Търся Бактробан назал-унгвент за нос

  • 28 660
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 94
Със същия проблем сме и ние. Бебето за трети път ги прихваща тези златисти стафилококи, а Бактробан няма... Сега лекарката каза да взема Фуциталмик и 10 дена мазах, но ефект май няма. Сополите се засилват... Направо не знам какво ще правим, не ми се ще да пие антибиотик. slan4ize_76, какви капки ви изписаха на вас?

# 16
  • Мнения: 1 523
Със същия проблем сме и ние. Бебето за трети път ги прихваща тези златисти стафилококи, а Бактробан няма... Сега лекарката каза да взема Фуциталмик и 10 дена мазах, но ефект май няма. Сополите се засилват... Направо не знам какво ще правим, не ми се ще да пие антибиотик. slan4ize_76, какви капки ви изписаха на вас?
Капките бяха по антибиограма-Унифлокс,ако не се лъжа.
Започнах да мажа от Бакторабана,който ми донесоха от Турция,само на входа на нослето,защото никъде не пише,че е за нос и не съм сигурна.Дано има резултат! Praynig Praynig

# 17
  • Мнения: 110
И аз го търся, лекувахме с капки Унифлокс, но днес пак секрета показа стафилококус ареус. В Англия го има, пратих рецепта, но уви не го дават в аптеките с български рецепти. Ако някои го е открил моля да каже под какво име е в Турция, да ходя да го купя

# 18
  • Мнения: 104
Здравейте на нас също ни изписаха бактробан за нос но го няма никъде докторката ми звънна и ми каза,че е проверено може да се маже от кожния на същата основа е само където е по мазен ,не е  никакъв проблем.Също ми каза ,че в румъния го има но нямам познати да пътуват скоро до там Simple Smile сега ще мажем кожния в началото на носа .Преди имахме бактерия нея я лекувахме с фуситалмик 10дена и после беше чист носа.

# 19
  • Мнения: 23
дравейте,

Макар че темичката е отдавна, ще споделя къде намерих Бактробан.

Бактробан доставят в аптеката на ГКПП Калотина -Промахон. Същата се намира на 5 метра след гръцката граница. Доколкото разбрах в последствие, доставят и с куриери на посочен адрес. Телефонът за връзка е 0892794245, на него ми отговори момиче на име Теодора, която знаеше доста добър английски и дори се съгласи да го запази докато стигнем до там. Цената му беше 5,77 евро.

НО в аптеката ни казаха, че им доставят по 1 бройка, въпреки че поръчват по 10, защото производството се бавело поради липса на една от съставките и вероятността да го намерим и в Серес е едва 50 %.

Дано да съм била полезна с информацията!

# 20
  • БУРГАС
  • Мнения: 503
В аптеките вече е наличен. взех го днес за 10,23лв

# 21
  • Мнения: 327
В аптеките вече е наличен. взех го днес за 10,23лв
Да не би да се бъркате с кремчето за мазане - мазилото за нос струва над 20 лв (въпреки миниатюрния грамаж)

# 22
  • Мнения: 953
В турция изкупихме всичко що е бактробан, но не беше този, който ни трябваше за стафилококите.
Намерихме го в Гърция за 5,77 евро..

Ако го има в БГ прекрасно, ама се съмнява. Всъщност тази малка разфасовка от 3 г. за колко време стига?

# 23
  • Мнения: 327
....тази малка разфасовка от 3 г. за колко време стига?

На мен за дете на 3 години ми стигна за 2 курса от по 5-6 дни (слагах сутрин и вечер), топченце колкото върха на кибритена клечка

# 24
  • Мнения: 953
ММ е проверил - бактробан има в аптеките Wink

adi_rz, мерси!

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 45
В крайна сметка има ли го наистина в България Бактробана за нос и на каква цена?

# 26
  • Мнения: 953
В крайна сметка има ли го наистина в България Бактробана за нос и на каква цена?

преди месец го имаше - сега просто се разходете до няколко близки аптеки и проверете дали не се изчерпал отново...
Цената му е написана няколко поста по-горе - 10-11 лв

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 45
Взех го в петък, последния на 11.40. Вчера ми донесоха и от Гърция, но не границата, макар да се бяхме разбрали да го има, е - нямаха го. Та от Солун една оранжева кутийка, но е Бактроцин 2 % 15 g и като гледам няма нищо назално в името и май не става?

# 28
  • Мнения: 953
Взех го в петък, последния на 11.40. Вчера ми донесоха и от Гърция, но не границата, макар да се бяхме разбрали да го има, е - нямаха го. Та от Солун една оранжева кутийка, но е Бактроцин 2 % 15 g и като гледам няма нищо назално в името и май не става?

покажи го на личния лекар, но мисля, че не е този бактробан, който лекува стафилококи в носа - този за нос е 3 гр. и от гърция донесен е в синя опаковка, малка тубичка със светлосиньо и бяло

Общи условия

Активация на акаунт