Майки от "Гео Милев", "Редута" и "Слатина"

  • 117 831
  • 775
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 6
Привет! Искам и аз да изкажа възмущението си от д-р Сотирова. На домашния преглед след родилното преди три месеца ни взе 40лв. След това детето беше на месец и половина (точно преди дългата и празнична отпуска) му сложи пентаксима без да му прегледа гърлото. Два дни след това се вкарахме в приключение с малчо. И ние сме виновни като млади родители, но и се доверихме напълно за всичко. Не дава съвети, не разпитва нищо за бебето, ако я питаш ти става нервна и припряна. Кабинетът и е студен, неподреден и неприветлив. Възмутени сме и през лятото ще я сменим, защото знам, че тогава само може...

# 481
  • София
  • Мнения: 8 637
Мисля, че педиатрите могат да се сменят по всяко време.Личните лекари са декември и юни или при смяна на адрес.

# 482
  • София
  • Мнения: 3 524
Мисля, че педиатрите могат да се сменят по всяко време. Личните лекари са декември и юни или при смяна на адрес.
така знам и аз Peace

# 483
  • София
  • Мнения: 634
Може и в други месеци, но е доста сложно, бавно и досадно - прочетете тук : "...На първо място, ако е възможно, изчакайте законово определените месеци за извършване на тази смяна, които месеци, знаете, са юни и декември*. В случай, че ситуацията е спешна и не чака отлагане, нещата стават с една идея по-сложни. Необходимо е да напишете специална молба до директора на Районната здравноосигурителната каса, в която да обясните какви са причините за вашето решение. Няма да ви лъжем - тази процедура, така или иначе, пак отнема време и досадна по своята същност. Иначе казано, ако сте в състояние да забавите "рокадата", забавете я до момента, в който ще можете да я осъществите по правилата и няма да се занимавате с допълнителни административни пречки.  
- При следващия преглед при настоящия доктор на хлапето ви, карайте направо и задължително споделете какви са плановете ви. Доброто възпитание налага да обясните на специалиста защо се отказвате от медицинските му услуги. Ако решите да бъдете деликатни и да не го обвинявате в откровен непрофесионализъм (каквато може и да е основната причина за решението ви), кажете му, например, че сменяте местоживеенето или работното място и искате клиниката, която посещавате, да е по-близо до вас. Хайде, да си го признаем: нито вие, нито лекарят имате нужда от размяна на гневни реплики, а най-малко от тях се нуждае детето ви. Така че, гледайте да се разделите без лоши чувства и без много шум за нищо (дори ако това означава и да не давате обяснения).
- Добрата новина е, че, навреме уведомен, медикът ще може (и е длъжен) да подготви документите, които ще са ви нужни, за да се сдобиете с нов педиатър. Най-важни в случая са картонът и здравната книжка на малчугана (такава може и трябва да му се издаде само няколко месеца след раждането и тя е необходима при записване при друг специалист), които ще ви бъдат връчени на "изпроводяк". Уверете се, че всичко в здравния картон и книжката е попълнено акуратно, за да не се налага да се връщате в кабинета за нанасяне на корекции.

Още за Смяната на личния лекар на детето – мисия възможна | Социални грижи Framar.bg от Framar.bg: http://social.framar.bg/смяната-личния-лекар-детето-мисия-възможна "

# 484
  • Мнения: 18 879
Вчера в сайта на "Топлофикация" имаше съобщение за авария в източните квартали. Днес съобщението вече го няма, но ние още нямаме топла вода и парно. Някой знае ли кога ще го пуснат?

# 485
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 743
Трябваше днес поетапно да го пуснат според съобщения в пресата, но ние също все още нямаме.

# 486
  • Мнения: 18 879
Мерси, значи не се знае със сигурност кога ще го пуснат. Ние сме в ГМ, който дори не беше споменат поименно в съобщението и си мислех, че в тези неспоменатите изрично квартали аварията е по-лека и ще бъде оправено по-бързо.

# 487
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 743
Съседи сме значи. Wink

# 488
  • София
  • Мнения: 8 637
В Изток има от към 17:00ч.

# 489
  • Мнения: 1 807
Без топлоподаване за сега остават кварталите „Гео Милев”, „Слатина” и „Ситняково”, което засега не е ясно докога.

# 490
  • Berlin
  • Мнения: 11 239
Чудесно...

# 491
  • Мнения: 18 398
В Гео Милев вече има. Предполагам, че са го пуснали в целия квартал.

# 492
  • Мнения: 24
Сутринта в Слатина нямаше топла вода, сега незнам дали е дошла.

# 493
  • Мнения: 18 879
В Гео Милев вече има. Предполагам, че са го пуснали в целия квартал.

Да, и при нас снощи взе да тече леко по-топла вода в сравнение със студената, но не ставаше за къпане (поне не за мен зимата и при спряно парно, докато съм се смръзнала), затова топлих за къпане вода с каната. После през нощта, когато ставах, вече течеше съвсем топла.

# 494
  • Мнения: 18 398
Не е идеално топла водата и при нас. Тази сутрин струята за топлата вода я бях настроила почти на максимум. Но не се оплаквам, все пак не топлих вода в тенджери и отново пенсионирах канчето. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт