  • UK
  • Мнения: 2 875
 Привет! Отплеснах се и не съм се записала в новата тема. Радвам се , че пак започнахте да пишете.
 
При вас дочух , че зимата е дошла . Тук се радваме на много хубаво време ,но ще е за кратко. Надявам се тази зима да е като миналата и да не се налага да купувам зимни дрехи.
 
Девил и аз ще пиша автобиография , декември ми завършва курса по счетоводство и ще се преквалифицирам.
 
Забравих да се похваля , че се дипломирах лятото. Бях 10 дни в Бг , сама без детето и мъжът. Много добре презаредих батериите.

 От както ходи на градина Ани , започна да иска сама да се облича , понякога успява , понякога не съвсем. Но пък вече иска по-често да ходи в голямата тоалетна , че немога да я отлепя от гърнето.

 Исках да ви питам как се справяте ?
 Аз имам дни  които се чуствам като дебил. Днес от както сме излезли не е спряла да реве.  Не ме слуша като викам да спре и да ме изчака. Едно детенце си играеше с ново фенерче и не и го даде , тя се счупи да реве. Като исках да я успокоя и да и отвлека вниманието бяга от мен и хич не иска да ме чуе.  Накрая ми писна и се прибрахме.
 По-принцип добрите дни са вече преобладаващи , но има и такива бури ,че имам чувството че ще ми експлоадира главата.

# 37
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Привет.
Моето дете е на 3 години, момче. bowuu
Темата за какво е - от какво се вълнуват децата или от какво се вълнуват родителите им?

Моето дете ходи на градина, за разлика от яслата, в градината е по-добре и ходи ухилен като рЕпа сутрин. Записала съм го на английски, футбол и таекуондо. За сега знам, че футбола му харесва на 100%, останалите веднъж му харесват, веднъж не, но пък ми показва някои неща от таекуондото и всеки понеделник си припява песничката от английския, е на негов си английски. Joy Joy Joy
Иначе интересите му са - цифри и букви. Всичко, което има цифри и букви го влече, така че и играчките му са с тях. Играе, разбира се, и с коли. Не е много по книжките, но пък вечер ми "чете", т.е. измисля си някакви неща, аз също му чета, ако ми позволи, повечето пъти се приспиваме с измислени неща.
А ние, родителите му, се вълнуваме от всичко, което се случва с него. За сега се закрепи здравословно, т.е. не боледува толкова често като в яслата, но да не казвам голяма дума.../пу-пу/
Толкова от мен.

# 38
  • Berlin
  • Мнения: 11 334
Сеса, здравей! За каквото те/ви вълнува пиши. Simple Smile
В София имаше сняг онзи ден, голяма радост беше. Simple Smile Вече няма, много бързо се стопи.
Dеvil, може ли да покажеш ботушките?
За обличането - веднага се научи, след като тръгна на градина, иначе вкъщи не успяхме. Сега сам се преоблича, когато се прибере, сутрин ние го обличаме, защото обикновено трябва да стане бързо. Simple Smile С тоалетната същата работа, научи се в градината. Единственото, което малко ме притеснява, е, че е много срамежлив, обръща гръб на познати, не им отговаря, ако го питат нещо, казва "искам ти (да кажеш)" вместо той да отговори, а всъщност много добре знае какво го питат, може да говори. Дори и с познати дечица се държи сякаш не ги познава, когато сме заедно. В градината е избирателно, доколкото знам от учителките, в началото си е играел повече сам, впоследствие започнал и с другите дечица да играе.
GreenP, какъв курс караш? В България или в Англия?
Аз в момента слушам само един курс, в един сайт - coursera. com. Всъщност предното майчинство изслушах един и сега пак започнах. Ей така, за самочувствие (както казва майка ми, но по друг повод). Grinning

Другият месец навършвам 30г. и много ми се иска да попразнувам малко, ама май няма да ме огрее. Ще видим.

# 39
  • Русе
  • Мнения: 5 356
http://olx.bg/28lv-bezplatna-dostavka-0376-a-apreski-topla-podpl … r-demar-i55307006
Това са ботушите , аз поръчах 26/27 като размер. Има и други потребители, които продават модела - всеки е дал различен размер в см на стелката обаче.
За CV-to, съм посочила основните неща, но заради графичното оформление са си 3 стр. - според един HR е ок. Но аз обичам да съм в крак с повече мнения като цяло. Посъветва ме да сложа всичко като трудов стаж, да няма черни дупки. Ще видим как ще потръгне с търсенето.
Един приятел завърши един курс по Финанси и сега е записал счетоводство on line, но полага тестове и получи документ. Доволен е.
abs дано се получи някак да се откъснеш за малко по случай празника.
Аз не успях, не празнувах, защото Дидко беше вкъщи боледуващ.
Той също изпада в немилост напоследък. Казва, че иска нещо и като го получи казва, че не го иска и се почва истерия. Тропа с крака и подскача и си нарежда, минава известно време и заявява : "Наревах се, успокоих се." Ненавиждам като ми го спретне в магазин.
За приказките - попива от градината и онази вечер ми разказва за Спящата красавица:
"Едно имало време една Спяща лрасавица. Тя направила една бела и изяла черешките. После взела едни домати и направила сИлата."  Mr. Green
Има и други бисери и просветления. Обикновено се закача с непознати.

# 40
  • София
  • Мнения: 10 704
Здравейте аз съм в зоната на здрача, точно Жорко се оправя и в четвъртък ще е на градина, Лили одеве вдигна 38,2.....
И той прави много неща, в тоалетната изцяло се обслужва сам, пуска водата, гаси лампата; облича се - съблича се, обува- събува; днес даже сам си сложи да яде от фурната- взе си чиния и вилица, отвори фурната, сипа си, яде... Пее песни; танцува; много говори, в час е; много е кривак след детска, къса ни нервите, тръшка се, не яде, не чува, отговаря ни...

Последна редакция: вт, 28 окт 2014, 21:01 от magnet_for_happiness

# 41
  • Мнения: 1 524
Здравейте!И ние сме така,тръшкане,викове,рев,налагане............
Постоянно пита кога ще има почивка,след като я взема от градината.
Храни се сама и се облича,много често на обратно,особено,като я вземам от градина. Laughing
Сега съм в търсене на матрак,ще сменяме леглото на малката и се чудя какъв да избера.За сега съм се спряла на 2 модела,като разликата в цената е огромна.........
http://magniflex.bg/products/classico/_relano-bamboo/
http://www.kaufland.bg/Nachalo/02_Sortiment/001_Ted/002_Produktite/index.jsp
 newsm78 Thinking

# 42
  • Русе
  • Мнения: 5 356
slan4ize_76 видях и в другата тема, че имаме еднакви терзания за матраците, избирам между същите. Магнифлекс е сегашния и съм много доволна, не е мръднал. Няма миризми или захабяване. Големия Релано Бамбу го пробвах преди време за нашето легло и ми се видя много твърд, за това се чудя кой да взема.
За кривотията след градина - при нас обикновено е провокирана от изгладняване. Още не съм установила дали са им малки порциите или моя човек не успява да се нахрани сам както трябв - бави се, разсейва се. Вкъщи често си играе с храната, освен шоколад и кубети/солети и накрая пак аз набутвам с лъжицата.
Аз си избирам и сушилня в момента, нямам място и много ме блазни и комбиниран уред, тъкмо и пералнята да е нова. Още гледам, искам с термопомпа.

# 43
  • Berlin
  • Мнения: 11 334
Като цена не са ли еднакви почти или нещо недовиждам? Иначе и 2та матрака ми звучат добре на четене, разбира се Магнифлекс си е доказана марка за качество. Според мен вземете този, който е по-удобен. Ако е за малката, нека да не е прекалено твърд, защото все още са лекички децата и те ще усещат още по-твърдо. Ние направихме такава грешка, взехме супер твърд матрак, че даже и на мен не ми е много комфортно, когато лежа, а детето не знам как спи. Но пък мие имаме най-мекия матрак на Магнифлекс в спалнята и може оттам да съм свикнала (но той пък е прекалено мек).

# 44
  • Мнения: 445
След градина е адски гладна и аз съм се чудила дали и стига порцията.
Давате ли  някакви  имуностимулатори или витамини  на децата си?
Давах и 3 месеца имунобор , сега сме на герисан (долна съм ) и  рибчо (омега 3 ) по едничко.

Общи условия

Активация на акаунт