Жълтеникаво слузесто течение в 9-ти месец?!

  • 13 640
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Майчета, здравейте!

Термина ми е след седмица, но от няколко дена (3-4) имам някакво странно течение...  Rolling Eyes Първия път като усетих подмокряне, помислих, че може да съм се изпуснала... но аз ходя доста честичко до тоалетна, вечер по 4-5 пъти дори, та ми се стори странно да е от това. Сложих една превръзка като лягах  предната вечер и по някое време като ставах да пикам забелязах, че е с жълтеникъв цвят!  Shocked На сутринта като се събудих бързах до банята за да се уверя дали е наистина така или ми се е присънило нещо.  newsm78 Жълтеникаво си беше, но четох из разни теми, че има вероятност това да са водите. Аз помислих дали не е тапата, но я описват по друг начин а при мен не съм забелязала да е падала все още.   Вчера следобед пък взех да получавам някакви болки ниско в корема през 20-30 минути, после уредяха. В чудо се видях, помислих, че моментът е настъпил.  #Crazy Но мисля, че е нормално да имам болки, все пак бебо е доста ниско вече и се чака всеки момент да излезе на бял свят.  baby_neutral Интересното, е че снощи и днес не ходя толкова често по малка нужда и може би заради това като отида до тоалетна и се избърша на салфетката има доста слузеста течност.. на превръзката пак си е жълтеникаво, но в чудо се виждам докато се подсуша като хората.  #2gunfire Въпроса ми е дали това наистина е възможно да са околоплодните води или е нещо друго? На някой ако му се е случвало, ще се радвам много да сподели.  Heart Eyes Аз съм в чужбина и ми е малко сложно ходенето до болницата, защото трябва да се ангажира и преводач и става дълга и широка, но мисля в понеделник да отида при наблюдаващата ме да видя и тя какво ще каже.  Peace

# 1
  • NE
  • Мнения: 10 999
Според мен си е тапата, която ти пада по малко. За да си сигурна, че не са околоплодните води се обади на АГ-то или отиди да те видят. При спукани води трябва да се роди бебето съвсем скоро и без да имаш контракции сега. В родилното тестват тази течност дали не е околоплодните води. Peace

# 2
  • Мнения: 471
и на мен термина ми е след 2 седмици , и ми се появи такова течение бяло - жултеникаво към кафяво и се ми е мокро бельото, и болки ниско долу  Rolling Eyes .. и аз се замислям дали не е тапата или околоплодните води  newsm78 да падат по малко след като вече наближава момента ..
В понеделник съм на лекар да видим какво ще ми каже  Peace

Последна редакция: сб, 18 окт 2014, 16:51 от ravvenr

# 3
  • NE
  • Мнения: 10 999
Тапата е жълтеникава с или без кървави нишки. Подобна е на сопол.

# 4
  • Мнения: 5
Тапата е жълтеникава с или без кървави нишки. Подобна е на сопол.

Е каква е тая тапа и край няма ли...   newsm78 3-4 дена така ли не изтече, не се понасям вече  #Crazy  #2gunfire Joy

# 5
  • Мнения: 102
Аз имам бяло течение и съм в 16 седмица.Момичетаа,не ви ли е страх малко,не знам,ако моят ред дойде каква паника ще е  Confused

# 6
  • NE
  • Мнения: 10 999
Тапата е жълтеникава с или без кървави нишки. Подобна е на сопол.

Е каква е тая тапа и край няма ли...   newsm78 3-4 дена така ли не изтече, не се понасям вече  #Crazy  #2gunfire Joy

При някои жени се отделя на части, на други наведнъж, трети дори не я виждат защото пада по време на раждането. Сценарии колкото искаш. Това е началото, по-нататък става все по-интересно. Желая ти леко раждане.

# 7
  • Мнения: 6 764
При мен на части пада в рамките на 3 дни. Както е описала една потребителка по-горе, слузесто гъсто течение, жълтеникаво (като сопол)  Laughing Моментът наближава, успех!

# 8
  • Мнения: 5
Явно наистина си е тапата.. сутринта имаше и кървави нишки Rolling Eyes Сега съм с контракции през 10 минути, но все пак не съм сигурна дали са те.  newsm78 Болките са ниско в корема и траят по около 20-30 секунди.  #Crazy Странното, е че през нощта пак имах такива болки и то като ставах до тоалетна, но като ме отпуснеше и си заспивах... newsm78

# 9
  • Мнения: 6 764
Ако болката става по-интензивна и контракциите са регулярни и интервала между тях се скъсява, значи е време Wink Болката е като много силни менструални болки, както в яйцниците, така и в кръста. Следи времето, като станат на 5 минути, тръгвайте за болницата, ако пък ти изтекат водите, тръгвайте веднага Simple Smile Успех и леко раждане  Peace Hug

П.С. Ако са така наречените фалшиви контракции няма да са на еднакви интервали и ще отшумят Simple Smile

# 10
  • NE
  • Мнения: 10 999
Нормално е да започват подготвителни контракции. Моят съвет е да си ги засичаш и ако станат на 5-4 минути бързо към болницата. Peace
Пак ти давам съвет, че е хубаво а те види АГ за да не си направила някое разкритие от тези контракции. Peace
Подкрепям Radeva-87. Боли като тежки менструални болки до края.
Мен ме приеха с изтекли води, паднала тапа (при мен след водите) и контракции на 3 мин. и бях с над 2 см разкритие. Пуснаха ми окситоцин и след 4 часа родих. Много ми помогна за достигане на необходимото разкритие разхождането в предродилна зала, разсейвах се и не болеше като да съм легнала.
Успех!

# 11
  • Мнения: 5
Благодаря за отговорите..  Heart Eyes Контракциите станаха на 5-6 минути, но някой са по-силни от другите... newsm78

# 12
  • NE
  • Мнения: 10 999
Ами наближава момента.После в процеса всички стават силни. Следи ги и при нужда към болницата с чантата. Peace

# 13
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Мен пък контракциите ме боляха съвсем различно от МЦ. Направо ми е странно, че повечето ги описвате така, съвсем нищо общо нямаха Crazy При МЦ болката е тъпа някак, а контракциите при мен боляха, както боли схванат прасец, стъпало и т.н., предполагам всеки го е изпитал - съвсем същото усещане, но в корема.
Кики коко,
леко да минава и ще чакаме да се похвалиш Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт