Неразбирателство между майка и дъщеря

  • 11 273
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 82
Здравейте, мами. Simple Smile Намерих подобна тема, но е много стара и вече заключена, та реших да я възродя и да ви попитам - вие разбирате ли се с майките си?
С моята майка изобщо не мога да намеря общ език. Постоянно спорим и стигаме до жестоки скандали. От няколко години вече живеем далече една от друга, но скандалите по телефона са нещо нормално. Днес вече ме изкара извън нерви, защото за пореден път почнахме да спорим и накрая не ми издържаха нервите и се скарахме брутално. Гледам да не обръщам внимание на нейните коментари и провокации, но тя е такъв човек, че почвам да си мисля, че обича да се кара с хората и да налага своето мнение. Не може да разбере, че съм самостоятелен човек и си мисли, че няма друго решение освен нейното.  #2gunfire
Много се ядосвам, а и в последно време имам и други проблеми и с нейните натяквания и глупости ми идва в повече цялата ситуация. Ако не я обичах и не ми беше майка до сега да й бях теглила майни, ама няма как. На тоя етап помага финансово каквото може и ако прекратя отношенията си с нея ще настанат тежки времена за нас. #Crazy Не че не го обмислям това от доста време насам, не че няма да се оправим без нейната помощ, ама ако кажа край това значи да не се чуем повече и да загубим връзка, защото и двете сме големи инати.  Не знам, вече ми писва от този затворен кръг и ми се иска да живея спокойно поне от тази гледна точка.
Та при вас как е? Имате ли такива проблеми с майките си и ако да, как ги решавате?

# 1
  • Мнения: 2 600
Най-добре да спрете да допускате да ви подпомага финансово, а да си продължите само с лични отношения. Някои хора самочувствието им е стъпило на парите, които дават.

# 2
  • Мнения: 203
lolipop,много е тъжно това , което разказваш. И аз мисля ,че трябва  да спрете да приемате финансова помощ от нея ,явно тя мисли ,че щом дава парите има право да се меси на всякъде .
Иначе и ние с моята майка сме в опозиция доста често, все се караме , но бързо се сдобряваме, тя е от хората които са свикнали да става все на тяхното,само че с   мен винаги удря на камък.  Grinning  Може и аз да съм прекалено свободолюбива и не понасяща контрол, знам ли , но е факт ,че дори и на хиляди километри една от друга  ако  поне веднъж седмично не се скараме  , сигурно няма да мине седмицата. Да не ти разказвам за какво става на въпрос когато се налага да живеем заедно за около месец ,веднъж годишно box tantrum box
Иначе не бих я сменила със никоя друга майка, колкото и да се караме, винаги ми е помагала в трудни моменти и винаги ми е давала най - точните съвети  Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 3 164
И моята майка винаги знае по-добре от всички останали дали сме гладни, студено ли ни е, какво точно искаме /всички вкъщи/, но откакто не живеем заедно сме си много мили. Гостуваме си, помагаме си, но и да иска няма как да бди толкова през 2 квартала. Е, пак има включваниа от типа на въпрос "Искаш ли круши?" и след отговор "Не" се прибрах с препълнен плик с ... круши, разбира се. Но не й се сърдя, това си е тя. Камо ли да се скараме за нещо подобно. Вече някаква по-сериозна намеса ако е, и ако съм сигурна че е неоснователна, може и да има сблъсък на остри камъни.

# 4
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Има такава тема , вече  Crazy

# 5
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ако някой ден разбера, че моята дъщеря ме търпи само защото й помагам финансово... newsm78 Не знам, много криво ще ми стане, самата аз ще прекратя сигурно всякакви отношения - и финансови и нефинансови.
А аз с моята майка не знам дали щях да се разбирам, ако беше жива. Знам само, че ми липсват тия отношения - хубави, лоши - липсват ми.
Като майка знам, че понякога заради прекалено майчинска загриженост може да досадиш и задушиш детето си в определени моменти, но ние все си мислим, че е за тяхно добро. НАдявам се, като станат пълнолетни, да не съм вече досадна майка Simple Smile.

# 6
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
На тоя етап помага финансово каквото може и ако прекратя отношенията си с нея ще настанат тежки времена за нас. #Crazy Не че не го обмислям това от доста време насам, не че няма да се оправим без нейната помощ, ама ако кажа край това значи да не се чуем повече и да загубим връзка, защото и двете сме големи инати.  Не знам, вече ми писва от този затворен кръг и ми се иска да живея спокойно поне от тази гледна точка.
Та при вас как е? Имате ли такива проблеми с майките си и ако да, как ги решавате?


ЕгасимУ и наглостта  ooooh!

Майка ти те хрантути финансово и като гледам пишеш в множествено число значи теб и още някой  newsm78

Спри да бозаеш ! Елементарно е !



С майка сме два остри камъка  Wink обичаме си се  Flutter
Почнах да я разбирамза много неща ,  на свой ред когато аз самата станах майка  Laughing
Преди имахме доста търкания , откакто станах самостоятелна/независима си нЕмаме ядове  Grinning
Е , пак си се чепкаме ама е друго  Laughing





'Кафе с мед' Peace


# 7
  • Мнения: 82
На тоя етап помага финансово каквото може и ако прекратя отношенията си с нея ще настанат тежки времена за нас. #Crazy Не че не го обмислям това от доста време насам, не че няма да се оправим без нейната помощ, ама ако кажа край това значи да не се чуем повече и да загубим връзка, защото и двете сме големи инати.  Не знам, вече ми писва от този затворен кръг и ми се иска да живея спокойно поне от тази гледна точка.
Та при вас как е? Имате ли такива проблеми с майките си и ако да, как ги решавате?


ЕгасимУ и наглостта  ooooh!

Майка ти те хрантути финансово и като гледам пишеш в множествено число значи теб и още някой  newsm78

Спри да бозаеш ! Елементарно е !



С майка сме два остри камъка  Wink обичаме си се  Flutter
Почнах да я разбирамза много неща ,  на свой ред когато аз самата станах майка  Laughing
Преди имахме доста търкания , откакто станах самостоятелна/независима си нЕмаме ядове  Grinning
Е , пак си се чепкаме ама е друго  Laughing





'Кафе с мед' Peace




Тя не ме храни, а помага от време на време. Аз не съм я карала, тя сама предлага помощ и аз я приемам, но тук е проблема, че като приема помощта тя решава, че може да налага мнението си.  #2gunfire
Постоянни караници за глупости - еди-какво си не съм правила както трябва, онова не било правилно, нейното мнение е най-важно и трябвало да го следвам и т.н. Въобще много дразнещи неща, а аз гледам да не я слушам много много, защото повечето от нещата, които говори са пълни простотии и само ме ядосва. Ама отвреме на време ми идва в повече и стават скандалите.....
Да не говорим, че всеки път като се видим (макар и за кратко) се започват едни коментари как нещо не ми било наред. Нямам нищо против забележките, но нейните ги казва по начин, който на всеки би му станало изключително гадно и изнервено.
Та вече се чудя аз ли нещо не съм наред, тя ли не е, ама никога не сме имали това отношение майка- дъщеря, никога не сме били приятелки.  Rolling Eyes

# 8
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Аз не съм видяла майка и дъщеря да се разбират идеално. Все има момент на сдърпване.
Предполагам, че и м/у майка и син е същото. Явно родителите цял живот се чувстват длъжни да закрилят децата си, а децата вече са големи. Ние ще сме същите китки с нашите деца.

С моята майка се караме много, има си нюанси на характера, които ме дразнят. Като се погледа отстрани, доста съм попила от нея, ген ли е, тренинг ли е.... С възрастта става все по-зле, изострят се тези дразнещи страни.

Най-идеалният вариант е, порасналите деца да са самостоятелни, родителите им също. Т.е. нуждата един от друг да е само за общуване. Намеси ли се помощ - парична или за детегледане дълго време, започват караниците.

lolipop1, сама виждаш къде е проблема. Не може ли да искаш пари на заем от приятели?

# 9
  • Мнения: 203
Лолипоп,казваш ,че не те храни , а ти помага от време на време- Колко често ти помага? Със какво ти помага? Ти на колко години си? Омъжена ли си? Деца имаш ли?Работиш ли? Учиш ли?

# 10
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Скрит текст:
На тоя етап помага финансово каквото може и ако прекратя отношенията си с нея ще настанат тежки времена за нас. #Crazy Не че не го обмислям това от доста време насам, не че няма да се оправим без нейната помощ, ама ако кажа край това значи да не се чуем повече и да загубим връзка, защото и двете сме големи инати.  Не знам, вече ми писва от този затворен кръг и ми се иска да живея спокойно поне от тази гледна точка.
Та при вас как е? Имате ли такива проблеми с майките си и ако да, как ги решавате?


ЕгасимУ и наглостта  ooooh!

Майка ти те хрантути финансово и като гледам пишеш в множествено число значи теб и още някой  newsm78

Спри да бозаеш ! Елементарно е !



С майка сме два остри камъка  Wink обичаме си се  Flutter
Почнах да я разбирамза много неща ,  на свой ред когато аз самата станах майка  Laughing
Преди имахме доста търкания , откакто станах самостоятелна/независима си нЕмаме ядове  Grinning
Е , пак си се чепкаме ама е друго  Laughing





'Кафе с мед' Peace




Тя не ме храни, а помага от време на време. Аз не съм я карала, тя сама предлага помощ и аз я приемам, но тук е проблема, че като приема помощта тя решава, че може да налага мнението си.  #2gunfire
Постоянни караници за глупости - еди-какво си не съм правила както трябва, онова не било правилно, нейното мнение е най-важно и трябвало да го следвам и т.н. Въобще много дразнещи неща, а аз гледам да не я слушам много много, защото повечето от нещата, които говори са пълни простотии и само ме ядосва. Ама отвреме на време ми идва в повече и стават скандалите.....
Да не говорим, че всеки път като се видим (макар и за кратко) се започват едни коментари как нещо не ми било наред. Нямам нищо против забележките, но нейните ги казва по начин, който на всеки би му станало изключително гадно и изнервено.
Та вече се чудя аз ли нещо не съм наред, тя ли не е, ама никога не сме имали това отношение майка- дъщеря, никога не сме били приятелки.  Rolling Eyes

А , сега ново 20  Joy добрееееее

виж се какво си писала , че се омаза  Mr. Green

Цитат
На тоя етап помага финансово каквото може и ако прекратя отношенията си с нея ще настанат тежки времена за нас.

# 11
  • Мнения: 82
Лолипоп,казваш ,че не те храни , а ти помага от време на време- Колко често ти помага? Със какво ти помага? Ти на колко години си? Омъжена ли си? Деца имаш ли?Работиш ли? Учиш ли?

Живеем двамата с приятелят ми и двамата работим и учим. Под наем сме и реално всяка помощ е от значение, но както казах не съм я карала да помага. Случва се на 2-3 месеца да праща пари, като тя сама го решава и ми казва по телефона, че е пратила. Никога не съм й звъняла да й кажа "прати ми еди колко си"....тук проблема е, че тя се бърка прекалено много в живота ми и то не, за да помогне, а като й споделя нещо и после го обръща срещу мен.

# 12
  • Мнения: 203
Лоли, извинявам се ако прозвучи грубо, (не е умишлено) но след като и двамата с приятеля ти работите, не би ли трябвало да можете сами да покривате разходите си? След като сте достатъчно  големи и зрели за да живеете  заедно би трябвало да можете да се справите без чужда помощ.
Разбирам те , че не приятно някой непрекъснато да ти се бърка и да се опитва  да те командва, но понякога човек трябва да отстъпи. Не си уточнила за какво точно те командва и как...

# 13
  • Мнения: 1 765
Съветвам те да спреш да си споделяш с майка ти и да минеш на по-повърхностна комуникация. Не е необходимо тя да знае всичко. Така ще и ограничиш възможността да се меси и да дава акъл за всичко.

# 14
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 332
Лолипоп,казваш ,че не те храни , а ти помага от време на време- Колко често ти помага? Със какво ти помага? Ти на колко години си? Омъжена ли си? Деца имаш ли?Работиш ли? Учиш ли?

Живеем двамата с приятелят ми и двамата работим и учим. Под наем сме и реално всяка помощ е от значение, но както казах не съм я карала да помага. Случва се на 2-3 месеца да праща пари, като тя сама го решава и ми казва по телефона, че е пратила. Никога не съм й звъняла да й кажа "прати ми еди колко си"....тук проблема е, че тя се бърка прекалено много в живота ми и то не, за да помогне, а като й споделя нещо и после го обръща срещу мен.
Като види майка ти някакви наченки на професионална реализация, може да си позволи да не е чак  толкова взискателна. Да знаеш, че каквото и да прави, да те съветва или да изисква, е за твое добро. Явно, че и ти си доста чапръшък, щом жената не може да проведе един нормален разговор, в който да си сподели притесненията, без да чуе колко си голяма и самостоятелна, как животът си е твой и т.н.

Морфея хубаво ти казва, ама аз мисля, че трябва да започнеш да разбираш майка си.

Общи условия

Активация на акаунт