Мароко - мнения и препоръки относно държавата, хотели и забележителности

  • 104 455
  • 481
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: X
Хора, не си харчете парите за тази забутана и изостанала страна... Има къде, къде по-хубави дестинации за екскурзии и почивки... Чета за хотел 90 евро на вечер, ами то в много други държави ще се намерят много по-хубави и евтини хотели, не си заслужава да се дават толкова пари за там.. Мизерия и цигания, а да гледам забулени мога да го направя навсякъде в Европа.. Те мароканците са вече навсякъде....А там има само 2-3неща, които евентуално могат да се видят, но и да не се видят нищо няма да загубите... Според мен излишно похарчени пари е екскурзията до Мароко... За една цигания не си заслужава пътуването до там... Но това си е лично мое мнение,  разбира се...
Култура, традиция, битие, гастрономия, архитектура, религия...... Човек вижда и разбира нещата около себе си според познания, интелект, разум и такт...,иначе вижда само мърсотия.... ЖАЛКО!!!

# 91
  • Мнения: X
Миналото лято бяхме в Мароко и горещо го препоръчвам като дестинация.  Има много интересни неща за виждане.  Споделям мнението, че мизерия и красота могат да се видят навсякъде - зависи кой какво търси. 

Бяхме с мъжа ми и синът ми (6 год), спряхме се на вариант с индивидуална екскурзия (само ние тримата, имахме шофьор и гидове във всеки град).  Бяхме само ние, ние си определихме в кои градове искахме да отидем и колко време да стоим, по кое време да пътуваме, т.н.  По време на самата екскурзия се отказахме от един град, защото искахме да останем по-дълго в друг - не беше проблем.  Цената беше доста сходна с това, което бихме платили за екскурзия с автобус.   Ние използвахме www.saharaaventurestravel.com, но има доста местни компании, които предлагат такива екскурзии. 

# 92
  • Мнения: 104
И ние много искаме да посетим Мароко тази година! Наскоро гледах едно проучване, че Мароко е била най-желаната дестинация тази година. Не зная доколко е вярно, но ние искаме да направим една екскурзийка. С автобус или със самолет е по-добре според вас?

# 93
  • София
  • Мнения: 3 845
Отивате със самолет до Казабланка и там с кола под наем или с автобус

# 94
  • Мнения: X
С автобус до Мароко би било убийствено (освен ако не правите екскурзия с много почивки и разглеждане на други забележителности по пътя).  Мароко се комбинира добре с Южна Испания, така че можете да летите някъде до Испания  Peace

# 95
  • София
  • Мнения: 3 845
Честно казано не мога да си представя кой ще се навие да тръгне с автобус до Мароко Rolling Eyes Освен, ако не пътуваш от Испания- да.

# 96
  • SF
  • Мнения: 21 543
Как с автобус до Мароко?
От къде искате да тръгнете с този автобус?
Ако е от София - няма такава линия. Нали знаеш, че Мароко се намира на друг континент?

# 97
  • Мнения: 2 600
Ние ходихме с автобус - писала съм по-напред. Бавно и славно през Франция и Испания, без нито един нощен преход, но с хубава машина и добри шофьори.
То тогава нямаше директна самолетна линия, сега май има София-Рабат.
Цялата екскурзия ми хареса.

# 98
  • Мнения: 2 600
Много хубава галерия със снимки на Мекнес Simple Smile
http://www.dnevnik.bg/photos/2015/05/16/2533582_fotogaleriia_mek … a/?pic=30#picture

# 99
  • Мнения: 104
Благодаря Ви за мненията момичета.
Наскоро един приятел каза, че през лятото не било хубаво да се ходи, защото е било хем топло (това го знаех), хем било още по-мръсно. Сега се колебаем дали въобще да отидем. И допълни, че те са бягали от там, а светът искал да отиде на екскурзия при тях... Simple Smile За сега отложихме дестинацията Мароко Sad

# 100
  • Мнения: 2 600
Много е горещо, ние бяхме май месец и беше 38 градуса  Simple Smile   Все пак са доста на юг.  Ако приятелят Вие мароканец, това не е критерий - все пак  два милиона българи избягаха през глава, но пак се намират туристи да идват тук. Навсякъде има интересни неща.

# 101
  • Мнения: 104
sinergon2, благодаря ти!
Приятелят ни е от Италия и не е с много добри мисли за Мароко. Даже казва, че никога няма да ходи на екскурзия точно там... направо ни разколеба... А аз гледам, че има постоянно турове, има много хубави коментари... За сега отложихме пътуването ни във времето.

# 102
  • София
  • Мнения: 3 845
Гергана,
да, топло е, но в никакъв случай не е непоносимо, дори ми се стори напълно нормално. Първият път се бях приготвила за някакъв ад.  Истината е, че най-голямата жега, която съм преживяла в чужбина е била в Рим, колкото и да се струва неестествено на някого  Rolling Eyes В Мароко съм била и юни, юли и август, но това, което съм преживяла в Италия няма да забравя до края на живота си като жега и тежко време. Това беше малко лирично отклонение  Laughing

Край морето, океана не се усеща жегата, навътре - да, доста по-топло си е. Колкото до мръсното - африканска държава въпросът е какво ще очакваш. Не знам дали през зимата или през лятото е по-мръсно. Просто възприятията за чистота са различни. Мароко не е Германия или Швейцария, където се възхищаваш на невероятната подреденост и на пасящите крави, на безкрайната чистота по улиците. Мароко си е арабска държава и да, мръсно е, въпросът е с каква нагласа отиваш. Има какво да се види, опита, вълнуващо и приятно е и определено приятна дестинация за почивка.

Колкото до това, че мароканците бягат. Последният път, когато ходих самолетът за Казабланка беше пълен с френски туристи, отиващи там на почивка.

За мен страната определено си заслужава пътуването  Simple Smile

# 103
  • Мнения: 2 860
Аз веднъж бях попитала, но да попитам пак. Много бих искала да отида в Мароко, но това, което се предлага от ТА са единствено екскурзии. Ние предпочитаме да отидем някъде на почивка, и от там турове, или още по-добре както направихме в Шри Ланка, имахме 4 нощувки на брега на морето и 4 дена обиколка на острова. Да ви помоля ако попаднете на такава почивка да споделете.

# 104
  • Мнения: 3 048
Няма такива почивки - всички са екскурзии. Може, ако сами си я организирате, което не че не е възможно, но си е организация и повече средства.

Общи условия

Активация на акаунт