Прага

  • 90 448
  • 725
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 14 069
И за картата да питам. Моята е Виза, дебитна. Трябва ли да правя нещо по нея, за да мога да тегля там, или просто си тегля?

# 61
  • Луната
  • Мнения: 3 211

Имам конкретен въпрос за еврото - трябва ли ми в Прага? Туроператорът ми каза да обменим 30-40 лева в крони, всичко друго да вземаме в евро, че можело да се плаща, но от тук прочетеното останах с друго впечатление. Но все пак да попитам (дано не ставам досадна) дали трябва изобщо да нося евро или само с крони ще мога да мина навсякъде.
И може ли да ме ориентирате какви са цените на градския транспорт?

Аз предварително бях обменила малко крони от тук - точно за билети за градския транспорт. В много ресторанти и магазини има пост-терминали и може да се плаща с карта. Навсякъде плащах с крони. Имам дебитна карта на Уникредит и в Прага има много банкомати на Уникредит, където курса на обмяна беше много изгоден (видях го след това от разпечатката от банката).

# 62
  • Мнения: 1 377
Бях писала и по-назад в темата за валутата. Най-добре си обменете още от тук крони.В Прага на много места се опитват да ви метнат с курса (стандартно е 27 крони за 1 евро, но много често точно на сергии се опитват да ви онбменят 20 крони за евро). така че по-добре се подгответе. По принцип единственото място на което ми искаха евро беше  разходката с корабче по Вълтатва.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 14 069
Колко струва корабчето по Вълтава? А да знаете и зоологическата градина?
Обещавам, че повече няма да задавам досадни въпроси  Embarassed

# 64
# 65
  • Бургас
  • Мнения: 436
Аз ще вметна,че зоологическата градина е страхотна.Видях едни от любимите животни.Бяхме цял ден там.Има места да си починеш и да хапнеш и да продължиш с разходката.Има от водните пари-натискаш копчето и се разхлаждаш с водната пара. Grinning

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 14 069
За зоологическата градина съм малко раздвоена. Бях сигурна, че искам да отидем. Но колкото повече чета темата и предната, за която имаше линк тук се разколебавам. Не ме не искам, но има и толкова много неща за гледане, а времето е толкова малко, че не знам как ще насмогна с всичко.

Благодаря за линковете, ще ги видя   bouquet

# 67
  • Мнения: 10 012
Линковете са на цените на билетите, затова ги сложих. Не знам дали пътуваш сама или с деца, там са тарифи за деца, възрастни и прочее.

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 14 069
Група сме, но малката ще е с мен. И можем да ходим някъде ако искаме сами.
Видях, малко с помощта на чичко Гугъл, че не съм много на ти с езиците, но мисля, че се ориентирах Simple Smile Благодаря отново   bouquet

# 69
  • Мнения: 1 165
Колко струва корабчето по Вълтава? А да знаете и зоологическата градина?
Обещавам, че повече няма да задавам досадни въпроси  Embarassed
Препоръчвам да вземете корабче в края на Карловия мост. В началото ще ви атакуват едни негри с бели ризи, ще ви омайват да си дадете парите на тях. Но повярвайте ми, случихме на страхотна разходка с корабче, което взехме от края на Карлов мост. Возиха ни местни, знаеха и руски и се разбрахме чудесно. Корабчетата са през 30 мин. Ние отидохме в късния следобяд и изпуснахме кораба в 17 ч., казаха ни че следващия е в 17,30 ч. Нямаше хора за 17,30 ч. Предложиха ни с лодка да ни возят само нас. Аз обаче си исках на кораб. И затова, че сме изчакали още 30 мин., за да се съберат хора и да се качим на този в 18 ч., ни обезщетиха с безплатна бира и безплатен чипс. Представяте ли си? За да не ни омръзне да чакаме. Хората знаят как да ти вземат парите.

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 14 069
Благодаря   bouquet Ще го имам предвид, надявам се да намерим Карловския мост  Laughing

# 71
  • София
  • Мнения: 10 311
Колко струва корабчето по Вълтава? А да знаете и зоологическата градина?
Обещавам, че повече няма да задавам досадни въпроси  Embarassed
Препоръчвам да вземете корабче в края на Карловия мост. В началото ще ви атакуват едни негри с бели ризи, ще ви омайват да си дадете парите на тях. Но повярвайте ми, случихме на страхотна разходка с корабче, което взехме от края на Карлов мост. Возиха ни местни, знаеха и руски и се разбрахме чудесно. Корабчетата са през 30 мин. Ние отидохме в късния следобяд и изпуснахме кораба в 17 ч., казаха ни че следващия е в 17,30 ч. Нямаше хора за 17,30 ч. Предложиха ни с лодка да ни возят само нас. Аз обаче си исках на кораб. И затова, че сме изчакали още 30 мин., за да се съберат хора и да се качим на този в 18 ч., ни обезщетиха с безплатна бира и безплатен чипс. Представяте ли си? За да не ни омръзне да чакаме. Хората знаят как да ти вземат парите.

Корабчето в 18, последното ли беше? Ще ми се някоя по-късна разходка  Laughing

# 72
  • Мнения: 1 165
Не, не е последното. През 30 минути са през летния сезон. През есента и зимата може и да са по-нарядко. Но при всички случаи докато има желаещи, ще има.

# 73
  • Мнения: 1 209
Здравейте ,понеже може би ще ми се наложи скоро да пътувам към Чехия,и ми направи впечатление ,че доста се ширят реклами из сайтовете за евтини полети до прага.Визирам рекламите на  E dreams и jetcoast.
Някой по запознат ?Пътувал ли е някой? Или е просто поредния спам.Защото директни полети почти няма или са доста скъпи.

# 74
  • Мнения: 1 377
Не си хаби парите по измислени фирми дето никой не ги знае. Засъжаление промоциите на БГ еър изтекоха и за Прага и за Виена..точно им се точех за тази коледа, но намерих промоции на австрийските авиолинии за Виена и тъй като миналата коледа бях в Прага, тази може да сменя дестинацията.
Много хора се оплакват от Уизеър, от това че цените не включват голям багаж, но понякога имат оферти особено ако се вместиш с ръчен, а все по чпесто виждам какви мини куфарчета се мъкнат за ръчен багаж..  Събира като за седмица нужното.

Общи условия

Активация на акаунт