деца от 1до 2 години

  • 13 570
  • 107
  •   1
Отговори
  • Мнения: 814
Здравейте мами на дечица от една до две годинки.Нека да се запознаем и да си обменяме полезна информация за нашите деца,как се развиват,с какво се заиграват и въобще всичко за тях.Ще се радвам да се включат доста мами.  bouquet

Последна редакция: сб, 25 окт 2014, 21:03 от svetli2013

# 1
  • Мнения: 814
Ето и малко за нас.Малкият е на годинка и пет месеца много е палав с нищо не може да се заиграе,всички играчки му стават безинтересни още след един час максимум.Прохиди на 10 месеца,с говоренето сме малко зле според мен на фона на другите дечица с които общуваме казва точно 10 думички като мама,тати,дядо,кола,даи,не,да,на.Надявам да се да се включат и други мами да споделят как е с техните дечица.СГГ здаравей и добре дошла.

# 2
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
  Здравейте! И аз се включвам  Simple Smile Нашата дъщеричка Катерина е на 1г и 2 месеца. Почти нищо не говори,казва само тате по предназначение и много рядко мама, иначе всичко разбира! Проходи точно на годинка, но все още се спъва и пада като се забърза  Laughing Голям инат е и много се тръшка като иска нещо, за да го получи. Grinning Уча я да използва гърне, но ту имаме успех, ту нещата се връщат назад.  Sad А в момента сме малко болнички и същевременно ни никнат зъбки - кучешките, а си мислех, че първо трябва да никнат кътниците  newsm78 незнам защо така се получи  newsm78 По цяла нощ се буди или плаче през сън, изпива по 1л кисело мляко, разредено с вода, иначе не иска да заспи  ooooh! и следователно памперса пропуска и се подмокря цялата, после следва цялостно преобличане и сменяне на чаршафи  Crazy Вие имате ли подобни проблеми? Иначе е свикнала да е с мен постоянно и трудно се разделяме понякога за някой и друг час Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 248
И аз се записвам в темичката. Отдавна имаше нужда.Моят син е на 1 година и 4 месеца.Любимата му играчка е количка за кукли Laughing Играе с колички, книжки с картинки, обича да му изсипя монетите от касичката и да ги пъха отново.

# 4
  • Мнения: 814
Ние пием мляко само сутрин изпива по 150мл АМ,ние още нямаме кучешки зъбки,но кътници имаме два горни,и нашият е голям инат,ако нещо не му изнася пищи като луд Laughing.Понеже Светли пие много вода и на нас ни се случва да пропусне памперса.Вие как ги занимавате малките,аз не мога да го занимая с нищо Mr. Greenсамо с ММ се заиграва по някога,през другото време само обикаля по стаите    и пипа на всякъде,тапетите в спалнята ги е окъсал все едно мишка ги е гризала.А иначе е привързан повече към татко си,спокойно си излизам за по-дълго време сама.

# 5
  • Мнения: 814
Добре дошли на всички мами Hug  bouquet Simple Smileние с монети не можем да си играем,малкият слага всичко в устата си просто нямам думи като прахосмукачка е всичко пъха в устата до каквото се докопа.

# 6
  • Мнения: 60
Здравейте и от мен! Имам дъщеричка на годинка без 2 седмици. Учи се да върви, засега няма нито едно зъбче, през нощта се буди между 2 и 4 пъти и я кърмя. Досега не съм я оставяла за цяла нощ някъде, точно поради тази причина.

Не казва думи - поне не и нещо, което да разбера, но смятам да обявя все пак "айде, де" за първите ѝ думи - казва ги, когато се ядоса, че нещо не става веднага  Grinning

С храненето - също бавно, не наддава много. На годинка е 8 кг., успявам да я нахраня с детската кухня или каша/пюре почти само на baby tv, има си любими филмчета и гледа в захлас.

Интересно ми е с какво забавлявате децата на тази възраст. Аз не успявам много да ѝ задържа вниманието, веднага почти оставя играчките и тръгва да пълзи. Любима играчка също няма, но пък иначе е много спокойно и усмихнато дете.

И накрая, като успокоение за мен и за други, предполагам, няма непроходили, непроговорили, без зъби и т.н. - при всеки по различно време става, но става все в някакъв момент  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 911
svetli2013 ние се знаем  Laughing майски мами сме
Светли проходи на 1г.20д., а на 1г.3м. тръгна на ясла, където свикна за около 10 дни /преди това 2 пъти го е гледала майка ми за около 2-3ч., а той е бил на около 15 дни и 6-7 пъти е бил с баща си за около 2ч., а аз не съм била у дома/.  
У дома е бойно поле,  Praynig да не събори къщата докато навърши 3г.
Всичко слага в устата - събува си чорапите и ги захапва, и обикаля така докато му е кеф.
Не трябва да вижда тенджери, тигани и разни бъркалки, това са нещата, за които плаче и се стръшка най-много.
Пие АМ само сутрин, но вода пиеее... многооо... - над 2л. за 24 часа.
Има 8 зъбчета и не знам колко тръгнали кътници.
Устата му не се затваря  ooooh! , мама, тати, баба, дядо, ам и др. казва от преди годинката. Има думи, които ги използва 1, 2 седмици и след ги "забравя", защото ги замества с нови. Около 10 дни повтаряше "баня" и заставаше пред вратата на банятам от извествно време тази дума е "забравена".

# 8
  • Мнения: 814
Разбира се,че няма не проходили и без зъби деца,но всяко дете е идивидоално и се развива по различен начин.И на нас ни е трудно да му задържим вниманието за дълго време,Тв не гледа само по рекламите се заглежда.С яденето сме на периоди има дни в които почти не яде,а има и такива в които яде като не виждал ядене.Когато не иска да яде не го насилвам,като поиска тогава.

# 9
  • София
  • Мнения: 848
Здравейте!
Моят син няма още годинка, има да чака ця-я-я-л месец до тогава  Wink
Ще надниквам при вас. Надявам се да бъдем взаимно полезни.   bouquet

# 10
  • Мнения: 814
Да, СГГ знаем се от МАЙската тема Simple Smileи в нас е лудница нашият се тръшка за всичко което види най-вече за компа.Имам чуството,че е много глезен,а уж се опитваме да не го глезим,какво да правим деца са искат си тяхното.

# 11
  • Мнения: 814
Здравейте!
Моят син няма още годинка, има да чака ця-я-я-л месец до тогава  Wink
Ще надниквам при вас. Надявам се да бъдем взаимно полезни.   bouquet
Разбира се,че ще сме си полезни всички,и с по-малки и с по-големи дечица има какво да научим една от друга.Добра дошла Hug

# 12
  • Мнения: 814
Здравейте,как сте,дано да се доре.Аз да се оплача нощес мамкият вдигна Т 39градуса едвам я свали,сложих му свещичка,но не помогна то се наложи да му давам хексалгин.А иначе нищо му няма нито кашля,нито има хрема,весел е,сутринта като стана си закуси,от както му я свалих не е вдигал Т ,дано да не вдига повече и да е било нещо инцидентно.Вие давате ли някъкви имуно стимоланти днес ще идем до ЛЛ та ще му ускам да ми изпише някакви.Хайде хував ден на всички.

# 13
  • Мнения: 843
Здравей, Светле. Познаваме се от майската тема. Дано да няма повече вдигания на температурата и да е добре малчо.
За имуностимулантите и аз питах вчера педиатърката му. Тя казва, че мога да му дам, но няма кой знае каква нужда, защото не ходи на детско заведение, нямаме друго дете, което да носи вируси. Не че няма да се разболява, но има ограничени контакти. Иначе ми изписа Мултивитамол, но не съм го купила още.

# 14
  • Мнения: 51
Здравейте и от мен моят син е на 1г и 4м. с някои мами се знаем тук от майската тема  Laughing
Напоследък сме все болни ние ту сополи ту кашлица, а още не е толкова студено! Мен ме притеснява факта, че моето дете не общува с връсници около нас са само бебенца. На детската площадка не го водя там е винаги пълно и се изнервям на майките които си оставят децата на произвола на съдбата и си пушат  цигарите! Давам пример отиваме на площадката моето започва да тича наоколо аз след него по едно време гледам едно ми бърка в чантата и ми вади портмонето отивам аз вземам го му казвам така не е хубаво да пипаш чужди вещи беше и голямо на около 3 да но няма кой да му направи забележа никой не дойде аз продължавам да занимавам моя юнак това другото го гледам с мръсните си обувки се качва в количката му отидох свалих го то се тръшка и ми стана супер неудобно на мен че майка му пуши и грам не го гледа еми тръгнах си след още няколко такива селски за мен изцепки вече не ходя по такива места!

# 15
  • Мнения: 814
Здравейте,днес малкият цял ден вдига Т стига до 38,5 градуса,за целият ден е ял само един кроасан,цял ден е много кисел не е спал на обяд.Сега му дадох нурофен,че пак имаше Т и заспа преди малко.Ходихме на при частен педиатър прегледа го и каза,че гърдите са му чисти и има леко зачервено гърло и ни изписа витамин Ц ,калции и изопринозин,които е анти вирусен и ни каза,че и ако утре вдига Т ще минаваме на АБ дано да не вдига вече,че направо се изтормози детето.Tanaya888 ние общуваме само с две дечица на нашата възраст и малкият се разбира добре с тях.В градинки не го водя,че  има много по-големи деца от нас,а той само по тях ходи.Дано да нямо болни деца,че тия вируси са много гадни.

# 16
  • Мнения: 911
Светли септември месец в продължение на 3-4 дни вдигаше температура /най-често беше 39 градуса, успявах да я сваля до 37,7 за около 1-2 часа/, но само гореше, а дивеешеее... Давах панадол, нурофен и няколко пъти давах хексалгин, постоянно беше с чорапчета с оцет и вода, и на мен ми изписаха в спешен кабинет АБ /казаха, че му е леко зачервено гърлото/, но аз не го дадох. На 4-ия ден вечерта имаше 37,5 Т и от сутринта нямаше.
svetli2013 Дано да се разминете с АБ.

До тръгване на ясла Светли беше вдигал само 2 пъти температура /след ваксина и 1 ден-не знам защо/ и не знаеше какво са сополки. Сега често му текат бели и водни сополи и няколко пъти вдига Т, може й да е от тръгналите кътници. АБ все още не съм му давала /дано й да не се наложи скоро/. Боледуванията са част от развието на имунните им системи, така че няма как да ги избегнем, дано само минават по-леко и без АБ.
Дано има по-малко боледувания през зимата Simple Smile ...

# 17
  • София
  • Мнения: 848
Tanaya888, по отношение на градинките, за съжаление това е положението. Моят син е още малък за градинки, защото още не може да ходи, най-много на някоя люлка да го полюлея, но когато съм ходила, наблюденията ми са същите. Последния път имаше едно момиченце с леля си, което гребеше пясък от пясъчника и го изсипваше от високо, денят беше много ветровит. Съответно пълнеше с пясък косите и очите на дечицата от другата страна. Лелята си говореше по телефона на два метра от детето и изобщо не реагира, но не защото не виждаше какво става Confused. Други родители си пускаха децата сами на пързалката, те се блъскат, пререждат се ... Вероятно и занапред ще избягвам детски площадки. Друга селска проява е да седнат майките и само да крещят по децата, без да се помръдват от мястото си.
До сега когато съм се срещала с други майки на връстничета на моето бебе, те започват да сравняват моето дете с техните. Разбира се, другите деца са по-напреднали в развитието си и проблемите, които имам аз те вече са ги разрешили.
Тука е така  Cry

# 18
  • Мнения: 814
Здравейте,момичета ние днес сме по добре не е вдигал Т и си хапва по-малко,весел е и не мрънка като вчера,дано да му е минало.Вие как ги забавлявате децата като не сте на вън,как и задържате вниманието да си играят,че нашият не може да се заиграе с нещо повече от 5 мин.и по цял ден обикаля от стая в стая и само бели прави.

# 19
  • Мнения: 51
Ами моят пък взе все повече да се заиграва сам бута си камиончето по стаите, с количките и др играчки говори им по бебешки ядосва им се понякога издивява яко тогава го обличам и го изкарвам навън ако ще и за 10 мин и после пак вътре! Но и той все по белите ходи бърка в шкафовете изкарва омекотителя да сипвал в пералнята сваля ми дрехите от сушилника и да не изброявам повече  Mr. Green

# 20
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
   И моята щерка прави много бели  Grinning Само отваря шкафовете и изважда всичко оттам.  ooooh! Много ме е страх да не си стисне пръстите и да не ги счупи, че тряска вратичките яко! Иначе понякога и казвам да готви и й давам нещо като чушки, магданоз, солети и други щуротии... Е, прави боклук, но пък мога да сготвя примерно, или нещо друго да направя Simple Smile Също се заиграва като й дам нещо неразрешено попринцип, примерно портфейла ми, някоя дреха ( много обича да играе с дрехи  Mr. Green ), ключовете, някоя метална купа или лъжица.... По детски площадки много не я водя, защото на 2 пъти вече ни скачат бълхи  там, защото има много ул;ични кучта и котки, които се навъртат там...  Confused А и наистина някои майки изобщо не се интересуват какви ги вършат децата  Crazy  Имаме си двор и в него си играе Simple Smile

# 21
  • Мнения: 911
ние днес сме по добре не е вдигал Т и си хапва по-малко,весел е и не мрънка като вчера
Надявам се да сте стигнали до дивеенеее... и  newsm68

Любими играчки на Светли - тигани, тенджери с капаци, черпаци и подобни ... аз ги наричам "забранени" играчки ...

# 22
  • Мнения: 814
Здравейте,ние от два дни не сме вдигали Т,и Светли си играе само с забранени играчки.Да ви питам започнахте ли вече да обмисляте коледните подаръци за малките сладури.

# 23
  • Мнения: 5 719
Включвам се и аз Hug
С някои от момичетата се "познаваме" от темата за МАЙските бебета, а за другите малко инфо - синът ми Кристиян е на 1.5г. почти, много буйно и палаво дете, също и много любознателен. Обожава да му разказвам приказки, да изреждаме животните кое как прави, с играчки рядко се заиграва, има една любима играчка и тя се води образователна - камионче, в което да пъха предмети с различни форми. Като цяло обича и вкючва и изключва копчетата на печки, съдомиялни, прахосмукачки и т.н Mr. Green
Миналата седмица беше на антибиотик, аи тук времето е лошо и цяла седмица не сме излизали, което за нас е рекорд. Общо взето това е, ще ми е приятно да пиша и чета тук и съответно да си сверявам часовника с вас. И в тази връзка един въпрос - давате ли нещо за подсилване на имунната система на мъниците, аз искам да му взема нещо, но не знам какво точно.

# 24
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
Цитат
И в тази връзка един въпрос - давате ли нещо за подсилване на имунната система на мъниците, аз искам да му взема нещо, но не знам какво точно.
 Здравей!!! Simple Smile Аз давам на малката Мултисаностол сироп, предписа ни го личната лекарка. Имахме малко хрема, но в момента й никнат зъбки и не се разбра дали е настинка или не. Сега само й е запушено нослето, но зъбите още не са избили, а само се лигави и венеца и е супер подут.

# 25
  • Мнения: 911
Играчки, които имаме и успях да открия в нета
Имаме и гумен елен за скачане, който е с облекло, но не успях да го намеря в нета - голям бой и качане пада с него и не знам още колко плюшени и гумени играчки ...

И аз взех да се замислям, какво да ни донесе Дядо Коледа  Wink ...

Аз хомеопатия и имуностимуланти не давам.

# 26
  • Мнения: 814
Момичета,по колко храненя имат вашите мъници на ден,и като количество по колко изяждат,че Светли яде само по три пъти и не иска повече и изяжда някъде към 200грама на хранене,та се чудя дали не му е малко.А по между храненята си похапва силетки,бисквитки и всякъкви гризинки.

# 27
  • Мнения: 911
Днес е ял следните неща:
закуска 150мл. АМ+2бищкоти - около 8ч.,
около 10ч. - ябълка  
обяд 150гр. супа+1сухар - около 15ч.,
вечеря - не бих могла да я определя колко е като количество - около 20.30ч.
+ 1 хранене плод /един банан/ - около 18ч.
Гризинки не давам, само обик. бисквити и солети, а и бишкоти за мляко, но много рядко.
Когато не иска да яде му давам ябълка или круша да гризка, всеки ден давам плод между закуската и обяда и често между следобедната закуска и вечерята. - това е за събота и неделя и дните, когато не е на ясла
Грис, нишесте, попара, овесени ядки, кус кус от около 3 месеца не иска да ги яде и още не знам, колко неща отказва  ooooh!

# 28
  • Мнения: 1 248
И моя не яде повече от 200гр, даже бих казала по-малко, но има мининмум 4 основни хранния. полодове, към момента ябълки яде почти постоянно /сам си ги иска/. солети и гризини давам само когато трябва да е в количката и мрънка /не обича да стои там и ходенето по задачи е изпитание/. Ако килограмите му са оК, не се притеснявай.

# 29
  • Мнения: 51
Моят май  яде най много, сутринта към 8 яде попара, кус кус или макарони около 250гр след това когато си поиска давам една ябълка но от мъничките за да му е удобно да я държи понякога само гризва понякога я изяжда цялата после към 12 му давам нещо със месо което съм готвила пак около 250 гр. + малко кисело мляко или половин банан за десерт, към 4 му правя мляко с бисквити, нишесте, грис, бисквитена торта или каквото ми се прави ако не яде кроасан или 2бр барни но рядко после до вечерта хапва солети от време на време, после вечеря към 8 супа със сухар или хлябче и за десерт ч данонино или банан и това е заспива към 10 и се събужда в 7! Не е злояд като цяло но и не качва по много даже педиатърката все ме пита храни ли се на 1г и почти 5м сме и е близо 10кг но ги няма още! Ака обаче по 3 пъти на ден и то стабилно това дали е от значение? Вашите по колко са?

# 30
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
   Леле! Laughing Моята е на 1г и 2 м и е 10кг и половина  Grinning  Grinning  Grinning На закуска около 200 гр каша или кус кус. На обяд около 200 - 300 гр супа или там каквото съм готвила, надробено с почти 1 филийка хляб, на следобедна закуска нишесте, или мляко с бисквити, или 1 барни, или 1 банан, или плодове от компот Laughing На вечеря пак супа около 200 гр с хлебче и преди заспиване пие мляко по около 200 гр. Обаче не всеки път си изяжда всичко!!! Мисля, че около 200 гр на хранене е нормално да изяжда дете. То възрастните изяждаме по около 300 - 400 гр най-много! Е, зависи си от човека де  Mr. Green  М/у храненията не е хубаво детето постоянно да мели нещо, защото не иска да си изяде основното ядене  Peace Моята много обича да яде полодове. Аз м/у храненията давам ябълка да гризка, или по няколко солетки или по 1 обикновена бисквитка, но обикновено не ги изяжда,а само рони  Laughing   chef

# 31
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
  
Цитат
Ака обаче по 3 пъти на ден и то стабилно това дали е от значение?

 Това означава, че има бърз метаболизъм, бързо преработва и затова ака често. Това е добре, защото не задържа лоши вещества в организма  Peace По-зле е да има запек и да ака на 3 дена веднъж Wink Малката ми ака по 2 пъти на ден!  Party

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 755
Здравейте мами и аз да се включа в хубавата темичка.Моят син е на почти год и три месеца.Проходи на 10мес.-вече бяга, с думичките сме назад:мама, не,айде от скоро казва тата!Зъбчетата много го мъчат ,има 12зъба сега е ред на кучешките.Давам дентокинд мисля, че поне за разстройството помага.
Все още се кърмим -само така заспива не може по никакъв друг начин.Заспивал е в колата няколко пъти, но с много зор.Не е отделя за повече от 1-2часа от мен,когато е трябвало да отида на фризьор,козметик и т.н.Спим заедно и е мн привързан, дори като отивам до тоалетна трябва да ме вижда.
Хапва много :закуска 7ч-около 300гр(каша, попара, юфка, кекс с кисело мляко.
Около 9ч. суче за приспиване
12ч.обяд 200гр основно от кухнята+сухар и половината десертче
15ч суче за преспиване
17ч плод(банан с авокадо или манго или плодово пюре-отново около 300гр-аз го спирам ,защото винаги иска още.
Вечеря 20ч.супа+сухар+остатъка от десерта
21ч баня и преспиване отново на гърда.Имаме и нощни 1-2събуждания.В 6ч е кукуряк!Ака 2 пъти на ден ,на годинката беше 10кг и сега май е горе долу толкова, но е 85см висок и изглежда слабичък.Много е активен и е голям инат, играчките не му задържат вниманието, отскоро започна да обръща внимание на музикалните и да се опитва да танцува.(С ММ много му пляскаме и той за това си ги пуска и танцува).

Последна редакция: ср, 29 окт 2014, 10:35 от niditop3

# 33
  • Мнения: 814
Като килограми мисля е добре 11,600 и е висок 90с,но много рядко се случва да яде по 4 пъти на ден,яде си по три и това е,не че не му предлагам,но не иска магарето Mr. Green.

# 34
  • Мнения: 1 248
Ами супер си е детето  - не го мисли!

# 35
  • Мнения: 407
Здравейте! И аз да се включа. Малкото ми момиченце е на 1г. и 5мес. Тежи (само) 9кг и 500гр. Е, аз не се притеснявам от това . Много е жизнена , любопитна и умна. Има 12 зъба и в момента и никнат двата горни кучешки. Много я мъчат. Аз също давам Дентокинд и мажа с Бочко за зъбки. От скоро се опитва да яде сама с лъжичката и аз я оставям .Помагам естествено и да ви кажа честно  почти сама успява да изяде всичко. Количеството е около 200 гр. 4 пъти .Сутрин най-често попара, обяд и готвя , следобед каша,бискв.торта,грис или ов.ядки ,а вечер кис.мл.с бебешки бисквити и каквото ядем ние големите. Плодове обича и давам между храненето.По нататък ще пиша с какво се забавляваме че вече ставам досадна с обясненията.

# 36
  • Мнения: 5 719
Момичета , тъй като ние сме много злояди и  все гледам да разнообразявам менюто. Гледам че често предлагате грис, как го приготвяте? Моят син обича каша от царевичен грис със кисело мляко , пшеничен съм давала на няколко пъти, но отказва да го яде. Я споделете някоя рецепта за грис, може пък в мен да е проблема newsm78

# 37
  • Мнения: 235
Здравейте и от мен!Ние сме почти на годинка Grinning наистина бързо мина времето,затова се записвам да ви следя  bouquet

# 38
  • Мнения: 51
Момичета , тъй като ние сме много злояди и  все гледам да разнообразявам менюто. Гледам че често предлагате грис, как го приготвяте? Моят син обича каша от царевичен грис със кисело мляко , пшеничен съм давала на няколко пъти, но отказва да го яде. Я споделете някоя рецепта за грис, може пък в мен да е проблема newsm78

Купувам пакетче грис което е също като нишестето! Моят обича грис ягода има си обяснение как се приготвя но е също като нишесте завира се мляко изсипва се и се бърка да се сгъсти! Получават се 4 порции аз 2те ги оставям в хладилника 2те ги замразявам за по нататък!

# 39
  • Мнения: 407
Разреждам пр.мляко с вода 1към 1 , подслаждам с малко захар, завира , добавям с непрекъснато бъркане обикновен пшеничен грис обаче малко на око ( то на пакета пише каква пропорция спрямо течността ) .Вари се 7-10 мин. пак бъркам постоянно , като сваля от котлона добавям кр.масло и няколко капки лимон. Готвя макс. 2 порции и за др.ден примерно .

# 40
  • Мнения: 814
Момичета , тъй като ние сме много злояди и  все гледам да разнообразявам менюто. Гледам че често предлагате грис, как го приготвяте? Моят син обича каша от царевичен грис със кисело мляко , пшеничен съм давала на няколко пъти, но отказва да го яде. Я споделете някоя рецепта за грис, може пък в мен да е проблема newsm78

Купувам пакетче грис което е също като нишестето! Моят обича грис ягода има си обяснение как се приготвя но е също като нишесте завира се мляко изсипва се и се бърка да се сгъсти! Получават се 4 порции аз 2те ги оставям в хладилника 2те ги замразявам за по нататък!
Ехе,от къде го взимаш този грис аз за пръв път чувам за такъв грис,явно съм изостанала:-) дали го има по големите магазини като била,лидъл,кауфланд?

# 41
  • Мнения: 51
Oт Кауфланд купувам този грис, намира се точно до нишестетата няма как да не го видиш има най различни видове! http://sgotvi.com/wp-content/uploads/2013/11/gris-qgoda.png

# 42
  • Мнения: 814
Oт Кауфланд купувам този грис, намира се точно до нишестетата няма как да не го видиш има най различни видове! http://sgotvi.com/wp-content/uploads/2013/11/gris-qgoda.png
Благодаря ти миличка,утре ще му взема да видя дали ще го яде.

# 43
  • Мнения: 911
Приготвяла съм му само  пшеничен грис - Arriva , като добавях пресен плод /само грис не искаше да яде/, а сега не иска да го яде и с плод. Почивните дни правих щрудел и много му хареса.

# 44
  • Мнения: 814
Днес взех от този грис с вкус на ягода и на Светли много му хареса.Наистина давайте идеи за разнообразни храни.

# 45
  • Мнения: 51
Радвам се че малкия е харесал гриса, другото което аз правя е мляко с овесени ядки и мляко с ориз и ябълка каквото се сетиш това давай миналия ден яде тиквеник аз не го правя много сладък за да не дебелея  Laughing и мисля, че така много му харесва, но на моя каквото и да му предложа не отказва!
Как сте иначе как са дечицата, излизате ли навън! Ние все по рядко излизаме много ме е страх да не се разболее пак!

# 46
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
   При нас е много студено, ветровито и мрачно и излизаме за 30 мин най-много! И на тераса от време на време за разнообразие.   madnoel И се навличаме с дебелите якета и шапки, шалове  Mr. Green Все повече издивяваме вътре, ама вън не е много подходящо за игра.   Confused

# 47
  • Мнения: 37
Здравейте и от мен  Hug С някои мами се знаем от майската тема Simple Smile Моята дъщеричка другата седмица става на годинка и половина, проходи на годинката, имаме 16 зъба и на път са ни вторите кътници, бърбори все повече Simple Smile Ние също не се заигриваме много, напоследък любимо и е да гледа детското Маша и Медвед. За закуска започнах да и правя сандвичи с яйце и сирене на скара (любими и са), препечена филийка с масло заедно с айрян или чай, хапва също и домашна баница, кифлички, сладки, които аз съм направила и така. Другите ястия са от млечната кухня. Понякога между храненията и давам солети, бисквитки или някъв плод, но по принцип избягвам за да може да се храни добре на основното ястие. Все още не съм и давала шоколадови десерти, гризинки и други такива храни тип Барни и т.н.
Това е от нас, приятен и усмихнат ден на всички  Hug

# 48
  • Мнения: 814
Ние всеки ден излизаме на вън,дори и да е много студено обличам го по дебело и е на линя.И Светли вътре издивява,но не може да е по цял ден на вън,днес правих баница с праз и много му хареса.Аз по някога му давам барни или киндер пингли и си ги хапва.

# 49
  • Мнения: 814
Момичета как сте,как са дечицата дано са сте добре всички.При нас всичко е наред.Аз да ви питам в колко часа давате вечерия на малките аз давам към18:30,та се чудя дали не е рано,вечер заспива към 20:30 та му давам по-раничко да вечеря,за да му е лекичко на коремчето през ноща,а сутрин става към7:00.

# 50
  • Мнения: 51
Ами ако сутрин като стане търси веднага да яде значи е рано ако не значи е ок както си е свикнало детето така го храни! Моят юнак вечеря в 8 и към 9 заспива понякога се случва и по късно да заспи зависи!
А кога яде следобедната закуска щом вечеря в 6:30 минават ли 4 часа след нея?

# 51
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 755
Здравейте правили ли сте грисхалва на мъниците?Ако да- от кой вид вземате и технология на приготвяне?В петък дадоха от кухнята и малкия и много я хареса.

# 52
  • Мнения: 814
Ами  сутрин закусва към8:00,обядва в 12:00,слетобяд яде към 15:00 и вечеря към18:30,даже има и случай когато закусва и в9:00,просто не иска по-рано,но той е много къпризен на яденето,и аз затова му давам когато иска.

# 53
  • Мнения: 407
Светли, и нашият режим е горе долу същия. Те мъничките си показват как им е най добре.

# 54
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
   Моята калпазанка пък най-много яде и сама си търси да яде вечер. От 19 до 20 ч. някъде вечеря и после пие мляко за приспиване.  newsm64 Misc Baby Bottle

# 55
  • Мнения: 37
Ние също вечеряме към 19 часа, а лягаме към 21:30- 22:00 часа дори понякога и по-късно, ако е спала повече време следобед.
Светли, и нашият режим е горе долу същия. Те мъничките си показват как им е най добре.
Напълно съм съгласна, че те си показват.   Simple Smile

# 56
  • Мнения: 60
Момичета, имате ли наблюдения за сайт с рокли за мама и бебе (еднакъв десен)? Тези, които гледах, са за големи момичета, а Софи другата седмица прави годинка. За кръщенето лятото съвсем нямаше подходящи рокли за мен и нея, та се надявах сега нещо да намеря, но пак безрезултатно търсих днес...

# 57
  • Мнения: 814
Момичета, имате ли наблюдения за сайт с рокли за мама и бебе (еднакъв десен)? Тези, които гледах, са за големи момичета, а Софи другата седмица прави годинка. За кръщенето лятото съвсем нямаше подходящи рокли за мен и нея, та се надявах сега нещо да намеря, но пак безрезултатно търсих днес...
За толкова малко дете едвали ще намериш,но провери в магазин юнона там по принцип има тъкива тоалети.Една приятелка си взе за нея и детенце,но неиното е на 5годинки.

# 58
  • Мнения: 911
  Nature Sunny - дано днес отново е слънчево времето
santa2 - ако може споделяйте, какви подаръци ще донесе за малките Ви слънчица

Светли от вчера е на ясла / Praynig да е здрав / .

 

# 59
  • Мнения: 5 719
Мами, тъй като и ние най-накрая се сдобихме с въпросния грис ягода , я кажете как го правите на колко мляко колко лъжички грис слагате? Като нишесте ли се разтваря или като обикновен грис? Embarassed Embarassed Embarassed

# 60
  • Мнения: 814
Мами, тъй като и ние най-накрая се сдобихме с въпросния грис ягода , я кажете как го правите на колко мляко колко лъжички грис слагате? Като нишесте ли се разтваря или като обикновен грис? Embarassed Embarassed Embarassed
Аз го правя  като обикновен грис на око не меря и досега ми е ставал хубав.А за подаръци и аз се чудя искам да му е интересно и да се занимава приемам всякакви идеи  Hug,понеже Светли много рядко се заиграва с нещо.

# 61
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
   Относно коледните подаръци мисля Дядо Коледа да донесе дървено конче-люлка и играчка Топлър, която се загрява в микровълновата  Peace  Gift santa2 Nature Snowman
  И дано има сняг за Коледа, че иначе се губи магията  Party newsm76 Gift Nature Snowman Nature Snowman santa2 Много обичам коледните празници!  Hug

# 62
  • Мнения: 814
   Относно коледните подаръци мисля Дядо Коледа да донесе дървено конче-люлка и играчка Топлър, която се загрява в микровълновата  Peace  Gift santa2 Nature Snowman
  И дано има сняг за Коледа, че иначе се губи магията  Party newsm76 Gift Nature Snowman Nature Snowman santa2 Много обичам коледните празници!  Hug
За сега сам избрала тези за Светлиgatoys.com/view/5910.htmlvehttp://vegatoys.com/view/6991.htmlhttp://vegatoys.com/view/6991.htmlhttp://vegatoys.com/view/6991.htmlhttp://vegatoys.com/view/7077.htmlhttp://vegatoys.com/view/6212.html днес ги поръчах.И ние много обичаме тези празници,даже от днес съм започнала да украсявам у дома  Embarassed santa2  madnoel Nature Snowmanможе да е малко рано на на мен ми е супер да ми е украсено и коледно.

# 63
  • Мнения: 911
svetli - Йоника с микрофон, Влакче ''Paradise'', Моркса звездичка-нощна лампа, Лъвче ?

http://vegatoys.com/view/1061.html - това е добра идея ...

# 64
  • Мнения: 11
Здравейте и от мен! Имам дъщеричка на годинка без 2 седмици. Учи се да върви, засега няма нито едно зъбче, през нощта се буди между 2 и 4 пъти и я кърмя. Досега не съм я оставяла за цяла нощ някъде, точно поради тази причина.

Не казва думи - поне не и нещо, което да разбера, но смятам да обявя все пак "айде, де" за първите ѝ думи - казва ги, когато се ядоса, че нещо не става веднага  Grinning

С храненето - също бавно, не наддава много. На годинка е 8 кг., успявам да я нахраня с детската кухня или каша/пюре почти само на baby tv, има си любими филмчета и гледа в захлас.

Интересно ми е с какво забавлявате децата на тази възраст. Аз не успявам много да ѝ задържа вниманието, веднага почти оставя играчките и тръгва да пълзи. Любима играчка също няма, но пък иначе е много спокойно и усмихнато дете.

И накрая, като успокоение за мен и за други, предполагам, няма непроходили, непроговорили, без зъби и т.н. - при всеки по различно време става, но става все в някакъв момент  Simple Smile



Няма непроходили и без зъби Simple Smile Дъщеря ми след 10-ина дена става на годинка...Казва само "тата", на "мама" още не се радвам ..Тежи около 9.500, но е на АМ от 3 месец... предполагам ,че сте по-назад с теглото заради кърменето. Ние се забавляваме с една музикална китара  с различни мелодии, пуска си ги сама, върти си главата и маха с ръце ... Simple Smile А аз зъбите съм чувала, че колкото по-късно се появят, са толкова по-здрави Simple Smile

# 65
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
   Аз за украсяването мисля да поизчакам към края на Ноември, а и времето сега нали се "позапролети" та ми се малко поизпари коледното настроение  Twisted Evil Нека завали малко снежец  и тогава Wink  Nature Snowman

# 66
  • Мнения: 814
svetli - Йоника с микрофон, Влакче ''Paradise'', Моркса звездичка-нощна лампа, Лъвче ?

http://vegatoys.com/view/1061.html - това е добра идея ...
Да тези за сега по натам още,тази година съм решила да му напълня под елхата,та затова пазарувам от по-раничко,че да не давам много пари на веднъж.А досега съм поръчвала от този саит и съм доволна,а и играчките са евтини.Е то не е гаранция,че ще и обърне внимание,понеже него играчки не го интересуват,което мен ме притеснява,например като му вземем нещо ново само го поглежда за 5 минутки и после го остава и отива на забранените играчки,та затова съм решила да тази коледа да му сложим доста,та дано да му стане интересно.ССГ това не го бях видяла,хубаво е като идея.

# 67
  • Мнения: 814
  Аз за украсяването мисля да поизчакам към края на Ноември, а и времето сега нали се "позапролети" та ми се малко поизпари коледното настроение  Twisted Evil Нека завали малко снежец  и тогава Wink  Nature Snowman
А дано да завали малко снежец,че тук про нас от 3 години не е валяло сняг.

# 68
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
  Аз за украсяването мисля да поизчакам към края на Ноември, а и времето сега нали се "позапролети" та ми се малко поизпари коледното настроение  Twisted Evil Нека завали малко снежец  и тогава Wink  Nature Snowman
А дано да завали малко снежец,че тук про нас от 3 години не е валяло сняг.
   Е, ако сте в Югозападна България е нормално да няма много сняг!  Laughing И при нас последните две зими само за по няколко дни се задържа, но зимата на 2011/2012 беше много снежна, а аз бях безработна и много доволна от снега  Mr. Green

# 69
  • Мнения: 179
Здравейте! Записвам се и аз да следя темата, макар и още не навършили 1 годинка. Въпросът ми е към работещите майки, как се справяте и как приемат децата отсъствието  ви всеки ден? Дъщеря ми ще е на 1година и 1 месец, като започна работа и доста се притеснявам. Притеснявам се и от това, че се буди доста често нощно време и още пие мляко към 3-4  Embarassed и дали ще съм пълноценна на работа?

# 70
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
Цитат
Тежи около 9.500, но е на АМ от 3 месец... предполагам ,че сте по-назад с теглото заради кърменето.

 Mateya , не мисля, че къмренето е причина за слабо дете! Моето не на година и два месеца, а тежи 10, 5 кг. И е била изцяло на кърма до 6м., а съм я кърмила до 11 месечна. АМ да е пила 2-3 пъти, когато отсъствам от къщи.

# 71
  • Мнения: 60
Здравейте!

Вчера празнувахме първи рожден ден на Софи, от който тя, разбира се, проспа по-голямата част Simple Smile Пред многото играчки все така предпочита да рови из чекмеджетата и да вади, каквото ѝ попадне.

Мисълта ми беше за друго. Вие продължавате ли с гимнастиката? Аз почти съм я зарязала, от толкова много пълзене и опити за ходене вечер съвсем изключвам и за нея, а една мама вчера се похвали, че 6-месечното ѝ бебе е направило прасци и почти има преса на корема. На мен това ми дойде в повече...

# 72
  • Мнения: 51
Здравейте!

Вчера празнувахме първи рожден ден на Софи, от който тя, разбира се, проспа по-голямата част Simple Smile Пред многото играчки все така предпочита да рови из чекмеджетата и да вади, каквото ѝ попадне.

Мисълта ми беше за друго. Вие продължавате ли с гимнастиката? Аз почти съм я зарязала, от толкова много пълзене и опити за ходене вечер съвсем изключвам и за нея, а една мама вчера се похвали, че 6-месечното ѝ бебе е направило прасци и почти има преса на корема. На мен това ми дойде в повече...

Успя да ме разсмееш честно  Joy какви са тия преси какво е това чудо  Joy
Гимнастика правя единствено след следобедния сън и то повече за разсънване иначе не, та той не спира по цял ден не мисля, че му е нужно, а да си призная и като бебе не съм правила!
Аз за коледен подарък още не съм мислила, в момента има толкова много играчки че се чудя какво! Като цяло и на мен ми е много коледно но ще изчакм с украсата, за сега съм го подкарала на коледни сладки  Whistling Поздрави на всички и здрави дечица!

# 73
  • Мнения: 235
 Close-mas: от вчера взе да ми става коледно Simple Smile,та се замислих,ами как ще опазя елхата.Всички шкафове редовно се проверяват,изваждат.А бе ще бъде весело Simple Smile

# 74
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
Цитат
Вие продължавате ли с гимнастиката? Аз почти съм я зарязала, от толкова много пълзене и опити за ходене вечер съвсем изключвам и за нея

   След прохождането вече няма смисъл от пасивната гимнастика!  Peace

# 75
  • Мнения: 5 719
Здравейте мами, как сте? При нас времето е толкова слънчево и приятно, че никак не ми е коледно. И аз се чудех как ще опазим елхата от малкия, той миналата година с проходилката все я подръпваше , а сега ще се покатери където и да е... Mr. Green За подаръци също разглеждам, макар че каквото и да му купим след максимум 2-3 дни е на парчета, липсват му копчетата, изважда батериите и т.н Не сме от най- ящните, но не го и насилвам, колкото хапне толкова.
Хайде на всички Hug и приятни разходки с мъниците!

# 76
  • Мнения: 814
А при нас вали дъжд и не става за вън.После ще пиша повече,че сега Светли много палува Hug

# 77
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
  Здравейте мами!  Flutter Като заговорихме за Коледен дух , бих искала да ви попитам за заглавия на Коледни филми и анимации, за да си направим настроението още по-коледно  santa2  Hug

# 78
  • Мнения: 814
Как сте,дано да сте добре.Светли много палува направо ни разказва играта по цял ден сме заети с него,не може да се заиграе с нищо поне за 5 минутки и вече сме в някаква чуденка какво да измислим за да се занимава поне малко сам.При вас как е как ги заигравате тези малки палавници и заиграват ли се сами да ви освободят поне малко да пиете поне едно кафе у дома.Приемам идеи всякакви за неща с които да се заиграва сам,не по цял ден разбира се,но поне за малко да са му интересни.

# 79
  • Мнения: 51
http://www.toytownbg.com/?toy=10.4.14573

Това купихме на моят хубавец, много си играе с него и обикаля навсякъде даже и вън излизаме! Ако нямате подобно играчка купете му може да му е забавно!
Другото с което се занимава доста време моят син е да ми разглежда гримовете  Mr. Green
Давам му една торба пълна с найлонови торбички и той ги изкарва от нея разхвърля и т.н
Другите неща са обичайните колички, книжки едно камионче за бутане и всеподобни!
Но има деца които не се заиграват много сами така, че спасението се нарича ясла  Laughing Laughing

# 80
  • Мнения: 911
 Имам един въпрос: Бебоците ви имат ли конструктор и заиграват ли се с него?
 Мисля сред подаръците от Дядо Коледа да има и конструктор / в ДЯ имат, но не знам моя Светослав дали "строи" и той с него/.

http://www.hippoland.net/produkti/detski-igrachki/konstruktori-i … r-vlak-s-zhivotni - това много ми харесва като идея ...

Как са бебките, бебчовците и техните майки?

# 81
  • Мнения: 814
Имам един въпрос: Бебоците ви имат ли конструктор и заиграват ли се с него?
 Мисля сред подаръците от Дядо Коледа да има и конструктор / в ДЯ имат, но не знам моя Светослав дали "строи" и той с него/.

http://www.hippoland.net/produkti/detski-igrachki/konstruktori-i … r-vlak-s-zhivotni - това много ми харесва като идея ...

Как са бебките, бебчовците и техните майки?
Ние имаме,но интерес нулев освен да си го слага в устата.Светли е добре дано всички да сте добре и бебоците да са добре и да ви слушкат много.

# 82
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
  Здравей СГГ ! Моята играе елементарно с конструктор като слага и изважда единични части и много се ядосва, когато не може да да го направи  Grinning Доста й е занимателна тази игра! Добра идея е за малчуганите! На нас сега ни никнат 3 кътника едновременно и е много, много тежко положението, особено следобедите и нощите  ooooh! Само мрънка , плаче и се тръшка и няма угодия  Crazy И нали не може да си каже какво иска и аз само гадая  Shocked Е, справяме се някак, само дето през нощта, когато изгася нощната лампа и започва да плаче, а на мен ми е трудно да спя така.

Последна редакция: чт, 20 ное 2014, 12:43 от Jen4et012

# 83
  • Мнения: 407
Здравейте всички! Нас ни тормозят кучешките зъбки  .Голямо неспане е. Беше с разстройство една седмица , така и не разбрах от какво е . Гледам че умувате подаръците . Аз изобщо не съм на коледна вълна. Най- обичам обаче като наближи празника да се разходя хубаво в големите магазини и да избирам подаръците. Хем се развеселявам и "попивам" коледно настроение. Хайде до скоро че "дзверо" стана а пък кака и се прибра от училище и става весело...

# 84
  • Мнения: 5 719
Здравейте момичета Hug Hug Hug
Малкият спи и гледам да открадна време за себе си. Ние излизаме на разходка само до обяд, след обяд не ни остава време, докато се наспи, нахрани иии ...... вече се е стъмнило Mr. Green
Много ни липсва лятото. За играчки и ние се оглеждаме вече. Спрели сме се на детски лаптоп, котката Говорещият ТОМ и една уж гумена кола с дистанционно управление.
С храната хич ни няма. Мъка голяма е, пускаме песнички, клипчета ... само и само да му бутна някоя лъжица в устата.
Някой беше питал за конструктор, ние имаме, лятото му купихме от Джъмбо. Играе с него доста, като играта му се състои в това са слага 2-3 кубчета едно в друго. Но пък ние с татко му доста се забавляваме като седнем да играем с него Grinning
Хайде много Hug на малчовците!

# 85
  • Мнения: 911
Честит ден на християнското семейство  family4 здраве, щастие и любов за всички ...
С храната хич ни няма. Мъка голяма е, пускаме песнички, клипчета ... само и само да му бутна някоя лъжица в устата.
smile3501 за бутането в устата  Sad аз, защо не успявам?
Миналата седмица случайно установихме, че хемоглобина на Светли е 95, но той не яде Sad, а й желязото му е много ниско.  
Има дни, в които е на 1 банан, 1 ябълка, 150-200г. грис и 150мл. АМ Sad .
В яслата казват, че си изяжда закуската, обяда и следобедната закуска, у дома не можем да бутнем нищо в устата му Sad . Често вдига температура и не ходи 1-2 седмица на ДЯ. Иска да яде сам с лъжица /голямо желание има/, но само бърка с нея в чинията и се радва и 2-3 решава да я близне.  
Много обича кашкавал, но няма как само това да яде.

# 86
  • Мнения: 814
И ние виждаме зор докато го нахраня,но на сила не мога да го накарам да яде днес примерно е ял само сутринта кисело мляко с малко каша,на обяд не иска да яде и заспа без да е обядвал,после като стане ще опитам да му дам малко яхния с пил.месо ако иска,ако не ще му дам банан за него съм сигурна,че ще го иска.А иначе е много жизнен и енергичен,но с това ядене е мъка голяма.

# 87
  • Мнения: 51
Здравейте момичета как сте? Имам едно питане. Вашите деца викат ли ви като мамооо и бащите си татии, защото моят не го прави! Знае кой е кой е като му кажа къде е тати казва тата и го поглежда, не го сочи но го поглежда но не ни вика малко ми е странно гледам, че другите деца го правят вече. Иначе говори доста неща постоянно вкарва нови думи в речника си, но това почна да ме притеснява, то мен честно казано винаги нещо ме притеснява Rolling Eyes интересно ми е и вие да споделите Simple Smile

# 88
  • Мнения: 911
Jen4et012 Честита именница - здраве, весели игри и безгрижни детски дни ...
Честито, ако има и други, които празнуват днес.
svetli2013 аз след обедния сън давам обяда от лятото
Tanaya888 Светли използва мама и тати, когато трябва, но не се притеснявай - всяко дете е униклано Hug

Последна редакция: пн, 24 ное 2014, 15:25 от СГГ

# 89
  • Мнения: 407
Tanaya888 , моето постоянно вика мамоооо, татееее , ама други думи не използва. Всичко разбира и като иска нещо почва мамооо . И аз се опитвам да отгатна. Питам - това ли искаш , а тя ъкхъ , ъкхъ докато каже ахааа. Иначе пък като питам как прави котето,кучето,патето и други там животинки знае. Казва също кака, баба , беба и тети ( това значи възглавничка ). И това ни е речниковия запас.   Simple Smile
 Сега и аз нещо да питам. Ходите ли на разходки ? Тука вече е около 0 градуса, а пък аз имам работа малко по магазините , та се чудя дали да я взема с мен  newsm78  Все пак ще ми отнеме около час, час и нещо. Иначе си излизаме да подишаме чист въздух за около 20 мин.   Rolling Eyes

# 90
  • Мнения: 51
Tanaya888 , моето постоянно вика мамоооо, татееее , ама други думи не използва. Всичко разбира и като иска нещо почва мамооо . И аз се опитвам да отгатна. Питам - това ли искаш , а тя ъкхъ , ъкхъ докато каже ахааа. Иначе пък като питам как прави котето,кучето,патето и други там животинки знае. Казва също кака, баба , беба и тети ( това значи възглавничка ). И това ни е речниковия запас.   Simple Smile
 Сега и аз нещо да питам. Ходите ли на разходки ? Тука вече е около 0 градуса, а пък аз имам работа малко по магазините , та се чудя дали да я взема с мен  newsm78  Все пак ще ми отнеме около час, час и нещо. Иначе си излизаме да подишаме чист въздух за около 20 мин.   Rolling Eyes
Имаш ли спомен кога започна да ти вика мамоо? Ние сме на 1г и 6м вече  Thinking
Иначе на разходки рядко излизаме ние много е студено, а и сме нон стоп болни!

# 91
  • Мнения: 407
Tanaya888 , моето постоянно вика мамоооо, татееее , ама други думи не използва. Всичко разбира и като иска нещо почва мамооо . И аз се опитвам да отгатна. Питам - това ли искаш , а тя ъкхъ , ъкхъ докато каже ахааа. Иначе пък като питам как прави котето,кучето,патето и други там животинки знае. Казва също кака, баба , беба и тети ( това значи възглавничка ). И това ни е речниковия запас.   Simple Smile
 Сега и аз нещо да питам. Ходите ли на разходки ? Тука вече е около 0 градуса, а пък аз имам работа малко по магазините , та се чудя дали да я взема с мен  newsm78  Все пак ще ми отнеме около час, час и нещо. Иначе си излизаме да подишаме чист въздух за около 20 мин.   Rolling Eyes
Имаш ли спомен кога започна да ти вика мамоо? Ние сме на 1г и 6м вече  Thinking
Иначе на разходки рядко излизаме ние много е студено, а и сме нон стоп болни!

  И ние сме на толкова ,а от около 2 мес. че и повече вика мамо и тате . Но ние имаме кака. Та малкото се мъчи да я копира и може би затова толкова рано. Не се притеснявай.Помня че и аз така като теб все се питах кога ще ми каже мамо (това с каката ). Нали има други думички и казва нещо. Пък и както каза СГГ всяко дете е уникално    bouquet

# 92
  • Мнения: 51
Права си teodoranka, думите ти ми подействаха много добре, понякога човек има нужда точно от това   bouquet
Как са другите мами няма ли да се включите да кажете как сте, как са дечицата?

# 93
  • Мнения: 814
И Светли казва мама и тата,но само когато го накараме да каже,до сега не се е обръщал директно към нас с мамо и тати,и иначе казва мама,тата,кака,кола,деда,дай,на,папа.Не е от приказливите деца,но разбира всичко.На разходка излизаме всеки ден студа не ни е проблем,и миналата зима е излизал всеки ден,дори и на минус 10 градуса ги извеждаме на вън.

# 94
  • София
  • Мнения: 848
Ясен тази седмица стана на годинка, днес мина партито. Имаше торта с рибката Немо, фотограф, гости и подаръци, разбира се Simple Smile
Той казва тата, дада, баба, но май не ги свързва с конкретен човек - казва баба, а баба я няма ... Иначе много приказва. Дърдори си нещо с интонацията на възрастните, но нищо не мога да му схвана  Mr. Green
Излизаме на разходка всеки ден в Борисовата градина между 10 и 12, стига да не не много мъгливо.

# 95
  • София
  • Мнения: 9 536
Здравейте!
Включвам се и аз в темата. Ние сме от София.  Дъщеря ми Ема е родена през септември 2013. Има около 15-20 думи в речника си, но ги използва на периоди. В смисъл, че има дни, в които повтаря едни и същи няколко думи постоянно, а после ги сменя с други няколко думи и почти не използва предишните, но след това пак включва в действие стари думички ... В общи линии ми е бърборана, но цели изречения рядко скалъпва, или поне ние не ги дешифрираме като такива.  Laughing
Има 12 зъба, голяма мъка е с тях, но ще мине и този период.
Много се радвах, че си похапва добре и от всичко, но ме чу дявола и сега ми е една злоядкаааааа.  Rolling Eyes
Проходи три дни след първия си рожден ден, но от 8-месечна обикаляше навсякъде с опора без да се спре. Първо проходи с опора, после откри пълзенето и за известно време не искаше да ходи, почти се бях притеснила. Изведнъж си спомни колко хубаво е да ходи и както си играеше на пода, се изправи и започна да ходи сама без опора пред невярващите ми очи.  Grinning
Беше свикнала с гърнето и си го ползваше прекрасно, но не знам какво стана, че изведнъж спря да го ползва.  newsm78  Вече не иска да сяда на него и се сърди, когато я сложа. Пробвах я на тоалетната чиния с детска седалка, за да видя ще я приеме ли по-добре, защото много ми се радва, когато влезе с мен в банята, но категорично отказва тя да седи на това иначе толкова интересно място.
Иначе ми е много закачлива, прави доста пакости от любознателност, но никой у дома не й се сърди. Често й се случва да си заклещи някъде любопитните пръстчета, но само след малко е готова отново да провери това същото място дали все още е толкова заядливо. Радвам се, че поне печката се  е научила да приближава с внимание и уважение - види ли я, че свети, казва "ох" ( което значи "боли") и не я приближава, защото знае, че щом свети, пари. Свикна да си пази и главата, когато влиза под масата.  Laughing А веднъж така си чукна главицата в едно легло, че известно време след това щом влезеше в тази стая, поглеждаше лошото легло, хващаше си главата с две ръце, казваше "ох" и веднага излизаше от стаята.  Laughing После започна отново да влиза там и да вилнее с пълна сила, но си пази главата от ръбовете ( когато не е твърде заета с игри, за да мисли за такива подробности  Mr. Green ). В общи линии гледам постоянно да има някого с нея, за да предотвратя инциденти.

Едва ли ще успея да изчета всички постове до момента, но ще чета следващите, защото смятам да съм активна в тази тема. Септемврийската ни темичка нещо почти замря, но се надявам тук да си бъдем взаимно полезни и да се забавляваме с малките си щурчета.  Flutter

# 96
  • София
  • Мнения: 848
Добре дошла, pandachinaHug
Ще се радвам да споделяш всякакви бивалици и небивалици с теб и малката Ема Simple Smile

# 97
  • Мнения: 814
Добре дошли на новите мами,Светли от извесно време си хапва много добре,но той е на периоди,тъка,че всеки момент очаквам пак да стане къпризен.Много се радва на коледната украса у дома даже вече не я разваля,вчера му дадох една малка елхичка и малко играчки и цял ден я е украсявал даже и дрешки и слага и едни мой обувки с токчета Simple Smile.Много плаче за татко си когато излиза та дори и на тоалетна не го пуска,а за мен пет пари не дава когато излизам,е нали все пак аз съм лошата,че се карам и му забранявам дивотиите.

# 98
  • Мнения: 51
Здравейте и от нас, не че има нещо ново просто да се разпиша  Mr. Green
Добре дошла на новата мама с малката Ема Stop
При нас в момента вали дъжд и ще си играем вътре!
Ще помоля майката на Светли да каже как да и казваме защото се обърквам с този ник!
Ще съм благодарна някой да ми каже последната ваксина къде се слага в смисъл в ръката или в крачето и болезнена ли е? Ние сме все болни та не знам кога изобщо ще я сложим ...

# 99
  • Мнения: 814
Аз се казвам Светла.И ние сме на зад с ваксините тъка,че не знам къде се поставя на нас тази която правихме последно беше годинка и един месец и ни я биха в ръката,сега имаме за годинка и шест месеца,утре ще я правим.

# 100
  • Мнения: 407
  ЧРД на Ясен   newsm59  Малко на патерици - ама да ви е жив и здрав. Пожелавам му безгрижно детство   ura

   Pandachina додре дошла!  Hug Браво на вас . Напред сте с материала  Simple Smile и със зъбите и с говоренето.
   Как са другите дечица? На нас ни е скучни в къщи. Постоянно ме изнудва за телефона и бейби тв. Гледам да се занимаваме с други неща, но понякога докато шетам тя гледа тв-то.
  Таня, коя ваксина? На нас последната беше в крачето. Много ги мразя тия работи . Само като види доки почва рев докато не излезем ,дори и да не ни бият ваксина. Дано по-рядко се налага да ходим   Crazy

# 101
  • Мнения: 51
Ами последната ваксина мисля, че на 1ги 6м се бие, но на нас не са я слагали още.
Значи ти си Светла, а детето Светли сега вече ми е ясно, понеже си мислех че ника ти е с името на детето и се чудех как де се обърна към теб! Whistling

# 102
  • Мнения: 911
Последванта ваксина е на 1г.4м., Светли няма отлагани и преди 2 месеца му беше последната - всички са в крачето. Следващата е на 6 или 7г.

# 103
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
   Здравейте!!!
   СГГ , мерси за пожеланията за имения ден!  Hug
Мами, аз искам да ви се ожаля, че на моята принцеса й се възпали дупчицата на ушенцето за обечката и се е полула, и тече гной.  Cry Премивам със спирт, тя много плаче и си пипа ушето. П Cryробити са ни ушенцата от преди 2 месеца, ако не и повече и в началото нямаше проблем. Сега май сме го разранили с някоя блуза при събличане. Кажете с какво друго може да се лекува това?  Rolling Eyes Освен това ни никнат много зъбки едновременно, но на единия горен кътник толкова много се е подул венеца, направо ми прилича на апцес... мажа я с генгигел, но се чудя дали ще се наложи да я види стоматолог, или това ще се опреви с времето? Много съм подтисната, защтото детето ми постоянно плаче и мрънка, а аз незнам как да помогна  Sad
 Дайте някои съвети, моля  Praynig

# 104
  • София
  • Мнения: 9 536
Здравейте!
Благодаря за топлото посрещане!   bouquet
Женче, не знам какво да те посъветвам за обичката, но много съчувствам - аз си пробивах моите преди няколко години ( дупките от детинство ми бяха зарастнали, защото с едни обеци получих възпаление и повече не сложих обеци ). Още в началото след пробиването имах проблем, но само спирт слагах и мина, макар и бавно. Мисълта ми е, че знам колко е гадно. Дано премине бързо, както и зъбките. За зъбките аз започнах да давам Шуслерова сол № 2 от няколко дни, но още е рано да докладвам за резултати, след няколко дни ще споделя дали има ефект. Преди това давах Дентокинд, но сякаш спря да действа. И Камилия съм давала, но без особен ефект, а при други дечица много помага. Всичко е инидивидуано Гелчето, с което я мажа е на Бочко. Облекчава я до макс. 10 мин след мазането, но има дни, в които не помага - зависи колко силно я боли.

На Ема също й е скучно у дома. Подивява направо! Днес я обякох като за разходка и я пуснах за 15 мин на балкона, за да миряса малко. Имаше ефект. Но след малко пак започна да капризничи. Може пък и зъбките да са дали отражение, защото съвсем нищо не я успокояваше, дори любими неща. Сега заспа и аз хапвам набързо пред компа, че после имам и домакинска работа.

И от мен на патерица ЧРД на Рожденика Ясен - пропуснала съм!   Party Time Да расте здрав, щастлив, умен и безгрижен малчуган!

Относно ваксината, на нас все още ни предстои въпросната, но съм чувала от друга майка, че някаква ваксина са я поставили в ръчичката от тези, които вече отминаха, а на Ема винаги са й ги боцвали в крачето. Може би някои докита ги слагат в ръчичките понякога.  newsm78

Моля за извинение за всички мои постове, защото в бързината често пропускам букви или сливам думи.  baby_neutral Знам, че има опция за преглед на правописа, но нямам време да я ползвам всеки път, защото гледам да свърша всичко докато пумпалката спинка и нащраквам набързо каквото имам да кажа, после отивам да свърша някаква работа преди да се е събудила.

Пожелавам хубав ден на всички мами и бебчета!

# 105
  • София
  • Мнения: 848
Момичета, благодаря за хубавите пожелания Simple Smile Да сте живи и здрави!

# 106
  • Мнения: 911
Аз се казвам Светла.И ние сме на зад с ваксините тъка,че не знам къде се поставя на нас тази която правихме последно беше годинка и един месец и ни я биха в ръката,сега имаме за годинка и шест месеца,утре ще я правим.
Каква е тая ваксина в ръката  newsm78 и къде в слагат ? Светли няма белег от БЦЖ, и когато беше на 7-8м. ми обясниха, че следва да му направят проба манту, която се бие подкожно между китката и лакътя на ръката, и ако е от отрицателна се бие отново БЦЖ в рамото - само тогава са ми споменавали за ръка.

Честит Рожден Ден на Ясен и от нас /на 5 патерици - закъснение 5 дни/ ... здраве, здраве, здраве ... за него и за всички, около него ...  

# 107
  • Мнения: 814
Аз се казвам Светла.И ние сме на зад с ваксините тъка,че не знам къде се поставя на нас тази която правихме последно беше годинка и един месец и ни я биха в ръката,сега имаме за годинка и шест месеца,утре ще я правим.
Каква е тая ваксина в ръката  newsm78 и къде в слагат ? Светли няма белег от БЦЖ, и когато беше на 7-8м. ми обясниха, че следва да му направят проба манту, която се бие подкожно между китката и лакътя на ръката, и ако е от отрицателна се бие отново БЦЖ в рамото - само тогава са ми споменавали за ръка.

Честит Рожден Ден на Ясен и от нас /на 5 патерици - закъснение 5 дни/ ... здраве, здраве, здраве ... за него и за всички, около него ...  
Тази за годинка и един месец ни я слагаха в ръката мускулно,тъка каза педи.

Общи условия

Активация на акаунт